6. kolo ABA lige: Budućnost - Crvena zvezda

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

6. kolo ABA lige: Budućnost - Crvena zvezda

Post by Nolle »

Zvezda putuje u Moraču

Nekoliko dana posle nesrećnog poraza od Panatinaikosa, Crvena zvezda se okreće duelu protiv nezgodnog protivnika, ekipi Budućnosti iz Podgorice. Istorijat i tradicija nije nimalo na strani crveno belih. Ovo su rezultati u poslednjih 7 utakmica u Morači.

Sezona 2012/2013 Budućnost – Crvena zvezda 72:63
Sezona 2011/2012 Budućnost – Crvena zvezda 79:64
Sezona 2010/2011 Budućnost – Crvena zvezda 89:75
Sezona 2009/2010 Budućnost – Crvena zvezda 71:63
Sezona 2008/2009 Budućnost – Crvena zvezda 64:62
Sezona 2007/2008 Budućnost – Crvena zvezda 79:74
Sezona 2006/2007 Budućnost – Crvena zvezda 89:88

U poslednjih 7 utakmica, u isto toliko utakmica, Crvena zvezda se vratila poražena iz Podgorice. Zaista je Morača tradicionalno nezgodno gostovanje crveno belih. Ove sezone ekipa Budućnosti je pojačala svoj igrački kadar. Doveden je Aleksandar Ćapin, kao i dva strana igrača koji igraju na poziciji četvorke i petice, u pitanju su Akindele i Kolman. Ekipa Budućnosti ove sezone ima skor 3-2 u ABA ligi, pobedili su kod kuće Zadar i Cibonu i pobedili su u Pecari ekipu Širokog. U Evropi, odnosno Euro cupu takođe igraju dobro, imaju jedan nesrećan poraz protiv PAOK-a na gostovanju, pobedu protiv Ankare na svom terenu, i poraz od Nižnjeg.

Ove sezone u 3 odigrane utakmice u Morači, imaju isto toliko pobeda. Budućnost je jednostavno oduvek gajila jak domaći teren, i tamo ih je veoma teško dobiti. U predhodnim sezonama, i neke mnogo jače Zvezdine ekipe su tamo gubile. Svetislav Pešić je gubio u dva navrata. Crvena zvezda je bila možda i najbliža pobedi upravo u njegovom prvom mandatu u sezoni 08/09.

Trenutni nosioci ekipe Budućnosti su: Ćapin, Šehović, Vitkovac, A. Popović, Kolman, Akindele. Donekle se i dalje čeka šutersko raspoloženje Mihailovića, kao i eksplozija jednog od najtalentovanijih igrača Crne Gore, Nikole Ivanovića. Marko Popović je takođe još jedan od igrača u rotaciji na koga treba obratiti pažnju. Ostatak rostera čine Miloš Komatina, Marko Mugoša i Zvezdin bivši igrač Bojan Subotić.

Što se tiče samih igrača, i načina igre. Celokupna ekipa je gotovo promenjena, trener je nov, i igrači se i dalje traže na terenu. Najiskusniji na početku sezone nose ekipu. Igraju na domaćem terenu dosta tvrdo. Najveću minutažu upravo imaju možda i najveća pojačanja: Ćapin, Akindele i Kolman, i od njih preti najveća opasnost. Tu je i iskusni Čeda Vitkovac, koji je već duže vreme u Budućnosti. Crvena zvezda dobro poznaje Podgoričane i način igre, ali jednostavno nikada nije uspevala da dođe do pobede.

Zvezdina prednost u ovoj utakmici, može biti i njen trener, Dejan Radonjić. Izuzetno dobro poznaje sistem rada Podgoričana, kao i njihovog trenera. Možda je upravo to šansa da se crveno beli iz Podgorice vrate pobedonosno, posle dugogodišnjeg posta. Zvezdaši se upravo nadaju tome, i da će se napokon trijumfalno vratiti iz Podgorice.

Prenos će vršiti Arena sport, na njenom prvom kanalu, sa početkom u 20:30.

Samo hrabro momci!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Budućnost - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Idemo momci do novog triumfa. Ovo je jako važno gostovanje, posebno nakon onakve utakmica protiv Panatinaikosa i poraza. Sada se pokazuje od čega smo satkani. Pošto je finale i osvajanje ABA lige cilj, onda nema stajanja, ni vremena za žalopojke. Samo hrabro!!!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by Banex »

Opet ovo gostovanje u Podgorici dolazi u nevreme.
Nismo pobedili tamo 10 godina, ali ovog puta biće jedna velika razlika. Dejan Radonjić će biti na našoj strani a ne na njihovoj. Koliko će nam to pomoći, videćemo. Zna njihovu ekipu, igrače, valjda će to znati na pravi način i da iskoristi.
Ipak očekujem neizvesnu utakmicu do poslednjeg napada. Naši igrači su emotivno (a i fizički) istrošeni, verujem i dalje razočarani, neraspoloženi...treba i njih nekako bar psihički "dići" za ovaj meč. A to je zadatak koji, bar se meni tako čini, Radonjić baš neće moći lako da ispuni. Ne znam, ne deluje mi kao taj tip ličnosti.
Sa druge strane, verujem da će ekipa Budućnosti biti maksimalno motivisana, kao i uvek protiv nas, i da će dati poslednji atom snage da nas pobede. Imaće sigurno i gromoglasnu podršku sa tribina. Odmorniji su od nas, rekao bih i motivisaniji.
U svakom slučaju, jedan OGROMAN ispit za nas. Da vidimo imamo li kvaliteta, karaktera, muda, šmeka...nazovite to kako hoćete. Pobeda će u ovom trenutku za igrače sigurno značiti bukvalno kao dve, dok će poraz poremetiti situaciju još jače i biće izuzetno teško izaći iz toga, pa čak i protiv Cedevite sledećeg vikenda. Šanse su 50-50. Odlučiće manji broj grešaka.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by Ганац »

Gostovanje u "negostoljubivoj" hali Morača u svakom trenutku ove lige je neizvestan pogotovo zbog tradicije, međutim DR je sada naš trener,naš sastav je recimo od prošlogodišnjeg sastava jači jedno 70/80%,Šilb, Dženkins i Jaka teško da mogu imati nekakve komplekse zvane Budućnost i najzad Bobi kome verujte ne vidim ko može da parira, jedino ako sudije dozvole brutalno premlaćivanje naših igrača.
Zato očekujem pobedu malo težu pošto smo emotivno ispražnjeni protiv Panatinaikosa, ali ona ne dolazi po meni u pitanje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

Bez potcjenjivanje vrlo dobre ekipe Budućnosti, ali nekako imam osjećaj da ćemo ovo gostovanje lagano odraditi. To oko emotivne ispražnjenosti ne pije vode, utakmica je bila u petak, danas ponedeljak, sasvim dovoljno vremena da se glava odmori i pripremi za ovu jako bitnu utakmicu. Recept naravno prvo poluvrijeme protiv Grka, bez obzira na sjajne partije Akindelea, u reketu moramo ostvariti prednost, vanjska linija i jeste mnogo kvalitetnija. Mislim da će Nelson pružiti dobru partiju, trebamo samo ''daviti i daviti'' odbranom Ćapina, jako i bez pardona od prvog podbacivanja.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by Nolle »

Nelson je ključ! Verujem da ako on odigra dobro mi dobijamo 80%. Ostatak zavisi od naše odbrane reketa protiv podgoričkih crnaca. :)
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by Трапа »

Очекујем рутинску победу. Иако смо глупо и болно изгубили од Панате, играчи су увидели да могу да се носе са најбољим европским тимовима, што ће им, верујем, утицати на раст самопоуздања. Јесте Морача неугодна, ал Радоња је сад наш :travka:
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by garnett »

jebeni diletanti, apsolutno nista nisu naucili iz meca sa paom!
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by Najdoski dr. Ilija »

Радоњићу ајде полако...
... и поведи и капитена!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by garnett »

slobodno nek radonjica ostave u podgorici, za velike klubove nije, i to je bilo jasno(barem meni) vec i za vreme priprema...
pod hitno atletska 4/5, a luka na kraj klupe do ristica...
User avatar
Limun
Члан клуба
Posts: 203
Joined: Thu Apr 18, 2013 7:04 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by Limun »

Ne svidja mi se ovo nikako. Ekipa pravljena da bude dominantna u ABA ligi van Pionira je osrednja ekipa sa puno decijih bolesti.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by garnett »

Limun wrote:Ne svidja mi se ovo nikako. Ekipa pravljena da bude dominantna u ABA ligi van Pionira je osrednja ekipa sa puno decijih bolesti.
pa ni u pioniru nismo nista bolji, osim ako ne racunas da su solnok i radnicki vrh ekipe.. svaka iole ozbiljnija ce ans preslisati, a stoke ce ko i po obicaju da se usere u nas sa pola gasa...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

Ne mora se dobit u Podgorici ali... Ocajan izbor igraca za odlucujucu fazu. Tu Simon i Lazic nemaju Sta da traze na prketu a kamoli da im se daju odlucujuce lopte. Tu ides sa Admiralom (iako je kriminalan bio danas), Jakom, Silbom, Radenovicem... Nedopustivo je da nam naprave onoliko ofanzivnih skokova dok mi blenemo. Osisase nas ko ovce.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by trotter »

Svi smo mi pomalo znali da je Radonjić ograničen kada je ofanziva u pitanju. To je neki rizik koji sam ja bar prihvatio ali ovakva ograničenost zabrinjava. Majstor zove tajmaut posle koga Šilb baca balon Bobiju koji naravno onaj crnja skida i Budućnost osvaja loptu. Ne bih mu ja doveo četvorku (koja nam očajnički treba) dok ne pokaže da ume sa ovim igračima.

edit: ja sam izglea jedini koji misli da je uvođenje simona dobra odluka jer je vitkovac silovao Mitrovića i Radenovića (pričam za odbranu, u napadu su jednako bili beskorisni)
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 6.kolo Budućnost - Crvena zvezda

Post by ajkula »

Либурнија wrote:Ne mora se dobit u Podgorici ali... Ocajan izbor igraca za odlucujucu fazu. Tu Simon i Lazic nemaju Sta da traze na prketu a kamoli da im se daju odlucujuce lopte. Tu ides sa Admiralom (iako je kriminalan bio danas), Jakom, Silbom, Radenovicem... Nedopustivo je da nam naprave onoliko ofanzivnih skokova dok mi blenemo. Osisase nas ko ovce.
pa uvodjenje nelsona je izgubilo utakmicu.

1. zabija se ulazom i gubi lotu.
2. daje samo jedno slobodno.
3. kliza se i sehovic mu daje tricu

sa plus pet na nerjeseno za minut.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
Locked