Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by dacha od bosne »

U RUSIJU PO POBJEDU

Image

Danas igramo sa Nižnjim - utakmica koja može dosta toga da pokaže, a može i da odluči.

Prije svega, pokazaće nam gdje smo sada, otkako u ekipi nema prve violine prelaznog roka - Blejka Šilba. Vidjećemo koliko će se njegov izostanak osjetiti (namjerno još ne govorim odlazak, jer nema zvaničnih informacija da smo raskinuli saradnju s njim). Vidjećemo kako će se to odraziti na ekipu i da li će ostaviti neke posljedice posebno na naša druga dva stranca - Admirala i Đenku.
Takođe, vidjeće se koliko nam je tanka (ili debela :mrgreen: ) pozicija trojke u ovom trenutku i kako će se kapiten Simon nositi sa ovom situacijom gdje je postao prva opcija na toj poziciji.

Rusi, kao Rusi, nikada nisu bili lagan zalogaj, posebno kada se gostuje na njihovom terenu. Nadam se da će Nolle malo više napisati odakle nam prijeti najveća opasnost, ali ipak mislim da nisu neka "bauk ekipa" od koje treba da strijepimo. Imamo iskustvo igranja u EL, dosta dobre partije u ABA, kao i nedavnu pobjedu nad Bilbaom, i smatram da naši momci imaju dovoljno iskustva i snage da se okažu u najboljem svjetlu i da se vrate sa pobjedom iz daleke Rusije.

Kada kažem da ova utakmica može dosta toga i da odluči, prevashodno mislim na to da mi pobjedimo. Znači, ako danas dobijemo Ruse, gotovo sigurno ćemo biti prvi u grupi jer ne vjerujem da nam Panionios može zakomplikovati situaciju tj. da od njih možemo da izgubimo.

Sve u svemu, veliki ispit za Radonju i momke i nadam se da će pokazati da nisu satkani od lako lomljivog stakla, nego da su dijamanti koji će zablistati kada je to najpotrebnije.

Utakmica počinje u 16:40 sa direktnim prenosom na B92.


NAPRED ZVEZDO :psihodelija: :zastavaDS: :zastavaGRB:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by dacha od bosne »

Roster Nižnjeg:

4 BABURIN, EVGENY Russia Guard 1.90 1987
5 BABBITT, LUKE USA Forward 2.06 1989
7 BREZEC, PRIMOZ Slovenia Center 2.16 1979
8 KIRDIACHKIN, ANDREI Russia Forward 2.08 1990
9 YOUNG, JAHMAR USA Guard 1.96 1986
10 IVLEV, VLADIMIR Russia Forward 2.07 1990
11 ANTONOV, SEMEN Russia Forward 2.02 1989
12 KOROBKOV, PAVEL Russia Forward 2.06 1990
13 KHVOSTOV, DIMITRIY Russia Guard 1.90 1989
15 GUBANOV, PETR Russia Forward 2.06 1987
20 PANIN, VADIM Russia Forward 2.03 1984
21 THOMPSON, DIJON USA Forward 2.01 1983
22 ROCHESTIE, TAYLOR USA Guard 1.85 1985
23 SAVELYEV, IVAN Russia Guard 1.90 1987
33 PAUL, BRANDON USA Guard 1.93 1991
55 GOLOVIN, DMITRY Russia Guard 1.92 1988
Head Coach
LUKIC, ZORAN Serbia
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by Ганац »

бишоп wrote:Из три разлога молим Бога данас за победу. Најпре из чисто навијачког јер кад игра Звезда очекујем увек победу, затим из спортског разлога јер у случају данашње победе широм би нам се отворила врата проласка у даљу фазу такмичења и на крају само да победимо јер не смем ни да замислим какве би салве увреда кренуле ка тренеру, управи... у случају пораза, бојим се да би један не занемарљив део звездашке јавности "ликовао", јер ето обио нам се о главу "случај Шилб".
Напред Звездо, згази их све :zastavaGRB: :zastavaDS:
Prema Šilbu nemam nikakvih emocija kao ni prema Čoviću,jedan igra u Zvezdi, drugi je na čelu kluba, ali me ničim nisu kupili, pobeda je potrebna, jedna od važnijih utakmica ove sezone, baš zbog onih koji bi likovali a i zbog igrača i trenera.
Tačno je da bi ovom pobedom otškrinuli vrata za prolaz u sledeću rundu i ja očekujem pobedu ne baš laku ali sigurnu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by Nolle »

Crvena zvezda putuje u Rusiju drugi put ove sezone. Razlog je utakmica drugog kola Evro kupa, protiv ekipe Nižnjeg Novogoroda. Utakmica je donekle i u očima navijača skroz stavljena u drugi plan, razlog za to je sve što se u poslednjih nekoliko dana desilo možda i oko najkvalitetnijeg igrača Blejka Šilba, koji je praktično na izlaznim vratima kluba. Ipak, ovo je izuzetno bitna utakmica za crveno bele i brejk protiv ruske ekipe dodatno bi približio Crvenu zvezdu nadomak cilja, a to je prolaz u dalju fazu takmičenja.

Nižnji nije ekipa koja obiluje tradicijom, tek u poslednjih par sezona uspeli su da naprave osetniji rezultat, odnosno da se kvalifikuju u Prvu rusku ligu i VTB ligu. Što se tiče ove sezone i Evro kupa, u prvoj fazi, bili su u grupi F sa: Albom, Ankarom, Budućnošću, Himikom i PAOK-om. Ovu fazu takmičenja, završili su sa skorom 8-2. Jedina dva poraza doživeli su od Himika i Ankare.

Nižnji će u ovoj utakmici imati velike probleme, jer im pratično zbog povrede ne igra jedini centar, Slovenac, Primož Brezec, i tu ulogu će preuzeti Semen Antonov, koji sa svojih 202cm može biti izuzetno nezgodan za čuvanje. Takođe, odlaskom Džamara Janga, bivšeg igrača Crvene zvezde, Nižnji se pojačao i na poziciji plejmejkera i doveo Tejlora Ročestija. Uz njih dvojicu, odnosno Ročestia i Antonova, petorku će još verovatno činiti Dijon Tomson, Luk Babit i Dimitri Kvostov.

Dijon Tomspon je ove sezone jedan od statistički najboljih igrača ruske ekipe, beleži oko 12 poena u oba takmičenja u kojima ekipa Nižnjeg učestvuje, i u oba takmičenja šutira preko 60%, uz to, u Evro kupu beleži 8 skokova po utakmici, uz skoro 2 ukradene lopte. Zaista je reč o igraču koji ima fantastičnu sezonu, pogotovo u poslednjih par utakmica. Zvezdinim igračima na poziciji niskog krila će biti izuzetno teško da ga sačuvaju, jer iako nema sjajan šut za 3 poena, lako može da dođe do poena na različite načine. Luk Babit sa druge strane je NBA igrač, koji poseduje sjajan šut za 3 poena, ove sezone pratično ne promašuje (u sezoni šutira 55,6%), levoruk je, ima čudnu tehniku, visoko drži loptu iznad glave, i time ne dotvoljava protivnicima da ga blokiraju. Ova dva igrača su možda i dva najbolja igrača ekipe Nižnjeg.

Rotaciju u ovoj utakmici će popunjavati domaći igrači, poput Jevgenija Baburina, Vadima Panina, Petra Gubanova, Pavela Gorobkova, Vladimira Ileva, Ivana Saveljeva i jednog mladog američkog igrača kome je ovo prva sezona u Evropi, Brendola Pola. On je došao u Evropu pravo sa koledža Ilinois. Ove sezone dobijao je samo u nekim utakmicama veću šansu. Reč je o igraču, čija je glavna odlika fizička predispozicija, i koji je na koledžu kuburio sa procentima šuta sa distance, igrač kojem je najveća prednost čvrstina u odbrani i pomoć u skoku za pozicije beka šutera.

U ovoj utakmici, odsustvom petice, Nižnji će pokušati da ubrza igru i što više izvlači Marjanovića i Katića iz reketa, kao što je to radio German u utakmici za Bilbao. Tempo utakmice će biti vrlo visok, i treba očekivati dosta trčanja. Velika odgovornost u ovoj utakmici leži u našim igračima na poziciji trojke i četvorke, i oni će morati veći teret utakmice izneti, pogotovo na defanzivnoj strani terena.

Srećno Zvezdo!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by garnett »

srecom pa im ne igra brezec inace bi bilo stoka razlika, mada ce i ovako biti jebeno...
fizicki dosta jaka i cvrsta ekipa, svi skacu, sa nekoliko odlicnih sutera, rocesti im je doneo jos vecu sirinu u napadu..
naravno ja cu kao i svaki mazohista da odigram sitno na nas, cisto da se duplo nerviram... :twak:
User avatar
union 99
Новајлија
Posts: 91
Joined: Mon May 06, 2013 9:46 pm

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by union 99 »

garnett wrote:srecom pa im ne igra brezec inace bi bilo stoka razlika, mada ce i ovako biti jebeno...
fizicki dosta jaka i cvrsta ekipa, svi skacu, sa nekoliko odlicnih sutera, rocesti im je doneo jos vecu sirinu u napadu..
naravno ja cu kao i svaki mazohista da odigram sitno na nas, cisto da se duplo nerviram... :twak:
srecom po nijh, pa nama ne igra Mitovic, inace bi oni prosli kao Zdravlje da igra protiv Lejkersa
:koka: :koka: :koka:
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by Banex »

Prvo ako može jedna mala kritika u vezi foruma. Bilo bi dobro da ubuduće uvek imamo temu otvorenu bar 24 sata pre početka utakmice. Ne mora se uvek čekati Nolle, iako dečko super najave piše i on je zauzet, studira koliko sam razumeo i nema uvek vremena da piskara po forumima. :mrgreen:
Što se tiče utakmice, ko je slušao konferenciju za štampu Radonjića pred polazak u Rusiju mogao je da pročita između redova da je on upravi predložio da se otpusti Šilb. Da li je on zaista inicirao celu stvar ili je samo izvršavao Čovićevu direktivu mislim da nije više toliko ni bitno. Šilb je 99 % naš bivši igrač i sramotno je oteran ! Po meni, najsramotnije je bilo Radonjićevo ponašanje prema njemu, pa onda tek od strane uprave i Čovića. Uostalom, to je i "zvanična verzija" da je Radonjić potpuno samostalno donosio odluke. Yea right... :twak:
Kako će se cela ova situacija odraziti na ekipu i partiju u Rusiji ? Verovatno dosta, jer kad se desi tako neka velika i čudna "promena" u timu, utiče na svakog ko je deo tog tima. Po rečima demagoga Radonjića (90 % rečenica koje izgovori su potpune floskule i demagogija !) atmosfera u timu je SJAJNA.
Gledano čisto rezultatski, mi kad bi pobedili danas bili bi bukvalno jednom nogom u osmini finala EK ! Po meni, šanse su tačno 50-50 !
Ali verujem da velikom borbom možemo do pobede. Ne treba ih samo pustiti da se odvoje na veću razliku, onda nam šanse padaju na minimum.
"Mladenović vara Liveranija !"
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by lucky#13 »

Pobedili ili izgubili ja cu reci isto!

Prvo poluvreme

Jaka 3 faula
Lazic 3 faula


Imamo rupu u rotaciji! Samo je slep covek ne primecuje. Lazic da nije dobio 3 licne,igrao bi 40 minuta, sto kosarkaski polupismenom navijacu zvezde SVE govori. Jaka po obicaju pravi faule brzinski i tu cemo imati probleme.
Ovo sto igramo je ocajno. Napad ne postoji,akcija nema nigde. Sve dajemo na individualni kvalitet i na nasu srecu posle off skoka. Sreca pa imamo Nelsona i Jenkinsa koji su zveri i sto u odbrani imamo jednog Radenovica koji zatvara rupe kao supermen!
Naravno ocekujem pobedu i nadam se istoj, ali nemoj da nas to zavara
Izjave DR o Schilbu i losoj odbrani sve su mi smesnije kad vidim u timu Dragicevica i njegove igre u istoj.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by garnett »

odbranu bas dobro utegnuta bez silba, samo 40 primeljenih poena.. sa druge stranu, ne zna se koji nam je napad tecniji... :nindza:
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by Либурнија »

Raspali smo se u paramparcad protiv jedne indijanske i suterske ekipe da stvar bude gora. Nismo znali gdje udaramo. Nema sta da se uljepsava.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by garnett »

kome i dalje nije jasno da je ona prica o silbovoj odbrani notorna laz i izmisljotina, kao i to da nije nikakav faktor unapadu, pogotovo u kreaciji, taj bolje nek odma prestane da gleda kosarku…
brzinom svetlosti smo se transformisali u strasno jednodimenzionalnu ekipu..
Opet je sve spalo na pleca nelsona, a danas smo i pored njegove fenomenalne partije, opusteno izgubili iako je ovima falio brezec…
takodje nismo dugo cekali ni da simona stane sut, prakticno to se desilo vec na prvoj utakmici bez silba.. a videli smo da je i bobi “profitirao”, pa tako vise nema ko da mu doda loptu, kad tu nema silba…
jadno, tuzno i bedno, kako je dr nebojsa covic, isto ko i prosle godine u samo dva dana od neceg fenomalnog napravio nesto ispodprosecno, i jos jednom fakticki 4 meseca pre prave borbe za trofeje, izgubio sezonu…
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by Banex »

Ovome se stvarno nisam nadao. Najgori poraz u sezoni. Sreća pa Šilb nije igrao.
Šta je ono pokušao Jankins u poslednjem napadu ??? Ja mislim da je pokušao ono što najbolje zna. Da se zabije u tri igrača i izgubi loptu.
Blažič 50 % polaganja promašuje ! Taman pomisliš izašao je iz nekog kanala, on sledeću utakmicu živi očaj !!!
Marjanović naizgled totalno neupotrebljiv (mogao bi se ITEKAKO upotrebiti kada bi se dobro izgradile neke akcije za njega) bez Šilba koji je izgleda jedini mogao da ga razigrava.
Lazić standardno ne može koš da pogodi !
Ne, uopšte se ne vide posledice iznapušavanja Blejka...
OVO JE BIO OČAJ ŽIVI !

p.s. Nelsonu svaka čast na individualnom kvalitetu.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by dacha od bosne »

Mogli smo pobjediti, ali nismo. Prvo poluvrijeme smo odigrali solidno i završili sa +2, a moglo je biti i više. Treću četvrtinu smo odigrali loše, ali ruku na srce, na +3 za njih, bilo je nekih čudnih odluka oko tome kome pripada lopta. Ne opravdavam loše segmente igre, ali mislim da nismo zaslužili da izgubimo sa 11 razlike,
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by trotter »

Simon kada ne pogađa trojke je skoro beskoristan igrač u ekipi. tu njegova jednodimenzionalnost dolazi do izražaja. Imamo i lazića koji nije za veću ulogu i Blažića koji deluje kao muva bez glave na terenu. I dženkins je mislim imao jako loš šut za tri a skoro sve su bile čiste pozicije. Nelson jeste vođa i odličan igrač ali ne može sve sam. Bar je radenović vežbao bacanja (jedan promašaj i mislim da je to namerno uradio)
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Nizhny Novogorod-Crvena zvezda/2. kolo LAST 32, Euro Cup

Post by Banex »

trotter wrote:Simon kada ne pogađa trojke je skoro beskoristan igrač u ekipi. tu njegova jednodimenzionalnost dolazi do izražaja.
Ovo ja govorim već godinu i po dana ! Ali ne brini, naći će se uvek neko da nam kaže kako lupamo gluposti !

Btw, Dženkins 1/6 za tri
kapiten 1/6 za tri
"Mladenović vara Liveranija !"
Locked