4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Ljudi, nemoj te omalovažavati neke ljude poput Radonjića i Sakriole. Mislim, taj isti Skariola je vodio Kahu do pobjede protiv Makabija i rasturili su Ritas s kojim se Makabi mučio. A Radonja nas do objede nad tom istom Kahom. Mislim, polako sa kritikama takvog tipa. Ja i dalje tvrdim da ćemo mi napraviti neki sistem ako Radonja ostane, a vjerujte mi da bi grobari najviše volili da trenere opet mjenjamo kao na traci. Zato, naoružajte se strpljenjem i dneka u nedelju grmi Pionir protiv Cedevite. To nam je izuzetno važna utakmica.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Трапа »

Пре свега велика победа за клуб, да не испадне да играмо ел због "важно је учествовати". Велика победа за тим, играче и стручни штаб, значиће им доста за самопоуздање. Имам утисак да нисмо одиграли скроз опуштено, било је опет грча, ал хвала богу завршило се победом. Једва чекам да видим како ћемо играти кад опустимо руку :)

Нелсон змај, опет најбољи кад је најтеже. Испљуван је добрано претходних дана/недеља од великих Цигана познаваоца кошаркашке игре, надам се да их је сада бар мало срамота.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Константин »

Нисам имао прилике да гледам и стварно сам пријатно изненађен. Браво за играче и Радоњића. Ипак, не треба полетјети и неке друге екипе у ЕЛ су правиле изненађења и "изненађења", најбитније за овај тим је континуитет и да нестане малокрвност, то је главни рецепт за трофеје.
Врста која изумире
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

A na jebenom sajtu, jebene evro lige još nema jebene statistike :evil: :viking:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Il genio »

Konacno statistika!

http://www.euroleague.net/main/results/ ... #!boxscore" onclick="window.open(this.href);return false;

edit:

Djenka brat, ostao bez patika!

http://www.mondo.rs/a631805/Sport/Kosar ... Borom.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Last edited by Il genio on Fri Nov 08, 2013 1:09 am, edited 1 time in total.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Banex »

Mislim da će nam ova pobeda neverovatno mnogo značiti ! Bar se nadam da će tako biti. Jak vetar u leđa pred teške i zgusnute mečeve koji su pred nama.
Velike oscilacije su i dalje prisutne u igri, kako pojedinaca, tako i tima generalno. Ono što svakako najviše raduje je povratak Nelsona kakvog svi znamo i kakvog nismo videli još od završnice prošle sezone ! Jako mi je drago zbog njegove partije, i nadam se da ovo konačno znači izlazak iz tog velikog kanala u kojem je bio, zašto nije sad toliko ni bitno ! Takođe moram i Dženkinsa pomenuti kao igrača (možda i jedinog) čiji je napredak vidljiv i konstantan od početka sezone do danas ! Biće on veliko pojačanje za nas. Šilb je dao oko 15 poena što je za svaku pohvalu, ali njemu neko jednostavno mora skrenuti pažnju da ne srlja u greške, a realno ima i preveliku slobodu u igri i bukvalno radi šta hoće a tako baš ne može u profesionalnoj košarci. Tako nastaje mnoštvo izgubljenih lopti, neuspešnih srljanja u napadu, neka vrsta anarhije...I na kraju Mitrović. Koliko je protiv Panatinaikosa razočarao, toliko je sada oduševio ! Biće on jako dobar igrač, naravno uz ogroman rad.
Na žalost, Blažič je danas zakazao, kao i Katić. 2 igrača koja su se najkasnije pridružila ekipi i na koje je EP očigledno ostavilo veći "trag" nego što je bilo ko očekivao (posebno na Katića). Katić će proraditi sigurno, kao što je i Nelson jednom morao da proradi, samo mu treba dosta vremena. Ipak su to sad već poznije godine, vidi se i na parketu često se zadiše...prosto teže ulazi u vrhunsku formu u kojoj je bio cele prošle sezone i to je normalno. Treba ga sačekati. Što se tiče Blažiča, kod njega je drugi problem. On brzelja, ima "vruću glavu". I pritom ga i šut malo ide, malo ne ide. To su dve stvari na kojima mora MNOGO da radi ! To kada bude popravio i izgradio on bi mogao da bude jedan od najboljih bekova Evrope sigurno !
I eto toliko sam obraćao pažnju na pojedine igrače, da nisam ni stigao da pratim Radonjića i njegove poteze (osim one tehničke). :D Šta znam...generalno solidan utisak.
Kao i uvek u životu, i nama se sad vratilo za Panatinaikos. To nam se vratilo, dalje ćemo morati opet od nule ! :)
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Rajko »

User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Dennis Rodman »

Eto, kao što rekoh, potrebno je samo strpljenja i malo vremena. Ne može preko noći.
Žao mi je samo što nemamo još jednog igrača koji može pripaliti za 3, bojim se da to može biti granica između nekog većeg uspjeha i "važno je učestvovati".

Na koju foru ova Kaha ima 2 pobjede u EL?
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Stvari koje su obilježile ovu važnu pobjedu: 1. 40 skokova (12 više od Kuće) 2. Admiral 22 poena (6/7 za 2, 2/3 za 3 4/4 za 1 i 7 skokova) 3. MItrović Luka (igrao 23 minute :ura: 7 skokova) 4. Odlični Đenka i Šilb 5. Kaha svedena samo na 63 koša nakon što su prošlo kolo odučili od košarke Ritas (znači, napokon smo odigrali kvalitetnu odbranu)

E sad...poenterski nismo imali dobar učinak od ostalih igrača izuzev 3 Amera, ali smo pokazali kako se utakmice mogu i tako pobjediti. Igrali smo skoncentrisano (izuzev 2/4) i pametno. Ja još uvijek vidim toliko mjesta za napredak u ovoj ekipi da je to prosto nevjerovatno. Posebno raduje ta atmosfera među igračima i mislim da nam je to ključ za uspjeh ove sezone. I dalje ostajem pri tvrdnji da EL nije toliko bitna koliko je bitno osvojiti ABA ligu i napokon skinuti to prokletstvo ne uzimanja titula. Naravno, ne treba se odreći EL i top 16, ali ABA mora imati prioritet (mada sam siguran da čemo tu biti u prve 4 ekipe što nam je dovoljno za F4).
Katiće mi je (što bi Husref rekao) džigericu pojeo, ali važno je da se napokon vratio u kakvu-takvu formu. Imao je on dobrih stvari na ovom meču, mada je ovih 1/11 za 2 katastrofa.

Sve u svemu, sada slijedi Cedevita, pa Ritas, pa groblje...biće izuzetno teško, ali ako uspijemo da pobjedimo ove utakmice...onda je samo nebo granica :mrgreen:
Dennis Rodman wrote:Eto, kao što rekoh, potrebno je samo strpljenja i malo vremena. Ne može preko noći.
Žao mi je samo što nemamo još jednog igrača koji može pripaliti za 3, bojim se da to može biti granica između nekog većeg uspjeha i "važno je učestvovati".

Na koju foru ova Kaha ima 2 pobjede u EL?
Kaha uopšte nije loša, ali sinoć su imali 3 povrjeđena igrača (što ne umanjuje našu pobjedu). Moguće je da su mislili da će mnogo lakše da izašu na kraj sa nama, ali i mi smo odigrali dosta dobru utakmicu. Mislim, ne volim dagovorim samo kako je protivnik bio slab jer mislim da su naši momci jako dobro igrali odbranu i nisu dozvoljavali previše otvorenih šuteva. Jedino je šteta što su Ritas i Kaha skinuli skalpove Makabiju i Pao-u, ali ja se nadam i vjerujem da i mi možemo u Beogradu da dobijemo Makabi. Ipak, najvažnije je dobiti sljedeću, a to je Ritas koji i nije Bog zna kakva ekipa, a li nije ni naivna.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Nolle »

ajde da pokuša nešto hladne glave da se napiše sad, posle prospavane noći.

Crvena zvezda je sem u drugoj polovini druge četvrtine, odigrala jednu sjajnu utakmicu. Zaista sam mislio da će se ponoviti Makabi, koji nam je onda poluvreme završio sa serijom 8:0, ovo je bilo 12:0. U tom periodu, imali smo šansu da sa +10, odemo na bar +15, i već tada je možda utakmica mogla da se prelomi, ali promašaji Dženkinsa i Blažiča su dolazili kao na traci.

Nelson, Šilb i Mitrović su odigrali sjajne utakmice. Šilb je još jednom pokazao svoju klasu. Jbg, nije imao 15-5-5, ali svaki koš koji je dao nama je bio zlata vredan! Jednostavno kada šutne tu negde oko reketa, ja sam gotovo ubeđen da to ulazi, i da ne može da promaši. Kakvu je doktorsku partiju odigrao Admiral izlišno je pričati!

Luka Mitrović je pokazatelj da zli stranci ne postoje, nego da ili imaš karakter da se boriš ili nemaš. Tu mislim na Cveleta, mislim da posle Partizana polako Rebić treba da dobija šansu u 12. Cvetković? FMP full sezona. Njemu je samopouzdanje otišlo u aut. Neće on tamo imati konkurenciju realno - Vuk Jovanović i Petar Vorkapić + koliko sam razumeo, Gurović daje momcima dosta slobode u napadu. Noćionija je na kraju šmekerski sačuvao, nije ga Ćapo poremetio onim mučkim faulom.

Još jednog igrača kojeg bi izdvojio je Ivan Radenović, jer odavno nisam gledao inteligentnijeg domaćeg igrača. Zaista možda može da se uporedi sa Jokićem? Samo što smatram da Jokić može biti daleko kvalitetniji igrač! Pogledajte snimak, i koliko je zaista kvalitetnih stvari uradio.

P.S Svaki koš Dženkinsa je imao "kvačilo" momenat. :)

Iz poštovanja i onoga što je uradio prošle sezone, neću spominjati Raška Katića i način na koji on u ovom trenutku igra. Ako sledećeg ponedeljka (18.11.) odradi sve kako treba, verujem da će mu navijači dosta toga oprostiti i način na koji igra na početku sezone.

Lepa pobeda, ali ne sme sada da se uljuljka. Igrači su posle 2 vezana poraza pokazali zajedništvo i karakter, mnogo bitna stvar.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by carapan »

Kritika, ako je pozitivna, donosi rezultat..

Bravo Nelsone, bravo Radonjicu !! Jel vidite da se moze, i da ovaj tim ima neverovatan potencijal.. Nikako vise Siroki i Buducnost, mi smo Zveda i gazimo redom !!

Ulepsali ste mi vece, dan i sve sto ide uz to, jer sam ponosan na Vas kao zvezdas !!!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

Naletjeh na netu na ovo :smeh:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WgMKG9M-JAs#t=4[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

NELSON: ODIGRALI SMO SJAJAN MEČ

Navijači Zvezde dugo su čekali da njihov tim ponovo nastupi u Evroligi, a kada su to dočekali, crveno-belima nije trebalo mnogo da im priušte i prvu pobedu u elitnom takmičenju. Ako su se Lokomotiva i Panatinaikos provukli, Laboral Kuća nije uspela te je Crvena zvezda Telekom fantastičnom igrom tokom većeg dela utakmice zasluženo slavila i to dvocifrenom razlikom (63:73). Svestan težine ove pobede bio je i trener Dejan Radonjić:
Image
- Želim da čestitam mojim igračima na prvoj pobedi u Evroligi ove sezone. Nakon mnogo godina mi smo to konačno uspeli. Želeo sam da prvu pobedu ostvarimo na domaćem terenu, ali sam takođe srećan što smo to postigli na teškom gostovanju protiv Laboral Kuće. Znali smo da je jako važno da dobro odigramo na početku utakmice. U prvoj četvrtini smo odigrali dobro u odbrani i kvalitetno u napadu. U drugom periodu oni su uspeli da nas sustignu zahvaljujući dobroj odbrani, ali i mi u napadu nismo odigrali dovoljno organizovano, za razliku od odbrane koja je bila konstantna. Doneli smo nekoliko iznenađujućih odluka koje su nam u odlučujućim trenucima donele pobedu – rekao je trener crveno-belih, a zatim nastavio:

- Mislim da nam je to ulilo samopouzdanje i dokazalo svima da treba da veruju u ovaj tim koji je sposoban da uradi mnogo dobrih stvari. Nadam se da ćemo nastaviti da igramo na ovom nivou i u narednim utakmicama. Potrošili smo se mnogo na fizičkom i mentalnom planu pa se nadam da ćemo uspeti da se brzo oporavimo jer nas očekuje još mnogo teških utakmica – zaključio je Radonjić.

Jedan od najzaslužnijih za trijumf crveno-belih bio je DeMarkus Nelson. On je briljirao tokom čitavog susreta, sjajno je otvorio meč, da bi tri sekunde pre kraja susreta stavio krunu na svoju fantastičnu partiju, ali i igru svog tima pogotkom iz odbojke. Nelson nije krio oduševljenost zbog pobede:

- Ovo je bila verovatno moja najbolja utakmica od kako sam došao u Evropu. Definitivno smo u Vitoriji odigrali odličan meč i zabeležili smo preko potrebnu pobedu. Izgubili smo nekoliko utakmica u neizvesnim završnicama pre svega zahvaljujući našim greškama i zato smatram da smo vrlo lako mogli da imamo skor od tri pobede i jednog poraza, a ne obrnuto. Sa ovim trijumfom ostali smo u trci za plasman u Top 16 fazu – rekao je Nelson i potom dodao:

- Zaista mislim da je ključ ove pobede bilo iskustvo koje smo stekli u utakmicama koje smo prethodno izgubili u Evroligi. Dobro smo igrali protiv Lokomotive i Panatinaikosa, bili u vođstvu, ali je protivnik uspevao da napravi preokret. Međutim, ovog puta smo bili smireniji i znatno iskusniji. Nismo gubili glavu, zadržali smo naš ritam, igrali smo snažno, i odradili odličan posao u odbrani. Pogađali smo kad je bilo neophodno, a kada su oni postepeno počeli da preuzimaju kontrolu i da postižu lake poene iz tranzicije, to smo prepoznali i uspeli smo da ih zaustavimo. Jednostavno smo znali kako treba da odigramo – zaključio je Nelson.

http://kkcrvenazvezda.rs/index.php/arti ... sjajan-mec" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Dafi »

Tako je se lijepo probuditi sa osmjehom i pomisliti na sinocnje slavlje protiv Laborala.
Ni ja ne bih potcjenjivao Skariola kao trenera,ipak je on jedno veliko trenersko ime u Evropi.
Osim druge cetvrtine nema se sta drugo zamjeriti i napad na zonu nas je mnogo mucio,ali to je zato sto nemamo suta spolja koji je pogotovu juce bio los.
Rasko je juce zaista bio los,mislim da mu je ovo bila najlosija utakmica od dolaska u Zvezdu i nadam se da je to to sto se tice ovako losih izdanja.
Prva petorka s trojicom rezervista genijalan potez Radonjica koji nam je dao deset poena prednosti i koji nas je ostavio posle u igri jer je druga cetvrtina bila jako losa. stavljanje Mitrovica na Nocionija isto odlicna stvar. Ako bi smo trazili lose poteze sigurno ih ima ali bih radije istakao pozitivna zapazanja.
Pohvalio bih i forum,osim nekoliko negativnih komentara nije bilo pljuvacine. Admini,dzombe i ostali svaka cast za smirivanje i spustanje lopte kad se zakuva. Nema nas mnogo ali je mozda i bolje,kvalitetnije se radi :D
Locked