Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о РК ЦЗ

Прилози и дискусије посвећене РК Црвена звезда
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Николић на прагу повратка у Звезду

13 јан, 2014
Давно беше када је Ратко Николић (36) носио дрес Црвене звезде. Има томе и деценију и по. После се заједно са Данијелом Шарићем преселио у Синтелон из Бачке Паланке.
Image
(ФОТО: crvenazvezdafk.com)
Пут га је водио свуда по свету, највише се задржао у Шпанији, а последњи клуб био му је Борац. Помогао је Бањалучанима да се помере са последњег места Гаспром Јужни ток лиге. Играо је одлично.
Борац је напустио крајем претходне године, а тренутно руководство црвено белих преговара са Ратком, пошто је током зимске паузе клуб остао без сва три пивота,
Растка Стојковића, Немање Грбовића и Николе Шљиванчанина, а за сада је на припремама само новајлија Вук Лазовић.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Нешовановић ново појачање, Ратко Николић оклевао

Boris (2) | Вести Клупска дешавања Рукомет Трансфери

Рукометаши Црвене звезде на Кошутњаку спроводе зимски програм припрема, прикључио се Немања Нешовановић.

Image
фото: званични сајт РК Морава

Црвена звезда ће у други део сезоне и плеј оф ући са новим тандемом пивота. После Вука Лазовића, ново појачање Црвене звезде је доскорашњи пивот Мораве, Немања Нешовановић. Нешовановић је каријеру започео у Црвеној звезди. Очекивано појачање, Ратко Николић је дуго оклевао и каснио са одговором, па су се црвено-бели одлучили да комплетирају тим без бившег капитена репрезентације. Очекује се још једно појачање које ће затворити прелазни рок што се тиче Црвене звезде.

Тим, под будним оком Ненада Перуничића, вредно ради на Кошутњаку. После уводних недељу дана на „Маракани“, екипа проводи већ шести дан на Кошутњаку. Сутра ће Црвена звезда одиграти и први припремни меч против ПКБ-а, а ускоро се очекује и одлазак у Ваљево, на меморијални турнир, где ће још учествовати домаћин Металац, Металопластика и Партизан.

http://www.mojacrvenazvezda.net/83381/2 ... c-oklevao/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Ognjen Kajganić pojačao Crvenu zvezdu – Vratio sam se po titulu!


Boris (1) | Vesti Rukomet Transferi

Image

Rukometaši Crvene zvezde se dodatno pojačavaju pred nastavak prvenstva. Kajganić se vratio posle 13 godina u Crvenu zvezdu.

Iskusni Ognjen Kajganić je dobro poznato ime srpskog rukometa. Prvi deo sezone je proveo u niškom Železničaru, a tokom karijere nastupao je za Pik Seged, Vardar, lisabonski Sporting, sarajevsku Bosnu, a igrao je još u Rumuniji, Sloveniji, Italiji i Grčkoj, kao i za „Večitog rivala“. Posle 13 godina se vratio u Crvenu zvezdu, a za MCZ je istakao da je došao po titulu.

„Sve je super stvarno. Saigrači su dobri momci, pre svega, i odlični rukometasi, tako da ne vidim razlog da ne bude uspeha.“

Najiskusnije si pojačanje u ovom prelaznom roku i od tebe se dosta očekuje.

„Očekuje se mene isto što i u prethodnih 15 godina, na to sam navikao. Došao sam, pre svega, da osvojimo titulu. Mislim da ova ekipa ima pravog trenera, prava pojačanja i da će boriti za titulu. Vratio sam se na „mesto zločina“ iz detinjstva i nadam se da će biti isto kao i tada, kada smo osvojili titulu.“

Prvi deo sezone si proveo u Nišu, u Železnicaru. Šta je presudilo da se vratiš u Zvezdu, osim borbe za titulu?

„Nije to osim, to je i najbitnije. Želim titulu sa Zvezdom. Takođe, najbitniji razlog je porodični. Devojka mi je trudna, čekamo dete i želim što više vremena da provedem sa njom. I veliki razlog je rad sa Nenadom Peruničićem.“

Kako komentarišeš neuspeh reprezentacije na tekućem EP?

„Iskreno, izuzetno sam razočaran. Imam sjajan odnos sa Vladanom Matićem, sjajan je čovek, ali nije vodio tim kako bi trebalo i nije dobro radio. Nismo mi Norvežani i Šveđani, sa kojima može da se priča lagano i smireno i kaže šta ko treba da radi i igra. Kod nas treba žara, mora malo žara da se unese. Iskreno, mislim i da neki reprezentativci nisu igrali sa dovoljno žara za tim i ako nemaju želju i žar da igraju za reprezentaciju, neka ne igraju. Jednostavno.“

Kako vidiš stanje u srpskom rukometu?

„Dobra stvar za srpski rukomet je ekonomska kriza. Dosta kvalitetnih igrača je bez klubova, koji su došli u Srbiju da kroz dobre igre traže sledeće sezone bolji angažman. Tako da, ekonomska kriza je dobra stvar po srpski rukomet. Ja sam se posle 13 godina vratio da igram ovde i video sam veliku promenu, a to je da se mladi igrači ne bore, ne bore se onako kako sam se ja borio kad sam bio mlađi. Možda zato što nema dovoljno kvaliteta ovde, pa hteli ili ne, dobiće svoju šansu. Najveća žal je što se ti igrači ne bore dovoljno i nisu svesni šta mogu dobiti time. „

Koliko zaostaje srpski rukomet za Evropom?

„Pa, problem je to što imamo dosta izuzetno mladih igrača i stariju generaciju. Npr., prosek godina prve postave, u Nišu sada kada sam igrao je bila 35 godina. Veliki je jaz između 20-25 i 35 godina. Nedostaje nam ono između, to nemamo. Fali nam to, ti igrači su u punim godinama, u prajmu i mogu najviše da urade. I rad sa mlađim kategorijama i treneri, mislim da nam to fali. Po meni bi trebalo da se smanji liga, kao što će biti naredne sezone. I da nema 16 igrača, nego 14 na koje će se računati tokom meča, jer bi dobili veći kvalitet. Mislim da je bolje imati kvalitet, nego kvantitet.“

Ovo će biti jedno od najneizvesnijih prvenstava, obzirom da imamo četiri odlične ekipe koje će se boriti za titulu – Crvena zvezda, Vojvodina, Partizan i Metaloplastika. Može li Zvezda do titule?

„Može. Može bilo koja ekipa koja bude u prvih 6, za plej of. Kreće se od nule. Prednost dajem Vojvodini koja je prvak i Partizanu, koji je SEHA ligu igrao sa jednom postavom, a plej-of će sa drugom ekipom. Biće odmorniji. Mi smo tu, da se borimo do kraja i iznenadimo sve.“

Hoćemo da pozovemo navijače da zajedno krenemo po titulu?

„Bez njih ne možemo da uradimo velike stvari i dođemo do titule. A nema razloga da sumnjam da li će biti tu. Poziv uvek stoji, svi su dobrodošli. Ne samo najvatreniji navijači, već i ljubitelji rukometa, porodice, svi. I ne postoji ništa lepše nego sa našim navijačima da se radujemo i da im vratimo za navijanje na pravi način.“

http://www.mojacrvenazvezda.net/83627/2 ... po-titulu/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Vuk Lazović: „Ekipa pravljena za titulu! Pozdrav za komite!“

Boris (6) | Vesti Domaća takmičenja Rukomet

Image
Jedno od najpopularnijih pojačanja RK Crvena zvezda u ovom prelaznom roku je Vuk Lazović. Od trenutka povratka u Crvenu zvezdu i prvog treninga, brojne pohvale i podrške su stizale na račun na mladog pivota, pre svega, iz Makedonije. I navijači Crvene zvezde i ljubitelji rukometa iz Makedonije, ali najviše navijači Vardara, „Komiti“, nisu zaboravili igre i doprinos Lazovića za osvojenu titulu prošle sezone i svakodnevno su u porukama MCZ-u pozdravljali novo pojačanje Crvene zvezde.

Sigurni smo da će Lazovic izgraditi isti odnos i sa navijačima Crvene zvezde, a MCZ je uslišio molbu navijačima Vardara i popricao sa Vukom Lazovićem. Pozdrav za navijače Crvene zvezde u Makedoniji i navijače Vardara, Komite.

„Stekli smo popularnost zbog titule. Vardar je jedan od najvećih klubova na Balkanu. Ima armiju navijača, koji su neverovatni. Naravno, velike zasluge idu majstoru Veselinu Vujoviću, da njega nije bilo, teško bi sve bilo izvodljivo, i „Komitima“. Pored „Komita“ ne možeš da izgubiš utakmicu, pored atmosfere koju prave. Jednostavno, ne možeš da ne osvojiš titulu i ne napraviš veliki rezultat. Veliki pozdrav za Vardar i Komite.“

Da li Zvezdaši mogu da budu presudni faktor u borbi za titulu?

„Naravno da mogu i ja se nadam da hoće. Iskreno se nadam da će Šumice biti pune.“

Prvi utisci po povratku u Zvezdu?

„Jedna dobro složena ekipa, nova. Napravljena za titulu. I zbog toga i Nenada Peruničića sam se vratio u klub. Došlo je dosta dobrih igrača, momaka koji su igrali dosta velikih utakmica i zato su i dovedeni, da bi se ostvario cilj.“

Šta je presudilo da se vratiš u Zvezdu?

„Presudno je bilo moje prijateljstvo i poštovanje prema Nenadu Peruničiću još iz ranijih dana i borba za titulu. Već sam jednom bio u Zvezdi, ali finansijska situacija nije dozvoljavala ostanak. Hteo bih ovom prilikom i da se zahvalim Nenadu i upravi Zvezde od pre tri godine koji su me oporavili od jako nezgodne povrede leđa, koja me je zadesila u Španiji. Nažalost, bila je jako nezgodna situacija, loša finansijska situacija u tom trenutku.“

Ove sezone nas očekuje jedno od najneizvesnijih prvenstava u poslednjih nekoliko godina. Imamo četiri kluba koji će ravnopravno konkurisati za titulu.

„Tako je. Mislim da će se Metaloplastika orijentisati i napadati Kup. Partizan se pojačava, Vojvodina je već početkom avgusta napravila i spremila tim za najveće ciljeve. Ali, sa ovim momcima koji su došli u Zvezdu mislim da nemaju šanse.“

Kako ocenjuješ nastup reprezentacije na Evropskom prvenstvu?

„Dosta promena selektora, dosta novih igrača… neću da kritikujem nikoga, jer mislim da nemam pravo na to. Moje mišljenje je da je falilo malo više želje i borbenosti. „

Da li Zvezda može do titule?

„Naravno.“

Hocemo da pozovemo navijače.

„Mislim da bolji poziv od ovih momaka koji su došli ne postoji. I na treningu se gine. Nadam se da će doci da nas podrže i ispoštuju, a mi ćemo se svakako odužiti na terenu.“

Idemo zajedno! Crvena zvezda prvi meč igra 8. februara protiv Spartaka u Šumicama.

http://www.mojacrvenazvezda.net/83893/2 ... za-komite/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Напредак ривал у осмини финала Купа Србије
31/01/2014 09:46 штампај пошаљи
У београдском хотелу “М“ одржан је жреб за осмину финала Купа Србије. Црвена звезда је за противника добила Напредак из Крушевца.

Image

Црвено-бели ће меч осмине финала одиграти у Крушевцу, а термини свих утакмица осмине финала ће накнадно бити одређени.

Црвена звезда је могла да прође много боље на жребу, Напредак није ни мало наиван ривал. Тим из Крушевца је ове сезоне већ два пута однео бодове против Звезде у Супер лиги Србије. У Београду је било 32:32, док је Напредак славио победу у Крушевцу са 26:23.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=4793" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

SD Crvena zvezda ispunila garanciju za rukometni klub

Boris (1) | Vesti Domaća takmičenja Klupska dešavanja Rukomet

SD Crvena zvezda ispunila je garanciju datu za rukometaše Crvene zvezde, koji će nesmetano moći da napadnu titulu.
Najviše zahvaljujući gospodinu Aleksandru Boričiću i gospodinu Nebojši Čoviću, koji su dali sve od sebe i u jurnjavi poslednjeg dana roka obezbedili licencu za rukometni klub, SD je ispunilo datu garanciju Rukometnom savezu Srbije. Do sledećeg četvrtka bi cela situacija trebala da bude kompletno rešena. Hvala gospodinu Boričiću i gospodinu Čoviću.

Rukometaši Crvene zvezde sutra nastavljaju domaći šampionat utakmicom protiv Spartaka u „Šumicama“.

http://www.mojacrvenazvezda.net/84532/2 ... etni-klub/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Звезда се захвалила Заједници Супер лиге

9 феб, 2014
Заједница клубова Супер лиге изашла је у сусрет Црвеној звезди и продужила до 1. априла условну дозволу истеклу 1. новембра, омогућивши им тако лиценцирање шесторице нових играча (Торбица, Лазовић, Лазић, Ољача, Пантелић, Нешовановић), опет условно на десет дана и омогућила да наставе такмичење:
Image
(ФОТО: Журнал)
– Имамо обећање да ће остатак дуга, 2, 7 милиона динара, измирити за десет дана – потврдио је председник УО ЗКС Драган Јаћовић.
Дан после тога огласили су се и црвено-бели саопштењем захвалности:
– Црвена звезда се јавно захваљује УО Заједнице клубова, њеном председнику Драгану Јаћовићу и директору Владиславу Јовановићу, на разумевању ситуације у којој се клуб тренутно налази. Иако још нисмо у потпуности решили проблеме, добили смо испружену руку подршке и даћемо све од себе да у предвиђеном року испунимо све обавезе. Изузетно нам је драго што у најважнијим институцијама такмичења имамо искрене партнере. Никоме није циљ да угрози и превари било кога. Црвена звезда због имена и рејтинга у српском рукомету жели да што пре превазиђе све тешкоће и измири преостала дуговања. Свесни смо и чињенице да на овако отворена врата нисмо морали да наиђемо што је додатни мотив да реализујемо договорено – каже се у писму тима из Љутице Богдана.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Перуничић: Из Звезде не бих десет година отишао

16 феб, 2014
Ненад Перуничић рођен је 1971. у Пљевљима, на празник рада, па се и после успешне играчке каријере, у својој Звезди прихватио великог посла. У клубу је све и свја.
Image
(ФОТО: В. Марковић)
Само се још крпе за чишћење дохватио није. На тренерском месту затекао се сасвим случајно.
- У тренерске воде ускочио сам спонтано. Због свих обавеза које сам имао током каријере, функција директора црвено-белих ми је некако највише легла, да се мало одморим од свега. Међутим, када је претходни тренер Игор Бутулија био кажњен, а клуб се нашао у ситуацији у каквој јесте, никога нисам хтео да уваљујем у проблем, да тражим неког тренера и да му бацим ужарен кромпир да вади. Преузео сам одговорност да до краја то испратим.
Ваше некадашње репрезентативне колеге Матић и Перић тренутно воде репрезентацију Србије. Надате ли се и Ви таквој прилици?
- Велики понос је бити на челу репрезентације. Али, о томе, искрено, не размишљам. Као што не размишљам ни да ћу да правим неку већу каријеру тренера. Апсолутно се не заносим тиме. Био бих задовољан да у окружењу, после Звезде, водим још неки клуб. Али, да се овде ситуација побољша, из Звезде не бих десет година отишао. Не заносим се стварно неким великим клубовима, а шта ће донети време, не знам.
Са репрезентативног идемо на клупски „колосек“, да ли сте икад помишљали да се повучете из Црвене звезде?
- Много пута! Нарушио сам здравље и пренео Звездине проблеме у кућу. Моја деца нису ту да би трпела моје главобоље и нервозу због клуба. То је оно што ме највише болело, фрустрације везане за клуб пренео сам у кућу.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Звезда исплатила дуговања, може да се такмичи

27 феб, 2014
Црвено–бели могу да одахну и растерећено наставе такмичење у Супер лиги пошто су с врата скинули горућу бригу – платили су 2,7 милиона динара дуга према бившим играчима.
Image
Реч је о последњој рати неизмирених обавеза према Божидару Надовези (8.300 евра), Огњену Јокићу (6.000) и Срђану Тривунџи (11.500).
Самим тим Црвена звезда може да добије дозволу за наставак такмичења (имала условну до 1. априла).
Од почетка сезоне црвено–бели су исплатили потраживања према 11 некадашњих првотимаца, а реч је суми од око 100.000 евра са свим порезима, али и четири плате садашњим првотимцима.
На полусезони Ненад Перуничић је тим ојачао провереним снагама, интернационалцима Миланом Торбицом, Вуком Лазовићем, Луком Денићем, Николом Лазићем као и Немањом Нешовановићем, Бранком Ољачом, Марком Пантелићем и Бојаном Митровићем. Још се чека расплет око Огњена Кајганића са Железничаром, а прелазни рок траје до петка.

Image


Четвртфинале Купа – Рукометаши у Каћу, рукометашице дочекују Књаз Милош
Објављено од: Boris у Важно, Вести, Домаћа такмичења, Рукомет 26. фебруар 2014.

Image
У Београду, у хотелу „М Бест Вестерн“ обављен је жреб за четвртфинале Купа Србије у рукомету.
У мушкој конкуренцији дерби се игра у Каћу, између Југовића и Црвене звезде, 2.априла. Само пар дана раније Југовић и Црвена звезда ће одиграти последње коло регуларног дела шампионата.
Остали парови су: Раднички КГ – Металопластика, Рудар Костолац – Железничар и Врбас – Војводина.
Мечеви у женској конкуренцији се играју 22.марта, а рукометашице Црвене звезде дочекаће Књаз Милош. Подсетимо, у прошлој сезони су наше рукометашице дошле до Ф4 Купа.

http://www.mojacrvenazvezda.net/85995/2 ... jaz-milos/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Peruničić: Bivši igrači su želeli da isteraju svoje po cenu gašenja klub
J. JEVREMOVIĆ | 27. februar 2014. 21:11
Priča je trajala godinu i po dana, ali daleko od toga da je završena. Ipak, sad se lakše diše, želimo da poručimo da idemo na titulu – kaže trener rukometaša Zvezde

Image
Nenad Peruničić s rukometašima Zvezde foto: Arhiva VN

I RUKOMETAŠI čekaju titulu! Groznica koja je zahvatila navijače Crvene zvezde i većinu klubova u sportskom društvu trese i pulene Nenada Peruničića.
"Delije" čekaju šampionsko slavlje u "Šumicama" od 2008. godine, a posle rešenja problema dugovanja prema trojici bivših igrača, crveno-beli konačno mogu da se okrenu borbi na terenu, bez straha da će im biti oduzimani bodovi za zelenim stolom.

- Priča je trajala godinu i po dana, ali daleko od toga da je završena, imamo još dugova i obaveza - poručio je trener Peruničić.

Isplatom poslednjih rate u iznosu od 8.300 evra na račun Božidara Nadoveze, 6.000 za Ognjena Jokića i 11.500 evra prema Srđanu Trivundži, Zvezda je dobila dozvolu da igra nastavak Superlige, pošto je dosadašnja licenca bila samo uslovna, do 1. aprila.

- Niko nije bežao od odgovornosti, a bivši igrači su želeli da isteraju svoje po cenu gašenja kluba. Ipak, sad se lakše diše - istakao je mladi strateg.

Tim je jači za nekoliko igrača u odnosu na zimski deo sezone, a šef stručnog štaba nema dilemu kada su ciljevi u pitanju.

- Sposobni smo da se nosimo sa svima. Imamo kvalitet da osvojimo i titulu i Kup Srbije. Napravili smo dosta promena u timu, ali zadovoljan sam početkom drugog dela sezone. Kod momaka postoji neverovatna želja, koja će nas krasiti do kraja regularnog dela prvenstva i u plej-ofu - obećao je Peruničić.
Više nije najvažnije ko će prvi proći kroz cilj po završetku ligaškog dela, jer je sistem doigravanja konačno uveden u rukometni šampionat. Doduše, znatno drugačiji nego u ostalim sportovima.

- Voleo bih da je to pravi plej-of, sa polufinalima i finalom, na dve ili tri dobijene utakmice. Umesto toga, biće jedna vrsta mini-lige, gde će šest ekipa igrati po sistemu svako sa svakim. I to je korak napred. Verujem će borba za trofeje biti mnogo zanimljivija. Ipak, ostaje žal što se barem ne igra neki fajnal-for.

Zvezda i niški Železničar trenutno dele drugo mesto sa 24 boda, a Metaloplastika je lider sa 25.

- Ne prenose se bodovi u plej-of, tako da sa te strane nije toliko bitno da budemo prvi po završetku ligaškog dela. Ali, pucamo na najvišu poziciju zbog autoriteta. Želimo da poručimo da idemo na titulu - jasan je trener crveno-belih Nenad Peruničić.

FAVORITI VOJVODINA I ŠAPČANI
ČINI se da liga nikad nije bila izjednačenija, pošto se za četvrto mesto u plej-ofu bori pet-šest ekipa. Aktuelni šampion Vojvodina i viceprvak Partizan su ove sezone igrali Seha ligu, a priključiće se borbi za titulu u doigravanju.

- Za mene su Metaloplastika i Vojvodina u blagoj prednosti u odnosu na ostale. Tu smo negde i mi, Partizan, a jaki su Radnički i Jugović - zaključio je Nenad Peruničić.

NAVIJAČI NE STIŽU SVUDA
RUKOMETAŠI osećaju podršku "delija", iako su tribine u "Šumicama" često bile poluprazne tokom prvog dela šampionata.
- U gostima imamo sjajnu podršku, gde god da igramo! Ali, problem je domaći teren, jer navijači ne mogu svuda da stignu. Kako da idu i na fudbal, košarku, vaterpolo, odbojku, rukomet... Veoma im je teško da se organizuju, jer se utakmice vikendom manje-više igraju u istom terminu, a 90 odsto njih ode na "Marakanu" - ne zamera Peruničić navijačima, ali se nada još većoj podršci.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Звезда финиширала прелазни рок са Огњеном Кајганићем

1 мар, 2014
Лука Денић, Вук Лазовић, Никола Лазић, Милан Торбица, Марко Пантелић, Бранко Ољача, Немања Нешовановић, Бојан Митровић и последњег дана прелазног рока стигао је Огњен Кајганић (37).
Image
Црвена звезда успела је после дугих преговора са нишким Железничаром да добије папире за Огњена, новопеченог тату, који још од јануара тренира са црвено–белима.
Управа доскорашњег лидера из Ниша усмено је Кајганићу обећала да ће да га пусти још на крају првог дела сезоне, али је папире добио тек у петак последњег дана прелазног рока.
Може ли Звезда до дуго чекане титуле?
– Сви који се такмиче могу до трофеја и сви имају исте шансе. Да, дошао сам са жељом да освојимо круну, али предност, ипак, дајем учесницима регионалне лиге, верујем да су растерећенији, а уз то су се зимус и појачали. Тек потом долазе Звезда и Металопластика. У Железничару сам провео први део сезоне и могу слободно да кажем да ко на њих озбиљно не рачуна, тај не зна довољно о рукомету.
Напоменуо је Кајганић још нешто:
– Играо сам у доста клубова, радио са бројним играчима и тренерима, али присуство Ненада Перуничића на клупи не може да се пореди ни са чим.
Хвала Железничару
Црвена звезда се и саопштењем обратила поводом довођења Огњена Кајганића.
У њему се истиче велико задовољство што је дошао на Маракану и захвалност руководству Железничара на разумевању, уз напомену да успостављена сарадња ова два спортска колектива показује да рукометом у Србији не владају лични, већ општи интереси.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Рукометаши против Колубаре за плеј-оф
Објављено од: Nikola M. у Важно, Домаћа такмичења, Рукомет 23. март 2014.

Image
Рукометаши Црвене звезде у 21.колу, претпоследњем регуларног дела, дочекују Колубару из Лазаревца.
Екипа из Лазаревца је нанела и први пораз Црвеној звезди у овом шампионату. Победа би, осим реванша, значила и пласман у плеј – оф. Играчи Црвене звезде се у Крагујевцу нису понели као играчи Црвене звезде, а по приказаној игри поставља се питање да ли су и дошли на утакмицу. Осим што су обрукали клуб и себе, обрукали су и свог тренера и довели у питање амбиције и циљеве у овој сезони. Да ли су победе над Моравом, ПКБ-ом или Спартаком довољне да екипа помисли да је довољно изаћи и носити грб Црвене звезде, показаће се већ против Колубаре. Иако су рукометни центри у Србији угашени, и данас се игра рукомет. Да ли је постојећи играчки кадар РК Црвена звезда достојан клуба и амбиција судиће се на крају, али имају обавезу према свом тренеру највише, али и према навијачима, којих нема на рукометним мечевима из њима познатих разлога. Ако ће доћи када се освоји трофеј, морају да знају да постоји и пут то трофеја.
Додатан проблем Ненаду Перуничићу представља то што није имао пун тим на тренингу, ниједном. Проблеми са повредама су доста угрозиле тим. Бојан Митровић неће наступити, док проблеме са повредама и вирусом имају Анђелић, Павлов, Цупара…
Највише је показао одлични Вук Лазовић, као и најискуснији Огњен Кајганић, који је одиграо само два меча. Ако најстарији имају највећу вољу, онда је то велики проблем. И даље се од Војислава Брајовића највише очекује, а он то највише и дугује. Игре по систему топло-хладно нису добре ни за њега, ни за тим. Има још времена да показе да ли може да се избори са притиском и буде лидер тима. Косановић је затајио после одличног поцетка, а Павлов није ни сенка која је била нада тима. Верујемо да ће се од Колубаре ствари променити на боље.
Позив навијачима… одавно стоји. Рука је пружена. А у недељу не играју ни фудбалери, ни кошаркаши, ни ватерполисти. Играју рукометаши.
Црвена звезда – Колубара, недеља 23.март 17.30
Дођите у Шумице!

http://www.mojacrvenazvezda.net/87843/2 ... a-plej-of/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Најава: Југовић – Црвена звезда
28. март 2014.
Рукометаши Црвене звезде у суботу играју меч последњег 22. кола Супер лиге Србије на гостовању против Југовића у Каћу. Утакмица без резултатског значаја биће одиграна у Спортском центру Храм са почетком у 19 часова.

Image

Црвено-бели су у претходном колу савладали Колубару и пребринули све бриге око пласмана у плеј-оф. Звезда дели друго место на табели са Железничаром из Ниша. Оба тима имају по 29 освојених бодова. Тренер Црвене звезде Ненад Перуничић ће на гостовању у Каћу имати ту слободу да уиграва тим за утакмице у плеј-офу и да евентуално испроба одређене тактичке замисли.

Екипа Југовића је шеста на табели са 22 освојена бода. Тим из Каћа нема ни теоретслке шансе да се пласира у плеј-оф. У својим редовима имају другог стрелца лиге Марка Васића и још једног ефикасног рукометаша, Срђана Комланова. У првом делу сезоне Звезда и Југовић су у Београду одиграли меч без победника. Било је мирољубивих 28:28.

Југовић – Црвена звезда

Субота, 29. март 2014.

СЦ Храм – Каћ

19:00 часова

http://www.rkcrvenazvezda.rs/2014/03/28 ... na-zvezda/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Post Reply