Еврокуп

Locked
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Еврокуп

Post by Banex »

KK Crvena zvezda će 7. januara 2014. godine započeti svoj nastup u drugoj fazi Evrokupa, u skladu sa novim pravilima koji su stupili na snagu ove sezone. Od danas su poznati i svi sastavi grupa, a našu grupu "L" osim nas čine ruski Nižni Novgorod, španski Bilbao i grčki Panionios. Ova faza Evrokupa će trajati do 19. februara a dve prvoplasirane ekipe u grupi će se plasirati u osminu finala.

Srećno Zvezdo ! :zastavaGRB:
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Еврокуп

Post by dacha od bosne »

daba wrote:Evo posto su i poznati ucesnici u nasoj grupi da kazem da u dosadasnjoj istoriji se nismo nijednom sastali sa ovim protivnicima.
a inace kroz istoriju smo se sastajali i sa Ruskim i sa Spanskim i sa Grckim ekipama.
Najvise do sada smo se sastajali sa Italijanskim ekipama 25 puta i odigrano je 47 meceva
sledi Spanci (koji ce sada nadmasiti Italijane) sa 24 puta i 48 meceva
sa Ruskim i Grckim ekipama smo se sastajali 15 puta stime sto sa Grckim timovima imamo 30 odigranih a sa Rusima 29 odiranih utakmica.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Еврокуп

Post by Nolle »

U nedelju u toku dana, kratko predstavljanje sve 3 ekipe sa kojima ćemo igrati u LAST 32 fazi Evro kupa.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Еврокуп

Post by garnett »

grupa je daleko od lake, trio zvezda, bilbao i nizni imaju po 33% za prolaz dalje, a panionis moze samo nekog da zakine od ove tri ekipe, za prolaz dalje nemaju sanse..

lm, ja cu ukratko(sa ucinkom igraca u ek, barem onih znacajnijih), a nolle nek objasni dublje :P

bilbao.. nema se sta puno reci, svima poznata ekipa, uglavnom sacinjena od superiskusnih veterana.. lose su startovali sezonu (pogotovo u acb), u poslednje vreme polako dizu formu, i sinocnom pobedom su pokazali da im je stalo do ek.. tako da nije iskljuceno da dovedu jos jedno do dva pojacanja.. stavljao sam samo one sa znacajnijim ucinkom u ek...
Image

niznji.. vecini verovatno manje poznata ekipa, al imena koja tamo igraju, svakako pokazuju da nece biti lak zalogoj, dobro guraju u vtb-u, a prvu fazu ek su sigurno prosli.. tu je i putovanje u rusiji, koje je uvek samo po sebi zajebano..
ekipa koja ima oko 8m budzeta...
najzvucnija imena su im brezec i babbitt, ex nba igraci sa velikim brojem utakmica u istom takmicenju... a popunjeni su i kvalitenim ruskim igracima... do skora je za njih igrao nas ex jahmar young.. sve u svemu, svakako ekipa koja ce traziti prolaz dalje, a kako pare i nisu problem, nije iskljucen jos neki dolazak..
Image

panionios.. treca ekipa grcke, odma iza olu i pao.. svakako "autsajder" u ovoj grupi, imaju par kvalitetnih stranaca..
nih sam samo nabacao po ucinku, pozicije bas i nisu najtacnije, al nije ni bitno..
Image
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Еврокуп

Post by Dennis Rodman »

Dosta igrača Nižnjeg ima dobre brojke u skoku, ne dopada mi se to, izgleda da se radi o atletskoj i borbenoj ekipi, to + putovanje i eto šanse da se dobro izmorimo pred neku utakmicu u ABA, što nam je važnije od EK.
Biće muke oko prolaza, ali najveća prepreka bi mogla da bude iz kluba - u svjetlu onoga što je Šilb objavio na Tviteru.

Pa kako to, drugi put dolazi Šeik u Srbiju, a nema para Zvezdi :twak: Zar nije šeki naš, što bi rekli oni iz "nacionalnog blaga Srbije"?

Ako budemo imali atmosferu, tj. plaćene strance, prolazimo, ako li ne, ne bih volio gledati još jednu sezonu obećavajućeg starta, pa onda kraha. Čović jeste sposoban, ali izgleda da mu nije strano da se kocka, mada, s obzirom na snagu Partizana, vjerujem da bih i ja na njegovom mjestu gledao napraviti što jači sastav. Ko riskira, profitira... ili dekintira.
Zvezdaš. Robista.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Еврокуп

Post by garnett »

preostale 32 ekipe...
Image
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Еврокуп

Post by Nolle »

Ako se sećate, ovog Dijon Thomspona sam spominjao letos. :)
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Еврокуп

Post by lucky#13 »

Samo da ne bude tekma u pioniru s Bilbaom na Bozic
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Еврокуп

Post by Banex »

Evo nešto više i o Evrokupu da napišem..Verujem da ima još onih koji dele moje mišljenje, a to je da je nama verovatno više u interesu da nismo igrali ovo takmičenje. Razlozi su vrlo jednostavni i jasni. Naš APSOLUTNI prioritet u nastavku sezone treba da je ABA liga i kasnije domaća liga, to jest osvajanje trofeja u tim takmičenjima. Sa druge strane, mi jako teško možemo do trofeja u Evrokupu. Možda, kada bi sve snage bacili na Evrokup, na uštrb ABE i KLS, stigli bi do f4 i finala. Ali mi to nikako ne treba da radimo, već potpuno suprotno !
A sad da mi igramo opet na dva fronta sa 100 % snage, mislim da bi nam donelo mnogo više štete nego koristi. Nije ni da imamo neku super kvalitetnu ekipu sa dugom klupom pa da možemo lako da uđemo u tako nešto. Opet ponavljam, to je moje mišljenje. Ni ova naša grupa uopšte nije naivna i biće itekako potrebno maksimalno odigrati svih 6 utakmica ako se želi prolaz dalje.
Iz svega ovoga moj zaključak bi bio da mi jasno treba da postavimo ABA ligu kao primarno takmičenje a Evrokup kao sekundarno. I da se ponašamo potpuno u skladu sa time. Što znači, u Evrokupu da igraju igrači sa manjom minutažom u ABA ligi i klinci (Cvetković, Ristić, Rebić, Tejić) i to značajnu minutažu da imaju !
Ima vremena i za napad na trofej u Evrokupu, ove sezone Crvena zvezda ima mnogo važnije ciljeve ! I ekipu koja ne može da se rasplinjava ako želi da ih ostvari...
"Mladenović vara Liveranija !"
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Еврокуп

Post by lucky#13 »

Naravno da nam je u interesu da igramo i naravno da treba da igramo 100%. Zalite sto nismo usli u TOP16 i 14 novih utakmica,a ovde vam u EC smeta 6-10. Kako bi igrali ABA ligu,da smo usli u TOP16?

Evrokup donosi bodove za EL, samim tim mozemo sebi da obezbedimo sto bolju poziciju u sesiru za sledecu godinu. Nove utakmice koje ce da donesu sitne pare i hemiju timu. Uz sve to donose i pritisak,a to je ono sto treba nasoj ekipi. Moramo da naucimo da igramo u tom ritmu 2x nedeljno sa rezultatom pod moranje!

Za mene, uz Banvit i Uniks mi smo tu kao favoriti za osvajanje sa ovakvim igrama kao u EL.
Eventualno Brose Basket i Siena.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Еврокуп

Post by Banex »

Da, sve bi to bilo jako lepo kad bi mi imali dovoljno kvalitetnu i brojnu ekipu da možemo sve to da pičimo u šestoj brzini i da pucamo na sve trofeje. Ovako, ako krenemo grlom u jagode na svim frontovima vrlo lako može da nam se desi da u mečevima za trofeje ostanemo bez svežine, da se najblaže moguće izrazim ! Mislim, ajde da gledamo realno na situaciju i da pokušamo da izvučemo optimalan rezultat. A realno je da nama ABA liga mora da ima prioritet u odnosu na Evrokup (pa čak uzimajući u obzir i te bodove za EL) ! Isto bi bilo i da smo prošli u top 16 EL.
A što se tiče pritiska, ne brinite biće toga NA PRETEK i u ABA ligi i u kupu i kasnije u domaćoj ligi.
Što se tiče prolaska u top 16 EL, pa valjda bi doveli još 1-2 pojačanja da smo prošli, pa naravno da bi bolje mogli da guramo sve to. Ali opet kažem, i tada bi po meni ABA morala da ima prioritet jer da vas podsetim mi ako tu ne uđemo u finale ništa od Evrolige sledeće sezone !

Evo klinci su i danas pokazali da mogu da igraju ozbiljnu košarku protiv evroligaša, što im ne pružiti lepu šansu u Evrokupu, vratiće nam se višestruko.
"Mladenović vara Liveranija !"
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Еврокуп

Post by lucky#13 »

Odmah cu ti reci da ne bi doveli nikoga za TOP16. Posle ove igra Tejica pitanje dal ce da dovode i tu 4 koju su mislili. Ne vidim potrebu za nekim igracem. Kao prvo kvaris hemiju tima, a kao drugo nemamo mesta za strance.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Еврокуп

Post by Либурнија »

Нама треба да буде основни циљ да будемо први у АБА-и у лигашком дјелу такмичења и тако обезбједимо квалификације за ЕЛ (које није велики проблем проћи). Еврокуп треба да се игра опуштено и да нам служи за уигравање и разигравање. Па ако прођемо, прођемо.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Еврокуп

Post by garnett »

Либурнија wrote:Нама треба да буде основни циљ да будемо први у АБА-и у лигашком дјелу такмичења и тако обезбједимо квалификације за ЕЛ (које није велики проблем проћи). Еврокуп треба да се игра опуштено и да нам служи за уигравање и разигравање. Па ако прођемо, прођемо.
ou, ovde brate bas gresis.. ritas je imao ogromnu srecu, sto im je ostende "pocistio" banvita i himki... to su tolika iznenadjenja, da se to dogadja samo jednom u sto godina.. da su himki ili banvit bili u kosturu gde je ritas, ritas nebi prosao ni prvu utkamicu, iako su bili domacini...
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Еврокуп

Post by Nolle »

Ako se dokopamo osmine finala u Euro Cupu, favoriti smo zbog jedne stvari. Formata takmičenja, jer - Pionir. Bar se nadam Pioniru.
Locked