4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by garnett »

na kraju cemo ostati kratki za top16 tacno zbog one 4/5(bilo da je atletska, bilo sa sutem)..
a ako sa ovim sastavom izborimo top16, drage volje cu se politi govnima, a radonjicu "produziti ugovor" za jos 3+3 godine :mrgreen:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Aman, garnett-e...samo opušteno...ja bi bio zadovoljan i da uzmemo EK ove sezone :mrgreen: Iskreno, i dalje vjerujem da možemo u top 16, ali nije sve u tome.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by garnett »

missis da ima razlike izmedju uzimanja ek-a i prolaska u top16(pogotovo iz ove nase situacije)? :D
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Pa vidi...meni je npr. osvajanje ABA lige mnogo važnije ove sezone od prolaska u top 16. Upravo zato bi mi i osvajanje EK bilo važnije jer prije svega donosi EL sljedeće sezone, plus osvaja se trofej. A ako trebam da glasam šta mi je prioritet br. 1, onda je to osvajanje ABA lige i svrgavanje komšija sa trona.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by garnett »

al kako ne vidis povezanost izmedju toga?
zar missis da ekipa koja prodju u top16 nije veci favorit za osvajanje aba lige, nego li ona koja ne prodje u top16?
bottom line, ne moze se slucajno uci u top16, a kad udjes, to znaci da nesto vredis i da je uspostavljen sistem igre... znam ja sta pricam ;)
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

Мени узимање АБА лиге није приоритет под условом да је не узме гробље и да се ми кроз њу пласирамо у ЕЛ. Приоритет је домаћица и скидање гаћа гробљу. Ту ће се показати коначна слика да ли напокон јесмо или нисмо.

Што се тиче пласмана у ЕК то би било супер, поготово ако би опет играли овдје у Швабији! :travka: :psihodelija:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by trotter »

Nadam se da će se Šilb opasuljiti na vreme. Ima dovoljno vremena ali ako ovako nastavi može svoju statiku da nabije u ****. Ne tražim mnogo ali bar malo korektne odbrane jer je srvarno deprimirajuće da 80% svojih poena, asistencija protivnik anulira njegovim greškama. Svako to može da vidi samo ako hoće. Kada se bude odlučivalo o trofejima možemo imati odličnog igrača ili basketaša. Tu je veoma tanka linija i samo od njega zavisi kakav će biti. Za njegovu platu očekujem odličnog igrača. Neke igače je veoma lako zavoleti i znaš da te neće razočarati kada je odnos prema igri u pitanju (Jaka) a neki će ti slomiti srce iako si u podsvesti znao gde to ide. Ponavljam, nadam se da sa Šilbom to neće biti slučaj.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by lucky#13 »

@trotter

Samim tim sto pominjes odbranu Schilba znaci da o njemu nisi znao nista (ili si cuo nesto povrsno) pre nego sto je dosao kod nas. Da igra odbranu kao Jenkins,Nelson sigurno ne bi karijeru proveo u slabijim EL timovima. On je pouzdan igrac kojeg drzi mesto i cija je igra podredjena timu. Njegova odbrana 1vs1 je slaba, ali ono sto radi u timskoj odbrani je sjajno! On izgleda kao da igra bez energije,a ustvari puca od nje! I on ne igra za SEBE i statistiku jer nema za tim potrebu,ima ugovor na 3 godine.On igra za ekipu i sve vazne suteve je pogodio i uvek je uzimao odgovornost! A to je odlika lidera,ono sto prosle godine nismo imali!

Sto se tice El, ne kapiram zasto ste svi optereceni pobedama i nekim prolaskom u TOP16. Mene to ne zanima. Meni je bitno da se iskristalise tim,da steknemo iskustvo i kontinuitet igranja te lige. Da naucimo da se nosimo sa svima. EL je najbolja skola za ceo klub i sve nivoe istog. Pa ako ostvarimo koju pobedu,neki veci uspeh,super,znaci da smo na pravom putu kao klub.

Sto se tice trofeja!
Vise od svega me zanima trofej u ABA ligi jer je to dokaz kvaliteta i namera kluba.Klub bez najjacih trofeja nije klub,bez toga mozemo da budemo i Mega Vizura,razlike nema!.Licno za mene prica da to nije bitno vec samo ulazak dogodine u EL je malo cudna.

Sto se tice nase lige,to je samo stvar prestiza.Ona me interesuje samo zbog toga.Voleo bih da je uzmemo ove godine da bi skinuli groblje,pa onda sledece godine opet s jacom minutazom juniorima.

A u vezi Radonjica... Niko ne spori da je solidan trener,ali jednostavno nije kalibar za nesto vise. Ali s obzirom da ni nas klub u ovom trenutku nije za to "nesto vise" onda smo se dobro spojili!
Odbrana ne pobedjuje utakmice,to je floskula nasih starih trenera i u modernoj kosarci to pravilo vise ne vazi. Utakmice pobedjuje i odbrana i napad.
Da je samo Def, sta ce onda kosarci Navaro,Kleiza,Teo,Rakocevic,Stojakovic i jos milion drugih.
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Brian Brendell »

Либурнија wrote:Мени узимање АБА лиге није приоритет под условом да је не узме гробље и да се ми кроз њу пласирамо у ЕЛ. Приоритет је домаћица и скидање гаћа гробљу. Ту ће се показати коначна слика да ли напокон јесмо или нисмо.

Што се тиче пласмана у ЕК то би било супер, поготово ако би опет играли овдје у Швабији! :travka: :psihodelija:
:pop:

Iz prvog pasusa isparavaju kompleksi. Svašta.

Zvezda se ne dokazuje u mlaćenju prazne slame u KLS-u, već u ABA koja nam je osnovno takmičenje s ralogom. Šteta što ABA nema playoffs umesto F4, jer bi to bilo mnogo poštenije.

Pobeda za samopouzdanje, ništa krucijalno ne menja.
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by trotter »

On od ovoga može bolje i to je pokazao. U ovakvim utakmicama nema nikakvih razloga da se čuva i da spava u pojedinim trenucima.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Il genio »

Nelson ima najbolji indeks od igraca pobednickih ekipa, pa se moze sa sigurnoscu reci da ce biti proglasen za MVP-a ovog kola. :zastavaGRB:
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by lucky#13 »

Il genio wrote:Nelson ima najbolji indeks od igraca pobednickih ekipa, pa se moze sa sigurnoscu reci da ce biti proglasen za MVP-a ovog kola. :zastavaGRB:
Zar se ne gleda generalno najveci indeks ? pobedio/izgubio
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Il genio »

Izgleda da se ne gleda, u prva dva kola MVP su bili Mirotic i Kaner-Medli iako su Heket i Nocioni imali bolji indeks ali nisu pobedili.

http://www.euroleague.net/news/i/120639 ... eal-madrid" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.euroleague.net/news/i/121343/180" onclick="window.open(this.href);return false;
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by lucky#13 »

Il genio wrote:Izgleda da se ne gleda, u prva dva kola MVP su bili Mirotic i Kaner-Medli iako su Heket i Nocioni imali bolji indeks ali nisu pobedili.

http://www.euroleague.net/news/i/120639 ... eal-madrid" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.euroleague.net/news/i/121343/180" onclick="window.open(this.href);return false;
uspeli su da i tu nagradu sjebu :D Al dobro bar ce Nelson da dobije zvanje dr mr :P
Locked