4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Nolle »

Na noge Laboral Kući

Posle Makabija i Panatinaikosa, Crvena zvezda igra utakmicu protiv još jednog velikana evropske košarke. U pitanju je Kuća Laboral. Ekipa koja je široj javnosti bila poznata kao TAU Keramika, za koju je nekada sa velikim uspehom nastupao jedna od Zvezdinih legendi, Igor Rakočević. On je takođe i u Baskiji, ostavio dosta dubok trag. Klub iz Vitorije, osnovan je 1954 godine. U špansku prvu ligu ušli su 1971 godine. 4 puta bili su učesnici fajnal fora Evrolige. Što se tiče trofeja: 3 puta su bili prvaci Španije (2002, 2008, 2010), 6 puta su osvojili kup Španije i 1996 godine su osvojili Kup Rajmonda Saporte.

Ove sezone, ekipa Kuće Laboral pod vođstvom Serđa Skariola ima pre svega velike probleme sa povredama, što se odražava i na plasman u ACB ligi. Hanga, Ertel, Hamilton su samo neki od povređenih igrača. Ipak, u Evroligi u prva 3 kola, zabeležili su 2 pobede, od kojih je jedna bila na gostovanju u Litvaniji u Simens Areni Lijetovus Ritasa. Uvertira pred doček Crvene zvezde, odigrana je protiv Kahasola, gde je ekipa Serđa Skariola poražena rezultatom 62:82. Ipak, navijači iz Vitorije mogu biti zadovoljni posle te utakmice, pošto se na teren posle povrede vratio Fernando SanEmeterio.

Od početka sezone, širom košarkaške Evrope, spominje se i simpatična šala, da je Laboral Kuća počela sa nekim novitetima. Potpisuje igrače na 1+1 mesec ugovore. Jednostavno, zbog velikog broja povreda, čelnici kluba su pratično prinuđeni na to. Igraju skraćenom, rotacijom po 7-8 igrača. Dolasci Milka Bjelice i Rimantasa Kaukenasa.

Trenutni roster Kuće Laboral, iako je skraćen donekle, treba biti shvaćen veoma ozbiljno. Na pleju tu je Valter Hodž, koji zbog povrede Ertela troši veliki broj minuta na poziciji 1, u poslednjoj utakmici na terenu je proveo 33 minuta. Igrač je koji je prošle sezone kod Mihajla Uvalina bio jedan od boljih igrača Evro kupa, dok je nastupao za poljsku ekipu. Hodž je sposoban da iskreira sam sebi šut, i ne libi se da šutne. Jedan je od samo četvorice igrača koji su odigrali svih 7 utakmica za Kuću Laboral u dosadašnjem toku sezone. Ostatak kvarterta čine: Tibor Flajs, David Jelinek i Andreas 'Čapo' Noćioni. To dovoljno govori i o uigranosti ekipe. Njegova izmena je Belgijanac Devon Van Ostrum, koji tokom sezone nema veliku minutažu. Može se očekivati možda, pošto su Kozer i Ertel povređeni.

Na spoljnim pozicijama tu su još Rimantas Kaukenas novo pojačanje, i David Jelinek, koji je možda nenadano zbog svih silnih povreda igrača, dobio prostor i minutažu na terenu. Kaukenas je pokazao u predhodnim utakmicama da će biti pojačanje za Kuću, sa solidnom minutažom. Igrač solidnog šuta. Tu je takođe i Tomas Kelati. Koji se vratio na teren, koji je izuzetno pre svega atletski potkovan igrač, koji može da odgovori igri na poziciji beka šutera i niskog krila.

Na krilnim pozicijama tu su dva možda i najiskusnija igrača, kao i ljubimci publike Fernando San Emeterio i Anderas Noćioni. Noćioni je od početka sezone preuzeo ulogu lidera. Trenutno je možda njihov najbolji igrač. Iskusan igrač, koji je igrao i u NBA. Dok je San Emeterio španski reprezentativac, takođe jedan od najboljih igrača koje je Kuća imala u poslednjih nekoliko godina. Na toj poziciji imaju i iskusnog Argentinca, italijanskog porekla Leonadra Mainoldija.

U reketu tu su trenutno samo Tibor Flajs i poslednje pojačanje Milko Bjelica, povredom Lamonta Hamiltona, centarska linija španske ekipe je dodatno oslabljena. U njoj se nalazi i talentovani 18godišnji Senegalac Diop Ilmane.

Kuća Laboral zaista koristi na početku sezone sva rapsoloživa sredstva, na terenu ponekad izgledaju i zbunjeno, jer jednostavno od početka sezone gotovo da ne prođe 10 dana, a da se na treningu ne pojavi nov lik. Da li će to Crvena zvezda znati da iskoristi ostaje da se vidi. Serđo Skariolo je dobar stručnjak i sigurno će znati da i iz ovoga što trenutno ima dobije trenutni maksimum. Uostalom dve pobede u Euroligi nisu plod slučajnosti. Pred Crvenom zvezdom je težak zadatak. Navijači će pre svega očekivati pobedu, na momcima koji budu nosili crveno beli dres je da pokušaju da do nje i dođu.

Kako će odigrati ova ekipa Kuće Laboral, niko u ovom trenutku ne može sa sigurnošću da kaže. Možda pobede kao i što su dobili Lijetovus Ritas u 'prijateljski' raspoloženoj Simens Areni, a možda i ponove utakmicu koju su odigrali za vikend. Jednostvno Kuća Laboral je jedna od trenutno možda najneprevidljivijih ekipa u Evroligi. Jednostavno, do toga je došlo zbog velikog broja povreda njihovih igrača.

Prenos će raditi kanal Sport klub, utakmica se igra u četvrtak, sa početkom u 20:30.

Srećno crveno beli!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by garnett »

kahi je (kao i ostalim nasim protivnicima u grupi) fokus na el tj plasman u top 16, tako da te partije iz acb lige uopste nisu relevantne, pogotovo sto imaju a licencu a to se generalno vidi i po dijamentralno suprotnim igrama u ova dva takmicenja..
kuci dobili makabi, na gostovanju kod pao ocekivano izgubili, pogotovo sto im falilo pola tima, i u proslom kolu su preslisali ritas na gostovanju takodje u nekompletnom sastavu... sada ce svi izuzev hamiltona biti tu, a ne bi me cudilo i da se on vrati, ko sto su se nedelju dana pre vremena i za utakmicu ovog vikenda u acb vratili emeterio i kelati...
nadam se pobedi, al realno ocekuje nas utakmica slicna onoj u nokia areni, tj nesto oko -10 do -15... :twak:
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Banex »

Ja se samo plašim da ne bude totalni debakl. Jer svi "uslovi" za tako nešto postoje. Toliko.
"Mladenović vara Liveranija !"
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Dafi »

Banex wrote:Ja se samo plašim da ne bude totalni debakl. Jer svi "uslovi" za tako nešto postoje. Toliko.
Budi ljubazan pa obrazlozi te "uslove".
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by lucky#13 »

Ako ovu utakmicu ne pobedimo to je to sto se tice ovogodisnje sezone u EL!
Kaha nikad slabija,a opet za nas jaka. Cela nasa jebena grupa je takva.

O samoj utakmici nema sta specijalno da kazem. Bukvalno sve zavisi od nase igre. Sa utakmicom kao protiv PAO dobijamo 100%. Znaci poeni sa klupe i energija, sto vise tranzicije. Ako nas spuste na njihov nivo sa puno pozicionih napada gubimo 10+
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Banex »

Evo "uslova": u velikom smo padu forme, ekipa je u popriličnom kanalu posle dva uzastopna poraza, pritom su oba meča bila izuzetno teška i zahtevala veliku količinu i fizičke i mentalne snage a opet sve je ispalo uzalud. Kada toliko uložiš u nešto što na kraju ipak bude neuspeh, to jednostavno ubija u pojam i ne sumnjam da su igrači u nekom sličnom stanju. Samopouzdanje je na minimumu a i onako mala sposobnost da se nosi sa pritiskom je još manja...Ako su bili "ispražnjeni" posle meča sa Panatinaikosom, a jasno se videlo u ponedeljak da su itekako bili, onda možeš zamisliti kako su tek sad ispražnjeni (i razočarani).
Sa druge strane naš protivnik je mnogo kvalitetniji od nas, igra pred svojom publikom i žarko želi pobedu. Neuporedivo su iskusniji i realno, žele (i znaju da mogu) u top 16 više od nas. Uz to, nas očekuju (bar po meni) važniji mečevi od Kahe počevši od sledećeg vikenda, a to su Cedevita, Partizan i Ritas. I nije ni realno sad igrati kao da sutra ne postoji tj. baciti sve karte na pobedu nad Kahom, a u suštini jedino tako bi i imali šansu za pobedu, i onda da protiv Cedevite i ostalih koji slede ne možemo ni da potrčimo.
Last edited by Banex on Wed Nov 06, 2013 8:30 pm, edited 2 times in total.
"Mladenović vara Liveranija !"
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by garnett »

kaha ce sutra odigrati sa 300% snage.. zasto? zato sto fakticki sutrasnjom pobedom, nas izbacuju iz konkurencije a vec imaju brejk od 20 razlike nad ritasom...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Ганац »

garnett wrote:kaha ce sutra odigrati sa 300% snage.. zasto? zato sto fakticki sutrasnjom pobedom, nas izbacuju iz konkurencije a vec imaju brejk od 20 razlike nad ritasom...
Znači oni će sa 300% snage a mi ćemo da skinemo gaće negde čim uzlete sa Surčina (ili Budimpešte),brate boriće se pa šta bude, uvek postoje 50% šansi za pobedu, ja u to verujem a verujem i da se igrači ne slažu sa vašom procenom da smo već izgubili, što bi rekli "živi bii pa videli".
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by lucky#13 »

