4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

Brian Brendell wrote:
Либурнија wrote:Мени узимање АБА лиге није приоритет под условом да је не узме гробље и да се ми кроз њу пласирамо у ЕЛ. Приоритет је домаћица и скидање гаћа гробљу. Ту ће се показати коначна слика да ли напокон јесмо или нисмо.

Што се тиче пласмана у ЕК то би било супер, поготово ако би опет играли овдје у Швабији! :travka: :psihodelija:
:pop:

Iz prvog pasusa isparavaju kompleksi. Svašta.
Kojesta. Imati komplekse od ljudi kojima si redovno uzimao mjeru, kako na terenu a o tribini i ulici da ne pricamo?! Radi se o redoslijedu koraka. Daj da mi prvo obavimo svoje domace zadatke kako treba. Kada bi groblje uzelo ABA ligu, to bi znacilo da su to ucinili najvjerovatnije protiv nas, bilo u polufinalu, bilo u finalu a sto bi znacilo da nismo uzeli Primat u domacim takmicenjima. Mene takav razvoj situacije ne bi zadovoljio.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

Il genio wrote:Nelson ima najbolji indeks od igraca pobednickih ekipa, pa se moze sa sigurnoscu reci da ce biti proglasen za MVP-a ovog kola. :zastavaGRB:
Tačno tako -

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iZ9BoGpLbjc[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Šta imamo od domaćih zadataka? Šta dobijamo osvajanjem titule u domaćoj ligi? Jedno apsolutno ništa, sem prestiža tj. svrgavanja Partizana sa trona. A ABA liga ti donosi i ovce i novce. Prema tome, nije realno reći da nam je prioritet domaća liga a da je u ABA važno samo doći do finala. Ja bih rekao da je baš obrnuto i da tako svako pametan u našem kk treba da razmišlja.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

I ABA je domaci zadatak. Skinuti Skalp svinjinima je prioritet. Bez toga nema ni ABA ni domacice.Pokazati ko je gazda u kuci jeste spajanje lijepog i korisnog. I lakmus papir da li smo zaista napravili odlucujuci iskorak, ne samo na igrackom vec i na planu karaktera. Da nece mozda da nam lakmus papir bude Cedevita ili Radnicki?! :nene: I sami znate da je to nidje veze.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Brian Brendell »

Мени узимање АБА лиге није приоритет под условом да је не узме гробље и да се ми кроз њу пласирамо у ЕЛ. Приоритет је домаћица и скидање гаћа гробљу. Ту ће се показати коначна слика да ли напокон јесмо или нисмо.
Либурнија wrote:I ABA je domaci zadatak. Skinuti Skalp svinjinima je prioritet. Bez toga nema ni ABA ni domacice.Pokazati ko je gazda u kuci jeste spajanje lijepog i korisnog. I lakmus papir da li smo zaista napravili odlucujuci iskorak, ne samo na igrackom vec i na planu karaktera. Da nece mozda da nam lakmus papir bude Cedevita ili Radnicki?! :nene: I sami znate da je to nidje veze.
Čekaj, ABA je domaći zadatak (definiši ovo kroz prioritete), a skinuti Partizan je prioritet. Vidiš, meni za mene je kompleks kada se mi upoređujemo sa Partizanom u bilo čemu i kada određujemo uspešnost sezone prema tome da li smo skinuli skalp njima.

Šta bi izabrao između između, da uđemo u EL porazom u finalu od Cibone i osvajanjem KLS-a (time Partizan ne ide u EL) ili osvajanjem ABA pobedom u finalu nad Partizaom, dok oni osvajaju KLS?

Zato sam lepo i pitao pred početak sezone da se ljudi izjasne u očekivanjima pred početak EL i da se to zapiše. Taj nerealni rast apetita koji se dobija kako sezona odmiče je nešto što je veliki problem kod svih navijača. Za mene je jedna pobeda sasvim dovoljna, a sve preko bonus. Za Banexa ni prolaz u top8 ne bi bio dovoljan.

Naša sezona će se meriti isključivo prema tome da li dižemo trofej u ABA ligi. Sve ostalo mlaćenje prazne slame i služi za kafansko i internet kurčenje sa pakijima.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Znam da post nije upućen meni, ali da se izjasnim. Još davno sam rekao da mi je prioritet br. 1 osvajanje ABA lige (protivnik u finalu mi je nebitan). 2. Da dobro odigramo ovu kvalifikacionu fazu u EL bez obzira hoćemo li ili nećemo u top 16, jer nam kao rezervna opcija ide još evropskih utakmica u EK 3. Volio bih da uzmemo i kup i KLS, ali me u jednu ruku za to baš briga. Razlog je taj jer nam to ne donosi ništa sem prestiža.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

Svima nama je jasno da je glavni Konkurent u ta DVA takmicenja Partizan i da put do trofeja vodi preko njih. Kao i da je kljucna faza u kojoj ce se pokazati od cega smo (kao i nas trener), nokaut mecevi u kojima cemo igrati protiv njih. Uzeti ABA a izgubiti od njih u domacici, bolje je doduse nego prosle sezone, Ali je polovican uspjeh. Ne toliko zbog gubitka trofeja, vec kao pokazatelj nedovoljnog napredka. Formalno je ABA "teza" ali sportska takmicenja su ponekad i vise od igre. A to je svakako slucaj SA vjecitim derbijem protiv ujedno najveceg domaceg konkurenta, tako da to nema veze SA kompleksima i slicnim budalastinama od kojih smo mi nesto stariji ionako operisani. To sto je KLS degradirana do krajnje mjere na ustrb ABA, svakako je tema za diskusiju..Tvrdim da, slovenacka i pogotovo crnogorska i bosanska klupska kosarka ne bi bile ni nasta nalik bez ABA lige, dok bi srpska kosarka bila otprilike ista kao i sada. Hrvatska TU i tamo.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Ганац »

Ljudi moji, potpuno je svejedno na koji način dolazimo do EL, nama je cilj ponovni plasman u EL, e sad ako usput uzmemo ABA i domaću to je plus ali ne i neočekivano.
Znači nama je prioritet ponovo igranje EL iduće godine zbog kontinuiteta,para, boljih igrača, pri tom mislim da imamo i najjaču ekipu, malo mi je bzvz što se sporečkaste oko Zvezde, a znamo da je ovde svi volimo pri tom odrasli smo ljudi i nebi trebalo da koristimo neke teške reči i kvalifikacije.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Locked