4. kolo ABA lige: Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

4. kolo ABA lige: Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Nolle »

Olimpija, za nastavak serije u Jadranskoj ligi

Zgusnut raspored crveno belih. Crvena zvezda već u nedelju igra protiv Ljubljanske Olimpije. Protivnika koji je dosta loše otvorio sezonu u Jadranskoj ligi. Olimpija je vezala sva 3 poraza, i poslednje mesto deli sa ekipom Mega Vizure. Izabranici Aleša Pipana sigurno će želeti da pred svojim navijačima zabeleže prvu pobedu u sezoni, ili bar odigraju na mnogo višem nivou nego što je to bilo protiv Cibone. Ekipa Crvene zvezde samo nekoliko dana posle poraza u Evropi od ekipe iz Kubanja treba da dobije utakmicu na gostovanju u koju ulazi kao apsolutni favorit.

Ekipa iz Ljubljane u susret sa Crvenom zvedom ulazi sa pobedom iz Evro kupa. Dobili su ekipu Varezea u svojoj hali Stožice rezultatom 67:59. Ipak, to nije sve nakon utakmice, objavili su i da su doveli novog plejmejkera Jakova Vladovića. On je potpisao jednomesečni ugovor, tj biće u ekipi Olimpije dok se ne oporavi prvi plejmejker ekipe Sedrik Džekson. Pred popularnim Zmajčekima težak je zadatak. Posle tri poraza, fleke se trebaju vaditi protiv jednog od favorita ekipe Crvene zvezde.

Olimpija je u sezonu ušla sa znatno jeftinijom ekipom nego inače, a i kompletno renoviranom ekipom. Jakov Vladović, Nebojša Joksimović, Dejvidas Galijus, Kodi Agustus, Aleks Stivenson i Dragiša Drobnjak su pojačanja za ovu sezonu. Praktično je promenjea cela ekipa, a na nju je i dodato par klinaca poput Paula Marinelija, Luke Rupnika, Vasilija Vučetića. Od ranije tu su: Alen Omić, Sasu Salin, Dražen Bubnič, Dino Murič. Inače, Dino Murić je povređen i od početka sezone nije igrao, tako da valja očekivati i da utakmicu protiv Crvene zvezde preskoči.

Roster Olimpije ove sezone dosta je mlad, stranci nisu takva imena kao što su bila u sezonama koje su iza nas, kada su u Ljubljanu dolazili igrači kalibra Kenija Gregorija ili Erona Bejnsa. Ove godine okrenuli su se mlađim igračima. Neki od njih su Galijus i Omić koji su nosioci od početka sezone, kao i stranci koji čine centarsku liniju odnosno Agustutus i Stivenson.

Igra se ove sezone dosta vrti oko ovoletošnjeg pojačanja Galijusa. Galijus je najveći potrošač lopti u ekipi, i igrač koji ima dozvolu za sve. Još jedan donekle težak zadatak koji će Blejk Šilb imati ispred sebe, jer je reč o igraču kome nije strano da uputi i po 15 lopti po utakmici.

Teško gostovanje je pred crveno belima. Olimpija će tražiti šansu da se vrati u igru, a Crvena zvezdaće morati da pokaže karakter posle poraza. Takođe, Zvezda će morati i u ovoj utakmici da se izbori sa bremenom apssolutnog favorita koju će imati gotovo cele sezone kroz Jadransku ligu. Taj epitet favorita će iz kola u kolo olaziti na ispitivanje protiv ekipa željnih pobede. Posle 3 poraza u Jadranskoj ligi o želji igrača Olimpije ne treba da se govori.

Prenos iz Ljubljane i dvorane Stožice će raditi Arena sport 2, sa početkom u 17 časova.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Banex »

Kao što je utakmica sa Radničkim bila izrazito važna, tako je sigurno i ova. Odlika velikih ekipa je da se brzo dižu posle neuspeha i da ne dozvoljavaju da ih reperkusije poraza dugo prate. Videćemo već u nedelju kako će se momci pokazati.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Ганац »

Nama je svaka utakmica važna, a ova u nedelju realno je za nekih dvadeset razlike i to opušteno (normalno 20 za nas).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Nolle »

Nadam se da igrači ne misle kao Ganac - "Lako ćemo". :)

Ovo može biti izuzetno nezgodno gostovanje ako se loše otvori. Kao i Laktaši. Njima bukvalno treba pobeda.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by crazynorth75 »

Ja se najviše pribojavam Salina, on je takav igrač, da ako mu se otvori može da nam zatrpa koš. Olimpija uopšte nije naivna ekipa, iako to ne potvrđuju rezultati iz prva 3 kola. Moramo od prve sekunde ući snažno u utakmicu sa jakom odbranom, nadam se i sa Đenkom ili Jakom u prvoj petorci. Volio bih i da Raška bar malo odmore, ja da se pitam ne bi on ni išao u Ljubljanu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Dennis Rodman »

Želim odgovor od Bobija. Mada donekle ima opravdanje za blijed nastup na EL debiju, u pogledu ogromnog kvalitativnog skoka takmičenja, mora pokazati da je svjestan šta se od njega očekuje. On se u ABA već ustalio kao kvalitet, i sad neki pad nakon EL poraza bi bio veoma zabrinjavajući. Hoću da izađe, pokaže da je dominantan, da je svjestan da je morao biti bolji i da mu ne pada na pamet više da tako izgleda na terenu.
Želim da Cvele nastavi gdje je stao u ABA i pokaže da može biti upotrebljiv u EL.
Želim da Mitrović pokaže kako nam je jedan od najboljih visokih napadača.
Nema više nazad, vidjeli smo šta može ova ekipa, vidjeli smo da sa pravim pristupom ovi prosječni abaligaši nema šta da traže. Da bismo igrali EL, prvo moramo izgraditi autoritet u ABA. Da se unaprijed piše poraz kad dolazi Zvezda. Možemo i moramo.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Ганац »

Nolle, ja verujem u ovaj tim,ako je Đenki teško pao poraz,ako se Jaka uhvatio za glavu nakon promašenog zicera pred kraj utakmice ja sam siguran da smo sklopili tim od igrača koji se ne predaju i kojima je mentalni sklop, sklop pobednika i da protiv rođenog brata igraju igrali bi da pobede i sa 100% snage, znači ja sam ubeđen u pobedu i ubeđen sam u to da će oni igrati sve bolje iz utakmice u utakmicu.
Voleo bih jedan presek da napravimo negde sredinom Januara i da vidiimo da li je bilo napretka i ko je podbacio a ko premašio naša očekivanja, već sada bih smeo da pretpostavim da će svi mnogo napredovati kao pojedinci a i tim ukupno biti znatno bolji,
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Nolle »

Napredka će biti siguran sa u to. Najviše bih voleo da u januaru hvalimo Luku i Jaku. Jednostavno to su igrači koji trebaju biti naši "projekti".
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Alan Ford »

Jaka sutra i sa mnogo motiva...i uvek kad dobar ifrac dodje na "svoj" teren, tesko ga je zaustaviti...niti realno ima ko!
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Banex »

Nisam bio u mogućnosti da gledam utakmicu zbog obaveza, a sad kad sam pročitao izveštaje možda i bolje što nisam. :D
Pobeda je svakako najvažnija u ovom trenutku. Jednom i mi da pobedimo "na sreću"...Predpostavio sam da će utakmica biti neizvesna i vrlo teška za nas. I to iz dva razloga: prvo zato što smo se i emotivno i fizički mnogo istrošili protiv Lokomotive (i nažalost izgubili) i drugi razlog zato što je Olimpija jako loše počela ABA ligu i protiv nas je morala da se vadi, odnosno morala je da grize u ovoj utakmici. I umalo i da nas pobede. Vidim da nas je Dženkins spasao u poslednjem napadu i zbog toga jedno veliko BRAVO za njega ! :psihodelija:

Ništa, idemo dalje...možda bi bilo dobro i što pre zaboraviti ovu utakmicu, jer jednostavno nema mnogo vremena za žaljenje zbog loše igre. Jbg, tu smo gde smo, valjda ćemo kroz sezonu napredovati i bolje delovati na parketu. Više stvarno ne mogu da komentarišem jer nisam gledao utakmicu. Ako neko ima link neka postavi.

SAMO NAPRED ZVEZDO !!! :zastavaGRB:
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Il genio »

Najzasluzniji za pobedu je Salin koji nije iskoristio 2-3 otvorena suta u poslednjoj cetvrtini koja su mogla da nas dotuku.
Mnogo losa igra oba tima, Olimpija dugo nije imala ovoliko los roster pa se od njih donekle moglo i ocekivati, a mi neobjasnjivo losi.

Katic je u kanalu vec duze vreme, mada su i sudije doprinele njegovoj ocajnoj partiji svirajuci mu faulove koje nisu bas morali.

Nelson ponovio partiju iz Sirokog, izgubio je konstantnost koja ga je krasila prosle sezone. Nadam se da ce se sto pre dovesti u red.

Simonovic ne postoji u napadu, u odbrani dobar na momente, uz poneki glup faul sto je postao zastitni znak.

Bobi, Silb, Jaka i Djenka najbolji u nasim redovima.

Sve u svemu, 3-1 posle 4 kola, 3 nezgodna gostovanja, ja sam zadovoljan.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by Banex »

Da, rezultati su svakako zadovoljavajući, ali igrama (osim protiv Radničkog) mislim da retko ko može biti zadovoljan. Ali dobro, da je na primer obrnuto bila bi još gora situacija. Mnogo gora. Tako da za sada dobro plivamo, a kako će se to nastaviti videćemo. Moraće otići ili na jednu ili na drugu stranu.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by ajkula »

zasto se toliko potencira problem skoka? pa nas je samo siroki mislim nadskakao.

meni nije jasno forsiranje nelsona kad je poslije 5 minuta bilo jasno da nije na utakmici. kao da radonjicu nije dovoljna opomena bila siroki.
ipak izvukao je pouku pa je bar dzenings bio na terenu.
imali smo dosta srece jer ono sto je joksimovic promasio je za rubriku verovali ili ne.
marjanovic na okop katastrofalna partija ali covjek je imao 7 ofanzivnih skokova i 3 blokade

ipak ljepse sam s eosjecao protiv kubana. nelogicno ali tako je.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by crazynorth75 »

Odavno užasniju utakmicu nisam gledao, onoliko grešaka, promašenih zicera, otvorenih šuteva, glupih faulova na obje strane, da bog sačuva. Ipak, najvažnije je da smo se izvukli i to prilično sretno. Bio sam veliki zagovornik da Radonja preuzme našu klupu, ali mi se sve manje i manje svidža kako priprema i vodi utakmicu. Nelson katastrofalan danas i to je jedan od glavnih uzroka loše partije cijele ekipe. Fino je to što je preuzimao odgovornost, ali ako ne ide pa ohladi ga jebem mu. Dženkins opet pokazuje zavidan kvalitet, iako mi nemamo nikakve akcije za bekove, sve poene iskreirao sam sebe, u odbrani angažovan. Volio bih da trener zna da iskoristi njegov pšotencijal mnogo više. Jaka po običaju sjajan angažman, mada je mašio neke otvorene šuteve, Šilb toplo-hladno, ali ipak više toplo. Marjanović statistički fenomenalan, no meni to na terenu i nije djelovalo baš toliko sjajno, previše je duvalo kroz reket, Stiveson ga često lako rješavao 1 na 1, uspio ga mi zalijepiti. Ostatak ekipe loš, Lazić opet previše minuta na parketu, kao i Simonović, mada je Simonović pred kraj bio solidan u odbrani, izvlače ga brze noge. Na Rašku je uočljiv umor i rapidan pad forme.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
САША БРИГАТЕ БЛ
Новајлија
Posts: 56
Joined: Mon Mar 18, 2013 9:21 pm
Location: Bucureşti, România / Бања Лука, Република Српска
Contact:

Re: 4. kolo, Union Olimpija - Crvena zvezda Telekom

Post by САША БРИГАТЕ БЛ »

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 530&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Слике из Љубљане.
Зашто више волим Звезду од Бања Луке ? - зато што је моје срце изабрало Звезду а где ћу да се родим то нисам могао да бирам !

НИКО КАО МИ БРИГАТЕ !
Locked