1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by dacha od bosne »

Na korak od sna

Image

Nakon, malo je reći, briljantne partije u Beogradu, naši momci će polako krenuti put Kazanja, na megda ekipi koju su svi proglasili favoritom ali su ih naši momci doveli do ludila, posebno u posljednjoj četvrtini beogradske utakmice, kada su im dozvolili da daju samo 4 poena.
Ipak, i pored solidne razlike od 11 poena, ne treba živjeti na lovorikama te pobjede u Beogradu, nego maksimalno ohladiti glave i odigrati još jedan kvalitetan meč, a to naši momci sigurno znaju.
U Kazanju nas ne čeka spektakularna atmosfera. Čak šta više, vjerovatno će se više čuti škripanje patika, osim ako naša braća spartakovci, ne potegnu put i podrže naše momke u nastojanju da dođu do toliko željenog finala.
Ono što je jako bitno jeste da igramo smireno i da ni jednog trenutka ne počnemo da srljamo ako, kojim slučajem, kola krenu nizbrdo. Svojim igrama protiv Ritasa, kao i španskih ekipa smo pokazali da znamo kako i šta treba, ali sada je ulog finale, i tenzije će sigurno biti mnogo veće.
Postavlja se i pitanje sudijskog kriterijuma. U Beogradu smo, malo je reći, imali nedomaćinsko suđenje. Za nadati se da će u Kazanju biti fer i pošteno suđenje, te da nećemo biti dovedeni u situacije da se na Bobiju ne sude one sjekirice, ili da se dopuste oni plesni koraci Uniksovih igrača,
Zato, momci u crveno-belom...samo hrabro i pošteno se borite za te boje dvije. Ostavite srce na terenu i vjerujemo da će to biti dovoljno za prolaz u toliko željeno finale.

Utakmica se igra u srijedu sa početkom od 17 časova i prenosom na B92.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Banex »

Ako odigramo približno kao u Beogradu (pogotovo u defanzivi) mislim da možemo do povoljnog ishoda ! Ono što mene plaši je činjenica da smo poslednja dva evropska gostovanja odigrali jako loše (Ritas i Budiveljnik), zašto ne znam. Rastrzano, ishitreno, neorganizovano, i pre svega bezidejno u napadu ! Doduše ni u Areni to (u napadu) to nije izgledalo mnogo bolje.
U Kazanju ćemo morati nekako da "kreiramo" utakmicu sličnu onoj u Bg-u, jer su nam tu najveće šanse za prolaz. Dakle samo snažno i vrlo agresivno u odbrani, duži pozicioni napadi, bez nadtrčavanja, run & gun-a, jer to je više njihova igra i to ako krenemo verovatno smo ga izduvali. Onaj njihov centar definitivno neće igrati tako da najviše spuštati na Raška i Bobija, očekujem i dobru partiju Dragićevića iz drugog plana, Radenovića i dalje muči povreda tu ne znam šta da očekujem...
Međutim njih ako krene šut spolja nama bi i 15 razlike bilo malo jer svi znamo našu staru boljku još iz evrolige a to je da ne znamo da branimo te šuteve. Na nama je da pokušamo da usporimo igru, oni će sigurno konstantno ubrzavati, pa ko će tu pobediti videćemo. Ali taj će najverovatnije i proći u finale. Ipak mislim da je najvažnije ono što sam rekao i pred meč sa Budiveljnikom a to je da mi držimo kakav takav egal do pred sam kraj meča, jer u zadnjih minut-dva jako je teško napraviti desetak poena razlike, pogotovo protiv ekipe koja ti je približna po kvalitetu.
U suštini, verujem da ako momci pruže maksimum mi prolazimo u finale, ipak smo ozbiljna ekipa koja ne može lako prokockati +11.

Samo pametno, hrabro i koncentrisano i finale je tu !!!!! :zastavaGRB:
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Либурнија »

Ослањање на позициони напад није довољно ни увијек логично. Наравно да код неких минус 10 или 15 нећеш да играш позициони напад већ да заиграш агресивније одбрану и покушаш да дођеш до брзе транзиције и "лаких" и брзих поена. То је уосталом и једна од наших јачих страна. Не бих се ослањао на позициони напад већ бих све учинио да одиграмо одбрану што јаче. Ипак, лако бити неће пошто ће они сигурно боље да циљају и убацују него у БГ. Оно што може да нас покопа је ако одиграмо текму ала Нижњи/Бебит гдје смо никако бранили трицу па им је свака улазила, чак и оне тотално нерезонске. Ако то успијемо да спријечимо, имамо шансе. И што је врло битно - не одиграти смушено отварање текме типа падања с Марса већ ту одмах настојати да се успостави клацкалица.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Dafi »

Samo da ne pocnemo da ganjamo rezultat jos od prve cetvrtine tj. da neudjemo u utakmicu da cuvamo prednost iz Beograda pa da nas ljudi nafiluju i da mi posle moramo to da stizemo,to bi bilo pogubno. Ako udjemo egal u drugo poluvrijeme uvjeren sam da mozemo u finale.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by crazynorth75 »

Samo opušteno da odigraju, mada je to i najteže kad se nalaziš ovako blizu fenomenalnog uspjeha. Na stručnom štabu je da ih rastereti i pravilno pripremi za utakmicu. Ja imam nekakav blesav osjećaj da bi Simonović konačno mogao da iskoči sa dobro partijom.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Ганац »

Samo da odigraju tvrdo i u kost, pa šta god da se desi ja ću biti zadovoljan.
Vreme je da jednu utakmicu odigra dobro (ofanzivno) naš kapiten Simon, a ako se to desi mi sigurno dobijamo.
Ili, ako se pruži šansa da ih preko Bobija, Tadije i Đenke odvalimo i odučimo od košarke, od mene niko srećniji.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Il genio »

Bilo bi dobro kada bi nam se opustila ruka, mada je sut poslednje na sta treba racunati u ovakvim utakmicama. I ja se nadam da ce Simon konacno proraditi, mnogo nam nedostaju poeni sa niskog krila. Bobi takodje moze dosta bolje. Dobra odbrana se podrazumeva, a da li ce biti kao u Beogradu dosta zavisi i od sudijskog kriterijuma. Ono pre 7 dana nije bio pravi Uniks i rezultat ne sme da nas zavara, odigrace neuporedivo bolje ali ubedjen sam da i mi mozemo bolje, narocito u fazi napada. Srecno crveno-beli!
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Pravednik »

Samo hrabro i rastereceno, srce na teren pa sta ce biti neka bude, ako su bolji cestitamo i idemo dalje.
Najvaznije bitke tek slijede.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Najdoski dr. Ilija »

Момци само паметно и храбро!
Срећу и Божју помоћ треба заслужити!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=k3GgloHrHpk[/youtube]
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by МоСа ВерСе »

Ово што ћу написати јесте нека моја интуиција, никако не кошаркашка изјава:

Ако дамо преко 70 поена, ми идемо даље. Контам да ће у ревашу зависити доста и од напада јер одбрамбено ћемо имати велики проблем код судија да играмо онако гранитну одбрану. Они нама више од 80 не могу дати, али је питање колико ми можемо у нападу.

Срећно нам вечерас.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Dafi »

Mi vec duze igramo u napadu bez trojke. Simonovic je totalno u kanalu sa sutem a kolike su njegove kreativne sposobnosti znamo svi ovde. Pravo je cudo da mi bez igraca na tako vaznom mjestu postizemo ove rezultate. Nadam se nekoj napadackoj roli Simonovica veceras,nekih desetak poena od njega bi leglo ko budali samar.
Uh vec me trema hvata a a ima vise od sata do utakmice. Srecno i s vjerom u pobjedu!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by garnett »

ko i u prethodna dva gostovanja u kazanju, opet je kobna za nas bila treca cetvrtina...
steta, svakako da smo mogli bolje danas, al opet ukupno gledano, nema se sta zameriti.. idemo dalje... :zastavaGRB:
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Либурнија »

Постигли смо више него што смо очекивали, одиграли квалитетну, на моменте врхунску кошарку. Свака част за ову сезону у Европи! :zastavaGRB:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by dacha od bosne »

Tužno. Ne zbog toga što smo izgubili, jer ovi su razvaljivali mnogo jače i skuplje ekipe od nas. Tužno je jer smo mogli da prođemo dalje. Sami smo sebe u nekim segmentima igre pobjedili. Đenka je par puta bezveze gubio loptu svojim zabijanjima i soliranjima, Nelson na kraju maši čist zicer kada smo mogli da odemo na -12. Katić u drugom poluvremenu opet silovao bez povratnog pasa.
Kada se tome doda povrjeđeni Radenović i povreda Katića, samo se sve nakalemilo jedno na drugo + onaj Zisis pogodi sve živo.
Neću nikome ništa zamjeriti jer su se borili. Nisu nas osramotili, ali ipak ostaje žal jer smo mogli više.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked