6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by Nolle »

Putešestvije za Rusiju

Nakon dve vezane pobede u Evroligi, Crvena zvezda ide na noge najbolje plasiranoj ekipi u Rusiji - Lokomotivi Kubanj. Lokomotiva nakon prvog dela ove faze takmičenja ima skor 4-1, dok sa druge strane Crvena zvezda ima 2-3. Jedini poraz ekipa iz Krasnodara je doživela upravo na svom parketu od ekipe Makabija.

U utakmici koja će predhoditi ovoj obe ekipe ulaze pobednički. Lokomotiva Kubanj je rezultatom 64:54 pobedila ekipu Spartaka iz Sankt Petersburga, dok je Crvena zvezda u večitom derbiju posle produžetka pobedila Partizan rezultatom 86:83. Lokomotiva ulazi u ovu utakmicu u donekle promenljivoj formi, dok Zvezda iza sebe ima 4 vezane pobede, od toga dve Evroligaške i jednu u večitom derbiju.

Nakon prve utakmice u Kombank Areni, pratično se zna šta može da se očekuje i sa jedne i druge strane. Hendriks i Vilijams će u prvom redu biti najveće opasnosti, kao i šut sjajnog Simasa Jasaitisa. Tu su još Mantas Kalnietis odlični litvanski plejmejker, Derik Braun igrač sa NBA pedigreom, ruski reprezentativac Sergej Bikov i australijanac srpskog porekla Aleks Marić.

Prva utakmica je donela mnogo toga nepoznatog možda. Prva utakmica Zvezde u Evroligi posle dugo godina, puna Arena. Sada je druga situacija, nova utakmica i novih 40 minuta za crveno bele momke predvođene Dejom Radonjićem.

Prenos utakmice radiće Sport klub 1, sa početkom u 17 časova. U Krasnodar je takođe najavljen i dolazak Zvezdinih navijača, kao i pomoć navijača Spartaka iz Moskve.

Image

Ostatak u toku sutrašnjeg dana...
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by daba »

U subotu zdravlje boze dobicete foto izvezstaj sa lica mesta iz Krasnodara,
a nadam se i da ce se to sve pobedom zaciniti nasi momci.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

daba wrote:U subotu zdravlje boze dobicete foto izvezstaj sa lica mesta iz Krasnodara,
a nadam se i da ce se to sve pobedom zaciniti nasi momci.
Hvala, matori...srećan vam put i da se vratite sa pobjedom :)
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by garnett »

ne znam videcemo, ekipa koja ima mozda i najbolji frontcourt u celoj el, a opet u areni su nas dobili na sut..
radenovic i luka se sinoc nisu proslavili protiv zofrija, a sada ce morati da zaustave browna i hendrixa, koji su fizicki jaci od njega a i brzi, jedino nisu "prljavi" ko zo, videcemo...
isto tako, ako hocemo pobedu ne bi smeli da dozvolimo da nas njihovi bekovi opet pune... "najmotivisaniji" ce svakako biti simon, a ne treba zaboraviti ni vilijamsa, koji je cini se dobro odigrao samo onu protiv nas i donekle ovu proslu protiv kahe..
inace vilijams protiv nas u prvoj utakmici za 3 sutirao 5/8 a onda na sledece 4 utakmice za tri je sutirao verovali ili ne 0/9 :nindza:
a pribojavam se i onog bikova, tip onih "magarac" igraca, koji nekako uvek protiv nas uzmu da pogadjaju neke frljke a generalno na svim ostalim utkamicama ne izlaze iz minus indexa...
videcemo, nadam se pobedi, a sto je najvaznije i igraci su puni samopuzdanja i veruju u istu, sad videcemo dal ce nam se sansa za pobedu ukazati i dal cemo to znati da iskoristimo...
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by Nolle »

Bikov je u dosta slaboj formi poslednjih par utakmica.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by garnett »

a jel citas ti sta ja pisem :D on je gotovo uvek u losoj formi, al takvi "magarac" igraci, protiv nas uvek odigraju svoje najbolje meceva... i pre utakmice sa nama je bio u losoj formi, pa protiv nas opet odigrao najbolju utkamicu pa u narednih 10 opet ga nema...
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by Najdoski dr. Ilija »

garnett wrote:a jel citas ti sta ja pisem :D on je gotovo uvek u losoj formi, al takvi "magarac" igraci, protiv nas uvek odigraju svoje najbolje meceva... i pre utakmice sa nama je bio u losoj formi, pa protiv nas opet odigrao najbolju utkamicu pa u narednih 10 opet ga nema...
Ха,ха,ха, жива истина за "магарац" играче!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by Banex »

Nije ni malo jednostavno odrediti prioritete u ovom trenutku. Sa jedne strane ekipa je u sjajnom nizu pobeda, u dobrom i pozitivnom raspoloženju i kao takva mogla bi itekako da iznenadi favorizovanog protivnika. Koji je by the way, takođe u fantastičnom ritmu i pritom, osim što nemaju krizu rezultata oni nemaju ni krizu igre koju smo mi imali u derbiju.
Sa druge strane, mi našu šansu za prolazak u top 16 (o kojem što više razmišljam to više smatram da nam ove sezone baš i nije potreban) pre svega treba da tražimo u mečevima sa Kahom, pa i Makabijem u Beogradu i sa Ritasom u Litvaniji. I u tom smislu mislim da ne bi trebalo sad ući "grlom u jagode" u ovaj meč, na sve ili ništa, pa i rizikovati neku povredu već pomalo umorne ekipe. Jer nas očekuju mnogo važniji mečevi i u ABA ligi i u Evroligi posle ovog sa Lokomotivom. Isto važi i za meč u Atini.
U svakom slučaju, mislim da treba odigrati jako pametno, taktički, pre svega u odbrani i biće sigurno nekog prostora da priredimo iznenađenje. Ako ne, ništa strašno. U tom slučaju biće to jedan prilično beznačajan poraz, uzimajući u obzir okolnosti. I nadam se da će ga i igrači tako shvatiti ako izgube. Ako pobede naravno da će biti fenomenalno i onda treba igrati sa juniorima sve preostale mečeve u Evroligi osim sa Kahom. :D
"Mladenović vara Liveranija !"
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by Nolle »

Smatram da nismo imali krizu u derbiju, i da smo napadački odigrali možda najraznovrsniju utakmicu u dosadašnjem toku sezone. Ali ovo je samo moje neko glasno razmišljanje, koje ne mora da bude tačno.

Što se tiče sutrašnje utakmice, lično, očekujem POBEDU. Dosta je Lokomotivi palo toga s' neba (dve trojke Simona, one trojke u Areni...). Vreme je i malo da se vrati... :)
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by Dafi »

Nista im sutra necu zamjeriti ako izgube. Ovo sto se nama desava je renesansa,daj Boze samo da potraje.
Ovo sto Nolle rece da bi trebalo da im se vrati i ja se nadam i to bas sutra.
Svi mi vidimo da bi sa jednom jakom cetvorkom bili igracki jaci ali pitanje je da li bi bili bolji kao tim. Ja to nista nebih dirao pa sta bude da bude. Oni koji su ocekivali da dobijemo derbi sa +15-20 razlike su naivni. Pa oni su ujedali na terenu,svaki faul,aut...je vrsen pritisak na sudije i to od prvog minuta. I onaj balavi Milutinov je protestvovao kod svakog faula, auta ili kontakta. Ako nekim slucajem dobijemo Lokomotivu, bicu razocaran ako se na sledecoj domacoj utakmici Pionirom ne prolomi Radonjic Dejan.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Šteta. Činjenica je da smo sami nappravili dosta grešaka koje su nas koštale pobjede. Ipak, i pored svega, ovi momci mi pružaju zadovoljstvo kada gledam Zvezdu. Na početku EL niko se nije nadao da u Krasnodaru možemo da uradimo nešto, a mi smo bili blizu pobjede. Ništa, glavu gore i idemo dalje. Ima još dana za megdana.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by lucky#13 »

Bas steta. Igrali smo sjajnu utakmicu do pred kraj,kad smo klonuli duhom nakon one trojke Simona.
Klub je proklet ocigledno, ne znam kako drugacije da objasnim 60% suta za 3p i kako drugacije da objasnim da protiv nas svi igraju svoje najbolje utakmice u sezoni.
Katic je igrac koji nas je unistio i u odbrani i u napadu, malo mi nije jasan DR zasto nije stavio Radenovica na C ili vratio Bobija (mada je pik bio problem i s njim).
Sta je tu je, podrska igracima.

Protiv makabija na sve ili nista! Valjda nece da i njih kenja! I da ne udjemo u TOP16 nije strasno.
60 : 64 pa 75 : 66.

Serija 15-2 za Lokomotivu gurajuci loptu na raspalog Raska, 6x nije pogodio sa 20cm od kosa, a HENDRIX mu ubacio 10pts
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by Banex »

E jbg, imali smo veliku šansu da dobijemo ! Odigrali smo jako dobru utakmicu ako izuzmemo drugu polovinu četvrte četvrtine koju smo odigrali očajno ! Kao da smo se predali pre vremena ! Tu pre svega mislim na Šilba.
Ali dobro, ništa veliko ne zameram ni jednom igraču, jer ovako raspoloženog protivnika, još na gostujućem terenu ne bi dobile ni mnogo bolje ekipe od Zvezde. Nadam se da će igrači brzo zaboraviti ovaj (ipak ne toliko značajan) poraz i nastaviti dalje sa pobedama i u ABA ligi i u Evroligi. Sreća pa nam sledi laka utakmica (bar u najavi) protiv Mege u Pioniru.
"Mladenović vara Liveranija !"
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by garnett »

ja sam i dalje fasciniran gomilom glupih faulova, koje mi pravimo... ne znam dal su gluplja ona 2 jenkinsa na kraju poluvremena koje je trazio radonjic(a sto na je posle ocekivano kostalo ) ili ona 3 brz faulova blazica na 6m od kosa nad raspalim bikovim...
narano ni danas nismo mili liseni ucinka protivnickog "magarac" igraca, pa nam je mrtvi lihodej sutirao 3/3 za 3..

sto se tice sansi za plasman dalje, one nakon ove i sinocne kahe nad makabijem, stavlja to u domen naucne fantastike, da ne kazem da vise ni ne postoje... :(
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by Nolle »

Velika šteta, zaista smo mogli ovo da dobijemo.
Locked