Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by dacha od bosne »

Odlična utakmica. Nadam se da nećemo u nastavku sezone imati onakve oscilacije kao protiv MZT-a i sličnih klubova. Kada ovako odigramo niko nam ništa ne može. Sad ostaje još veća žal što nismo imali još jednu pobjedu i plasman u Top16, ali EK je dobro takmičenje i ne bi bilo loše osvojiti ga :)
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by garnett »

cak i da je nelson pogodio onda protiv makabija, mi bi imali 5-5 i ni to ne bi bilo dovoljno za plasman dalje.. toliko o tome, koliko je "fortuna" bila na nasoj strani.. jedno 10 ostalih rezultata su isli kontra nas, ko sto je za stoku 10 ostalih razultata isli u njihovu korist :povraca2:
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by Rajko »

Pamtiće ova generacija Zvezdinih igrača trijumf u Viljnusu i po rekordu. Naime, crveno-beli su ostvarili najubedljiviju evroligašku pobedu u gostima jednog srpskog kluba. Dosadašnji rekord držao je Partizan koji je u sezoni 2003/2004. u Rimu savladao Lotomatiku rezultatom 77:63.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by garnett »

bobinator mvp 10-og kola 8-)
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by crazynorth75 »

Odlična utakmica naših, Radonja konačno dao minute klincima, rotacija dosta dobra (uz opet neke sitnije zamjerke), uglavnom sve planirano ostvarene i odmah se čovjek ljepše osjeća. Nastup Tejića se i meni svidio, vidi se da je još jako mlad, ali ima tu košarkaškog u njemu. Ristć sa druge strane još uvijek pomalo stegnut, mora i u odbrani jače, ali obzirom da je i on jako mlad, to su stvari koje se popravljaju samo minutima na terenu. Cvele djeluje kao da je totalno u autu, mislim da ga je trebao ranije uvesti da mu da malo na samopouzdanju. Ako se ozbiljno ne računa na njega, možda ne bi bila loša solucija neka pozajmica. Dobra stvar je što su naši od početka ušli jako u utakmicu i nametnuli svoj ritam.

Uglavnom, imali smo jako pristojan nastup u EL ove sezone, momci su se pošteno borili i dobro reprezentovali Zvezdin dres. Bilo je grešaka, šteta je što nismo uzeli bar jednu od one 3 utakmice kući sa Lokomotivom, Paom, Makabijem. Najvažnija stvar ove sezone je ABA i na to moramo biti posebno skoncentrisani, ne smiju se dešavati više onako očajne parije komplet ekipe kao u Skoplju.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by garnett »

pocinje snimak na sk1
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by crazynorth75 »

Fotke sa sajta evrolige -

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by Nolle »

Gotova je škola zvana Evroliga, odradili smo veliki deo posla i dobili jednog igrača – Luku Mitrovića. Prvo, jedno veliko hvala svim igračima što su me zaista učinili ponosnim posle svake utakmice, ne samo mene, nego svakog navijača Crvene zvezde. 10 utakmica uživanja, 405 minuta borbe, na kojima samo možemo da im skinemo kapu. Nismo prošli dalje? Jbg... I dalje smatram da smo imali najjaču grupu, ako ne najjaču, onda najizjednačeniju. To se videlo na kraju, gde mi ni sa 5-5 možda ne bi prošli dalje, u zavisnosti od te pete pobede ko bi to bio.

Greške su krunisale ovo naše učešće. Greške poput ispuštanja prednosti protiv Panatinaikosa, greške posle kojih smo gubili utakmice protiv Lokomotive... Da li smo naučili nešto iz tih grešaka. Mislim da da. Da li ćemo to naučeno pokazati ove sezone? Mislim da da. Tamo negde u maju/junu, ali pre toga jednom i u februaru.

Rasli smo zajedno, iz utakmice u utakmicu, od totalne nepovezanosti u Areni protiv Lokomotive na početku gde u ruke bile vezane na samom startu, do rapsodije u Litvaniji. Luka Mitrović je postao igrač pred našim očima, neki navijači su dobili svoje ljubimce, neki igrači skandiranja sa tribina (Bobi i Jaka). U Evropu smo poslali nekoliko prelepih slika, a ostalim ekipama poruku da nismo lak zalogaj. Ostaje nada da ćemo i dogodine putovati istim putem, i da ćemo uspeti u toj nameri. Jer putovanje, iako nismo nastavili, bilo je odlično, makar to bio samo jedan deo puta.

Bravo Zvezdo!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by Banex »

Uvek zaboravim da pitam, da li mi dobijamo neke pare od pobede u Evroligi, kao što se u fudbalu npr. dobija od pobede (pa i nerešenog rezultata) u LŠ i LE ?
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by trotter »

cvele ima problem što ne igra i to je uglavnom to kada je on pitanju. Nije on neki vrhunski talenat ali nije ni dunster. sinoć su na primer dženikns i nelson nekih 5 minuta pokušavali da gurnu loptu ristiću da ovaj postigne koš i to je uglavnom bilo neuspešno do ulaska cveleta koji je imao jedan genijalan pas gde je ostavio ristića samog na ziceru (nije pogodio bio je fauliran, pogodio bacanja). Može biti on solidan plejmejker ali treba istrpeti njegove greške na nekim utakmicama. Takođe npr. Tejić je juče pokazao da nije neka velika šteta ako uđe u igru na par minuta. Nemamo mi toliko jake igrače na tim visokim pozicijmama da bi se osetio veliki pad u igri kada neki klinac zabeleži par minuta u igri. Mali je sinoć po meni odigrao bolje od radenovića.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by Najdoski dr. Ilija »

Потпуно се слажем ово у вези Цвелета и ових млађих играча.
Они једноставно морају да имају неки минут у игри већ сада.
Ако то није могуће онда вероватно и немају квалитет за Звезду!
А нон стоп се бусамо како морамо сами да правимо врхунске играче.
Година седења на клупи то сигурно неће учинити!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Lietuvos Ritas - Crvena zvezda 10. kolo Evrolige

Post by garnett »

ritas oduvao zalgiris kuci 90-58...
i sta je zakljucak? zakljucak je da su protiv nas igrali bez volje, ko sto je i zalgiris igrao ovu, i da ritasovo pravo lice nije ni ovo danas, ni ono protiv nas, vec nesto izmedju.. ovo govorim, u slucaju da se opet sretnemo sa njima u 1/4 ek-a... da ni bilo onda, vec smo ih otresli dva puta, bice to opet maciji kasalj i tako dalje :mrgreen:
Locked