8. kolo Evrolige: Panatinaikos - Crvena zvezda

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

8. kolo Evrolige: Panatinaikos - Crvena zvezda

Post by Nolle »

Borba za TOP 16

Image

U Atini u poznatoj OAKA Areni, grčki Panatinaikos (u nastavku teksta PAO) će dočekati beogradske crveno bele. Borba za TOP 16 se zahuktava, a grupa u kojoj se nalazi Crvena zvezda zaista pokazuje da je ovo možda i najnezahvalnija grupa u kojoj se neka ekipa mogla naći ove godine. Osmo kolo je pred nama i računice već polako postaju jasne, crveno bele u igri pratktično ostavlja samo jedna stvar, pobeda.

U utakmici kojoj su predhodile ovoj Zvezda i PAO su pobedile na gostovanjima svoje rivale, odnosno Krku (69:78) i Ilisiakos (60:87).

Senka koja je možda bačena na ovu utakmicu koja je zaista bitna za Zvezdu je i povreda mladog reprezentativca Luke Mitrovića. Ipak, ta povreda nije bila teže prirode i navijači mogu da odahnu. Takođe, Raško Katić koji je preskočio utakmicu u Novom Mestu, biće spreman za susret u Atini. Sa druge strane, za grčku ekipu neće nastupati Nikos Papas (povreda ruke), a pod znakom pitanja je i Stefon Lazme, koji je propustio poslednju utakmicu u Grčkoj ligi.

Ove povrede, nažalost mnogo više utiču na ekipu Crvene zvezde. Mitrović i Katić su veoma bitni igrači za Crvenu zvezdu. Dok kao zamenu Papasu, PAO ima Bramosa, Ukića, Karija... a i za Lazmea: Batist, Focis, Mavrokefalidis i Gist. Dosta više izuzetno kvalitetnih igrača koji mogu da igraju bilo gde u Evropi. Dok je Crvena zvezda na praktično istim pozicjama lišena igrača. Raško Katić će ovu utakmicu vrlo verovatno odigrati rovit, a Luka Mitrović će odsustvovati duže vremena.

Po najavama Dejana Radonjića, ekipa Crvene zvezde ne ide dole sa belom zastavicom, iako ide oslabljena na unutrašnjim pozicijama, i tražiće svoju šansu ako je bude videla. Četu Dejana Radonjića očekuje i izuzetno neprijateljska atmosfera pune hale, koja prima 19 hiljada ljudi, ali neretko ode i preko tog kapaciteta. Atinski zeleni prave sjajnu atmosferu svojim ljubimcima. Navijačima crveno belih ostaje nada i vera u ove momke, kao da će kao i svaki put ostaviti sve što mogu, umeju i znaju na terenu da bi došli do pobede.

Očekuje nas izuzetno zanimljiv susret, koji će biti pun naboja, jer praktično pobeda i jednu i drugu ekipu stavlja u bolju poziciju za TOP16. Ko će izaći kao pobednik ostaje da se vidi u petak uveče. Utakmica počinje u 20:30, prenos je obezbeđen na kanalima Sport kluba.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Banex »

Bez povređenog Mitrovića i sa rovitim Katićem i Radenovićem mislim da su nam šanse realno male. A i njima je ova utakmica biti ili ne biti i jednostavno moraju da je dobiju. Tako da će sigurno maksimalno igrati na svakom delu parketa. Treba pokušati održati egal koliko god je to moguće, jer ako se odvoje na dvocifrenu razliku mislim da ćemo jako teško to anulirati...
Najviše se naravno plašim naših kratera u reketu koji kao da su sve veći i veći iz utakmice u utakmicu. I sad još kad se Mitrović povredio stvarno ne znam šta da očekujem. Treba probati sa Ristićem neku agresivniju odbranu, pa ako ispadne sa 5 faula i na početku 4. četvrtine bolje i to nego da nas siluju u reketu.
Srećno momcima !
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Il genio »

Od kada pratim kosarku, mi smo najbolje partije pruzali kad smo bili otpisani. Nek tako bude u petak. Ako udjemo egal u poslednja 3-4 minuta, sve je moguce...
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by lucky#13 »

Ljudi H1
Budimo realni, idemo tamo sa 7 zdravih igraca. Izuzetno smo oslabljeni unutra, tako da ocekujem minute klinaca. Ne vidim kako Simonovic moze da parira atletski boljim cetvorkama.
Nelson
Jenkins
Blazic
Lazic
Schilb
Simonovic
Marjanovic
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Dafi »

Bas neki cudan osjecaj,gotovo nemoguca misija sa skracenim rosterom a opet smo pokazali da nista nije nemoguce tako da ono...
Nisam bas optimista ali nada nikad ne umire. Nadam se zestokom otporu pa sta bude na kraju. Tesko je pobijediti PAO u gostima u ovakvim okolnostima kada i njima pobjeda treba za dalji plasman.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Ганац »

Koliki oni značaj daju utakmici,mi bez dva igrača u rotaciji a i da nije toga bio bi Panatenaikos favorit, ipak gajim nadu da ovaj tim, ne grupa, pojedinci, već tim može do pobede.
Znam da se nećemo obrukati, ja verujem u pobedu i krajnje je vreme da i to uradimo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by carapan »

Sudi nam onaj sto sudio stoci i Fenerbahceu.. Bice zajebano sa njime veceras..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Ганац »

Evo zašto večeras pobeđujemo, garant:
1460011_10201074163198004_1998483042_n.jpg
1460011_10201074163198004_1998483042_n.jpg (55.96 KiB) Viewed 3737 times
To je kur.evitost.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Dafi »

Procitah izjave nekih igraca,izmedju ostalih Radenovica,koji kaze da moramo ovo da dobijemo kako znamo. Raduje ovako razmisljanje iako mozda nije realno. Ovo prije nekoliko godina se nije govorilo ni kada igramo protiv rumunskih ekipa :D
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by dacha od bosne »

Baš tako Dafi. Ovi igrači imaju petlju, oni žele pobjedu, a ja vjerujem da oni to i mogu. I kako god da se završi večerašnji meč, oni su za mene junaci baš zbog takvog stava.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Rajko »

carapan wrote:Sudi nam onaj sto sudio stoci i Fenerbahceu.. Bice zajebano sa njime veceras..
Једино што си могао да видиш у том њиховом мечу, је да је то судија који не подлеже атмосфери и притиску са трибина. Што је за нас одлично вечерас. :mrgreen:
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Хлад Малиганович »

Лисице, лисице....

ти малени ЗЕЦУ:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=icdc_MSpewA[/youtube]


попушићеш туки, док машташ о кецу...
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by garnett »

carapan wrote:Sudi nam onaj sto sudio stoci i Fenerbahceu.. Bice zajebano sa njime veceras..
kamo srece da nam sudi ko sto je i stoci.. svirao je sve sto je i trebalo da se svira, al je stoka divljala na savaku odluku.. a nakon iskljucenja svinje su poceli da navlace za stoku...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by crazynorth75 »

Bekovi će morati ''daviti'' i ''daviti'' Dijamantidisa, važno je poremetiti onaj njihov pik, kraći smo u rotaciji na centarskoj liniji, mislim da bi nam dosta korisnog odradili na ovoj utakmici Luka i Radenović zajedno na parketu. Zato će utakmicu morati čupati vanjska linija + Šilb i tu ja očekujem prevagu, ako je Uvalin bio na sekund da dobije Oli u Atini, možemo se i mi vala nadati pobjedi u ovom meču. ne smije biti laganog ulaska u utakmicu gdje se protivnik odlijepi na neku prednost i onda cijelu utakmicu neko naganjanje, pogotovo nakon poluvremena, ukoliko budemo imali aktivan rezultat, ne smije biti one zbunjoze kao protiv Makabija.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
amiga500
Новајлија
Posts: 95
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:37 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by amiga500 »

Izginuti na terenu, pokazati zube, bodriti jedan drugog kad ne krene sut...to je sve sto trazim od njih veceras... rezultat ?! ... jednom sam vec napisao, cini mi se pred utakmicu sa Laboral Kucom, ako se ukaze promil sanse za pobjedu, iskoristiti ga :kosarkas: veceras ce to biti tesko, ne mogu da kazem nemoguce, al' kosarka je to :kosarkas:
TE 2013. GODINE JA I DALJE VJERUJEM U NJU
Locked