3. kolo ABA lige: Crvena zvezda - Radnički Kg

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

3. kolo ABA lige: Crvena zvezda - Radnički Kg

Post by Nolle »

Zvezda napokon pred svojim navijačima

Subota, 21 čas, dvorana Pionir.

Prvi put u novoj sezoni prvotimci Crvene zvezde imaće priliku da zaigraju pred domaćim navijačima. Posle dosta zatvorenih utakmica, posle dva gostovanja. U poslednje dve sezone odigrano je dosta utakmica između ova 2 kluba. Prošle sezone odigrano je pet susreta, svih pet je dobila ekipa Crvene zvezde Telekom. Dve utakmice u regularnom delu Jadranske lige. Dve utakmice u Superligi Srbije, i na kraju, peta ona najbitnija. Pobeda koja je navijačima donela dugo očekivanu Evroligu. Pobeda koja je ostvarena na F4 Jadranske lige, F4 koji je održan u Laktašima.

U odnosu na prošlu sezonu dosta novih igrača došlo je u redove 'Đavola'. Trener Miroslav Nikolić opredelio se za ekipu gde dominiraju domaći igrači, čak i reprezentativci svoje zemlje.

Na poziciji plejmejkera tu su Marko Marinović, Stefan Jović i mladi Andreja Stevanović.
Marko Marinović je u prve dve utakmice, pokazao zavidan kvalitet. Beleživši prosečno 14 poena po utakmici i 10,5 asistencija. Takođe procenat šuta, u prve 2 utakmice je bio dosta visok. U dve utakmice uputio je 22 šuta iz igre i pogodio ih 10. Igrač je koji može biti vrlo nezgodan, ako mu se dopusti prostor, igrač koji je došao kao zamena za Ćapina uostalom. Poznato je da trener Nikolić od svojih plejmejkera da dosta toga kreiraju iz igre 2na2, otkud i toliko asistencija. Nekad Pavković, prošle sezone Ćapin, danas je to Marko Marinović. Njegova prva zamena je Stefan Jović, igrač koji je tu ostao od prošle sezone, i koji je napokon dobio prostor u rotaciji i minute kojima će pokušati da se nametne svom treneru. Treća opcija je mladi Andreja Stevanović, koji je isto godište kao i neki Zvezdini talentovani klinci u prvom timu poput Nikole Rebića, Marka Tejića i Dušana Ristića. Nije za očekivati da bi u ovoj utakmici trebao dobiti veliku minutažu, pa čak ni Jović.

Na poziciji beka, tu je novi Amerikanac koji je zameno Terika Vajta, odnosno Denis Džerom Sili. Igrač koji je došao u Radnički još rano letos, i na pripremnim utakmicama pokazao da je za razliku od svog zemljaka pravi timski igrač. Odnosno igrač koji je sposoban da se podredi kolektivu. U prva dva kola nije pokazao sve što zna, ali razlog tome može da se traži u u maloj minutaži koju je imao protiv Cibone i Širokog. Ipak, od Silija se u Kragujevcu mnogo očekuje, gotovo sigurno da bude jedan od nosilaca ove ekipe. Takođe treba napomenuti da je Sili igrač koji je došao direktno sa koledža, gde je beležio 18 poena po utakmici, 4 skoka i 4 asistencije. To pokazuje da je bio jedan od nosilaca ekipe, i da mu upravo ta uloga nije strana, pogotovo zato što je držao dosta visoke procente šuta, za potrošnju lopti koje je imao. Njegova zamena je bivši igrač FMP-a Miloš Dimić. Kao i Sili nije sjajno otvorio sezonu, ali reč je o igraču koji ume da u seriji pogađa šuteve i koji ume da bude veoma nezgodan sa loptom u rukama kada mu se dopusti prvi korak, gde najčešće traži put do obruča ili faul gde bi onda došao do poena sa linije slobodnih bacanja koje izvodi sa velikom preciznošću.

Nikola Kalinić i Dušan Mlađan kao reprezentativci svojih zemalja predstavljaju tandem koji se rotira na poziciji niskog krila u ekipi Radničkog. Minutaža im je praktično jednaka, uz to da mogu i zajedno da igraju na terenu. Da li je to sa Mlađanom na beku ili Kalinićem na krilnom centru, zavisi od situacije i rezultata na terenu. Reč je kompletno suprotnim igračima. Kalinić je borben igrač, koji će odigrati odbranu, pokuputi skok, pomoći saigraču. Dok sa druge strane Dušan Mlađan poseduje izuzetno ubitačan i precizan šut, koji su donekle ekipe Cibone i Širokog imali prilike da osete. U prva 2 kola uzeo je već 16 trojki, i pogodio ih je 5. Prosečno beleži 13,5 poena. Marko Simonović i Blejk Šilb će biti na velikim iskušenjima. Inače zbog reprezentativnih obaveza, Nikola Kalinić ne igra na očekivanom nivou. To je naravno samo trenutno. Ipak crveno beli navijači se nadaju da će bar još ovu utakmicu 'pauzirati' i dati Blejku Šilbu malo lakši zadatak. Pošto je zaista reč o odličnom defanzivcu koji je kadar da zaustavi i najbolje igrače protivničkih ekipa na pozicijama na kojima igra.

Pozicija krilnog centra do povratka Stefana Birčevića, rezervisana je za Savu Lešića, našeg bivšeg igrača. Lešić je već na pripremama počeo da pokazuje odlične partije, nisu mu bile strane utakmice gde je imao i po 20 poena i skokova. Posle dva kola, drugi najbolji strelac ekipe je sa 15 poena po utakmici i drugi skakač ekipe. Trenutno sam nosi pritisak na ovoj poziciji, do povratka Stefana Birčevića koji će mu kao igrač koji je bio na širem spisku Dušana Ivkovića sigurno pomoći. Posle Branka Jorovića Zvezdine četvorke će opet ima jedan težak zadatak. Ispomoć do povratka Birčevića, Lešiću je Stefan Balmazović igrač koji je napokon svojim kvalitetom zaslužio da se nađe u jednoj ABA ekipi. Ipak minutaža u ovoj utakmici sigurno će biti malo manja za Balmazovića koji je dobio i svoje minute u prva dva kola zahvaljujući velikim razlikama koje je pravila ekipa Radničkog u odnosu na protivnika, pogotovo u utakmici u Jezeru protiv Širokog.

Mufatu Jaru je trenutno dominantna ličnost u reketu Radničkog. Prvi poenter i prvi skakač ekipe je posle dve utakmice. Beleži prosečno 16,5 poena, odnosno 12 skokova. Kao što je na početku napomenuto, Radnički i trener Nikolić od svoje ekipe zahteva dosta napada koji se 'vrte' oko pika, samim tim i visoki igrači lakše dolaze do poena, kada se na to doda i veliki broj asistencija Marka marinovića, ovakva napadačka statistika nije začuđujuća. Uz to, veoma blizu je 75% uspešnosti za 2 poena. Povredom Raška Katića, Zvezdina rotacija na poziciji petice se smanjila i veliku odgovornost u čuvanju u ovom trenutku možda i staistiki najdominantnije petice u ligi imaće Zvezdin gorostas Boban Marjanović. Izmene koje Jaru ima, služe samo da se igrač koji je kao i Sili došao sa koledža odmori malo da ne bi igrao punih 40 minuta. Ti igrači su Miloš Janković i Nikola Jevtović. Inače Jaru na koledžu nije bio ovoliko statistički dominantan, njegov učinak je bio 10 poena i 8 skokova po utakmici. Pohađao je univerzitet Vilanova.

Posle svega ovoga, jasan pokazatelj je da najveća opasnost preti od kvarteta Marinović-Mlađan-Lešić-Jaru, ipak ne treba zaboraviti i igrače poput Dimića, Silija i Kalinića. Radnički je ekipa koja se dosta oslanja na pik en rol, koja je tokom čitavog leta potencirana kao slaba tačka Zvezdine odbrane. Kako će se izabranici Dejana Radonjića snaći, ostaje da se vidi u subotu. Posle startnog poraza ekipa Crvene zvezde pobedila je ekipu Igokee posle 4 uzastopna poraza. Protiv Radničkog će navijači očekivati pobedu, koja će možda i u njihovim glavama potpuno izbrisati taj nesrećan poraz u Širokom Brijegu.

Košarkaški klub Crvena zvezda je u toku dana pozvao i svoje navijače da u što većem broju napune halu Pionir. Da zajedno nastave sa navijačima pozitivan skor koji u poslednje vreme sa kragujevačkim Radničkim.

