8. kolo Evrolige: Panatinaikos - Crvena zvezda

Bosko Buha

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Bosko Buha »

Хлад Малиганович wrote:Само за Дачу од Босне....


(и ја знам да сам теран само кад треба да будем, и одавде и са рсба...)


"А ми нисмо ничији, увијек смо на некој међи, увијек нечији мираз. Зар је онда чудно што смо сиромашни? Стољећима ми се тражимо и препознајемо, ускоро нећемо знати ни ко смо, заборављамо већ да нешто и хоћемо, други нам чине част да идемо под њиховом заставом јер своје немамо, маме нас кад смо потребни а одбацују кад одслужимо , најтужнији вилајет на свијету, најнесретнији људи на свету, губимо своје лице а туђе не можемо да примимо, откинути а неприхваћени, страни свакоме и онима чији смо род, и онима који нас у род не примају. Живимо на размеђу светова, на граници народа, свакоме на удару, увијек криви некоме. На нама се ломе таласи историје, као на гребену. Сила нам је досадила, и од невоље смо створили врлину: постали смо паметни из пркоса.

Шта смо онда ми? Луде? Несрећници? Најзамршенији људи на свету. Ни с ким историја није направила такву шалу као с нама. До јуче смо били оно што желимо данас да заборавимо. Али нисмо постали ни нешто друго. Стали смо на пола пута, забезекнути. Не можемо више никуд. Отргнути смо , а нисмо прихваћени. Као рукавац што га је бујица одвојила од мајке ријеке, и нема више тока ни ушћа, сувише мален да буде језеро, сувише велик да га земља упије. С нејасним осјећањем стида због поријекла, и кривице због отпадништва, нећемо да гледамо уназад, а немамо камо да гледамо унапријед, зато задржавамо вријеме, у страху од ма каквог рјешења. Презиру нас и браћа и дошљаци, а ми се бранимо поносом и мржњом. Хтели смо да се сачувамо, а тако смо се изгубили, да више не знамо ни шта смо. Несрећа је што смо завољели ову своју мртвају и нећемо из ње. А све се плаћа, па и ова љубав."

Меша Селимовић

Усташама, ја овом приликом је бем.... тако... чега се сете.
Suvise komplikujete. Opste poznata stvar u Grckoj jeste da je tribina zelenih prepuna naturalizovanih Siptara. Ima ih i na nekim drugim tribinama ali na zelenoj tribini su znacajna i glasna frakcija. Poznato je koliko "vole" Srbe i nasu bracu iz Pireja koja su momentalno najveci nacionalisti na grckoj navijackoj sceni. Tako da, ne treba da vas ovo od sinoc cudi.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by carapan »

I sve sto je rekao Garnet, oko lose selekcije, je covek bio maximalno u pravu.. I prosle sezone, i ove, nama fali mech-viner igrac.. Onaj koji ide prema kosu, a ne da palamudi oko njega..

A para nije da nismo imali..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by lucky#13 »

Banex wrote:
Ганац wrote:PAO je igrao koliko smo mu dozvolili, takođe i mi, i to je rezultiralo sa velikim brojem izgubljenih lopti (verujem da i PAO ima veliki broj izgubljenih lopti, nisam gledao statistiku), i u takvoj utakmici je dovoljno u pravom trenutku sa par odluka pogurati nekog, na kraju poluvremena Dijamantidis pravi bar 4 koraka i daje koš uz zvuk sirene, takođe su dozvoljavale grublju igru na Šilbu i Bobiju a ona Lazmeova na Laziću je makar namerna pošto je sprečio na onaj brutalan način polukontru.
Elem, nisam želeo da pišem o sudijama već da vam kažem da smo mi u okvirima EL mali klub i lakše je da se gazi po nama, za one transparente i ostala sranja im treba vratiti jednom tužbicom, čisto da znaju.
Ta mantra da "jedna ekipa igra koliko joj protivnik dozvoli" je više demagogija nego neka istina ili pravilo. Naše 21 izgubljene lopte su većinom bile rezultat Šilbovog šabanisanja i potpuno nerezonskih i usiljenih ulaza i zabijanja Dženkinsa i Radenovića (gde su sad pobornici fenomenalnog košarkaškog IQ-a Radenovića ???) nego neke njihove odlične i agresivne odbrane. Loše vođenje utakmice i rotacija igrača od strane Radonjića nema veze sa Panatinaikosom. To što mi nemamo više od 5-6 krštenih akcija (ako i toliko), pritom ni jednu za beka, takođe nema veze sa protivnikom. A i to što smo mi večeras u većem delu meča delovali kao razbijena vojska nije bilo zahvaljujući ne znam ti ni ja kako dobroj igri Pao-a !
Slažem se da smo oštećeni od strane sudija (malo, ne puno) ali svakako ne u toj meri da je to prelomilo meč. To nikako.

Inače, ko je gledao sad SOS koš mogao je čuti par stvari, pre svega od Grbe koje je on dobro definisao a tiču se Zvezdine igre. Nedostatak sportske drskosti, tj. hrabrosti, koju neki ovde definišu kao "ubilački instinkt", ja to i dalje vidim kao i prošle sezone - NEMANJE MUDA. Bar ne u dovoljnoj meri. Nešto je bolja situacija nego prošle sezone, ali je i dalje nedovoljno ! A što se tiče strpljenja za Radonjića, ono je u ogromnoj meri izgubljeno kod navijača Crvene zvezde i to je mogao da vidi svako ko je gledao emisiju.

EDIT: Izjava dostojna jednog Aleksandra Murinja Jankovića, Slaviše Stojanovića, Aleksandra Kristića, Milivoja Lazića i mnogih drugih...http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... _id=786287" onclick="window.open(this.href);return false;
Radenovic nije napravio onda korake! Cist ukrsten korak. Reci mi sta tacno zameras Radenovicu sinoc? Ja mu zameram 2 promasena bacanja.

Inace Grba i Sos kos su mnogo bitne emisije i ljudi za nas klub,a narocito tih 90% navijaca koji zovu tamo i slazu se sa covekom koji gaji neverovatnu mrznju prema zvezdi! :)

U kom smo to trenutku mi bili razbijena vojsku u mecu ?
S obzirom da smo 40 minuta igrali kosarku. Prvi put da nismo imali prazne minute po nekoliko minuta vec se to najvise oslikalo u nemogucnosti da vezemo po nekoliko dobrih odbrana i napada.

Za prvu stvar se slazem,kao i da je Schilb nazalost odigrao najlosiji mec u sezoni,a i takav je zamalo bio junak.

Za akcije u napadu sam se slagao s vama na pocetku sezone kada smo vrteli samo 1, sada vec imamo 5 akcija, a to je vise nego dovoljno.
Sto se tice akcije za beka,nisi u pravu jer imamo akciju za Blazica gde se on provlaci kroz blokove i ide u kornere na sut ili na 45 pa koristi brzinu i prvi korak.

Ono sto mene licno nervira to je igra u poslednja 3 minuta na svakoj tekmi koja je gusta kao i nepravilno koriscenje Bobija.

Bobija konstantno izvlacimo iz reketa i to je glupost i on tu gubi svoju moc!
A poslednja 3 minuta umesto da igramo slobodno,da te vuce ideja i situacija po terenu mi igramo sablonski, uglavnom pikom sa centrima ili guzenjem dole. Za to krivim Radonjica. Ko je slusao TO pred kraj meca,dok smo bili egal mogao je da cuje Radonjica kako kaze "sve dole na Katica"

I dalje smatram da gubimo jer nemamo iskustvo i rutinu za taj nivo kosarke! To je nesto sto se stice,a mi nismo imali gde da sticemo do ove godine.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Ганац »

lucky#13 wrote:
Banex wrote:
Ганац wrote:PAO je igrao koliko smo mu dozvolili, takođe i mi, i to je rezultiralo sa velikim brojem izgubljenih lopti (verujem da i PAO ima veliki broj izgubljenih lopti, nisam gledao statistiku), i u takvoj utakmici je dovoljno u pravom trenutku sa par odluka pogurati nekog, na kraju poluvremena Dijamantidis pravi bar 4 koraka i daje koš uz zvuk sirene, takođe su dozvoljavale grublju igru na Šilbu i Bobiju a ona Lazmeova na Laziću je makar namerna pošto je sprečio na onaj brutalan način polukontru.
Elem, nisam želeo da pišem o sudijama već da vam kažem da smo mi u okvirima EL mali klub i lakše je da se gazi po nama, za one transparente i ostala sranja im treba vratiti jednom tužbicom, čisto da znaju.
Ta mantra da "jedna ekipa igra koliko joj protivnik dozvoli" je više demagogija nego neka istina ili pravilo. Naše 21 izgubljene lopte su većinom bile rezultat Šilbovog šabanisanja i potpuno nerezonskih i usiljenih ulaza i zabijanja Dženkinsa i Radenovića (gde su sad pobornici fenomenalnog košarkaškog IQ-a Radenovića ???) nego neke njihove odlične i agresivne odbrane. Loše vođenje utakmice i rotacija igrača od strane Radonjića nema veze sa Panatinaikosom. To što mi nemamo više od 5-6 krštenih akcija (ako i toliko), pritom ni jednu za beka, takođe nema veze sa protivnikom. A i to što smo mi večeras u većem delu meča delovali kao razbijena vojska nije bilo zahvaljujući ne znam ti ni ja kako dobroj igri Pao-a !
Slažem se da smo oštećeni od strane sudija (malo, ne puno) ali svakako ne u toj meri da je to prelomilo meč. To nikako.

Inače, ko je gledao sad SOS koš mogao je čuti par stvari, pre svega od Grbe koje je on dobro definisao a tiču se Zvezdine igre. Nedostatak sportske drskosti, tj. hrabrosti, koju neki ovde definišu kao "ubilački instinkt", ja to i dalje vidim kao i prošle sezone - NEMANJE MUDA. Bar ne u dovoljnoj meri. Nešto je bolja situacija nego prošle sezone, ali je i dalje nedovoljno ! A što se tiče strpljenja za Radonjića, ono je u ogromnoj meri izgubljeno kod navijača Crvene zvezde i to je mogao da vidi svako ko je gledao emisiju.

EDIT: Izjava dostojna jednog Aleksandra Murinja Jankovića, Slaviše Stojanovića, Aleksandra Kristića, Milivoja Lazića i mnogih drugih...http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... _id=786287" onclick="window.open(this.href);return false;
Radenovic nije napravio onda korake! Cist ukrsten korak. Reci mi sta tacno zameras Radenovicu sinoc? Ja mu zameram 2 promasena bacanja.

Inace Grba i Sos kos su mnogo bitne emisije i ljudi za nas klub,a narocito tih 90% navijaca koji zovu tamo i slazu se sa covekom koji gaji neverovatnu mrznju prema zvezdi! :)

U kom smo to trenutku mi bili razbijena vojsku u mecu ?
S obzirom da smo 40 minuta igrali kosarku. Prvi put da nismo imali prazne minute po nekoliko minuta vec se to najvise oslikalo u nemogucnosti da vezemo po nekoliko dobrih odbrana i napada.

Za prvu stvar se slazem,kao i da je Schilb nazalost odigrao najlosiji mec u sezoni,a i takav je zamalo bio junak.

Za akcije u napadu sam se slagao s vama na pocetku sezone kada smo vrteli samo 1, sada vec imamo 5 akcija, a to je vise nego dovoljno.
Sto se tice akcije za beka,nisi u pravu jer imamo akciju za Blazica gde se on provlaci kroz blokove i ide u kornere na sut ili na 45 pa koristi brzinu i prvi korak.

Ono sto mene licno nervira to je igra u poslednja 3 minuta na svakoj tekmi koja je gusta kao i nepravilno koriscenje Bobija.

Bobija konstantno izvlacimo iz reketa i to je glupost i on tu gubi svoju moc!
A poslednja 3 minuta umesto da igramo slobodno,da te vuce ideja i situacija po terenu mi igramo sablonski, uglavnom pikom sa centrima ili guzenjem dole. Za to krivim Radonjica. Ko je slusao TO pred kraj meca,dok smo bili egal mogao je da cuje Radonjica kako kaze "sve dole na Katica"

I dalje smatram da gubimo jer nemamo iskustvo i rutinu za taj nivo kosarke! To je nesto sto se stice,a mi nismo imali gde da sticemo do ove godine.
I meni se to učinilo, kao što mi se učinila Bramosova blokada po lopti u silaznoj putanji (lopta nije Bobiju bila u rukama već je išla prema obruču na dole). Takođe Bobi im efekta u reketu a ne kada izađe, pošto je spor, predstavlja poslasticu za bekove.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Banex »

@ lucky

Ja sam baš obratio pažnju i na usporeni snimak i čini mi se (nisam 100% siguran) da sudija nije pogrešio kad je tu dosudio korake. A inače ono što je moja glavna zamerka Radenoviću, ne samo na ovoj utakmici nego na svakoj, je što čovek kada dobije loptu u 90% situacija uradi sledeće: kao digne se na šut za tri (ne znam šta jedna četvorka non stop visi na liniji 6.25 ?) i onda odustane i krene na prodor koji se u 9/10 situacija završava neuspešno, tj. bez koša. Jer je naravno to u 9/10 situacija nerezonsko zabijanje, iz kojeg doduše često izvuče faul a nije da i ta bacanja završava nekim velikim procentom. U ostalih 10% ne odustane od šuta za tri i uglavnom baci neku cigletinu.
A kada sam govorio o izgubljenim loptama usled nerezonskih i usiljenih prodora i zabijanja pre svega sam mislio na nesrećnog Dženkinsa kojem to polako postaje trademark.

Druga stvar, kako to nismo imali prazne minute ??!! Imali smo itekako kod rezultata 41-36 za njih to mi je najviše ostalo u sećanju i tačno se sećam da bar jedno 2.5-3 minuta nismo dali koš. I to sigurno nije jedini slučaj. Pa imali smo 21 izgubljenu loptu, kako nećemo imati praznih minuta ??? A taj podatak malo i govori kako smo mi izgledali na parketu. Moj utisak je da je "razbijena vojska" prikladan izraz kako smo delovali veći deo utakmice. Naglašavam veći deo utakmice, ne ceo meč !
Ta akcija za Blažića zaista postoji, ali to stvarno ne deluje kao akcija za beka, nego akcija za Blažića ! Što ta akcija ne može da se uradi i za Lazića ili Dženkinsa ? Kad Blažića nema na parketu nema ni te akcije.
Što se tiče SOS koša i Grbe, ne znam da li on gaji veliku mržnju prema Zvezdi ili ne, ali kada komentariše Zvezdine nastupe u evroligi vrlo stručno i objektivno analizira našu igru i dosta toga možeš čuti iz njegovih analiza što je možda promaklo iz direktnog prenosa.
"Mladenović vara Liveranija !"
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by lucky#13 »

Mislio sam na Tegeltiju, Grbu inace gotivim.

Bas si ga preterao s Radenovicem i izneo si dosta pogresnih podataka.

U Evroligi ima sut za 2p 68% (19/28), sinoc je imao 3/3 i imao je jos dosta tekmi sa 100%, tako da ne znam odakle ti to za 1/10 dobrih ulaza.
Za 3p ima sut 21% uz malo sutnutih (3/14)
Jedino su mu bacanja slabija nego inace 65% (18/28) ali to je stvar koncentracije jer na primer protiv makabija je sutirao 5/5.
Uz sve to nema cak ni 1 izgubljenu loptu u proseku. (0.9)

U ABA ligi ima 10/22 za 2p i izgubljene 1.9 ali i mnogo manju ulogu jer se gurao Luka po meni sa pravom.
Malo je nezgodno komentarisati statistiku ABA lige zbog minuta i uloge,ali sada kada je Luka povredjen imace vise minuta pa cemo i tu uporediti statistiku.

Sto se tice njegovo stajanja na 45` to nije do njega, vec do akcije koja se izvodi i postavke igre koju zahteva trener.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Banex »

Dobro, a samo mi reci da li radi to što sam opisao u ogromnom broju slučajeva kada dobije loptu ? Mislim, meni je to zapalo za oko, dečko se ponavlja i ponavlja kao pokvarena ploča ! Nešto slično kao i naša (šablonska) igra generalno. I to je sad kao odlika nekog vrlo inteligentnog košarkaša ?
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Rajko »

lucky#13 wrote: Radenovic nije napravio onda korake! Cist ukrsten korak. Reci mi sta tacno zameras Radenovicu sinoc? Ja mu zameram 2 promasena bacanja.
Prvo, bili su koraci. Drugo, šta mu zameram... Pao vodi 1 razlike na 2 minuta do kraja utakmice. Dva slobodna bacanja za Radenovića. Maši i jedno i drugo, i to nije bio ni blizu da pogodi. U sledećem napadu Bramos zakucava, a Radenović čuva Katića ispod koša, umesto da izađe da ga izblokira. Znači ovaj je pretrčao pola terena sa loptom, a Radenoviću nije palo na pamet da se pomeri i spreči lake poene. U sledećem napadu Radenović pravi korake, i onda opet primamo poene u sledećem napadu. To se sve dešava za manje od minut. Dakle, za manje od minut, samo zbog Radenovića, PAO pravi razliku od 6 poena. U utakmici u kojoj je najveća razlika do tog trenutka bila +4. Dakle, sam je rešio utakmicu za protivnika.

Drugo, jel njemu Radonjić rekao da šutira trojke kao nezdrav, il je prirodno glup? Ima procenat 20%, i ne prestaje da šutira. Dečko ume da odigra dobro, ume da pogodi, ali nas mnogo češće zakopava. Čak i u odbrani ispada, a to bi trebalo da mu je jača strana. Čekam i nadam se od početka sezone da će on podići formu, ali nema od toga ništa. Mitrović je duplo bolji igrač, već sad, sa 20 godina.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by lucky#13 »

Koraci nisu bili,prvo morate da pogledate snimak,pa ako su vam koraci i nakon toga,morate da procitate pravila. Cak je i sudija Mazic na tw rekao da koraka NEMA.
Sve ovo ostalo sto pricas je bulja. Jer to je igra koja tece i jedan igrac ne igra odbranu vec tim. Ti kad te drze ispod kosa ne mozes da se pomeris,a ne da izadjes.
To je kao da ja tebi napisem, zasto je Bramos sam? Nije njegov igrac.
Jel jedini promasio bacanja? Ili je i Katic promasio odmah posle njega?

A o prici da ispada u odbrani nemam nameru da polemisem jer su bukvalno sve legende koje nesto znace crvenoj zvezdi i koje imaju ime pocev od Trife pa do Zeravice,rekle da je odbrana i strana pomoci od krilnih centara odlicna. Pocev od Radenovica do Simonovica.
Luka ce morati da mnogo odere dupe da bi imao ime i karijeru kao Radenovic.

Zavrsavam sa ovom temom, ne mogu u nedogled da pisem jer bih se samo ponavljao. A i nemam nameru da budem advokat Radenovica,a ni potrebu. Ko do sada nije ukapirao kakav je igrac i koliko koristan, nikada ni nece.
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by trotter »

Otkad se to Mažić razume u košarku?
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by lucky#13 »

trotter wrote:Otkad se to Mažić razume u košarku?
Milan Mazic kosarkaski sudija. Sudi KLS i redovno finala celendz kupa i evrokupa za zene.
Last edited by lucky#13 on Sat Dec 07, 2013 8:54 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Rajko »

trotter wrote:Otkad se to Mažić razume u košarku?
Кошаркашки судија Мажић.


Мени не треба ни Мажић, нити књига са правилима, јер утакмице увек гледам са двојицом судија. Један суди Аба лигу, а један ће је судити од следеће сезоне, највероватније. И обојица су звездаши.


Друго, ни ја немам намеру даље да причам о томе. Ја то видим на такав начин, и ако је једино исправно оно што Трифа каже, онда форум нема смисла. Раденовић, по мени, углавном игра врло лоше, и морали смо да нађемо бољег играча за ту позицију. О томе шта је постигао у каријери, такође не вреди расправљати.
Last edited by Rajko on Sat Dec 07, 2013 8:57 pm, edited 2 times in total.
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by trotter »

Zaje*avam se. :smeh:
Locked