Banex wrote:Evo "uslova": u velikom smo padu forme, ekipa je u popriličnom kanalu posle dva uzastopna poraza, pritom su oba meča bila izuzetno teška i zahtevala veliku količinu i fizičke i mentalne snage a opet sve je ispalo uzalud. Kada toliko uložiš u nešto što na kraju ipak bude neuspeh, to jednostavno ubija u pojam i ne sumnjam da su igrači u nekom sličnom stanju. Samopouzdanje je na minimumu a i onako mala sposobnost da se nosi sa pritiskom je još manja...Ako su bili "ispražnjeni" posle meča sa Panatinaikosom, a jasno se videlo u ponedeljak da su itekako bili, onda možeš zamisliti kako su tek sad ispražnjeni (i razočarani).
Sa druge strane naš protivnik je mnogo kvalitetniji od nas, igra pred svojom publikom i žarko želi pobedu. Neuporedivo su iskusniji i realno, žele (i znaju da mogu) u top 16 više od nas. Uz to, nas očekuju (bar po meni) važniji mečevi od Kahe počevši od sledećeg vikenda, a to su Cedevita, Partizan i Ritas. I nije ni realno sad igrati kao da sutra ne postoji tj. baciti sve karte na pobedu nad Kahom, a u suštini jedino tako bi i imali šansu za pobedu, i onda da protiv Cedevite i ostalih koji slede ne možemo ni da potrčimo.

Glupost. To nisu klinci vec profesionalci!
To sto se nasi treneri vade na te gluposti to je posebna prica.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by musemic »

Sa pobedom bi dobili turbo pogon za nastavak sezone...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Banex »

Pa vidi, bio profesionalac ili neprofesionalac ljudska psiha je ljudska psiha. Određena frustracija mora postojati u takvim slučajevima, a samim tim što je profesionalcima to još i osnovno zanimanje u životu - sport (pobede i porazi) ja kontam da oni itekako doživljavaju tako nešto u navedenim situacijama. E sad, donekle je i pitanje pojedinačnih karaktera koliko lako (ili teško) se bore sa tom frustracijom i koliko brzo se je oslobađaju. Meni se nešto baš ne čini da mi u ekipi imamo neke ekstra jake karaktere (što obično iskusniji igrači imaju) i mudonje sa čeličnim ličnostima. Da ih imamo verovatno ne bi izgubili u Podgorici. U stvari sigurno ne bi izgubili. A bogami ne bi ni onako očajno odigrali drugo poluvreme protiv Panatinaikosa i sramno izgubili.
Što se tiče samopouzdanja ono je sigurno dosta nisko posle ovih poraza i loših igara, to je nešto što je i logično, ne znam što se ne slažeš sa tom ocenom ?
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by Banex »

musemic wrote:Sa pobedom bi dobili turbo pogon za nastavak sezone...
Uhhh, slažem se 100 % ! To bi bio bukvalno kao dar sa neba. Samo što ti u životu jako retko dođe dar sa neba. ;)
"Mladenović vara Liveranija !"
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by musemic »

Banex wrote:A bogami ne bi ni onako očajno odigrali drugo poluvreme protiv Panatinaikosa i sramno izgubili.
Promaklo mi je ovo...
Sramno ne moze biti nikako - ako utakmicu posmatras po periodima, onda si propustio da kazes da smo odigrali, skoro pa, genijalnih 30 minuta.
Ja znam da smo odigrali produzetak sa velikim protivnikom.
Visoka ti je lestvica ako ti je ovo bio sraman poraz - bojim se da se neces usreciti prateci i navijajuci za SD Crvena Zvezda.
I da, siguran sam da imamo i mudonje i stabilne licnosti u timu.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by musemic »

Banex wrote:
musemic wrote:Sa pobedom bi dobili turbo pogon za nastavak sezone...
Uhhh, slažem se 100 % ! To bi bio bukvalno kao dar sa neba. Samo što ti u životu jako retko dođe dar sa neba. ;)
Nisam mislio na nikakve darove sa neba ili od Deda Mraza...samo na kvalitet i karakter naseg tima.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 4. kolo Evrolige: Kuća Laboral - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Očekujem da momci večeras pritisnu Kahu kako god znaju i umiju. Neigranje Ertela i Hamiltona (i onog Kuzera) bi trebalo da nam malo olakša posao. Posebno treba opteretiti onog Hodžu :mrgreen: jer im je on jedina valjana opcija na pleju. Bobi bi trebao da može da izađe na kraj s anjihovim centrima tim prije jer ovi nemaju igrača poput Batiste.

Znači, idemo bre ZVEZDO!!! :psihodelija:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked