Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Locked
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by Nolle »

Igokea za početak nove godine

Nakon novogodišnje pauze, košarkaši Crvene zvezde nastavljaju ka ostvarenju svojih ciljeva. Sledeći protivnik crveno belih je ekipa iz Republike Srpske, Igokea. Ekipa koja je sastavljena od velikog broja iskusnih igrača. U toku ove pauze, Crvena zvezda je dobila i novo pojačanje. U crveno bele redove vratio se bivši kapiten Tadija Dragićević, koji će ako bude registrovan biti u sastavu za sutrašnju utakmicu.

Kao što je rečeno, ekipa Igokee sastoji se od velikog broja iskusnih igrača, prvi među jednakima je ipak možda bivši igrač Crvene zvezde, Branko Jorović. Njega prate još neki bivši igrači ovog kluba poput Borisa Bakića, Uroša Nikolića, Uroša Mirkovića i Milana Dozeta. Uz njih tu su još možda i najbolji igrač Igokee Nemanja Gordić. Onda, stranci Lens Vilijams koji je doneo veliku čvrstinu u reket. Takođe i Sergerio Gipson, bek koji je doneo napadačku raznovrsnost u igri ekipe iz Laktaša. Naravno, ne treba zaboraviti i Sinišu Štembergera. Navijači Zvezde posebno pamte onu njegovu trojku u Laktašima prošle sezone, kada je možda i pratično to prvo mesto postalo nedostižno. Od igrača sa manjom minutažom tu su Draško Knežević, Goran Gajović i Duško Bunić.

Poslednje dve utakmice, Igokea je izgubila. Prvu protiv Širokog, a drugu protiv Partizana u produžetku. Od ove ekipe ne treba očekivati da će doći spuštenog garda. Očekuje sutra u Pioniru crveno bele momke, vrlo verovatno pravi mali rat na terenu sa početkom u 17 časova.

Igra im u poslednje vreme, pre svega zavisi od Nemanje Gordića koji ima sjajnu sezonu od kada je došao u Laktaše, naravno tu je i Branko Jorović, dok je njihova treća violina u napadu. Košarkaška Evropa ga zna po 2 finte, i svi znaju šta će da uradi, ali na kraju ga ipak ne sačuvaju. To je jedna mala zanimljivost vezana za ovog momka, koji možda i izgleda nezgrapno na terenu, ali zaista zna košarku.

Ostaje nam da poželimo Zvezdi da i u 2014oj u Jadranskoj ligi bude uspešna na domaćem terenu, kao što je to bila i u 2013oj. Hrabro Zvezdo!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by dacha od bosne »

Igokea je u dobroj formi i ne treba ih nikako podcjeniti. Nadam se da će Šilb početi da pogađa kao što se od njega očekuje, kao i da ostali momci pruže onoliko koliko je potrebno za rutinsku pobjedu. Nikako nam ne trebaju žute minute kao protiv Zadra i Širokog.
Tadija? Neko kaže da će biti u 12, neko da neće. Volio bih da bude (kada je već potpisao) i da vidimo koliko on može da doprinese našoj igri u oba pravca.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by nyc »

Rokaj bre Dodikovce!
Kao i pre, očekujem barem 327 gledalaca u sablasno tihom Pioniru.

STIDITE SE! ili idite pa navijajte za Megu... ili FMP u Srpskoj ligi. Koja ste vi prevara, majko moja.

Kad se setim... pre nekolikllo DECENIJA, išlo se u Halu sportova i navijalo bez obzira ko je bio protivnik. Sećam se i onih "duplih programa", kada je, npr. , prvu utakmicu igrao Radnički ili OKK Beograd, a drugu mi. I Hala PUNA jebate! PUNA!

More, NOSITE SE. Što ne organizujete svoju crkvu? Obzirom da ste već odavno postali sekta?

Izvinjavam se adminima ovog foruma. Ali, stvarno NE MOGU DA IH UKAPIRAM. Stoga, samo izražavam svoje mišljenje. A oni... naravno, oni će napisati samo, "ZATO".

Carevi su to. Mi obični rabi božiji to ne kapiramo. Jer, oni su na nekom višem nivou. Jes da knjigu nisu pročitali unazad 7 godina, ali nema veze. Oni ZNAJU.

Majko moja.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by dacha od bosne »

Ja se slažem sa tobom. Utoliko više što nam ova ABA liga donosi tu željenu EL i dobre sponzore. Ove sezone je i marketing kluba dosta loše odradio svoj posao, tako da je i to jedan od razloga zašto je manje ljudi u Pioniru, mada cijenim da će samo zbog dolaska Tadije pojaviti se nešto više ljudi.
Ipak, to jeste naša sramota u svakom pogledu, ali...da mi ipak dobijemo Dodikeju i onda 8. napad na Baske.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by crazynorth75 »

Katić: Oprez, nije Igokea što je jesenas bila
mozzartsport.com, tanjug
"Došli su Gipson, Vilijams i Gordić koji su se dosta dobro uklopili. Imaju veoma dobru bekovsku liniju i igraju u jako dobroj formi o čemu svedoči podatak da su žestoko namučili Partizan", upozorava centar Crvene zvezde uoči današnjeg okršaja u Pioniru

Image

Košarkaš Crvene zvezde Raško Katić rekao je da crveno-beli žele da savladaju Igokeu u 15. kolu Jadranske lige i tako pobedom startuju u 2014. godini.
"Očekuje nas teška utakmica. To će biti prvi meč u Novoj godini i zato silno želimo da dobro startujemo u 2014. Trudićemo se da nastavimo sa dobrim igrama, ali i da još više podignemo formu i tako spremno dočekamo sve izazove koji nam predstoje", rekao je Katić za sajt kluba.
U prvom meču ove sezone Zvezda je odnela bodove iz Laktaša (72:52), ali je Igokea u međuvremenu značajno promenila tim i umesto Dragana Bajića anagažovala novog trenera Milutina Latinčića.
"Došli su Gipson, Vilijams i Gordić koji su se dosta dobro uklopili. Igokea ima veoma dobru bekovsku liniju i igra u jako dobroj formi o čemu svedoči podatak da su žestoko namučili Partizan. U tom meču su poraženi tek posle produžetka. Igraju napadački orjentisano i zato moramo da igramo jako dobro i koncetrisano u odbrani i iz toga gradimo našu igru", istakao je snažni centar Zvezde.
On je dodao da crveno-beli posebnu pažnju moraju da obrate na Sinišu Štembergera, Nemanju Gordića i Tedija Gipsona.
"Trudićemo se da ih što bolje zaustavimo i neutrališemo njihov učinak koliko je to moguće, ali biće veoma teško. Veoma smo motivisani i učinićemo sve da upišemo još jednu pobedu. Nadam se da ćemo imati i podršku navijača koja će nam biti potrebna, jer, ponavaljam, Igokea ima vrlo kvalitetan tim", zaključio je Katić.
Utakmica između Crvene zvezde i Igokee na programu je danas od 17 sati u hali Pionir.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
trademarkdj95
Новајлија
Posts: 10
Joined: Fri Nov 29, 2013 9:55 pm

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by trademarkdj95 »

s obzirom da su prodali glodarima proslu treba ih nakantati sto je vise moguce!!! Ocekujem barem 15 razlike za nas !!! :psihodelija:

ovo nam je jedna od najvaznijih utakmica!!!
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by Najdoski dr. Ilija »

nyc wrote:Rokaj bre Dodikovce!
Kao i pre, očekujem barem 327 gledalaca u sablasno tihom Pioniru.

STIDITE SE! ili idite pa navijajte za Megu... ili FMP u Srpskoj ligi. Koja ste vi prevara, majko moja.

Kad se setim... pre nekolikllo DECENIJA, išlo se u Halu sportova i navijalo bez obzira ko je bio protivnik. Sećam se i onih "duplih programa", kada je, npr. , prvu utakmicu igrao Radnički ili OKK Beograd, a drugu mi. I Hala PUNA jebate! PUNA!

More, NOSITE SE. Što ne organizujete svoju crkvu? Obzirom da ste već odavno postali sekta?

Izvinjavam se adminima ovog foruma. Ali, stvarno NE MOGU DA IH UKAPIRAM. Stoga, samo izražavam svoje mišljenje. A oni... naravno, oni će napisati samo, "ZATO".

Carevi su to. Mi obični rabi božiji to ne kapiramo. Jer, oni su na nekom višem nivou. Jes da knjigu nisu pročitali unazad 7 godina, ali nema veze. Oni ZNAJU.

Majko moja.
Генерално се слажем са тобом у вези ове проблематике али ми је сада ипак мало ближи:
бишоп wrote:Ја могу да се сложим са тобом Њуц али само донекле. Не видим сврху прозивања само Делија када су у овом случају заказали сви звездаши. И док за групу имам оправдање, јер имају свој став поводом аба лиге ( на страну коме се тај став свиђа или не), ја никако не могу да разумем остатак звездаштва који су испали најслабија карика у овом систему који је почео да се гради око КК. Овако слаба посета је наша срамота али и поред тога надам се да то неће утицати на играче и да ће ову сезону изнети храбро на плећима и да ће нас најзад обрадовати како титулом тако наравно и пласманом у ЕЛ, а додиковци су само успутна станица коју морамо проћи како знамо и умемо.
овакав став.
Шта је сада са "породичним концептом"?
Шта је сада са свим оним "родитељима" који због "хулигана" немогу малу децу да одведу на утакмицу?
Дешавало се и раније да поред бојкота групе Пионир буде пун у АБА лиги!
Мало је и до маркетинга, мало и до управе.
Мишљења сам да овај тим, иако поседује завидан квалитет, нема неког "маркетиншки" јаког "играча", било на клупи или на терену, као што је то некада био Кари или Ракац или би то могао да буде Дарко!
У сваком случају ја очекујем убедљиву победу иако су Додиковци други тим у односу на први део сезоне и уопште нису за потцењивање.
Наравно и да видимо поново Тадију, а надам се солидним минутима и Ребићу и Тејићу!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by dacha od bosne »

Nećemo ulaziti opet u ovu temu, jer ima dosta toga što se može reći za obje strane. Ovim mojim postom završavamo sa tim. Elem, tačno je i jedno i drugo, s tim da: 1. ZVEZDA MORA BITI IZNAD SVEGA (to svega me baš briga kako se zove...dal' ABA ili ova ili ona liga, ova ili ona uprava, ovaj ili onaj igrač). 2. MARKETING MORA BITI BOLJI (dosta ljudi je razočarano radom istog ove sezone, mada se i tu može dosta diskutovati). 3. AKO TI NEĆEŠ DA NAVIJAŠ I DOLAZIŠ NA UTAKMICE ABA LIGE, NE ZABRANJUJ DRUGIMA I NE LUPAJ IM ŠAMARE (toga je bilo i na žalost proizvelo dosta pozorišnu atmosferu na našim utakmicama. Sušta suprotnost su naša "gostovanja" partizanima. Volio bih da ta grupa od 300-tinjak ljudi vodi navijanje u Pioniru svaki put). 4. ZVEZDINI NAVIJAČI SU PO MALO LIJENI I RAZMAŽENI (ovdje posebno mislim na beograđane kojima je Pionir ispred nosa i koji bi mogli da vise na skoro svakoj utakmici. Zašto to ne rade, neka sami daju odgovor.)

THE END o ovome. Zašto? ZATO!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by dacha od bosne »

бишоп wrote:Разумели би и без овог: Зашто? Зато!
To je više u šali napisano...zaboravio sam smajli da stavim :mrgreen: Ili što bi rekli, parodija, brate, parodija ;)
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by Il genio »

Da su sezonske bile 70-80 evra, imali bi pun Pionir na svakoj utakmici i 15 hiljada protiv Kuce Laboral.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by garnett »

nisu problem "najglasniji".. da oni dolaze, to bi bilo nekih 500-1000 ljudi vise, sto znaci da bi opet bili kratki za neke 2-3k da bi se pionir napunio.. problem je sto zvezda nema kosarkasku publiku, tj ima "samo" onih hiljadu, koji su tu bili i kad smo gubili po 50 razlike i koji su tu i sada kad imamo najjaci tim(barem na papiru), i to je to...
mi kao da smo genetski predodredjeni za fudbal, mada i tamo gro od onih 15-ak hiljada koji dolaze na fudbal cine "najglasniji", al opet bude tamo oko 5k onih obicnih ljudi na istoku i zapadu, sa kojima bi pionir bio fino popunjen, al opet njih nema na kosarci.. a daleko od toga da nam u fudbalu cveta cvece, pa da kazes da je to razlog..
okreni obrni, sramota je da bg ne moze da skupi ni 5k "obicnog sveta" za zvezdine utakmice u kosarci...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by dacha od bosne »

garnett wrote:nisu problem "najglasniji".. da oni dolaze, to bi bilo nekih 500-1000 ljudi vise, sto znaci da bi opet bili kratki za neke 2-3k da bi se pionir napunio.. problem je sto zvezda nema kosarkasku publiku, tj ima "samo" onih hiljadu, koji su tu bili i kad smo gubili po 50 razlike i koji su tu i sada kad imamo najjaci tim(barem na papiru), i to je to...
mi kao da smo genetski predodredjeni za fudbal, mada i tamo gro od onih 15-ak hiljada koji dolaze na fudbal cine "najglasniji", al opet bude tamo oko 5k onih obicnih ljudi na istoku i zapadu, sa kojima bi pionir bio fino popunjen, al opet njih nema na kosarci.. a daleko od toga da nam u fudbalu cveta cvece, pa da kazes da je to razlog..
okreni obrni, sramota je da bg ne moze da skupi ni 5k "obicnog sveta" za zvezdine utakmice u kosarci...
velika sramota...a sada o utakmici...
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by Banex »

Mislim da ne treba očekivati nekih 15-20 razlike, jer to nije mnogo realno. Kao što je Široki bio kvalitetnija ekipa od Cibone, tako je i Igokea kvalitetnija od Širokog. Ako ne pristupimo maksimalno ozbiljno utakmici mogli bi da imamo ozbiljnih problema.
Nadam se pre svega dobroj partiji Šilba, da i taj čovek konačno odigra jednu dobru utakmicu ! A mislim da ako njemu krene nama pobeda ne gine. :D Protivnik jeste ozbiljan, ali u Pioniru sa razigranom Zvezdom prosto nema šta da traži. Ne treba zaboraviti da sledi i Bilbao i da bi trebalo pobediti ovo i zbog tog meča, da bi se napravila najbolja moguća uvertira. Ako ne daj Bože izgubimo biće vrlo nezgodno i za te predstojeće mečeve.
Ali ja stvarno verujem u ovu ekipu da može da pobedi svakog protivnika u ABA ligi i stigne do prvog mesta ligaškog dela bez većih problema.

IDEMO ZVEZDO DO NOVE POBEDE !!!!!!!! :zastavaGRB:
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by Najdoski dr. Ilija »

dacha od bosne wrote:
бишоп wrote:Разумели би и без овог: Зашто? Зато!
To je više u šali napisano...zaboravio sam smajli da stavim :mrgreen: Ili što bi rekli, parodija, brate, parodija ;)
Хм, а ја се већ спремио :toljaga:
:smeh:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
trademarkdj95
Новајлија
Posts: 10
Joined: Fri Nov 29, 2013 9:55 pm

Re: Crvena zvezda - Igokea 15. kolo ABA liga

Post by trademarkdj95 »

Banex wrote:Mislim da ne treba očekivati nekih 15-20 razlike, jer to nije mnogo realno. Kao što je Široki bio kvalitetnija ekipa od Cibone, tako je i Igokea kvalitetnija od Širokog. Ako ne pristupimo maksimalno ozbiljno utakmici mogli bi da imamo ozbiljnih problema.
Nadam se pre svega dobroj partiji Šilba, da i taj čovek konačno odigra jednu dobru utakmicu ! A mislim da ako njemu krene nama pobeda ne gine. :D Protivnik jeste ozbiljan, ali u Pioniru sa razigranom Zvezdom prosto nema šta da traži. Ne treba zaboraviti da sledi i Bilbao i da bi trebalo pobediti ovo i zbog tog meča, da bi se napravila najbolja moguća uvertira. Ako ne daj Bože izgubimo biće vrlo nezgodno i za te predstojeće mečeve.
Ali ja stvarno verujem u ovu ekipu da može da pobedi svakog protivnika u ABA ligi i stigne do prvog mesta ligaškog dela bez većih problema.

IDEMO ZVEZDO DO NOVE POBEDE !!!!!!!! :zastavaGRB:
ja vec najavio a oni vec na +20 za poluvreme svaka cast...sta je silbom??? :vitez: nije ni senka onog od pre mesec dana :kolo:
Locked