Ulaznice za ovu utakmicu će od petka moći da se kupe na svim prodajnim mestima Eventima (TC Ušće, Dom omladine, Kombank arena kao i u poslovnicama širom Srbije) od 10 časova. Takođe, karte za duel sa Kragujevčanima od petka će se prodavati i na blagajni Marakane od 10 do 20 sati, dok će se na biletarnici dvorane Pionir ulaznice prodavati u subotu od 15 sati pa sve do početka utakmice. Cene ulaznica su 300 (tribine), 550 (parter) i 1000 dinara (plava loža, bela loža i loža).

Prenos utakmice biće emitovan na kanalu Arene sport 1.

SVI U PIONIR!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8kiksLNEvk[/youtube]
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by crazynorth75 »

Ključ je zaustavljanje Maline, moramo ga daviti i daviti cijelu utakmicu, snažno pritiskati kao što su Pavkovića i Maysa u Laktašima, iako je Malina kvalitetniji igrač od ova dva. Biće zajebano i u reketu sa centrom manje u rotaciji, nadati se da će Bobi ponovo odraditi dobar posao. Utakmica u kojoj nam bekovi moraju donijeti poene izvana, najviše se uzdam u Nelsona i Đenku, te sjajan Jakin potencijal. U svakom slučaju predstoji nam jako interesantna utakmica, falim te bože da je krenula košarkaška sezona, odmah sve interesantnije :srbinosm:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by Banex »

Izuzetno važna utakmica. Ako pobedimo otvaraju nam se mnoga vrata. Ako izgubimo opet se vraćamo u neki kanal iz koga će biti dosta teško izaći.
"Mladenović vara Liveranija !"
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by musemic »

78-62

Malina tesko da ce prevesti loptu preko pola...
Šanse Radničkog su mizerne - iako mi ne izgledamo izdefinisano, to je sasvim dovoljno za kontrolu utakmice i 15-ak razlike.
Bilo bi dobro da nas krene šut spolja, trebaće u četvrtak.
Last edited by musemic on Fri Oct 11, 2013 10:02 am, edited 1 time in total.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by Ганац »

1.Bolji smo minimum 10 poena ali to treba na terenu pretočiti kao rezultat dobre igre, a verujem da će se to i desiti.
2.Mi možemo samo bolje da odigramo nego protiv Dodikovaca i u napadu i u odbrani a onda se ne postavlja pitanje rezultata.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by Banex »

бишоп wrote:Пренос ће бити и на другом програму РТС-а.
Pošto hvala Bogu imam Arenu, ne pada mi napamet da gledam na rts-u i slušam one "objektivne" i "profesionalne" komentatore dendu i šarenca (namerno malim slovom). Žao mi je onih koji nemaju Arenu i moraju to da trpe.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by ajkula »

Banex wrote:
бишоп wrote:Пренос ће бити и на другом програму РТС-а.
Pošto hvala Bogu imam Arenu, ne pada mi napamet da gledam na rts-u i slušam one "objektivne" i "profesionalne" komentatore dendu i šarenca (namerno malim slovom). Žao mi je onih koji nemaju Arenu i moraju to da trpe.
ziva istina. Ja sam uzeo iptv samo zbog arena. Isplati se samo za abu.

sto se tice utakmice mene jedino zabrinjava duel na krilu. Svugdje drugo smo u prednosti.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by Dennis Rodman »

Šta je ovo, ljudi, pričalo se "Marinović propao", kad se spominjao kao naše pojačanje, a on ganja Stoktonov prosjek asistencija :jelenko:
Da se ogradim, nisam im gledao te dvije uvodne utakmice, ali kad su brojke impresivne, to ne možeš zanemariti.
Tu je naravno i Sava Lešić, a sjećam se kad je Kari pričao vrlo pohvalno o njemu, da sam mislio da je to onako, ajd reko' da podrži momka :jelenko: Ipak moram priznati da mi je vremenom počeo izgledati kao korektan igrač sa prostorom za napredak i da mi je bilo i žao kad je otišao.

