Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by ajkula »

radonjic je sve ucinio da izgubimo utakmicu ali nije uspio.
igraci osim blazica preko one stvari igrali osim zadnja 3 i po minuta.

marinovic promasuje dva zicera da s ejos vise odvoje, a nelsonu i dzenkinsu se odbija lopta u ruke posle promasaja i daju kos.

a ono kad znas da ce radnicki pravit faul a tebi radenovic prima loptu je za antologiju.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by Либурнија »

Утисак вечери: зрно по зрно, 1. мјесто у АБА и осигуране квалификације за ЕЛ. Камиони-авиони...ако дођу, дођу.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by Il genio »

Dobro je sto imamo veliki fond dobrih igraca, pa kad nosioci zakazu, ima ko da nadoknadi. U ovoj utakmici poraza su nas spasili Jaka, Rasko i Djenka uz obilatu pomoc Marinovica. Pored njih jos jedino Radenovic vredan pomena, ali je dosta pokvario utisak sa sramotnim procentom suta sa slobodnih bacanja.

Zakazao je pre svih Nelson, a izostao je Bobijev uobicajen doprinos jer je igrao samo 3 minuta. Simonovic ima ogromno samopouzdanje kad je sut u pitanju, veceras skoro besprekoran 3/4, ali je neverovatno koliko je nesiguran u situacijama kada mu je lopta u rukama, a ne moze da sutne. Utakmicu je otvorio nekim pokusajem ulaza koji se zavrsio koracima, a posle jednog skoka je bacio loptu u aut pokusavajuci da se nje sto pre otarasi jer ne sme da je spusti u dribling.

Tadija takodje slab, ali ovo mu je tak 3. utakmica i ne treba mu zameriti.

Sto se tice Silba, jasno je da ne treba da njegov uticaj na nasu igru bude kao na pocetku sezone gde je sve zavisilo od njegovog raspolozenja, ali jasno je i da ne treba da sedi na klupi 37 minuta. Danas je usao na kratko i odmah ista prica kao pre, on primi loptu a svi ostali se ukopaju i ocekuju od njega da izmisli kos. Cak je u jednom napadu izvukao maksimum iz nemoguce situacije i poslao odlican pas u korner za Nalsona, ali ovaj se sapleo o svoje noge... Nakon toga naravno hladjenje do kraja utakmice. Jednostavno utisak je da Radonjic ne zna da ga koristi i da cemo na kraju morati da se odrekenemo ili Silba ili Radonjica, ovako nece moci jos dugo.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by garnett »

niko se ne pita zasto je nelson danas imao 5 turnovera a prosecno je imao oko 2?

zato sto je gospodo, sada nelson preuzeo organizuju umesto silba... i pricamo o nelsonovih 5 izgubljenih protiv koga? fackin radnickog?! this is a joke BRE!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by garnett »

"Šilb nije zaslužio minutažu"
neka pogleda gospodin radonjic, kako je danas kalEnic vrtio simona i pravio budalu od njega.. nek pogleda koliko je danas(a i protiv bilba) puta simon ispao iz odbrane, i nek pogleda koliko je puta danas simon propustio da uhvati skok u odbrani, pogotovo tamo pred kraj utkamice, dok se ona lomila!?

ko je protiv bilbao primao 90 poena? jel silb? sta, nije zadovoljan sto sa klupe ne moze da brani ono sto ne brane ni lazic i simon, i sto sa klupe ne moze da ubaci 20 poena?!
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by Banex »

Ovo nam je već drugi uzastopni put da odigramo očajnu utakmicu u ABA ligi posle SJAJNE pobede u Evropi. Prošli put smo izgubili protiv raspalog mzt-a, danas umalo nismo izgubili protiv ovog malograđanskog, kaubojskog, seljačkog Radničkog. To apsolutno ne sme više da nam se dešava i u stručnom štabu moraju da reaguju, pre svega nekom psihičkom pripremom jer je očigledan problem ! Kako problem i zašto pojma nemam (eventualno motivacija, s tim što treba da je motivacija uvek najveća u mečevima ABA lige) ali očigledno je problem !
Uhh...umalo da mi upropaste ceo vikend. Ma kakav vikend, da su izgubili od ovih seljaka celu nedelju bi mi ukenjali.
Ajmo nekim redom...Ja sam taman pomislio posle one pobede nad Bilbaom da je Radonjić naučio neke lekcije iz svojih grešaka, da nema više te svoje fiks ideje (čitaj POTPUNO NELOGIČNE POTEZE I ODLUKE) ali zato me je večeras žestoko demantovao ! Prvo, kaže čovek Šilb nije zadovoljio svojim partijama u zadnje vreme, otud i manja minutaža za njega. Pa aman čoveče, kad je neki igrač u kanalu moraš ga malo "istrpeti" da bi ponovo ušao u formu pa makar i grešio na parketu. Da neće možda Šilb da se vrati u formu sedenjem na klupi ??? Umesto da mu pruži šansu protiv slabih ABA ekipa (tu ne mislim toliko na Radnički, ali i danas je Šilb morao više da igra, a Lazić manje !) on mu sve više i više smanjuje minutažu što je ovaj u dubljem kanalu ! I evo na kraju ga je potpuno zakucao na klupu i nije ni čudo da će igrač u takvoj situaciji delovati jako loše na parketu i kad uđe ta 3-4 minuta. :twak: Da ne pominjem da nam je to daleko najplaćeniji igrač ! Ako se više ne računa na njega nek ga teraju, a ne da ga debelo plaćamo za sedenje na klupi. Da je po Radonjiću, Šilb bi u sledećoj utakmici dobio 2 minuta, pa na onoj posle 30 sekundi i onda ga više ne bi ni uvodio ! Onda bi Lazić u potpunosti preuzeo ulogu Šilba. :pop:
Drugo, šta je značilo ovo neigranje našeg najuboitijeg i najkonstantnijeg igrača u zadnjih nekoliko utakmica - Marjanovića opet ostaje misterija. Samo nemojte da kažete da je zbog "brzonogog" Lešića, jer je Bobi pokazao i dokazao protiv centara Bilbaa da itekako može da čuva pokretljive centre, u najmanju ruku isto kao i Katić. A kad smo već kod toga, Lešić je bušio Katića samo tako, nemoguće da bi Marjanović bio tu gori, a u napadu bi sigurno bio opasniji.
Da ne dužim više, ekipa me je mnogo razočarala generalno, ali najviše Radonjić koji je opet jako loše vodio ekipu i dozvolio da ga jedna SELJAČINA (ljudska i trenerska) nadmudri i taktički i poziciono i kako god hoćete ! I mislim da treba da ga je sramota zbog toga !!! A ako je istina ovo što Trapa kaže da on nije ni odlučio da zakuca Šilba na klupu, nego je to "stigla direktiva" a on poltronski samo izvršava onda je to još 10 puta gore ! Pa jel' vi mislite da takav trener treba da vodi Zvezdu do trofeja ???
Mnogo sam se iznervirao...reći ću samo još da mislim da je Lešić namerno promašio par slobodnih bacanja jer je veliki Zvezdaš i ako je tako hvala mu do neba ! Ali mislim da je velika sramota i što nas je ovoliko razbio (nešto mi se tu ne uklapa Radenovićeva sjajna odbrana koju neki pominju).
Pod hitno ozbiljan psihološki rad sa ekipom i pod hitno Šilb na parket pa makar imao index -100, a ako ne POD HITNO odkaz i zdravo ! A ne da se opet igraju gluvih telefona sve preko Zvezdinih leđa.
Čestitke momcima na teško izvojevanoj pobedi i prirodno bi bilo da kažem da se nadam da će ih mentalno ojačati ali sa druge strane mentalna snaga nam je i dalje najslabija tačka i tu mora neki dodatni rad pod obavezno !
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by Ганац »

Laki je rekao za Raleta da je bio dobar u napadu i to je tačno, ali zato u odbrani u paru sa Tadijom (njih je Dr uvodio i igrali su zajedno) su u najmanju ruku izgledali smešno,Radnički nam pravi po dva tri of skoka, zagrađivanje kao pojam ne postoji, kasne u odbrani igrača, ispadaju u odbrani,jednom rečju strašno.Simon je radio ono što zna a to je pripaljivanje trojki, Nelson je odigrao jedno loše poluvreme kao i Đenka,Jaka je bio jako koncentrisan i pružio je prilično dobru partiju,Bobi sa 3 minuta igre nije za komentarisanje ali mi nije jasno zašto nije Tejić igrao više, Šilba disciplinuju i to razumem (valjda će biti sve u redu).Lazić jebeni, defanzivna zver igra i na poz dva i na poz tri, nezamenjivi šraf.
Jako loš pristup utakmici i trenera i igrača, srećom nam se nije obilo o glavu (što je inače znalo ove godine).
Posleednji tajm aut Radonja je pomenuo da će odmah da prave faul (17 sek do kraja) i pomenuo je i Ivana, nisam razumeo šta, ali zaključujem da je lopta i trebala da ide na Radenvića koji je posle toga promašio dva slobodna bacanja.
Ponavljam da je sreća da se Lešić umorio (kratka klupa) te ih dobismo na dužinu klupe iako ttrener svesno istu skraćuje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by МоСа ВерСе »

Ганац wrote: Posleednji tajm aut Radonja je pomenuo da će odmah da prave faul (17 sek do kraja) i pomenuo je i Ivana, nisam razumeo šta, ali zaključujem da je lopta i trebala da ide na Radenvića koji je posle toga promašio dva slobodna bacanja.
Није. Требао је блок да прави некоме, нисам чуо коме. Међутим, како су сви стајали а било на ивици 5 секунди, Иван се отвори да још мало изнервира нас Цигане. Јест' добар играч, ал' избацује слободна као пројектиле... :D
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by carapan »

Sve ove pobede, su sa gorkim utiskom, ali da ne bude, da mracim, kao sto neki kazu, cutacu.. Cekam, 1/2 ABA lige..

DEjo i Cova tandem snova.. Ja znam ko je kriv za Shilba.. Dzaja naravno !!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by Либурнија »

carapan wrote: DEjo i Cova tandem snova.. Ja znam ko je kriv za Shilba.. Dzaja naravno !!
:smeh: :pehar:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by Ганац »

Либурнија wrote:
carapan wrote: [b]DEjo i Cova tandem snova.. Ja znam ko je kriv za Shilba.. Dzaja naravno !!
[/b][/size]

:smeh: :pehar:

Novi tm Zvezde a i foruma.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by Banex »

Imam utisak da ili si sa Čovom "tandem snova" ili nema ni da priđeš Zvezdi...
"Mladenović vara Liveranija !"
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by daba »

Image

Image

Image
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by Banex »

Nešto razmišljam sad...mogu misliti kako je tek topalovićima kad se mi ovako nerviramo a ipak smo pobedili. Oni su već videli slavlje Radničkog ! :lol:
E zbog toga mi je baš posebno drago što smo pobedili !

p.s. Neigranje Marjanovića večeras je ustvari jedno potpuno prilagođavanje protivniku što inače Radonjić jako često radi i to je jedan od osnovnih razloga zašto me nervira ! Mi treba bre sa ovako jakim timom uvek da igramo našu igru 100 % i da drugi timovi (u ABA ligi pogotovo !!!) muku muče kako će nama da se prilagode i neutrališu nas, a ne mi stalno protivniku da "titramo" !
"Mladenović vara Liveranija !"
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Radnički Kragujevac - Crvena zvezda / 16. kolo ABA liga

Post by Nolle »

garnett wrote:niko se ne pita zasto je nelson danas imao 5 turnovera a prosecno je imao oko 2?

zato sto je gospodo, sada nelson preuzeo organizuju umesto silba... i pricamo o nelsonovih 5 izgubljenih protiv koga? fackin radnickog?! this is a joke BRE!

Nelsonova živa ukradena i zakucavanje je preokrenulo tok utakmice.
Locked