Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by crazynorth75 »

dacha od bosne wrote:Ali, moraš se složiti da nismo samo mi ti kojima je Mega davala toliko poena. Mislim, nisu bezveze najefikasnija ekipa.
Pa nisu kad su punili levate, to stoji :mrgreen: . Nije sporan talenat igrača Mege i njihove fizikalije, ali sve to nije problem, problem je kako smo mi odgovorili na to. A odgovorili smo nikako, sreća pa je i njihova odbrana blagi užas, a mi smo imali nekoliko raspoloženih igrača. Mislim, u finalu se ne smiju dešavati takvi propusti, pogotovo što nam je protivnik daleko opasniji napadački od Mege. Da me se pogrešno ne razumije ljepote košarke i jeste u poenima, ja i volim utakmice sa puno poena, ali znamo šta nas čeka u finalu i moramo biti spremni na to.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by dacha od bosne »

Pa mi smo i projektovani za utakmice sa grobljem. Njihovi centri i četvorke (sem žirafe) ne šutiraju trojke ko ovi Megini. Tako da sa njima moramo zatvoriti Pavlovića, Bertansa i Bogdana, a to je sa našim rosterom mnogo lakše.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by crazynorth75 »

Ne šutiraju trojke, ali mogu pogoditi sa distance, pogotovo Gagić. Mi smo bili projektovani za njih, pogotovo linija Šilb - Bobi, koja bi ih mogla unerediti samo tako, al' eto, da se ne vraćamo na tu ispričanu priču. Oni mogu odigrati i sa Bertansom i Pavlovićem na 3 i 4, tako da, ono...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
maluk
Члан клуба
Posts: 327
Joined: Fri Feb 14, 2014 12:36 am

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by maluk »

Mega igra bez rezultatskog pritiska gde je sve podređeno razvoju igrača što je apsolutno na mestu,
iz tog razloga imaju veliku slobodu u napadu gde odbrana nije imperativ i gde se igra na veliki broj poseda.
Oni su napravili razvojni tim, što je za svaku pohvalu i što Mišku najviše odgovara. Ispravan koncept.
Koliko čujem i valjevski Metalac kreće tim putem od naredne sezone, prioritet će biti mladi igrači i na
tome se uveliko radi, mislim da je to pravi put za klubove KLS lige i našu košarku.
"Slika je impresija istine, koju nam je Bog dozvolio da vidimo našim slepim očima."
Andrej Tarkovski
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by Либурнија »

Можда за ББ и имамо рјешење, њега смо у задњим текмама успјевали да неутралишемо. Проблем је што немамо одговор на Павловића. Немамо па немамо.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by dacha od bosne »

Ovo oko grobara možemo i na temi o finalu. Elem, nikada ne možemo zatvoriti sve. To ne mogu ni drugi. Bitno je samo da nam napad bude kako treba.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by Dennis Rodman »

Činjenica da je Mega šutala u transu, a da mi i pored svega nismo izgubili, štaviše, dobili smo :jelenko: zvuči nekako... seksi :smizla: Čak razmišljam da se počnem nadati kako nećemo biti rastureni u derbiju. Mislim, tek onako, kao misao...
Zvezdaš. Robista.
User avatar
maluk
Члан клуба
Posts: 327
Joined: Fri Feb 14, 2014 12:36 am

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by maluk »

dacha od bosne wrote:Ovo oko grobara možemo i na temi o finalu. Elem, nikada ne možemo zatvoriti sve. To ne mogu ni drugi. Bitno je samo da nam napad bude kako treba.
Baš tako ... LeBron ispuni normu, a Spursi odnesu pobedu, taj rad :)
edit.
Gleda DR Popa, vidi se po protoku lopte u napadu :mrgreen:
"Slika je impresija istine, koju nam je Bog dozvolio da vidimo našim slepim očima."
Andrej Tarkovski
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by garnett »

divi ko je bio na utakmici
Image
Spoiler: show
Image
:mrgreen:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by crazynorth75 »

''Malo neredi, malo nacionalistički ispadi.'' :smeh:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Zvezdin Vojvoda
Новајлија
Posts: 24
Joined: Mon Jan 27, 2014 4:46 am

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by Zvezdin Vojvoda »

Либурнија wrote:Можда за ББ и имамо рјешење, њега смо у задњим текмама успјевали да неутралишемо. Проблем је што немамо одговор на Павловића. Немамо па немамо.
Ово је чињеница, као што ми у одбрани човека не можемо да бранимо Павловића, тако они не могу Блажича. Разлика је у томе што они солидно могу да зауставе Блажича зоном, додуше више би им одговарала 2-3 зона да зауставе Блажича од 1-3-1, али добро, то је њихов проблем они су остали на тој која је као измишљена за Ракочевића. Са друге стране, ми зону нисмо уигравали током сезоне, па и када станемо у исту то не изгледа као најсрећније решење. Такође, Павловић се не може бранити ни зоном коју играмо, најбоље би било или да играмо комбиновано 2-3 зону, а човека на Павловићу(Мута је то радио) или да играмо 1-3-1, али ни не надам се да ћемо нешто од овога покушати јер апсолутно никада нисмо играли тако нешто у овој сезони, па би било нерационално да се то игра сада у финалима. То је ствар коју највише замерам Радоњићу ове сезоне. Зашто нисмо уигравали зону када имамо одличћан ростер за то? Тадијина одбрана би била одлично прикривена у 2-3 поставци, често је играо у ћошку док је био у Ефесу.

Ево мојих предлога за зоне које смо могли играти, а нисмо. . .

Драгићевић.........Марјановић..........Симоновић
.....................................................................
...................................................................
...........Блажич...................Нелсон.................

или

............................Симоновић...............................
............................................................................
Драгићевић...........Марјановић ...........Нелсон(Блажич)
................................................................................
......................... Џенкинс(Нелсон)............................
СВИ ЗАЈЕДНО !!!
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by lucky#13 »

Po meni SImon i Dragicevic nikako ne bi mogli zajedno da pikaju 2-3.
User avatar
Zvezdin Vojvoda
Новајлија
Posts: 24
Joined: Mon Jan 27, 2014 4:46 am

Re: Polufinalna serija: Crvena Zvezda-Mega Vizura

Post by Zvezdin Vojvoda »

Може Митровић или Тејић уместо Драгићевића. Нанјлакше је измерити брзину латералних кретњи на тренингу или једноставно пробати сву тројицу и изабрати најбољег. Симон дефинитивно није хендикем у 2-3 зони.
СВИ ЗАЈЕДНО !!!
Locked