1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Dafi »

Cestitam igracima na zalaganju,narocito Radenovicu i Katicu koji su igrali povrijedjeni.
Zona cijelu trecu cetvrtinu :shock: :shock: :shock:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by crazynorth75 »

dacha od bosne wrote:Tužno. Ne zbog toga što smo izgubili, jer ovi su razvaljivali mnogo jače i skuplje ekipe od nas. Tužno je jer smo mogli da prođemo dalje. Sami smo sebe u nekim segmentima igre pobjedili. Đenka je par puta bezveze gubio loptu svojim zabijanjima i soliranjima, Nelson na kraju maši čist zicer kada smo mogli da odemo na -12. Katić u drugom poluvremenu opet silovao bez povratnog pasa.
Kada se tome doda povrjeđeni Radenović i povreda Katića, samo se sve nakalemilo jedno na drugo + onaj Zisis pogodi sve živo.
Neću nikome ništa zamjeriti jer su se borili. Nisu nas osramotili, ali ipak ostaje žal jer smo mogli više.
Nije Katić ništa silovao, nego je to naša igra. Da ne kažem taktika. :twak:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Banex »

Bolje da ništa ne pišem...Ni Makabi nas nije ovako ponizio. To jest sami smo sebe ponizili.
Momcima svaka čast na ovoj evropskoj sezoni ali ovako nešto nisu smeli da dozvole.
"Mladenović vara Liveranija !"
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Dafi »

crazynorth75 wrote:
dacha od bosne wrote:Tužno. Ne zbog toga što smo izgubili, jer ovi su razvaljivali mnogo jače i skuplje ekipe od nas. Tužno je jer smo mogli da prođemo dalje. Sami smo sebe u nekim segmentima igre pobjedili. Đenka je par puta bezveze gubio loptu svojim zabijanjima i soliranjima, Nelson na kraju maši čist zicer kada smo mogli da odemo na -12. Katić u drugom poluvremenu opet silovao bez povratnog pasa.
Kada se tome doda povrjeđeni Radenović i povreda Katića, samo se sve nakalemilo jedno na drugo + onaj Zisis pogodi sve živo.
Neću nikome ništa zamjeriti jer su se borili. Nisu nas osramotili, ali ipak ostaje žal jer smo mogli više.
Nije Katić ništa silovao, nego je to naša igra. Da ne kažem taktika. :twak:
Jeste taktika da se spusta lopta ali nevjerujem da je zabranjeno odigrat povratni pas ako vidis da nemozes
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by crazynorth75 »

Dafi wrote:
crazynorth75 wrote:
dacha od bosne wrote:Tužno. Ne zbog toga što smo izgubili, jer ovi su razvaljivali mnogo jače i skuplje ekipe od nas. Tužno je jer smo mogli da prođemo dalje. Sami smo sebe u nekim segmentima igre pobjedili. Đenka je par puta bezveze gubio loptu svojim zabijanjima i soliranjima, Nelson na kraju maši čist zicer kada smo mogli da odemo na -12. Katić u drugom poluvremenu opet silovao bez povratnog pasa.
Kada se tome doda povrjeđeni Radenović i povreda Katića, samo se sve nakalemilo jedno na drugo + onaj Zisis pogodi sve živo.
Neću nikome ništa zamjeriti jer su se borili. Nisu nas osramotili, ali ipak ostaje žal jer smo mogli više.
Nije Katić ništa silovao, nego je to naša igra. Da ne kažem taktika. :twak:
Jeste taktika da se spusta lopta ali nevjerujem da je zabranjeno odigrat povratni pas ako vidis da nemozes
Ili da trener promijeni malo tu taktiku, ako vidi da naši centri nemaju baš idealan povratni pas. Što je i opšte poznato jelte. I ne mislim da su na ponizili Banex, nadigrali jesu, ali nismo poniženi.
Čestitke igračima i svima u klubu na evropskoj sezoni, ipak ću opservacije o utakmici ostaviti za malo kasnije.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
maluk
Члан клуба
Posts: 327
Joined: Fri Feb 14, 2014 12:36 am

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by maluk »

Pobedio je bolji tim, koji je odlično izbalansiran, iskusan, dobro vođen ... kapa dole.
Nadam se da smo neke stvari naučili, da ne ponavljamo iste greške u budućnosti.
"Slika je impresija istine, koju nam je Bog dozvolio da vidimo našim slepim očima."
Andrej Tarkovski
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Pravednik »

Nakon ove utakmice se definitivno pokazalo da nemamo nijednu akciju uigranu za napad. Zaustave Nelsona i Jenkinsa i zavrsen posao. Hvala ti Lazicu za one korake kada smo mogli otici na devet razlike, ali nisi ti kriv nego onaj koji te je postavio. Sve se svodi na individualne akcije, a danas prvi put forsiramo zonu kada oni sutiraju trice sa jako visokim procentom, svaka cast treneru logicno nema sta.
Poslije timeout-a ne mozemo odigrati siguricu bar za dva poena, toliko o treneru i njegovoj sposobnosti.
Ove godine imamo bomba igrace ali trenera koji je za Crnokosu, Beovuk,Pancevo i sl. Gebels ce ga pojesti kao malog misa, naravno osim ako pojedinci preuzmu stvar u svoje ruke i ne rijese sami utakmice kao sto je i do sada bilo.
Odjavljujem se sa teme kosarka i idem da pratim onog fana EKV jer ovo vise ne zasluzuje moje sekiranje.

P.S. Dacho molim te ko brata nemoj samo igrace da napadas, prozovi i genijalca na klupi malo. A sta mislis da je sada Shilb u ekipi, ko bi veceras preuzeo odgovornost?
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by dacha od bosne »

@Pravednik: Ja ne sporim da Radonja griješi, ali ajde reci mi, da li je on promašivao zicere? Da li se on zaleti u igrače pa zijani loptu? Kada je forsirao Katića, da li nas je do tada išao šut spolja?
Ja opet ni tim igračima ne zamjeram, mada sam ludovao tokom utakmice.
Vi mislite šta hoćete, ali vam kažem da nepravedno napadate Radonjića.

Nama je ovo bio domet o kome smo prije početka sezone samo mogli da sanjamo. I opet, meni je zilion puta važnija ABA liga i domaće prvenstvo od EK-a. Samo molim Boga da naši igrači ne padnu moralno (mada sam siguran da neće) i da ne napravimo neke gluposti u 1/2 F4.

Sada ekipu treba spremiti za tu utakmicu sa Cibonom i ako Bog da sve da bude kako treba, sa jsd-om ili Cedevitom u finalu. A to će se najbolje uraditi na jednoj od sljedećih utakmica u KLS-u gdje (bilo kod kuće ili u gostima) treba da dođe brdo ljudi i podrži ove momke.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by crazynorth75 »

dacha od bosne wrote:@Pravednik: Ja ne sporim da Radonja griješi, ali ajde reci mi, da li je on promašivao zicere? Da li se on zaleti u igrače pa zijani loptu? Kada je forsirao Katića, da li nas je do tada išao šut spolja?
Ja opet ni tim igračima ne zamjeram, mada sam ludovao tokom utakmice.
Vi mislite šta hoćete, ali vam kažem da nepravedno napadate Radonjića.

Nama je ovo bio domet o kome smo prije početka sezone samo mogli da sanjamo. I opet, meni je zilion puta važnija ABA liga i domaće prvenstvo od EK-a. Samo molim Boga da naši igrači ne padnu moralno (mada sam siguran da neće) i da ne napravimo neke gluposti u 1/2 F4.

Sada ekipu treba spremiti za tu utakmicu sa Cibonom i ako Bog da sve da bude kako treba, sa jsd-om ili Cedevitom u finalu. A to će se najbolje uraditi na jednoj od sljedećih utakmica u KLS-u gdje (bilo kod kuće ili u gostima) treba da dođe brdo ljudi i podrži ove momke.
Može se i drugačije gledati - ''ti misli šta hoćeš, ali nepravedno napadaš igrače.'' Ili - ''ti misli šta hoćeš, ali nepravedno braniš dunst... khm, Radonjića.''. :mrgreen:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by dacha od bosne »

Ja igrače nikako ne napadam. Ja kažem šta su pogrešno uradili (i to ključni igrači), ali oni i dalje imaju moj duboki naklon do poda. A greške su sastavni dio igre, pa čak i one koje izgledaju kao početničke.

Ovi momci su nas na čelu sa Radonjom debelo zadužili ove sezone i to ima treba vratiti neviđenim posjetama u KLS, kao i na F4.
Da je pameti (a nadam se da će je biti), Arenu bi napunili za F4 i pomogli im da odu u finale i da, ako Bog da, osvojimo tu ABA ligu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Dennis Rodman »

Pravednik wrote:Nakon ove utakmice se definitivno pokazalo da nemamo nijednu akciju uigranu za napad. Zaustave Nelsona i Jenkinsa i zavrsen posao. Hvala ti Lazicu za one korake kada smo mogli otici na devet razlike, ali nisi ti kriv nego onaj koji te je postavio. Sve se svodi na individualne akcije, a danas prvi put forsiramo zonu kada oni sutiraju trice sa jako visokim procentom, svaka cast treneru logicno nema sta.
Poslije timeout-a ne mozemo odigrati siguricu bar za dva poena, toliko o treneru i njegovoj sposobnosti.
Ove godine imamo bomba igrace ali trenera koji je za Crnokosu, Beovuk,Pancevo i sl. Gebels ce ga pojesti kao malog misa, naravno osim ako pojedinci preuzmu stvar u svoje ruke i ne rijese sami utakmice kao sto je i do sada bilo.
Odjavljujem se sa teme kosarka i idem da pratim onog fana EKV jer ovo vise ne zasluzuje moje sekiranje.

P.S. Dacho molim te ko brata nemoj samo igrace da napadas, prozovi i genijalca na klupi malo. A sta mislis da je sada Shilb u ekipi, ko bi veceras preuzeo odgovornost?
Kakva gomila nonsensa. Taj trener je jednoj Budućnosti nabio jači koeficijent u Evropi nego što ima i Partizan. Gebelsa je roknuo već dva puta ove godine. Ko ne vidi koliko su ovi "Rusi" igrački kvalitetniji, ne znam šta je gledao. Naši igrači mogu samo maštati da pogode stvari koje može pola njihovih igrača. Mi na prvom mjestu nismo ni mogli sanjati da ih dobijemo sa +11 kući, ono je nerealno. U sportu ne pobjeđuje uvijek bolji, ali obično - da, pobjeđuje. I večeras su njihovi pojedinci ubacivali krave Simentalke preko ruke za 3 poena.

Volimo da imamo trenutke magije i ludila, a kad dođu teški momenti, ne možemo da istrpimo...

Puna podrška treneru i ekipi! Hvala im što su nam priuštili ovoliko dobrih utakmica!
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Banex »

Dačo a šta je sa (očajnom) zonom koju smo igrali 20 MINUTA, a koju smo, by the way toliko igrali ove sezone da smo već i zaboravili kako se igra ??!! I to protiv ovakve ekipe koja ima paklene šutere u timu ??????
Pa to je Radonjićev FAIL za anale !!!
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by dacha od bosne »

@Banex: Utakmicu nismo izgubili zbog zone. Utakmicu smo ispustili da prelomimo u trenutcima kada su naši igrači gubili bezvezne lopte ili promašivali zicere, a prije toga su odigrali odličnu odbranu. Da smo to iskoristili, ne bi niko pričao o zoni. Nas Rusi nisu uništili. Da, imali su neke pogođene šuteve, ali to nije bilo presudno. Na žalost, sami smo sebe pobijedili.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Ганац »

Jako sam ljut što je počeo i forsirao Radenovića, kad je već počeo sa njim MORAO je da ga izvede kada je počeo da hramlje.
Takođe sam ljut, pošto se Rale povredio, nakon 5 - 6 minuta ga uvodi i drži dugo u igri. Prvo čovek može da pogorša svoju povredu a trebaće nam na F - 4, drugo ni potpuno zdrav on defanzivno nije zver.
Upario je Tadiju i Raleta i promaja u reketu i držao ih je toliko da su se ovi seirili po tri napada u jednom i stekli samopouzdanje. Tek onda kada je video da njih dvojica to ne mogu da iznesu uvodi Mitra i Bobija i stanje u reketu se bitno menja.
U napadu mu se igra svela na spuštanje lopte u reket centrima, to može da prođe u ABA ligi i domaćici ali ne i protiv ovakve ekipe, nigde dobrih blokova već se svelo na individualnu kreaciju spoljnjih igrača. Znalo se da treba da čuvaju Đenku i da ostave Nelsona i Lazu, slaba kretnja spoljnjih igrača, uz jako lošeg Tadiju i Đenku. Kada smo zaigrali zonu, uvek smo ispadali i ostajao nam je igrač sam na krilu, ne retko smo primali koševe od strane Zizisa sa nekih metar iza linije za tri poena ( malo ih je kenjao šut).
Puno naših gluposti, koraka, faula u napadu, loših dodavanja, gubitka osećaja na vreme napada i na kraju da kažem da su Jaka, Mitar i Bobi (donekle Simon) odigrali korektno, ostali podbacili.
Bez obzira na prikazano večeras, i igračima i stručnom štabu sve čestitke, ipak je lep uspeh doći do polufinala EC.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Limun
Члан клуба
Posts: 203
Joined: Thu Apr 18, 2013 7:04 pm

Re: 1/2 Euro Cup: Uniks-Crvena Zvezda

Post by Limun »

Nedostatak kreacije i smislenosti je nas veliki problem, neke meceve smo dobijali na pojedinca i muda, ali ako se na to oslanjas svaku utakmicu onda nemoj puno da se nadas. Klubu za Evropsku pricu treba organizator i suter na poziciji 3, to da smo imali gledali bi finale Eurocupa. A ovu glupost sa Silbom i dovodjenje Lipovija ne znam cim ce da potkrepe. Uprava je svjesno ili ne okrnjila i dodatno oslabila tim ne nalazenjem adekvatne zamjene za Blejka.
Locked