1. kolo Evrolige: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban

Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by crazynorth75 »

Naravno da će ovo takmičenje pokazati sve naše vrline, a bogami i mane u punom svjetlu zato nam evro liga ove godine i jeste bonus i ne trebati stavljati imperativ pred ekipu, mnogo su važnija domaća takmičenja. No, ipak je poraz bolan baš zato što smo mogli vrlo lako i pobijediti. Po meni glavni krivac za večerašnji poraz Radonjić, koji ne znam zašto, nema osjećaj za razigrati igrače koji su dobro ušli u meč, u prvom redu Jaka i Dženkins. Guranje Lazića na uštrb Đenke je pomalo i bezobrazluk. Morao ih je obojicu ispoštovati i razigrati i u tome me mnogo podsjeća na prošlogodišnjeg Vukoičića. I za njega je ovo novo, nadam se da će učiti na greškama i da će napredovati iz utakmice u utakmicu. Šilb je pokazao da je ipak svoj na svome u ovom takmičenju, Radenović jako prijatno iznenadio, Admiral dobar, Rašku je neophodan odmor, Bobi onako, statistički je to solidno, ali bilo je situacija kad je morao mnogo bolje reagovati. Sve u svemu lijepa utakmica za gledanje, idemo dalje...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Banex »

Izvini molim te, nisam znao da je zabranjeno ovde govoriti o greškama našeg trenera..crazynorth75 pazi se, da ne dobiješ i ti po tamburi ! :lol:
Elem, kad jedna ekipa izgubi utakmicu nikad se ne može reći da je postigla "dovoljno" poena. To je samo po sebi nebuloza elementarne logike i matematike. Kvalitetnim napadom se uvek, mnogo lakše nadohnađuju propusti u odbrani nego obrnuto. :skola:
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Dennis Rodman »

Banex wrote:Bolan je po tome što nam je toliko malo falilo da pobedimo. Lepo je rekao Gazda, samo da smo napravili jednu-dve gluposti manje sad bi slavili neverovatnu pobedu ! Ovako, možemo samo sebe da krivimo. Sudije nisu uticale ni 1 %.
Nije nam falilo malo da dobijemo, nego smo prišli nerealno blizu ovakvoj ekipi ;) Ne treba posebno poznavati košarku da se vidi koliko su individulano jači.
S gledišta dugoročnih ciljeva, imamo sjajnu bubućnost.
Opet žao mi što im ne ukradosmo ovo, ali to bi bio san :kosarkas:
Daj da budemo u svakoj, ili skoro svakoj utakmici, da se dobije par kući, pa sledeće godine popuniti rupe i u lakšoj grupi (ova je :oigre: ) tražiti šansu.
Kvalitetnim napadom se uvek, mnogo lakše nadohnađuju propusti u odbrani nego obrnuto.
Jeste, ali to je znao i naš protivnik koji ima mnogo kvalitetniji napad :kreza:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Banex »

Realno ili nerealno, nama je zaista malo falilo da pobedimo. I uprkos tome što imaju mnogo kvalitetniji napad od nas kako ti kažeš, što je potpuno tačno. Ali to ti je košarka (i sport uopšte). Ne pobeđuje uvek bolji, odnosno favorit.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Dennis Rodman »

Jeste, ali sve je bilo protiv nas, bilo bi čudo, samo što nas rezultat pred kraj tjera da mislimo drugačije. Kako drugačije nazvati one krajnje poene Šilba, nego čudo, osim ako se u tom trenutku duh Abdul-Džabara nije astralno projektovao u njega :geek:
Mi smo apsolutno zeleni na ovom nivou. I to je ono što me zapravo čini optimističnim :kolo:
Šta će biti kad sazrimo :kosarkas:
Šta su radili Jaka i Nelson, pa to je da se vrti cijele godine!
Radenović odigrao što Savović nikad ne bi mogao, kapa dole!

Ipak bi se valjalo pojačati na 4/5 nekim paklenim defanzivcem crncem jer bi bilo šteta da se ne prođe zbog par napada, a biće takvih situacija, po ovome sudeći.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Banex »

Slažem se, prostor za napredak u našoj ekipi je OGROMAN !
Spoiler: show
Izuzimajući par igrača.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Rajko »

Изгубили смо 3 разлике од најјаче екипе у групи. И људи дођу овде и пљују. И молим те немој да ми причаш о логици и математици, само ти немој.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by crazynorth75 »

Aj da diskusija ne prelazi u neku raspravu na ličnom nivou, ja još ne primjetih da neko pljuje, ako se analizira utakmica, logično je da imamo različita viđenja...Hvala.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Rajko »

Нема различитих виђења. Има пар људи који једва чекају пораз да би пљували по тренеру. И мука ми је да читам исте уписе после сваке утакмице. Пар људи се јавља након сваког пораза. Играмо прву утакмицу у евролиги након 15 година, против екипе која је једно 30 пута скупља од наше, и опет нисмо били лошији од њих.

Онда дођем овде и видим да ми у ствари имамо много добре познаваоце свих спортова овде који увек све знају боље од наших тренера.

Немам ја живаца за ово, видимо се некад на неком другом месту.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Banex »

Hahahahahaa, a štooooo ?? Ja sam uvek bio odličan iz matematike, išao sam i na takmičenja i u osnovnoj i u srednjoj školi ! :ugeek:
Spoiler: show
:lol: :lol: :lol: :lol:
Uopšte nisam pljuvao, samo sam normalno ukazao na neke greške koje sam (i kao što vidiš ne samo ja) uočio. A to da li je Kuban najjača ekipa u našoj grupi je veliko pitanje. To će se videti kad se završi grupna faza. Teren i rezultati su jedino merilo.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Dennis Rodman »

Banex wrote:Slažem se, prostor za napredak u našoj ekipi je OGROMAN !
Spoiler: show
Izuzimajući par igrača.
Lazić, Lazić, Simonović, Lazić, jesam zaboravio koga :kreza:
Doduše Simonović je odigrao korektno odbranu, čini mi se, a ja od njega odavno u jakim utakmicama ne očekujem napad. On još i može da se provuče u ovoj ekipi, ali Brankulja je skrenuo desno kod Albukerkija i to opasno.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Banex »

crazynorth75 wrote:Aj da diskusija ne prelazi u neku raspravu na ličnom nivou, ja još ne primjetih da neko pljuje, ako se analizira utakmica, logično je da imamo različita viđenja...Hvala.
Ja stvarno ne vidim u čemu je problem, kao što si i rekao jednostavno nam se mišljenja razlikuju. I ja nikada nisam imao problem sa tim i uvek sam poštovao tuđa mišljenja. A pošto se u ovom slučaju i tvoje mišljenje razlikuje od dotičnog predpostavljam da si i ti "poznavalac svih sportova" koji se usuđuješ da ukažeš na neke greške... ;)
Last edited by Banex on Thu Oct 17, 2013 10:56 pm, edited 1 time in total.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by trotter »

Alo ljudi, pa ne mogu svi isto da misle. :smeh: Ima osnova i za pozitivna i negativna mišljenja.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by crazynorth75 »

Ono što meni nikad nije jasno je nemogućnost prihvatanja drugačijeg stava. Ja se npr. sa Baneksom xy puta nisam složio, pa šta? ja tebe Rajko stvarno cijenim kao i tvoje djelovanje na ovom forumu, ali ne mora se odmah duriti i dizati nos, mislim, meni nikad neće biti jasne takve reakcije, odgovori mu bez vrijeđanja, odbrani svoje stavove, isto tako i on tebi i u čemu je onda problem? Dešava se da pojedinci napuštaju forum jer im se ne sviđa pisanje nekog drugog...Ala brate...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Lokomotiva kuban 1. kolo Evrolig

Post by Najdoski dr. Ilija »

Када се промаши онолико зицера и када поред играча од 2.5 метара у рекету дува промаја кроз исти, дал је уопште могућ другачији крај?
Оно у шта још увек нисам сигуран је Радоњић!
Оно у шта сам сигуран је да су Ђенка и Шилб врх.
Раденовић пријатно изненадио!
Боби? Пластеник, парадајз!

П.С. Ноле или неки други познаваоц ако могу да ми објасне јел у кошарци направити добар, чврст блок толико велики проблем?
Last edited by Najdoski dr. Ilija on Thu Oct 17, 2013 10:52 pm, edited 1 time in total.
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
Locked