KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by Nickcooler »

ДЕРБИ ЈЕ УВЕК У ОНОЈ РЕЧИ ШТО ПОЧИЊЕ НА М, А ЗАВРШАВА СЕ НА УДА

Image

Ја сам један од оних који није звиждао у четвртак вече и који је аплаудирао све док и последњи играч наше екипе није напустио терен Арене. Наши момци су показали да им је стало, бацали су се по паркету и умало преокренули. Мени довољно да не будем бесан. Али премало да бих био задовољан.

Прву сам проговорио на Бранковом мосту, прву невезано за кошарку тек када сам стигао у стан. Овде нисам улазио, нисам могао. Одмах сам легао. Ујутру је увек лакше. Увече је већ било слатко гледати кроз прозор КФЦ на Студентском тргу како улази фуњарска тројка, као што је нама изашло једно пет. И морам да признам, измамила ми је осмех на лице. У недељу, наши Хрвати бољи од њихових Хрвата. Индија, Пакистан како год да окренеш!

Крај за њих и скоро па крај за нас. Хвала Богу постоје те квалификације па нада да филујемо дивоушн и следеће, пардон, наредне сезоне и даље постоји.

У таквом развоју догађаја, не преостаје нам ништа друго него да се окренемо домаћици и да играмо за престиж. За прекид низа титула. За грб на грудима.

Пре свега тога, мислим да момци сутра треба да играју за нас. Нас који нисмо звиждали. Други не заслужују да имају Звезду. О, не буните се! Већ се запитајте да ли звиждите мајци кад спреми за ручак оно што ви не волите. Не?! Е па, немојте ни Звезди. Нарочито не када се момци боре до краја, макар не показали све оно што знају.

То је оно што хоћу да видим у дербију, поред воље и жеље, да покажете шта знате момци. Хоћу да будем задовољан. Хоћу да Радоњић нападне зону како треба, да Рашко убаци зицере, да Симон да једну - две, а Ђенка две - три ван 6.75, да Јака плаче од среће, да Раден убаци бацања. Хоћу да покажете да је онај кобни четвртак био само лош дан. Јер је то оно што је потребно да се спаси ова сезона. Тако је, сматраћу неуспехом ако не будемо славили на крају, јер можемо.

Већ причам о крају, а није још прошао ни овај дерби. Шта ћеш, срце у Звездаша. Хоће титулу.

Да ме нису замолили да напишем ову најаву, не знам ни да ли бих се дотакао ове утакмице. Крај би био већ сада и звучао би: ЗГАЗИ ИХ СВЕ ДО ТИТУЛЕ! Овако, морам да кажем коју и о предстојећој утакмици.

Знамо коме идемо. Знамо ко нас чека.

Они су од прошлог дербија јачи за Бертанса и слабији за Кинсија. Ми смо се појачали Луком, а клупу нам је продужио Липа. На клупи имају зна се кога (дотичну персону нећу помињати како бих смањио могућност псовања у овом тексту), ми имамо Дејана који је показао да зна и да може да се носи са оним и који, сигуран сам, чека прилику да се искупи за пораз од Цибоне, који је морам да кажем, највише његова кривица, иако он није тај који може да погоди зицере и бацања са клупе. Под кошем смо јачи ми, споља смо негде ту, они су на папиру јачи на трибинама, мада се лепо чуло шта партер Б може кад наши момци покажу да могу. Уосталом, од наших момака све зависи. Ако наши буду играли како знају, еврокупаши немају шта да траже, макар на свом терену.

Све је у оној речи што почиње на м, а завршава се на уда. Као и цела сезона од данас па на даље. Стисни. Гризи. Греби. Трчи. Јеби.

А крај остаје исти: ЗГАЗИ ИХ СВЕ ДО ТИТУЛЕ!
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by dacha od bosne »

Idemo do pobjede. Nema predaje, nema povlačenja. Iskreno se nadam da ćemo odigrati kako znamo i umijemo i da ćemo ih gurnuti još dublje u ponor.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by Ганац »

Za onog na slici u najavi Nika sam siguran da će biti našpanovan, verujem i da ostali igrači mogu, ali više nisam siguran u DR-asuviše je vremena prošlo a on još nije našao ključ za zonu.
Bez obzira na to, kakav bi ja prvo čovek a potom i Zvezdaš bio ako ne bi očekivao pobedu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ваљда ће да нам се врате сви они промашени шутеви!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by Константин »

dacha od bosne wrote:Idemo do pobjede. Nema predaje, nema povlačenja. Iskreno se nadam da ćemo odigrati kako znamo i umijemo i da ćemo ih gurnuti još dublje u ponor.
Аух а ми на врху па гурамо у понор. :shock:
Имали смо фантастичну прилику да свучемо негативну карму освајањем битног трофеја, али смотани тренер и неки лоши потези управе надвладали су никада јачи ростер. Само захваљујући Нолану нисмо до краја здробљени и имамо прилику да се освајањем домаћице изборимо за пол позицију на позорници српске кошарке, што ће бити јако битно у новим условима у којима ће функционисати српски спорт.
Наредна утакмица послије бруке и одмах дерби. Мораће се вадити и једни и други из канала али мене наравно интерсује првенствено Звезда. Да ли ће она баба на клупи икакав апгрејд да направи, прије свега на плану мотивације јер је то прво посао тренера, да ли ћемо да видимо игру која има главу и реп а не да се само надамо да ће неко прорадити, да ли ћемо видјети улогу капитена и улогу новајлије који је доведен и на крају да ли ћемо да наравно да добијемо дерби. Трећа година је на измаку па и Човић има прилику да се барем мало извади послије грешака изазваних јако израженом сујетом.
Врста која изумире
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by crazynorth75 »

Utakmicu će naravno dobiti tim koji se prije izvukao iz kanala i bruke zvane F4. Nadam se da će se igrači skupiti, presabrati i odlučiti da se finiš sezone odradi na najbolji mogući način. Pobjeda bi dosta značila na psihološkoj stabilizaciji tima. Što se tiče trenera, ja mu nisam ni prije vjerovao, al' sam se nadao da će mu nešto kvrcnuti u vugla, sad se više ni ne nadam. Predsjednik i njegov dragi trener su opet propustili veliku šansu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by garnett »

najgori tip utakmica, pobeda ne donosi gotovo nista, a opet nikad je ne valja izgubiti...
ovaj put cuvam zivce, gledati je necu, jedino u snimku ako pobedimo...
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by lucky#13 »

Pobeda donosi prednost domaceg terena.
Mnogo bitna utakmica, bzvz je reci da ne donosi nista!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by garnett »

i sta sa tom prednoscu, kad smo mi pa to iskoristili?
nasi uvek imaju neki izgovor, kad izgube kuci-onda smo imali pritisak domaceg terena... kad izgubimo u gostima-onda jbga, oni su igrali kuci a to je prednost... uvek neki *** smeta...
zajebi ti ko ima prednost domaceg terena, vec prvi dodji do 3 pobede kad pocne plej of i to je sva "mudrost" :koka:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by lucky#13 »

garnett wrote:i sta sa tom prednoscu, kad smo mi pa to iskoristili?
nikad je nismo ni imali!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by garnett »

lucky#13 wrote:nikad je nismo ni imali!
hocu da ti kazem, da ako smo bolji, dobicemo bez ozbira ko je domacin.. nas je problem psihicka priprema a ne to ko ima prenost domaceg..
ako bi pravili neku analizu tih plej of meceva, mi smo vise pobeda imali na njihovom terenu nego na nasem, al to je obicno vec bilo na njihovih 2-0 ili 2-1..
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by Трапа »

Сутра ћемо добити, јер је њима овај пораз у 1/2 аба много теже пао него нама. Оно што мене брине јесте финале и борба за трофеј јер те утакмице ми једноставно не знамо да играмо ма какав тим и ма какву предност (домаћег терена) имали.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by Константин »

Да смо узели АБА узели бисмо и домаћу лигу 100%! Просто изборили бисмо се сами са оном кармом коју смо помињали илити сазрели бисмо као тим напокон. Овако, можемо се само уздати да ће због неизвјесне будућности поготово са финансијама неки од играча комшија престати слијепо да вјерују Гебелсу и да ће их то пореметити као тим, који су они много више него ми.
Врста која изумире
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: KLS 4. kolo: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Post by Beara_Vladimir »

Veliko čudo treba da se dogodi pa da mi osvojimo KLS. Iznenadiću se ako u finalnoj seriji dobijemo i 2 utakmice.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
Locked