Čeka nas vrlo ozbiljna utakmica, rano u sezoni, nakon klimavog starta. Očekujem da ćemo dobiti, ali sa šansama 53-47. U najmanju ruku nije protivnik za potcjenjivanje, a svu nadu polažem u to da ćemo našom odbranom njih spriječiti da uđu u ritam. Mada ne znam kakav im je ritam, ritam - da te pitam :kosarkas: rekoh da ih nisam gledao.
Očigledno je i taj Jaru jedna od prevaga, ali ovaj put udara na gospodara reketa :viking:
Bobiša je možda odigrao dosta teleće protiv Širokog :kravica: , protiv Igosa je već pokazao zašto je doveden. Sad ćemo da vidimo hoće li mu domaći teren dati krila, ili će se od pritiska pretvoritu u pticu-neletačicu :koka:
Za jedno sam siguran, a to je da nas očekuje odlična utakmica, a, da se ne lažemo, to volimo skoro koliko i Zvezdu :kreza:

Ajd, u zdravlje :ziveli:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by Rajko »

Ја сам Мариновића гледао претходне две године на традиоционалном турниру у баскету који се игра сваке године у Чачку. Човек се лешио од алкохола, имао је 100 кила, и није се издвајао од оних момака тамо, ни по чему. И мени је мистерија како се вратио у форму сад, ал јбг, мајстор остаје мајстор.

Што се тиче Лешића, он можда има фину статистику, нисам то проверавао, ал у овој последњој утакмици Радничког, коју сам гледао, уопште није оставио неки позитиван утисак на мене. Не би требало да нам он буде проблем. А видећемо и Мариновића кад на њему одбрану заиграју Нелсон и Џенкинс.

Видимо се у Пиониру! :zastavaGRB:
User avatar
amiga500
Новајлија
Posts: 95
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:37 pm

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by amiga500 »

Silb i Djenka prvi put u Pioniru :film: navijaci, pritisak, imperativ pobjede, to me najvise zanima veceras, kako ce njih dvojica sve to prihvatiti. :kolo:
TE 2013. GODINE JA I DALJE VJERUJEM U NJU
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by dacha od bosne »

Možete sada na temu komentarisanja utakmice. Poslje se vidimo ovdje. Nadam se uz Zvezdinu pobjedu :psihodelija:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by dacha od bosne »

nyc wrote:Dal to protiv nas - kad vodimo - protivnik igra loše, tj. očajno (Igokea, Radnički), ili ih mi stavljamo u mengele odbranom? Večeras smo zonu odigrali boli glava!
Plus, ono što sam negde pisao (ne sećam se više gde, možda i ovde?), mi ove godine imamo neverovatnu "lepezu" napadačkih mogućnosti. Pogledajte: Šilb, Jaka, Simon, Djenka, Admiral + neverovatni Bobi - pa svaki od ovih igrača je sposoban da ubaci +15 kad god! To ne znam dal ima ijedan drugi ABA tim, a tek mi to nismo imali prošle godine kada su nam se napadačke opcije svodile na : a) Kapiten ide u solo akciju, pa kud puklo, i b) Kapiten i Rale igraju nekakvu verziju pick'n'rolla . Treća opcija nam je bila (ako je to uopšte planska opcija) - Boris ubacuje neki odbitak, ili u poslednje 2 sekunde puca neku neverovatnu trojku, nakon što se Igor već tri puta zabijao u protivničku četvorku i(li) peticu. Da li se sećate Radivojevića? Subotića? Pa i Borisa koji je znao da nestane kao duh u najvažnijim utakmicama, u najbitnijim napadima???
Narode, ovo je FE-NO-ME-NO-ME-NALNO u odnosu na prošlu sezonu. :kolo:
Moram reći da sam oduševljen odbranom. Ali, ODUŠEVLJEN. I ne samo to, nego imam osjećaj da smo ovo odradili sa pola snage. Ne želim da podcjenim Radnički, niti da nas posebno veličam, ali sam stekao utisak da smo mogli još jače i brže, ali nam se nije htjelo. Zona? Nisam mogao da vjerujem da je igramo i to tako dobro da ovi nisu mogli da prdnu, a ni da mrdnu.
Ovo je odlična uvertira pred utakmicu u četvrtak i nadam se da ćemo ostaviti srce na parketu i dobiti tu utakmicu. ne smojemo puno poletiti, ali imamo čemu da se nadamo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by musemic »

Auuu...
nikad brze prodje tekma...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 3. kolo Crvena zvezda - Radnički

Post by dacha od bosne »

I moram da priznam da me Simon oduševio kako igra. Mislim, ne sili, ne uzima nerezonske šuteve...izgleda da mu kapitenska traka baš prija. Nadam se da će tako i da nastavi.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked