Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cup

garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by garnett »

lucky#13 wrote: @garnett

Mnogo ti para trosis, ja sa sicom gradim kule i gradove :P
ma i ja tako krenem strpljivo.. uplatim na racun hiljadu.. i ako prodje prvi tiket, u dan dva odem na 7-8 hiljada, al onda ispizdim sa zivcima i za 24sata a nekad i manje, spicim svih 7 hiljada...
i tako u krug, vec mesecima :koka:

odosmo mi debelo u off, prebice nas krejzi i dacha :D
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by carapan »

Prezadovoljan !! Nije nikome lako ubaciti preko sto poena danas.. Odigrali na znanje, snagu i pamet.. Brine ovo oko Shilba, ali kao sto rekoh, pre neki dan, DEjo ga doveo, trazio, doveden mu je, sada on neka brine o njemu, a ne ja...Mene zanima igra, koja je veceras bila odlicna, kao i publika..

Bravo jos jednom..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by nyc »

Alo, kockari - fajront, bre! :dedica:
:offtopic:

Ja sam - kao i vi - baš uživao večeraske. Što zbog "mog zeme" Djenke :kosarkas: , a što zbog činjenice da svakom utakmicom napredujemo u svakom pogledu. Podvlačim ovo poslednje jer je višestruki napredak u našoj igri više nego očigledan. Baš smo se raspištoljili, tj. protivnici sad više ne znaju odakle im preti veća opasnost! Diplomirali smo odavno onu statičnu postavku gde se traži Bobinator da zakuca sa 25 cm rastojanja od koša. Sad smo već pri kraju postdiplomskih, iliti magisterija. Obogatili smo knjigu napadačkih akcija sa nekih desetak novih rešenja za šta najveće zasluge sigurno ima Radonja. Večeras se, recimo, odlično videlo koliko je Bobi silno napredovao u pregledu igre i asistiranju iz reketa kada ga barem dvojica, a često i trojica protivničkih igrača "zatvore". Umesto da pošto poto siluje, on elegantno izbacuje dugu loptu ka Djenki, Simonu ili Jaki i Lazi koji čekaju ko zapete puške tik iza linije za tri. To je, konačno, počeo i Raško da radi i tu ćemo uvek imati neodbranjivo oružje, pod uslovom da su nam šuteri raspoloženi. Bobi+Raško+Raden su večeras skupa imali 8 asistencija, što je više nego solidno za prvu liniju. Potom, bekovi su nam sve češće nezaustavljivi u solo napadu na koš. Nelson inteligentno koristi svoj ubitačno brzi prvi iskorak , Djenka se sve više oslobadja i pokazuje koja je napast ostaviš li mu samo 5 cm slobodnog prostora! A ako njih dvojica zastanu, tu je neustrašivi Jaka; momak se ne boji da primi udarac, vidi se da je potpuno fiksiran na samo jedan jedini cilj, a to je protivnički koš. Ne, nisam zaboravio Lazu koji je "devojka za sve": ako nam treba flaster - tu je; ako nam treba igrač koji će da odmori nekoga iz prve petorke - tu je; ako ... - TU JE!
Sve u svemu, sjajno rasporedjeni minuti i - poeni. Mi zapravo nemamo "prvu petorku"; mi igramo sa prvom dvanaestorkom! A to je TIMSKA igra za udžbenike - namerno ne kažem, IZ udžbenika, jer o ovako izbalansiranom timu udžbenik još nije napisan! Tačnije, pisanje je u toku, a pisci su: Jaka, Simon, Bobi, Admiral, Djenka i ostali, sa sve Radonjom!

Uostalom, evo šta piše na sajtu Evrokupa: Its performance index ranking (132) was the fourth-highest in Eurocup history after the regular season. Mislim da vam ne treba prevod, ali, za svaki slučaj:
"Zvezda je večeras ostvarila ukupan indeks 132, što je četvrti najbolji rezultat ikada koji je neka ekipa postigla u drugoj fazi evrokupa" ! HOJLA! :film:

P.S. Primetili ste, naravno, da nisam ništa napisao samo o jednom igraču koji je inače bio u početnoj postavi, nakon čega je uspeo da sakupi čitavih 12:47 na parketu, uz 6 poena i index 5. Ne svidja mi se ovo što se dešava sa njim, tj. oko njega. Elem, to mi je jedina senka koja je pala na večerašnju vanserijsku predstavu i ovaj zaista fenomenalan rezultat... E, baš zato i ostavljam sve ovo u fijoci, jer nije vreme ni za kakva nagadjanja, vračanja, tračarenja iz pete i sedme ruke. pa kad mu bude vreme...

Kao što rekoh na početku, u svakom pogledu... :konjanik:Z XZ ptgda ptgda ptgda ... :konjanik:
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by Ганац »

Odbrana na protivničkim igračima je morala da se igra jača i bliže njima, da im se ne ostavi prostor za šut, sinoć su imali prilično šuteva za tri poena i duge dvojke koje su sledile
iz pik igre, ili brzog protoka lopte kao i našoj odbbrani od pika, gde su naši bekovi išli ispod bloka (često im je dodatni blok radio i Rale),kad god bi krenuli kroz blok opet bi kasnili,
tako da je sreća da smo mi imali takve procente u napadu. Simon igra u odličnoj formi a Đenka podiže tu svoju napadačku formu, Tadiji treba još malo vremena da nauči akcije
a i da se uklopi u odbrani.
Da li neko zna zašto je Mumbru onako reagovao prema Simonu, posle one lopte u telo(noge) Mumbruu, tražeći incident.Da li je to bio pokušaj destabilizacije tima ili ga je nečim Simon iznervirao.
Sve ovo gore su moja subjektivna opažanja i ja sam i pored toga zadovoljan (a ko i ne bi posle +18).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by Nolle »

Fantastična utakmica, visoki procenti šuta, 28 asistencija, 16 skokova više od rivala, a igrali smo praktično protiv igrača koji su igrali sa dosta uspeha za Real Madrid i Barselonu (Lopez, Grimau, Mumbru, Ervel) i protiv još par iskusnih i dobrih igrača: Bertans, Markota, Gabrijel. Nisu oni tako slaba ekipa kako se govorilo pred utakmicu.

Ono što me još više fascinira ove sezone je upravo rotacija i dubina klupe koju imamo. Svi jednostavno doprinose i za*ebani smo za skauting, jer smo počeli i na pola terena da igramo bez Šilba. Tu moram da pohvalim Lazu, koji napreduje ove sezone dosta. Pogotovo u kretanjima bez lopte. Sjajna stvar za njega, da može da shvati i da napadački može da doprinese. Sinoć je imao prvu dvocifrenu partiju sezone. Drugi igrač kojeg bi spomenuo, zove se Ivan Radenović... Gde je on bio prošle sezone? Dugo nisam gledao inteligentnijeg visokog igrača (ne računam Bjelicu), svaki potez košarkaški i promišljen. Takođe, mislim i da Raško počinje da se vraća polako, dao je sinoć par dosta teških koševa, iako je slobodna šutirao 0/3, da bi kasnije dao to poslednje.

Radonjić se malo kockao sa odbranom, puštao je šut Gabrijela koji je inače solidan šuter (37% šuta za 3 poena u dosadašnjem toku sezone). Bobi je pokušavao da izlazi na te šuteve, na čemu mu svaka čast, ali je kasnio u dosta situacija.

Što se tiče Šilba, Radonjić mora da ga pusti jednu - dve utakmice, da pokuša da ga istrpi, kao što je i Dženkinsa i evo kako sada Dženkins igra. Izbaciti ga zato što nije pokrio tranziciju posle koša koji je dao je... Presedeo čovek celo prvo poluvreme zato što je završio kod fotoreporera pored klupe, i nije stigao da isprati tranziciju. Razumem da posle neke greške odeš na klupu, ali ovo... Neću da ga branim, igra slabo, a Zvezda eto bez njega igra dobro u poslednje vreme + Simon igra na obe strane terena u transu, poklopilo se jednostavno. Mislim da će sve to na kraju ispasti kako treba, i da će Šilb kad tad proigrati na svom 15-5-5 nivou.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by Nolle »

Vidi se da je Tadija tek došao. Malo je puta spomenuo da treba jače u odbrani. :skola: :lol:
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by Najdoski dr. Ilija »

Овај Билбао је зајебана екипа а ми их овако накантасмо!
Обећавајуће! :ura:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by garnett »

sinoc su simon i lazic ispali jedno 3 puta vise od silba, samo to se ne komentarise i ne upada toliko u oci, jelte...
drugo, o kakvoj odbrani mi pricamo, kad primis 90 poena kuci? ovo nije ono kako mi treba da igramo...
mi smo ti koji treba da namecamo ritam i postavljamo utakmicu, a sinoc smo utakmicu postavili na nacin, koji jedino i odgovora bilbau, samo srecom promasili su masu otvorenih suteva...

naravno sad je sve lepo, sut ide spolja, pobedjuje se relativno slabe ili dobre ekipe, koje doduse ne igraju odbranu, al sta cemo kad udarimo tamo u tvrdo u maju/junu, pogotovo bez silba?
vise je vec puta dokazano i pokazano, da razlog nase slabe odbrane nije silb, posto je gotovo svejedno ko nam je u obrani, uvek se primi masa poena...
opet kazem, nasa realnost je partizan, jer preko njih se osvaja i aba i kls...
a kao sto rekoh, zna se kakvu oni odbranu igraju.. jeste se jenkins dosta popravio u razigravanju ostatka tima, al u onim utakmicama koje nas cekaju sa partizanom, bas taj x faktor bi bio silb, posto bi nam on u petorci fakticki bio drugi plej na terenu pored nelsona/jenkinsa... simonova kreacija je 0, i on jedino sto moze da radi, moze da puca spolja.. tako da, bez silba, partizanu ce drasticno biti olaksan posao, posto ce im biti dovoljno samo da pritisnu pleja, a simon ce suteve uzimati preko njihove ruke...
a videli ste i sami kako se to prosle godine zavrsilo...

sve u svemu na kraju cemo platiti ceh, jos jednom pilicarskom potezu uprave i struke.. kazu pametan se uci na tudjim greskama, budala na svojim, a ne znam kako se kaze za ove koji ni na svojim greskama ne nauce?! a to smo mi...

edit: i da, totalno ne razumna odluka radonjica da forsira lazica u umesto blazica, koji ni ich nije napredovao kod nas.. a on je taj igrac koji je sledece sezone treba da nam bude udarna igla...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by МоСа ВерСе »

Против оваквих екипа као што је Билбао не постоји нека шаблонска одбрана јер им се филозофија игра заснива на трчи и шутирај. Добити их онда +18 на њихову филозофију је велика ствар. Добити их и дати им преко 100 поена а да нико неда више од 20 је само показатељ тимске игре и чињенице да Звезда нема прву звезду, већ има њих десет. Зато заиста не видим разлога за бригу.

Синоћна утакмице је маље више открила како треба да се игра овај Еврокуп. Сматрам да је Боби доминатни центар у овом такмичењу и да би, кад га удвоје, требао само да врати пас назад на тројку.

Што се Шилба тиче, треба му дати простора, али тај исти треба да схвати да мора да појача одбрану. Није споран његов напад, али би нас синоћ са'ранио Мумбру да одмах није увео Симоновића у игру. Већ му је дао пет поена. Плус што је Мумбру физички јачи од Шилба, и могао је да га угура под кош. Но, Шилб има 30 година, јако је зрео играч и довешће њега Радоњић у жељену форму. Оно што је позитивно је да имамо Марка који надомести његово неиграње.

Не треба падати у еуфорију после овакве победе, већ само корак по корак и чврсто на земљи. Имамо евролигашко искуство, неправедно смо испали, и не бринем се ја за нас.

Следи најтежа утакмица следеће недеље у Русији, е ту ће одбрана бити оно што ће превагнути победника.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by crazynorth75 »

Pozdrav MoCa BepCe i dobrodošao :ziveli:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by Либурнија »

МоСа ВерСе wrote:
Синоћна утакмице је маље више открила како треба да се игра овај Еврокуп. Сматрам да је Боби доминатни центар у овом такмичењу и да би, кад га удвоје, требао само да врати пас назад на тројку.


Следи најтежа утакмица следеће недеље у Русији, е ту ће одбрана бити оно што ће превагнути победника.
Добродошао! :ziveli:

Слажем се, само не заборави да смо до прије неког времена били једни од најлошијих пуцача трица и да нам то уопште није било оружје, дапаче. Међутим, изгледа да су момци намјестили нишане па је сад то нешто сасвим друго... :film: Ипак. не би било добро када би нас еуфорија за трицама понијела и да се сувише ослањамо на њих пошто шут зна и да стане. Најбољи пут је разноврсност, као синоћ нпр. И наравно, крпање испадања у одбрани. Синоћ нам и нису трице биле најјаче оружје већ заправо надреалан проценат шута за 2! :o :kosarkas:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by Dennis Rodman »

garnett wrote:sinoc su simon i lazic ispali jedno 3 puta vise od silba, samo to se ne komentarise i ne upada toliko u oci, jelte...
drugo, o kakvoj odbrani mi pricamo, kad primis 90 poena kuci? ovo nije ono kako mi treba da igramo...
mi smo ti koji treba da namecamo ritam i postavljamo utakmicu, a sinoc smo utakmicu postavili na nacin, koji jedino i odgovora bilbau, samo srecom promasili su masu otvorenih suteva...

naravno sad je sve lepo, sut ide spolja, pobedjuje se relativno slabe ili dobre ekipe, koje doduse ne igraju odbranu, al sta cemo kad udarimo tamo u tvrdo u maju/junu, pogotovo bez silba?
vise je vec puta dokazano i pokazano, da razlog nase slabe odbrane nije silb, posto je gotovo svejedno ko nam je u obrani, uvek se primi masa poena...
opet kazem, nasa realnost je partizan, jer preko njih se osvaja i aba i kls...
a kao sto rekoh, zna se kakvu oni odbranu igraju.. jeste se jenkins dosta popravio u razigravanju ostatka tima, al u onim utakmicama koje nas cekaju sa partizanom, bas taj x faktor bi bio silb, posto bi nam on u petorci fakticki bio drugi plej na terenu pored nelsona/jenkinsa... simonova kreacija je 0, i on jedino sto moze da radi, moze da puca spolja.. tako da, bez silba, partizanu ce drasticno biti olaksan posao, posto ce im biti dovoljno samo da pritisnu pleja, a simon ce suteve uzimati preko njihove ruke...
a videli ste i sami kako se to prosle godine zavrsilo...

sve u svemu na kraju cemo platiti ceh, jos jednom pilicarskom potezu uprave i struke.. kazu pametan se uci na tudjim greskama, budala na svojim, a ne znam kako se kaze za ove koji ni na svojim greskama ne nauce?! a to smo mi...

edit: i da, totalno ne razumna odluka radonjica da forsira lazica u umesto blazica, koji ni ich nije napredovao kod nas.. a on je taj igrac koji je sledece sezone treba da nam bude udarna igla...
Nisi ti meni jasan, ali nikako. Bez uvrede. Da nisam gledao utakmicu, iz tvog upisa bih pomislio da su nas vile pronosale. Utakmica je bila fenomenalna u svakom pogledu. Ako je prag zadovoljstva da dobru ekipu iz najjače lige u Evropi tučemo sa 30 razlike (mada vjerujem da bi i tad bilo zamjerki, samo za par procenata manje), ne znam šta da kažem :(
Ja mogu da priželjkujem samo što više ovakvih utakmica, jer zbog ovakvih stvari vrijedi pratiti sport.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Crvena zvezda - Bilbao Basket / 1. kolo LAST 32, Euro Cu

Post by Либурнија »

Страховања гарнетова су типа "ко се на млијеко опече и на јогурт дува", значи, донекле су и разумљива. Ипак, и гарнет мора да призна да смо у нападу сада много разноврснији и да ће гробље моћи да га подува као буде мислило да ће да нас покопа пуким притиском на плеја што ће резултовати Симоновим шутевима за три преко руке. Не кажем да ће то бити лаке текме али мислим да се прошлогодишњи распад система из завршнице сезоне више не може догодити.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked