Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by Ганац »

Raško je ofanzivno bio dobar, međutim defanzivno, pogotovo u prvom poluvremenu je odigrao onu svoju igru bez ozbiljnog angažovanja u odbrani.
Bobi je neiskorišćen, tačnije Radonjić ga sasvim pogrešno koristi.
Radenović je bio skroz van utakmice večeras, do duše nije se ni jedna četvorka proslavila.
Simonović, nadam se da će da me demantuje protiv groblja, ali ovo večeras ni našta ne liči, neupotrebljiv i ofanzivno i defanzivno,ostali iz spoljnje linije mnogo bolji, mada je i Đenka vrlo često kod zone skupljao u reketu 8gubio se, u pojedinim trenutcima nije ni znao gde je, kao neki ulični basketaš).Nelson je konačno počeo da liči na sebe.
Mega je igrala za svoj prvi tim ( pokušala je na sve načine da produži seriju).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
maluk
Члан клуба
Posts: 327
Joined: Fri Feb 14, 2014 12:36 am

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by maluk »

Raško voli da se mačuje sa Vardom, oni igraju neku svoju utakmicu :)
ne znam samo kakav je skor na kraju, cenim da je bilo nerešeno ...
edit:
Da li je neko obavestio Tadiju da je večeras igrao utakmicu, nisam siguran da je on upoznat :roll:
gde on odluta, Bog sveti zna ...
"Slika je impresija istine, koju nam je Bog dozvolio da vidimo našim slepim očima."
Andrej Tarkovski
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by lucky#13 »

Odlicna tekma, lepa za oko. Bila bi jos bolje da sudije u prvom pluvremenu nisu briljirale na neke odluke. Zvezda i Mega igraju mnogo bolje utakmice nego na primer zvezda-partizan. Tacno se vidi da ta tenzija ubija kosarku.

Nisam vam pisao neko vreme ovde,a sada cu da se raspisem o tekmi...

Nelson - Za razliku od prosle sezone,ove je tempirao vrhunski formu i tek ce u finalu da briljira. Tako barem meni izgleda. Hladnokrvan kad je potrebno, poslednjih par meceva dobar. Klub se setio da mu uplati neke pare, pa je sad zaostatak samo na 1 plati. Suska se da ima ponudu od nas da ostane. Bez razloga ste ga kritikovali prethodnih nedelja, isli u teorije zavere,ali dobro.

Jenkins - Prvi put u karijeri je u ovakvom sistemu igranja, evropa se mnogo razlikuje od USA. Iskreno za ovu sezonu je premasio ocekivanja, sledecu ce biti pravi, ali ocekujem da ce se vratiti u NBA. Ipak je to za njega primarno.

Blazic - standardan, toplo/hladno , velika energija

Lazic - Kao nesto igra,a u stvari je kontraproduktivno. Prevelika minutaza za ogranicenog igraca, izgubio je onu ulogu u timu koju je imao tokom sezone, Gusi protok lopte!

Lipovij - Posle prve tekme sam rekao da se vidi da je taraba,ali da cu sacekati. Sad mogu da potvrdim da je dupla taraba. On je mala nadogradnja Lazica. Ima taj neki pregled igre zbog visine, vidi se da razume,ali ne ume. Skace iz drugog plana, sve u svemu truba,

Simonovic - Odlaskom Schilba bilo je pitanje kada cemo izgubiti i SImona. Covek koji je razbijao na pocetku sezone,dosao je do toga da ne moze nista da uradi. Totalno pogresna uloga u timu i totalno ga je trener zajebao.

Radenovic - Doktor kosarke. Sve razume, sve vidi. Ponekad reaguje brzopleto,sablonski odigra akciju,ali tako je naucen. Odbrana koju igra je na vrhunskom nivou. Da je malo brzi u nogama verovatno bi igrao u top8 timovima, ovako spore noge u odbrani nadoknadjuje odlicnim citanjem igre. Nasa odbrana s njim i bez njega ne mogu da se porede.

Tadija - Covek koji nikako nije trebao da dolazi. Em sto uzima minute Radenu, em sto uzima onome koome su minuti mnogo potrebniji ,a to je Luka. On odskoci neku utakmicu s nekim trojkama, ali ljudi to je stvarno sve smesno. Mislim da se dolaskom Lipovija i njega atmosfera u timu narusila i da je klub morao bolje da reaguje.

Luka - Decko ce biti zmaj,ako nastavi da radi na sebi. Steta sto nije jos malo ostao u hemofarmu, ili sto mi nismo uzeli trenera od njih ovamo. Ima mozak,telo ga slusa, samo da nabaci iskustvo, poboljsa sut i citanje kretnji u odbrani.

Katic - Sledece sezone bih mu dao da bude treci centar za minimalne pare, ako ne prihvati, da se razidjemo kao ljudi. Na stranu danasnja utakmica,ali se vidi zamor kod njega. Sto je najgore opet je pozvan za reprezentaciju i stvarno imam osecaj da se to radi namerno. Losa odbrana, silovanje u napadu, kao i Lazic previse gusi protok lopte u napadu.

Bobi - On je suvo zlato i s normalnim trenerom i igracem kao sto je Schilb bi pokazao sav potencijal.

Radonjic - Na pocetku sezone je sve delovalo lepo, mislio sam da ce da raste uz tim, ali oni su rasli,a on je pokazivao sve vece nedostatke. Osecaj za igru los, ne zna da pronadje igracima odgovarajucu ulogu, los pozicioni napad, slab protok lopte. Apsolutno je procitan kao trener i nadam se razlazu jer s njim nema uspeha!
Da ne zaboravim trenutak kad na meginu zonu 2-3 napadamo preko Bobija ili kad smo mi postavili zonu 2-3,a Jenkins ne zna gde treba da stoji i juri igraca.

Klub - O klubu jos necu, necu ni da iznosim neki prljav ves sto sam cuo, sacekacu kraj finala,da ne bih remetio ovde nas na forumu. Samo moram da napomenem da je bilo igraca koji nisu dobili 3 plate, sad je uglavnom na 1-2, zavisi kako ko.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by МоСа ВерСе »

Ганац wrote:Raško je ofanzivno bio dobar, međutim defanzivno, pogotovo u prvom poluvremenu je odigrao onu svoju igru bez ozbiljnog angažovanja u odbrani.
Bobi je neiskorišćen, tačnije Radonjić ga sasvim pogrešno koristi.
Radenović je bio skroz van utakmice večeras, do duše nije se ni jedna četvorka proslavila.
Simonović, nadam se da će da me demantuje protiv groblja, ali ovo večeras ni našta ne liči, neupotrebljiv i ofanzivno i defanzivno,ostali iz spoljnje linije mnogo bolji, mada je i Đenka vrlo često kod zone skupljao u reketu 8gubio se, u pojedinim trenutcima nije ni znao gde je, kao neki ulični basketaš).Nelson je konačno počeo da liči na sebe.
Mega je igrala za svoj prvi tim ( pokušala je na sve načine da produži seriju).
И опет идемо на 3:0. ;)
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by dacha od bosne »

МоСа ВерСе wrote: И опет идемо на 3:0. ;)
Ako bude 3:0 nećemo imati više od 10 upisa na temi :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by Najdoski dr. Ilija »

Боље да их омацимо 3:0 па тема да буде празна него они нас па да се свађамо око Радоње! :smeh:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by dacha od bosne »

Najdoski dr. Ilija wrote:Боље да их омацимо 3:0 па тема да буде празна него они нас па да се свађамо око Радоње! :smeh:
I agree :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by Dafi »

Neznam na osnovu cega ovaj optimizam i prognoze da dobijamo groblje sa 3-0. Meni ova igra protiv Mege ne uliva taj optimizam. Nevjerovatna minutaza za Lazica i ponovo neki igraci zaboravljeni na klupi. Rasko odigrao dobro napadacki ali mi isao na onu stvar sa ovim poganim nadmudrivanjem s Vardom,toliko je bio koncentrisan da isprovocira i zaustavi Vardu da su pored njega u odbrani prolazili kao da ga nema,narocito u prvom poluvremenu. Ekipa nema vise onu energiju koju je nekad imala sto donekle necudi jer je kraj sezone i mnogi su umorni. Tadija je enigma,njegove partije su prica za sebe,djeluje totalno nezainteresovan i Mitrovic je pravo osvjezenje kad udje u igru ali se to na zalost rijetko desava.
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by nyc »

Mene zanima nešto za šta sumLJam da mogu ovde dobiti odgovor! :twak:

Svejedno. Da ipak probam! Konkretno, da li naš trener i igrači ikada gledaju utakmice drugih klubova? Još konkretnije, da li ikada gledaju neku NBA utakmicu s ciljem da iz nje NEŠTO I NAUČE ?! Naravno da nema šanse da ikada zaigramo napadačku akciju nalik na Spurse, ALI zar ne bi to bilo sjajno utrošenih dva sata ako bi naši junaci ORGANIZOVANO, ŠKOLSKI, odgledali bilo koju utakmicu ovogodišnjeg NBA play-offa ? Ono, odrade momci ozbiljan trening nakon kojeg se posade ispred vel'kog ekrana i ondak, naglas, komentarišu zbivanja na parketu u dalekom Majamiju? Te, LeBron je silovao, Wade je ispušio, Gino objašnjava šta je "assist", Duncan pita Raška, "Kolko ti je godina, lebati?" I tako dalje… i tako bliže !
Ako je to već ušlo u našu praksu - onda, svaka čast, zaista! Ali, čisto sumLJam!

Ako medj vama ima ko upućeniji, bio bih zahvalan ako bi nam odgovorio, da li nešto nalik na ovo uopšte postoji u nas? Samo ako znate, 100% provereno, naravno.

Sada sledi pitanje za sve vas, bez obzira da li se smatrate upućenim ili ne. Elem, da li smatrate da bi gledanje Spursa, Heata, Thundera i ostalih NBA timova imalo ikakav pozitivan efekat po našu igru Ili bi to bilo čisto gubljenje vremena?
Najozbiljnije pitam jerbo sam košarku trenirao ukupno 6 nedelja - u KK Čukarički! Znači - NEMAM POJMA! Otuda i moje pitanje. Šta vi mislite? Pitam vas NAJOZBILJNIJE! Naravno da je "pametnije" gledati Spurs vs. Heat , umesto igranja neke video igrice! Ali, ono što mene zanima je sledeće: Da li smatrate da se iz običnih TV snimaka NBA okršaja može zaista nešto i naučiti? Ima li ikakve svrhe analizirati pojedinačne akcije na ovakvim utakmicama, ili je to unapred promašen pos'o jerbo se naša i njina košarka u korenu razlikuju toliko da od njih ne možemo ništa niti naučiti niti preuzeti i primeniti?

Šta vi mislite?


:skola:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by dacha od bosne »

Učo, u NBA se ne igra zona (koja je nama, baj d vej, najkritičnija za napadati), pa samim time sa te strane se nema šta naučiti. Normalno je da treba gledati što je moguće više utakmica, ali ja bi se više fokusirao na evropske utakmice i gledao kako npr. Makabi, Real, i drugi klubovi njihovog renomea razbijaju određene zone.

@Dafi: opušteno brate. Ni mi ne vidimo neke stvari koje bi gajile nadu za veliki optimizam, ali nismo ni pesimisti. Biće teško u finalnoj seriji, ali ja vjerujem u pobjedu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by garnett »

dacha od bosne wrote:Učo, u NBA se ne igra zona (koja je nama, baj d vej, najkritičnija za napadati), pa samim time sa te strane se nema šta naučiti. Normalno je da treba gledati što je moguće više utakmica, ali ja bi se više fokusirao na evropske utakmice i gledao kako npr. Makabi, Real, i drugi klubovi njihovog renomea razbijaju određene zone.

@Dafi: opušteno brate. Ni mi ne vidimo neke stvari koje bi gajile nadu za veliki optimizam, ali nismo ni pesimisti. Biće teško u finalnoj seriji, ali ja vjerujem u pobjedu.
dacho brisi ovo, dok neko drugi nije procitao :mrgreen: od kad se to u nba ne igra zona?
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by dacha od bosne »

garnett wrote:
dacha od bosne wrote:Učo, u NBA se ne igra zona (koja je nama, baj d vej, najkritičnija za napadati), pa samim time sa te strane se nema šta naučiti. Normalno je da treba gledati što je moguće više utakmica, ali ja bi se više fokusirao na evropske utakmice i gledao kako npr. Makabi, Real, i drugi klubovi njihovog renomea razbijaju određene zone.

@Dafi: opušteno brate. Ni mi ne vidimo neke stvari koje bi gajile nadu za veliki optimizam, ali nismo ni pesimisti. Biće teško u finalnoj seriji, ali ja vjerujem u pobjedu.
dacho brisi ovo, dok neko drugi nije procitao :mrgreen: od kad se to u nba ne igra zona?
Ja koliko znam nije se barem do nedavno igrala. E sad, ajde, nisam par zadnjih sezona nešto redovno pratio, ali sve što jesam igralo se čovjek na čovjeka.

Zone defenses were prohibited in the National Basketball Association prior to the 2001–2002 season. The NBA currently permits the use of zones; however, teams generally do not use them as a primary defensive strategy and no zone defense may feature an unguarded defender inside the free-throw lane (a violation of that results in a defensive three-second violation, which is a technical foul). The Dallas Mavericks are an example of an NBA team that regularly uses zone defenses; during the 2011 Playoffs, their zone defense was credited with slowing down offenses, forcing opposing players to recognize which defense they were playing.[1] Zone defenses are more common in international, college, and youth competition.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
maluk
Члан клуба
Posts: 327
Joined: Fri Feb 14, 2014 12:36 am

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by maluk »

nyc wrote:Ali, ono što mene zanima je sledeće: Da li smatrate da se iz običnih TV snimaka NBA okršaja može zaista nešto i naučiti? Ima li ikakve svrhe analizirati pojedinačne akcije na ovakvim utakmicama, ili je to unapred promašen pos'o jerbo se naša i njina košarka u korenu razlikuju toliko da od njih ne možemo ništa niti naučiti niti preuzeti i primeniti?
Šta vi mislite?
Naravno da ima stvari koje mogu da se nauče i primene, košarka je svuda ista, postoje neke razlike u pravilima koje nisu toliko bitne i
koje će uskoro nestati. Svi uče od njih. Najmanja razlika je u samoj igri, sve drugo je nebo i zemlja ...
Ima i tamo krš ekipa, loših trenera, igrača ...
Kad gledaš Spurse sve izgleda tako prosto i jednostavno, e u tom grmu leži zec :) to je vrh.

edit:
vredi pročitati ...
http://mondo.rs/a698633/Kolumne/Edin-Av ... ovica.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Poslednji juriš Grega Popoviča?
Autor: Edin Avdić

Čovek koji je, uz pomoć Tima Duncana, pretvorio nekada ispodprosječne Spurse u jedan od najboljih timova u bilo kom američkom sportu, ove sezone mogao bi da završi fantastičnu trenersku karijeru...
"Slika je impresija istine, koju nam je Bog dozvolio da vidimo našim slepim očima."
Andrej Tarkovski
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by crazynorth75 »

dacha od bosne wrote:Učo, u NBA se ne igra zona (koja je nama, baj d vej, najkritičnija za napadati), pa samim time sa te strane se nema šta naučiti. Normalno je da treba gledati što je moguće više utakmica, ali ja bi se više fokusirao na evropske utakmice i gledao kako npr. Makabi, Real, i drugi klubovi njihovog renomea razbijaju određene zone.

@Dafi: opušteno brate. Ni mi ne vidimo neke stvari koje bi gajile nadu za veliki optimizam, ali nismo ni pesimisti. Biće teško u finalnoj seriji, ali ja vjerujem u pobjedu.
Što reče garnett briši ovo sve brzinom odma'. Kao što mi je neki dan postalo jasnije zašto Liburnija brani Radonju, sad si mi i ti objasnio. :mrgreen:
E moj profo vidi se da si stara škola, a to i jest ona najbolja. ja kad sam počinjao trenirati, tamo negdje u 2. polovini '80ih, tada su i krenuli prvi prenosi NBA utakmica na području ex-yua (to su bili toliko pionirski koraci, a komentatori su bili nespremni pa smo imali Pajpena, mjesto Pipena (Slavko Cvitković :twak: ), Madžerlea, mjesto Majerlea, Pariša itd), pa su se ljudi i treneri naganjali i snimali videorekorderima utakmice, a ko je bio sretnik da ima nekog gastosa na zapadu, taj je i uspijevao nabaviti originalne kasete sa utakmicama, a nas je trener tadašnji dovodio sebi kući (ili smo dogovarali kod nekog od nas djece kući) i puštao nam utakmice Bostona, sve sa Birdom, Detroita (čuveni Bad Boys), naravno Čikaga sa Njegovim Veličanstvom, Njujork sa Juingom, a tek Lejkersi sa Medžikom, Skotom i Vortijem, gdje smo gledali odbranu, pikove (iliti dva na dva), odbrambeni stav, rad nogu, šut, centarsku tehniku, građenje... Danas klinci prate NBA solo i samo gledaju zakucavanja, Lebrona itd... A Radonja bi štošta mogao naučiti gledajući jednog od najvećih trenera današnjice - Grega Popovića (za mene su visoko iznad on, Kari i Blat, tačno tim redom). Kamo sreće da levat ode nekad u kamp i prati uživo predavanja i treninge.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by dacha od bosne »

Blago meni, vidim i ja zašto sa vama vodim ratove oko basketa.

Zone defenses were prohibited in the National Basketball Association prior to the 2001–2002 season. The NBA currently permits the use of zones; however, teams generally do not use them as a primary defensive strategy and no zone defense may feature an unguarded defender inside the free-throw lane (a violation of that results in a defensive three-second violation, which is a technical foul).

Elem, gledao sam sijaset utakmica od Divčevih i Peđinih legendarnih Kings, do danas, i ne sjećam se da sam gledao NBA ekipu da igra zonu. Možda nisam gledao tekme koje ste vi gledali, ali znam da je ona prva rečenica (na engleskom) aposlutno tačna.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked