Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о РК ЦЗ

Прилози и дискусије посвећене РК Црвена звезда
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Stojković sam platio sertifikat


Milijana Alavanja (4) | Vesti Drugi pišu Klupska dešavanja Rukomet

Iako rukometni klub Crvena zvezda još uvek nije izmirio sva dugovanja prema igračima koji su bili u ekipi prošle sezone, ali i prethodnih godina, bivši reprezentativac Srbije, Rastko Stojković, odlučio je da pojača beogradski klub ove sezone.

Image

Pored svih problema koje Crvena zvezda ima, klub nije mogao da plati troškove dobijanja sertifikata za ovog igrača pa je Stojković to sam uradio. On je iz svog džepa platio 2460 evra.

U izjavi za Sport Stojković ističe da mu je najbitnije da što pre zaigra u crveno-belom dresu.

-Meni nije teško palo da regulišem sve administrativne troškove, iako to pokazuje koliko još postoji problema u sistemu. Sada bi trebalo da sve bude u redu i da uskoro zaigram za Zvezdu.

Očekuje se da Stojković zaigra u trećem kolu prvenstva, u kom se Crvena zvezda sastaje sa ekipom Metaloplastike.

http://www.mojacrvenazvezda.net/72649/2 ... kWtGdJkPZh" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Peruničić za SPORTAL.RS: Zahvalan sam Stojkoviću, vratićemo mu novac
27 septembar 2013 | 20:03(5) Twitter

Rukometni reprezentativac Srbije Rastko Stojković (32) najveće je pojačanje Crvene zvezde u ovoj godini. Osim toga što je prihvatio da se vrati na "Marakanu", doskorašnji pivotmen poljskog šampiona Vive Kjelcea je i dokazao veliku ljubav prema klubu tako što je iz svog "džepa" platio troškove koje je trebalo da snosi klub za dobijanje sertifikata u iznosu od 2460 evra!
Gest koji se ne viđa svaki dan pozdravio je trener crveno-belih Nenad Peruničić.
Image
- Mi ćemo novac imati za nedelju dana, nismo hteli da bilo ko od igrača plaća sertifikat. Naravno da ćemo vratiti novac Stojkoviću. On je bio nestrpljiv, želeo je da što pre zaigra, a Rukometni klub Crvena zvezda, nažalost, ne može sve da postigne, plaćamo sertifikate za igrače kako pristižu pare - kaže Peruničić za SPORTAL.RS.

Kako komentarišete potez reprezentativca?

- Stojković je pokazao lojalnost i poštovanje prema klubu. Zahvalan sam mu što je izrazio želju da pomogne Crvenoj zvezdi, čime je pokazao ljudske i sportske kvalitete.

Iznos od 2460 evra je, čini se, preveliki s obzirom na situaciju u rukometu kod nas i stanje u klubovima?

- Takvi su propisi. Toliki je iznos za igrača sa dugoročnim ugovorima u inostranstvu. Reč je o svojevrsnoj otimačini i punjenju budžeta Rukometnog saveza Srbije. Ako klub, recimo, plati igrača, on ode u inostranstvo i vrati se, na primer, za dve godine, onda opet mora da se plati isti iznos za njegovu registraciju iako je on već evidentiran! - zaključuje Peruničić.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Stojković: Žao mi je što neću biti tu za derbi sa Partizanom
J. JEVREMOVIĆ | 05. oktobar 2013. 11:34 | Komentara: 0
Reprezentativac Srbije otvoreno o povratku u domaći rukomet, reprezentaciji, Seha ligi... Rastko: U Zvezdi ima novih “orlića”

Image
Rastko Stojković Foto N. Skenderija

IZ crveno-belog dresa pravo u reprezentaciju. Nekad su se u "Šumicama" brali još zeleni plodovi našeg rukometa koji su sazrevali u A timu. Nekad se tu igrala Liga šampiona, a "delije" su mnogo pre srebra na EP u Srbiji 2012. znale kako brani Darko Stanić, kako se bori Nikola Manojlović, šta sve s loptom ume Petar Nenadić.


Povratak Rastka Stojkovića u Zvezdu na jednu polusezonu, zagolicao je maštu oko 1.500 navijača koji su pojurili na derbi protiv Metaloplastike da pozdrave sjajan gest bivšeg igrača Visle.

- Još ne verujem da sam ja taj koji je pokrenuo lavinu. Ne pridajem sebi toliki značaj. Ljudi vole Zvezdu, to je nam je zajedničko. Našli smo se na istom mestu da probamo nešto da napravimo - okreće kružni napadač temu na drugu stranu.

Višestruki šampion Srbije grca u dugovima, a i dalje se takmiči u Superligi pod uslovnom licencom. Rastko je rešio da igra besplatno.

- Možda sam ja bio ta inicijalna kapisla, ali najvažnije je da su stvari krenule nabolje. Nadam se da će političari ili biznismeni prepoznati trenutak i dati finansijsku podršku klubu. Toliki broj navijača na svakoj utakmici bi dodatno mogao da pomogne, pokazali smo da zajedno možemo mnogo - istakao je Stojković.

Naš pivotmen se sjajno uklopio između legende na klupi i mladih lavova na terenu.

- Nenad Peruničić je prošao sve, upoznat je s time kako svetski rukomet funkcioniše. Trebalo bi ga ispratiti i pomoći mu da izgura. Ova generacija će za tri-četiri godine stasati, a uveren sam da će dati pet-šest reprezentativaca.

Jedna želja ostaće neispunjena po povratku u Zvezdu, jer se Partizan priključuje domaćem prvenstvu tek na kraju Seha lige.

- Baš mi je žao što neću biti igrati još jedan večiti derbi. Ali neka. Oni i Vojvodina su izabrali taj put, želim im svu sreću i neka osvetlaju obraz našem rukometu - zaključio je Stojković. n

ODAZVAĆU SE SELEKTORU
RSS se bori da Vranješ ostane selektor Srbije.
- On zna šta radi i kvalitetan je stručnjak, ali nekad, nažalost, nije dovoljna dobra volja sa obe strane. Ako se ne dogovore sa Flensburgom, siguran sam da imamo drugih kvalitetnih trenera. I da ću se odazvati pozivu, uvek sam tu za reprezentaciju.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

I Milan Ćorović crveno-beli

Dragan (7) | Vesti Rukomet Transferi


Odličan tim koji na raspolaganju ima šef struke Nenad Peruničić biće jači za još jednog „legionara“. Naime, iskusni Milan Ćorović vraća se u Crvenu zvezdu, za koju će nastupati najmanje do polovine sezone, i to – bez dinara plate!

„Tu sam do januara da pomognem, tako sam se dogovorio sa trenerom. Svi znamo da je situaciju u klubu teška, pa ću i ja kao i Rastko biti bez primanja. Svi dobro znamo kakva je situacija u klubu. Trebalo bi da ostanem bar do januara, a ako se situacija popravi, možda i posle toga. Ipak, do naredne godine svašta može da se desi. Ako se pojavi neka ponuda iz kategorije onih koje je nemoguće odbiti, onda ću, kako sam se i dogovorio sa Nenadom, da odem“ istakao je Milan za „Žurnal“.

Naš tim već su pojačali Pavlov, braća Pešić, Stojković, Grbović i Kosanović.

http://www.mojacrvenazvezda.net/73631/2 ... lVJ_NJkPZh" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Велика победа рукометаша у Нишу

Nikola M. (4) | Вести Домаћа такмичења Рукомет

Црвена звезда је тријумфовала у дворани „Мика Антић“ у сјајној атмосфери, резултатом 27:29 и тако наставила низ мечева без пораза (3 победе и 3 ремија).

rk_pripremeПотпуна контрола игре од самог почетка наших играча. Тим Ненада Перуничића је потврдио свој квалитет у односу на домаћина. Тим је био јачи и од проблема. Брајовић је због мањих проблема био „чуван“, док је Сотић имао проблема са вирусом. Милан Павлов је одиграо још један сјајан меч и са 9 голова био најефикаснији. Милан Косановић је господарио, па је најбољи голман лиге и шире, са близу 30 одбрана умногоме подигао самопоуздање тиму, које је употпунио повратак Растка Стојковића у тим. Значајан је био и повратак Милоша Пешића.

У тренуцима када је била обезбеђена победа, момци су се мало опустили, па је на крају Железничар обезбедио и више него пристојан пораз. Реалан однос снага је 15 голова разлике у корист црвено-белих, јер су на паркету демонстрирали силу, али су пропустили прилику да нанесу тежак пораз домаћинима.

Навијачи у Нишу су направили феноменалну атмосферу. Довољно је рећи да је у хали која прима 1.400 гледалаца више од 70% било присталица Црвене звезде. Хала је била пуна, а испред хале су остали бројни навијачи. Рукометни клуб Црвена звезда се искрено захваљује навијачима на феноменалној атмосфери и великој подршци које су водиле до победе. Ми се питамо шта је проблем да „Шумице“ буду пуне, као што је хала у Нишу вечерас била и као што су оне широм Србије када игра Црвена звезда.

У следећем колу Црвена звезда дочекује екипу Врбас Карнекс.
Момци, хвала!

Стрелци: Грбовић 1, Шљиванчанин 3, Алчаковић 1, Пешић М. 4, Павлов 9, Стојковић 3, Анђелић 3, Пешић Р. 5.

http://www.mojacrvenazvezda.net/74937/2 ... mPMUnBkPZg" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Stojković na kratko odlazi iz Zvezde
26.10.2013 08:45


Rukometni reprezentativac Srbije, Rastko Stojković, kratko se zadržao u Crvenoj zvezdi koju će da napusti na određeno vreme.

Iskusni pivotmen je nedavno sam platio registraciju i pristao da igra bez naknade za crveno-bele sa kojima je postigao dogovor da u januaru može da ode u insotranstvo. Ipak, prilika mu se ukazala znatno ranije.

Stojković odlazi u redove Al Rajana iz Katara za kojeg će igrati tokom azijske Lige šampiona, a posle tri nedelje bi trebalo da se vrati u Zvezdu.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

MCZ Intervju: Rastko Stojković


Boris (3) | Vesti Intervjui Rukomet

Potez vredan svake pohvale, pažnje i divljenja. Rukometni Ninković, već su ga prozvali mediji. Jedan od najboljih pivotmena na svetu je izabrao da se vrati u svoj klub i pomogne mu u najtežim trenutcima, umesto da tekuću sezonu provede u nekom jakom evropskom klubu. Pomogne u pravom smislu reči. Već na povratničkom debiju pokazao je neverovatnu želju. Jedan od heroja nacije sa prošlog evropskog prvenstva, diplomirani ekonomista i jedan od najboljih rukometaša na svojoj poziciji. Za MCZ, za vas reprezentativac Srbije i pivot Crvene zvezde, Rastko Stojković!
Image
Potez koji je razgalio sve Zvezdaše. Malo odmenio tmurnu sadašnjost. Koji je bio motiv povratka u Crvenu zvezdu?
„ Ja sam čovek koji zna šta hoće. Jasno znam šta hoću, kad hoću. Bez prenemaganja, direktno. Želeo sam da se vratim u klub i to je bilo moguće. Takođe, tu je i Nenad Peruničić, sa kojim sam želeo da radim. Znam da je klub u velikim problemima, ali meni finansije nisu bile motiv.Omogućili su mi da treniram sa ekipom i svi ti momci, cela ekipa, sjajni momci zaista i taj osećaj treniranja u svom klubu, sve je to imalo uticaja. Znam da su finansije najveći problem kluba i želeo bih da se sve to brzo reši.„
Ugovor do januara ili..
„ Nemam ugovor. Nenad Peruničić je čovek od reči, ja sam čovek od reči, seli smo i dogovorili se. Nema laganja, prevare, prevrtanja, okolišanja. Ja sam rekao da ću ostati dokle god budem mogao da izdržim iz nekih privatnih razloga. Kada ti razlozi budu rekli da moram da idem, ja ću morati da odem. To sam otvoreno rekao i Nenadu. Složio se i dogovorili smo se. Sve dok vreme bude dozvoljavalo, ja sam tu.“
Znači da ima nade da te gledamo i u plej ofu?
„ I to može da se desi. Ne mogu da obećam, ali može da se desi. Imam porodicu, dvoje dece, moram i o sebi da razmišljam. Rukomet nije fudbal. Ja sam došao pomognem koliko mogu i igram bez dinara, ja to tako hoću. Takva je situacija da to sve može da traje dok ti imaš finansijsku slobodu da to radiš. Nema potrebe da se to krije.“
Sigurno je bilo ponuda iz najjačih svetskih liga.
„ Imao sam, ali to nije bilo ono što sam ja tražio. Bilo je, ali opet kažem, nije novac bio presudan u ovom trenutku. Razne lige, razni klubovi i svi su oni mislili da će iskoristiti finansijski moju situaciju, pogotovo kad su videli da treniram sa Zvezdom. Ja znam šta hoću i oni nisu bili na mom putu.“
Neki mediji su te već prozvali „rukometni Ninković“. Zbog sličnog poteza fudbalera Miloša Ninkovića koji je letos došao u klub.
„ Pa, ne znam šta to znači. Situacija je bila takva da mi je dozvoljavala da to uradim. Mogao sam sebi to da dozvolim i dozvolio sam, hteo sam. Nisam mislio da će medijski biti to tako ispraćeno, niti sam pomišljao na to, nije mi to bio cilj. Jednostavno, imao sam priliku da se vratim u svoj klub, ali ako je to nešto što će probuditi druge, služiti za primer, nemam tih problema. Ne stidim se toga što sam uradio, naprotiv. Uradio sam jednu lepu i normalnu stvar.“
Da li misliš da će neko pratiti tvoj primer? Neko veliko ime, sa velikom karijerom.
„ Rukomet je specifičan sport. I ja sam bio u specifičnoj situaciji. I verujte, ovu situaciju u kojoj sam se ja našao ne bih poželeo nikome. Možda kada budu odlučili da im je dosta igranja u inostranstvu, da je to to, ali za moju generaciju to je još dve, tri, četiri godine sigurno. Možemo tad da se vratimo i skupimo, pa ako neko misli da možemo da pomognemo, tu smo. Ali, sada u 32. godini vraćati se je mač sa dve oštrice. Opet, ja sam hteo i našao sam se u takvoj situaciji da sam mogao i to sam iskoristio na način za koji sam mislio da je normalan i u redu.“
Povratnički debi protiv Metaloplastike. Pričali smo i u „Šumicama“ o tome, zaista sjajan ambijent koji ste zaslužili.
„Jeste, lepo zaista. Jako lep ambijent, atmosfera i žao mi je što se to češće ne dešava. Ne zbog mene. Nego zbog ovih momaka, kluba i same popularizacije rukometa. Ali dobro, polako. Ide to nekim svojim putem. Svi se nadamo u bolje sutra. Nadamo se da će bolje sutra doći što pre.“
Posle sedam godina povratak u zemlju i Zvezdu. Prvi period u Zvezdi – generacija na čelu sa tobom, Stanićem, Manojlovićem, Vučkovićem, Petrom Nenadićem a danas ste okosnica reprezentacije.
„ Šta da kažem? Dodamo još neka imena i momci koji su osvojili srebro na evropskom prvenstvu. Mislim da smo bili jako dobra generacija. Isplivali smo, izborili smo se.“
U prvom mandatu u Zvezdi ste donosili titule. Da li danas imamo nove reprezentativce u Zvezdi, nove naslednike i lidere reprezentacije?
„ Ja sam u Zvezdi prvi put igrao između 23, 24, 25 godine. Ovim momcima treba još dve, tri godine. Fali im da ljudi vide u njima ono što su tada videli u nama i što smo mi bili tada. Mislim da ih treba ispratiti i dati im šansu da sazru i pokažu kvalitet. Ja lično mislim da tu ima velikog potencijala.“
Moramo da te pitamo za Voju Brajovića. Dugo vremena se nije pojavio takav talenat i neko ko je prepoznatljiv u rukometnoj Zvezdi. Ljubimac je navijača i vide ga kao nadu.
„ Voja je neverovatan dečko. Jako dobar momak i kvalitetan dečko. Mislim da je to prva osnova. On je dečko koji hoće da sluša, da uči, kome je Bog dao nešto što drugima nije. Može da napravi stvarno veliku i lepu priču. Ali, mora još da uči. Voja za dve, tri godine može da bude ozbiljan igrač, ali ima još puno da uči, da se ne zavaravamo. U ovom trenutku je za svoje godine super, na mestu, ali sve ima svoj razvojni put.“
Kako su reagovali mlađi igrači, da ne kažemo klinci, na tvoj dolazak? Obzirom da osim vas povratnika, svi su još jako mladi.
„ Ja sam stvarno jako pozitivno iznenađen i jako se prijatno osećam među tim momcima. Neki kažu klinci.. nisu oni klinci. Oni su momci koji su otišli od kuće pre dve, tri godine i koji moraju jako da rade i jako brzo da sazru. Ljudi ne znaju koliko je to teško i koliko je njima teško što su došli iz Crne Gore i iz unutrašnjosti sami, da se bore sami za sebe u ovako teškoj situaciji u rukometnom klubu. „
Da li si u Poljskoj pratio Zvezdu?
„ Ispratio sam neke stvari. Znam da su uzimani silni bodovi i te stvari koje su se dešavale su bile jako ružne. Zvezda nije smela da dozvoli neke stvari da se dešavaju u njenim redovima. Nažalost, dozvolila je i sada svi plaćamo ceh tih grešaka.“
Nenad Peruničić.
„ Njemu je najteže. On je sam i sam se bori. I kada nisi sam je mnogo teško, a kamoli kada si sam. Ali, mislim da će on to izgurati. Zna se ko je Nenad Peruničić. Njegova reč ima veliku težinu i sam po sebi je autoritet. Gde je sve bio i šta je sve prošao. Kad ti znaš da je on bio najbolji na svetu i kad ti nešto kaže nemaš ti tu šta da misliš. Nema tu mesta dvoumljenju. Siguran si kada ti on nešto kaže, govori, kada te on posavetuje da je tu mnogo posla završeno.''
Image
Koliko može ovaj tim Zvezde u ovoj sezoni? U prošloj sezoni i pored svega sa najmlađim timom je izborena Evropa na terenu, a igrao se najlepši rukomet. Sada je i drugačiji sistem.
„ Polako. Pobedili smo Metaloplastiku, sad smo pobedili u Nišu, i verujem da ćemo pobediti i Vrbas i doći na prvo mesto. I to kreće onda. Idemo korak po korak. Imamo kvalitete i mogućnosti u timu.“
Pre nego se vratimo na Zvezdu pred kraj, idemo do Poljske. Kjelce dupla kruna, F4 3, mesto, pobeda nad Kilom. Mnogo titula, odličan period.
„ Titula koliko hoćeš. Drago mi je da sam bio u toj priči i drago mi je da sam na taj način završio svoj boravak u Poljskoj. Bilo mi je jako lepo. Na kraju, spektakl. F4 i pobeda nad Kilom. Ceo taj doživljaj je super.“
Ti si pionir uspeha poljskog rukometa i Kjelcea. Kako je sve krenulo?
„ Jednostavno. Došao je čovek sa novcem i nije pitao šta košta i koliko. Uspeh košta, a mi nismo svesni toga. Jedna medalja u rukometu, odbojci, košarci, vaterpolu, fudbalu… puno košta. Mi mislimo da možemo putem štapa i kanapa da uradimo nešto. To što mi kao sportisti i sportski radnici pravimo je neverovatan uspeh, ravno naučnoj fantastici. Da ti pobediš nekoga sa pet puta većim budžetom… prvo, odbojkaška liga Poljske ima budžet 75 miliona evra. A mi smo u odbojci super, a imamo budžet cele lige koliko, dva miliona evra. Skoro 40 puta manji budžet i treba da se takmičiš sa nekim. Kako? U rukometu da ne pričam. Kjelce ima 6,7 miliona evra, Visla Ploc 3 miliona, to je već deset miliona. Ima klubova sa po dva miliona evra. Ove sezone će Kjelce opet doći do F4 Lige Šampiona, ove godine smo pobedili Kil. Poljski rukomet je do pre tri, četiri godine bio na jednom nivou ispod proseka. Onda su našli put i shvatili kako treba.“
Kako je došlo do razlaza sa Kjelceom i odlaska iz Poljske?
„ Jednostavno nisam video da ima mesta za mene. Desilo se to što se desilo, Iragalde je došao, njemu se klub ugasio. Trebao je da dođe za dve godine kada meni istekne ugovor, ali klub mu se ugasio. Nisu mogli da nađu ni sa jednim drugim klubom rešenje, pa je on došao odmah. Domino efekat. Ja sam se pokupio i otišao jer ne vidim sebe u tome, u toj priči.“
Pomenuli smo malopre neverovatan uspeh. Asocijacija je jasna, vaterpolo klub Crvena zvezda. Da li rukomet može do vaterpolo scenarija?
„ Opet se vraćamo na isto. Može, može. Ali, za to je potrebna posvećenost, a ne jedan entuzijasta koji je došao da pomogne svom klubu. U nekom trenutku će otići, jer da se razumemo, svi živimo od novca.“
Za vaterpolo nam je bilo potrebno četiri reprezentativca, uz Dejana Savića i Viktora Jelenića. U rukometu imamo trenutno samo jednog reprezentativca, uz Nenada Peruničića. Da li jedan može da povuče još tri velika imena?
„ Hoće on, ali kako? Kako? Mi svi mnogo volimo Zvezdu, mnogo. Ima nas par koji volimo Zvezdu više od svega, veruj mi. Rukomet je sport u kome zaradiš ako imaš priliku, i gde retki imaju tu privilegiju da super zarade. U rukometu su malo jači ugovori od vaterpolo ugovora. Možeš ti da budeš entuzijasta i da povučeš još nekoliko za sobom ako si fudbaler, odradio si dva ili tri ugovora i imaš 15, 20 miliona evra.„
Kako su reagovali ostali Zvezdaši, reprezentativci na tvoj potez? Iskreno, retko se viđa.
„ Moram da prvo da ih vidim, sednem sa njima i da se lepo ispričamo. Ovako, preko telefona, sve su to šale.“
Reprezentacija. Očekuju nas dueli protiv Češke sa novim selektorom.
„ U ovom trenutku novi selektor je neko ko se dokazao u trenerskom poslu i jedva čekamo rad sa njim. Ja neću biti tu za ovo reprezentativno okupljanje, biću u Kataru, ali sam za reprezentaciju uvek tu i spreman. Sve je to u dogovoru sa selektorom. Svi se razumemo, živimo od istog hleba.“
Prošle godine ste bili heroji nacije. Svi su pratili rukomet. Možemo da kažemo da je malo falilo da dođemo do zlata. Da li je tu domaćinstvo najviše doprinelo?
„ Ipak je to veliki uspeh. Sigurno da jeste domaćinstvo, to nosi veliki motiv. Igranje kod kuće je nešto posebno. Igraš u svojoj zemlji, svom gradu, svom kraju. Ja sam rođen, živim na Karaburmi i igram u Pioniru evropsko prvenstvo. To ti je ono „gde igraš evropsko prvenstvo? Pa, u kraju“. To su stvari koje te nose. Takvu vrstu motivacije ne možeš da izvučeš iz sebe.“
Bili ste zaista primer. I danas ste miljenici nacije, Darko Stanić, Vujin, Ilić, ti… deca ponovo znaju rukometna imena. Naš Robi, trener Crvene zvezde tada je bio Robert Prosinečki, je posle jedne od utakmica koje je gledao rekao, a mi ćemo malo da modifikujemo – „ da moji igrači imaju ovakvo srce osvojili bi titulu odmah!“
„ Realno je tako. Treba izađi tamo i potući se. Srebro je osvojeno na srce, na silu, ne toliko na kvalitet. Izađi na teren, udari i bori se. Nije bilo filozofije. U boj, u rovove, u bitku. Bori se, u žilu. Prebrojite povrede i otvorene arkade na terenu – Beljanski, Momir, ja.. ležimo u hodnicima, nestrpljivi da se vratimo u utakmicu dok nas doktori ušivaju, a mi ih požurujemo. Imali smo drugačiji pristup.“
Da li ste imali želju da dokažete nešto narodu?
„ Moja najveća želja je da mi konobari ne pljuju u kafu.“ (smeh).
Usledio je neverovatan pad. Olimpijada, pa Svetsko prvenstvo početkom godine.
„ Tu ne bih znao šta da kažem. Tu imamo stručnjaka zaduženog za to. Znaš kako, filozofija je bila da se menja nešto što je bilo dobro. Ja to ne razumem i ne mogu da objasnim nešto što ne razumem. Menjao si i evo rezultata. Na svetskom prvenstvu nisam bio, ne znam. Znaš kako kažu, svoj sto – svoja muzika. Bio sam prvi, najvatreniji navijač reprezentacije i svojih kumova. Nikola Manojlović mi je kum, puno prijatelja je tu, navijao sam iz sveg srca, ali videli smo da nije funkcionisalo. Videli smo da može da funcioniše kad je došao Ljuba Vranješ, a gde je nije štimalo ne mogu ja da kažem.“
Sledi Evropsko prvenstvo u Francuskoj, u januaru sledeće godine.
„ Naš najveći problem je što nemamo kontinuitet jednog selektora, uigranost i rad sa njim. Stalno je neka improvizacija. Stvarno verujem da Vladan Matić zna i da može. Stvarno verujem. Samo dajte neki kontinuitet, ne da idemo na prepad. Ja se nadam da će sa Vladom Matićem to početi, pa da vidimo dalje.“
Kako ocenjuješ stanje rukometa u Srbiji? Možda malo sakriva realnost domaćinstva prvo muškog, pa ženskog EP?
„ Katastrofa. Stanje u klubovima je strašno, što je najvažnije i to je odraz stanja. To što je savez napravio dobru i kvalitetnu priču oko organizacije prvenstava je jedna stvar. Svuda je loše stanje u klubovima, što je strašno.“
Koliko zaostaje rukomet u Srbiji za rukometom u Evropi? Npr, Nemačkoj ili Poljskoj.
„ Svetlosnim godinama, svetlosnim godinama. Jako puno. Pune hale, organizacija samih klubova, ima više novca. Gde je novac, tu je sve. Sport je profesionalna disciplina. Imaš profesionalne sportske direktore, profesionalne ekonome, opremu, dva fizioterapeuta. Sve se treba platiti i organizovati. Ne može to da padne na jednog ili dva čoveka. To što smo mi sposoban narod da to zakrpimo i da na nešto liči nije organizacija. Ja sam diplomirani ekonomista, pa sada gledam i sa stručne strane. Popularizacija rukometa, marketing i te organizacije evropskih prvenstava možda, možda probude neko interesovanje nekih sponzora, novca, privatizaciju klubova. Ako hoćemo da nastavimo sa medaljama, ne samo u rukometu, nego i u ostalim sportovima mora da bude novca.“
Pre odlaska u Poljsku, iz Zvezde si otišao u Nemačku, gde si proveo četiri godine. Fulingen i Nordhorn, sa kojim si osvojio Kup EHF.
„ Kup EHF i finale Kupa Kupova. Lepo, jedna jako lepa životna škola. Šta, kako, zbog čega. Zemlja u kojoj se sve zna, u kojoj svako radi svoj posao, zna se kako radi, zbog čega radi, gde radi. Nauči se čovek i vidi kako treba, jer Nemci su definitivno neko ko zna kako treba.“
Da li imao nekog rukometnog uzora kada si počeo da se baviš rukometom?
„ Sigurno da jesam. Svi smo želeli da budemo Nenad Peruničić. Svi redom. Gledali smo šta je sve radio na terenu, svašta nešto, bio najbolji na svetu. Ali, recimo ovako da je za mene najbolji pivotmen svih imena bio Magnus Vilander.“
Kako si počeo da treniraš rukomet?
„ Ljudi mi ne veruju, ali kada bih rekao da nisam znao šta drugo… ali, tako je bilo. Počeo sam da treniram džudo godinu, dve, pa mi se nije svidelo. Pa, onda aikido godinu dana, pa mi se ni to nije svidelo. Onda je došao otac i rekao „Sine, šta ćeš dalje? Hoćeš vaterpolo ili rukomet? Nešto moraš.“. Bila je neka jaka zima, ciča, sneg do kolena i ja pogledam napolje i pomislim „ko će sad da ide na bazen, idem na rukomet.“. I tako je krenulo. Korak po korak. Počeo sam u Zvezdi. Oterao me je Rade Radović kao netalentovanog, šikanirali me. Pa sam otišao u Studentski grad i bio tamo dve godine, pa PKB, pa Borac iz Banja Luke. Onda je smenjen Radović i došao Cvetković i vratio sam se u Zvezdu.“
Koju bi utakmicu izdvojio kao najomiljeniju u karijeri? Tvoja najdraža.
Image
„ Ima puno, stvarno. Finale Kupa Kupova, utakmica u Valjadolidu koju sam izgubio na gol razliku, imam utakmicu gde sam Kilu dao 13 golova, imam F4 gde sam pobedio Kil i dao 8 golova. Utakmicu gde sam odigrao odlično i na kraju utakmice, penal za pobedu koji sam promašio. Moja karijera dugo traje i bilo je mnogo ozbiljnih utakmica. Osam ozbiljnih godina i ozbiljni klubovi. Da ne pominjem reprezentaciju, od utakmice sa Hrvatima, pa finale, prepuna Arena. Spektakl u Areni kakav se ne pamti.“
Da li danas ima neki novi Rastko Stojković?
„ Stvarno nisam ispratio toliko našu ligu da bih mogao to da kažem.“
Zvezda u drugim sportovima, koliko pratiš?
„ Koliko stignem. Sad smo bili u Areni na Evroligi, košarka. Borili su se momci, svaka čast. Malo je falilo.. super atmosfera.“
Vaterpolo?
„ Pratio sam Ligu Šampiona, svi su pratili. Sada igramo sa Pro Rekom, to znam.“
Fudbal, derbi?
„ Zvali su me iz Poljske, hoće da dođu na derbi sad.“
Da li ti je stvarno nadimak Jusein Bolt?
„ Nije, nije, To se neko šalio, pa stavio. Nema veze sa mnom. Vidiš da smo isti, možda zato.“
Kako se postaje šampion?
„ Moraš da veruješ, radiš i mnogo da učiš. Mnogo da učiš, to je najvažnije.“
Tebi fali samo Liga Šampiona?
„ Igrao sam sva finala. Osvojio EHF Kup, igrao finale Kupa Kupova, igrao F4 Lige Šampiona. Imam srebro sa EP. Fali mi Olimpijada, fali mi puno. Ali, tu sam.“
Šta bi za tebe bila kruna karijere? Liga Šampiona sa Zvezdom?
„ Recimo. Da to ponovo doživim. Da doživim ono što su doživeli Poljaci. Da igram za svoj klub, u svom gradu, u svojoj zemlji pred svojom publikom.“
Malo da se razonodimo posle ozbiljnog razgovora. Omiljeno voće?
„Lubenica,“
Omiljeni kolač, slatkiš?
„ Recimo, čiz kejk.“
Omiljeno jelo?
„ Sarme, naravno.“
Omiljena pesma?
„ Svanulo je, svanulo, pa šta.“
Bend? Možda autori melodije kako ti zvoni telefon? (Beogradski Sindikat, pr.aut.)
„ Naravno, ja sam veliki lokal patriota. Beograđanin. Ako bih morao usko da se definišem, onda sam Beograđanin, pre svega.“
Ronaldo ili Mesi?
„ Nijedan. Za mene, samo jedan gospodin, Zinedin Zidan.“
Čelzi ili Mančester Junajted?
„ Mančester Junajted. Još kao klinac ih volim, ne samo zbog Vidića. Još od vremena Erika Kantone, Gigsa, Skolsa… iz početnih dana. Kantona sa podignutom kragnom, svojim stilom.“
Kantona ili Zidan?
„ Zidan.“
Francuska ili Italija?
„ Italija.“
Nenad Peruničić ili Mats Vilander?
„ Nenad Peruničić.“
Da li imaš hobi, osim rukometa? Pecanje, npr?
„ Završavao sam fakultet skoro, sad ću morati nešto drugo da smislim. A pecanje, ne. Pecanje se za mene završava kada pojedem sve sendviče. Shvatio sam to iz drugog puta. Treninzi, imam privatnihposlova, tu su i dvoje dece, žena, porodica.. nemam baš puno slobodnog vremena.“
Omiljeni sportista iz Zvezde?
„ Omiljeni sportista.. pa, nisam ja baš neki fanatik za sport. Ali, Nikola Džoni Mijailović. Moj drugar, Džoni Mijailović. Pozdrav za njega.“
Rastko Stojković. Uživajte!

Dođite u „Šumice!

http://www.mojacrvenazvezda.net/75406/2 ... m4eNnBwrZh" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Peruničić: Lakše do dva miliona evra za fudbal nego do 20.000 za rukomet
DLS - V. NIŠEVIĆ | 08. novembar 2013. 13:09
U tome je štos. Voleo bih da se malo više povede računa o dogovoru koji smo imali o redovnostima – kaže trener rukometaša Crvene zvezde

Image
Nenad Peruničić foto: Arhiva VN

Crvena zvezda je savladala i PKB i ostala prvi pratilac Železničara. Ipak, učinila je to teže, nego što se očekivalo. Tek u poslednja dva minuta crveno-beli su slomili otpor žilavih mlekadžija.


- Zadovoljan sam. PKB je neugodan protivnik, borbena ekipa. Ima taj „fajterski” pristup. Rekao sam pre meča da neće da nam bude lako. Međutim, nisam zadovoljan kompletnom predstavom. Igrači još lutaju u nekim stvarima. Ova liga jeste ružna, ali nije laka za igranje. Pojedini naši igrači igrali su više sezona u inostranim ligama. Nema ništa lepše za domaće igrače da se dokazuju protiv njih. Pritom, nosimo ime jedne Crvene zvezde - poručio je za “Sport” Nenad Peruničić, strateg crveno-belih.

Zamera Peruničić neke stvari igračima...

- Ne smemo da potcenjujemo ekipe. To momci moraju da shvate! Autoritet se stiče na terenu. Superiornošću, a ne nekim drugim stvarima. Kosanović je vrhunski golman, ali mi se uopšte ne sviđa to što se ekipa suviše oslanja na njega. Sami sebi zagorčavamo stvari, ulazimo u neke lagane šuteve, promašimo i onda nervoza. Moram ekipu da smirujem na drugi način. To ne valja. Razumem igrače. Uplate kasne, ali pogledajte gde smo bili pre tri meseca. Mnogima je u glavi plej–of. Mi nemamo imperativ. Mi ništa ne moramo.

Finansije su i dalje problem...

- Prioritet je da se klub finansiski stabilizuje. Svako drugo razmišljanje je naopako. Nažalost, rukomet nije fudbal, ni košarka. Čini mi se da je lakše naći dva miliona za fudbal, nego 20.000 evra za rukomet. U tome je štos. Voleo bih da se malo više povede računa o dogovoru koji smo imali o redovnostima isplate. Podsetio bih da je u okviru Sportskog društva rukometni, uz fudbalski klub, najuspešniji poslednjih godina.

Sutra, u Šumicama, Zvezda dočekuje kragujevački Radnički, ekipu koja pretenduje na mesto koje vodi u plej–of, a trenutno je treći na tabeli i ima dva boda manje od Beograđana.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by Либурнија »

Партизан прекинуо шестогодишњу доминацију Звезде

12 нов, 2013 Партизан – Црвена звезда 25:22 (14:9)

Београд – Дворана: Бањица. Гледалаца: 150. Судије: Милекић и Сајић (Београд). Седмерци: Партизан 1 (1), Црвена звезда 2 (2). Искључења: Партизан 10, Црвена звезда 8 минута.

ПАРТИЗАН: Стевановић 8, Вујичић, Тасовац, Николић 3, Максимовић, Марковић 1, Ивановић 1, Миленковић 6, Арсенијевић, Микић 4, Матовић, Шашић 2, Обратов (22 одбране), Трнавац, Тодоровић, Вулићевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јовановић 2, Јовић 1, Леовац 4, Гачевић 2, Л. Поповић 3, Маринковић, Дамјановић, Баша 7, В. Поповић, Милановић 2, Радомировић 1, Ивановић, Рендулић (14 одбрана), Јеленић, Степић, Лаковић.

Партизан је прекинуо шестогодишњу доминацију Црвене звезде у 1997. годишту. Црно-бели клинци су у последњем колу победили вечите ривале и освојили круну у Лиги млађих категорија Београда.

Пред меч Звезда је била у предности два бода (у првом кругу савладала Партизан) и одговарао јој је реми, али изабраници Андреја Вукојевића су имали другачије планове.

Планове, али и мотив. Играли су за круну и два капитена, повређеног Андреју Солунца и трагично настрадалог Јеврема Поповића.

Звезда је до сада била неприкосновена у 1997. годишту, Лигу млађих категорија Београда освајала је свих шест пута од оснивања, а има и три круне у Србији од пет одиграних турнира.

Image
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Пешић отишао из Звезде

27 нов, 2013
Један тек што се вратио, а други иде. Растко Стојковић (32) стигао је из Катара, са азијске Лиге шампиона, на време за меч Црвена звезда – Југовић (28:28), а Милошу Пешићу (31) била је то последња утакмица у другом боравку међу црвено-белима.
Image
(ФОТО: М. Рашић)
– Договорио сам се са тренером Ненадом Перуничићем. Видели смо да је дошло време за растанак. Генерално, ни ја нисам одиграо како се од мене очекивало – у први мах ће млађи од браће Пешић.
Како оцењујете учинак у првих 11 кола?
– Задовољан сам проведеним временом међу црвено-белима. Момци су фантастични, као и атмосфера у клубу. Напорно се радило, тренирало, али игре нису увек биле онакве какве су се и очекивале. Можда смо само три утакмице одиграли како смо желели. Остаје жал за бодовима које смо олако изгубили, а било их је. Чини ми се да смо неке ствари олако схватали, а када се са таквим приступом уђе у меч, није лако да се дође до бодова.
Следећи потез је…
– Понуда има, поједине су актуелне већ неко време. Ипак, ако до јануара не буде било озбиљнијих прекинућу да играм.
Тако нагло?
– Није нагло, размишљам ја о томе већ дужи период. Доста је било, неке ствари нису испале како је требало, а ово је само епилог. Ако нешто што сам мислио и хтео, за шта сам радио и трудио се, није кренуло очекиваним путем, онда не треба ни форсирати на силу. Нема ово везе са годинама, повредама, многи су ме питали да добро размислим, па и најближи. Али, има и других ствари које ме испуњавају, ван рукомета.
У Савез и клуб је стигао захтев за исписницом, из Шпаније, у којој је Милош већ играо.
Алхеисирас, Алкобендас, Толедо, Уеска су клубови чији је дрес Пешић већ носио, а следећи је Ваљадолид, у коме ће бити најмање до краја сезоне у којој се клуб бори за опстанак.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Најава: Напредак – Црвена звезда

Рукометаши Црвене звезде играју у уторак меч 12. кола Супер лиге Србије против екипе Напретка у Крушевцу. Утакмица се игра у крушевачкој Хали спортова са почетком у 19 часова.

Image

Звезда се после прве половине шампионата налази на другом месту на табели са два бода мање од водећег Железничара, а једним више од крагујевачког Радничког. Црвено-бели су претходне седмице споразумно раскинули уговор са искусним левим беком Милошем Пешићем, а у тим се из Катара вратио пивотмен Растко Стојковић. Тренинзима су се прикључили Богдан Огризовић и Стефан Алчаковић, који су паузирали после повреда на пријатељском мечу против Ел Шабаба из Уједињених Арапских Емирата. Очекује се да са добрим партијама наставе носиоци игре Милан Павлов, Милан Косановић и Војислав Брајовић.

Екипа Напретка је тренутно десета на табели са седам бодова. Тим из Крушевца предводи одлични стрелац Бојан Жупањац, који је у досадашњем току Супер лиге постигао 64 гола. Подршку му пружају Зоран Зубић, Немања Бојановић, Стефан Миљковић, Никола Стојковић и остали поуздани рукометаши.

Црвена звезда после два узастопна кикса нема простора за калкулације на овом мечу, иако је у питању неугодно гостовање. Тим Ненада Перуничића мора да иде на победу, јер остали тимови уписују бодове и прете из другог плана.

Напредак – Црвена звезда

3. децембар 2013, уторак

Хала спортова – Крушевац

19:00 часова

http://www.rkcrvenazvezda.rs/2013/12/02 ... na-zvezda/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Најава: Металопластика – Црвена звезда
14. децембар 2013.

Рукометаши Црвене звезде у недељу гостују у Шапцу, где ће одмерити снаге са Металопластиком у оквиру 14. кола Супер лиге Србије. Меч се игра у Спортској хали Зорка са почетком у 18 часова и 30 минута.

Image

Иако су црвено-бели први на табели са 18 бодова, овај меч не долази у правом тренутку за изабранике Ненада Перуничића. Звезда још увек није у правој форми и многе утакмице је решила у своју корист на индивидуални квалитет голмана Милана Косановића. У првом делу сезоне црвено-бели су славили против Шапчана са 24:22, и то је био једини меч на домаћем терену у коме су црвено-бели имали велику подршку са трибина.

Екипа Металопластике се налази на трећем месту на табели , са само једним бодом мање од Црвене звезде. Имају врло добар тим и желе да се реванширају за пораз у трећем колу. Предводи их легендарни Жикица Милосављевић, некадашњи репрезентативац, који ће наредног месеца прославити 41. рођендан. Жикица је био један од најбољих рукометаша Звезде када су освојене три узастопне шампионске титуле од 1996. до 1998. године, а и сада пружа одличне партије у дресу Металопластике. Запажен учинак имају и капитен Милош Митровић, Филип Марјановић, репрезентативац Милош Драгаш, а све бољи су и Страхиња Травар и Бранко Канкараш.

И црвено-бели имају своје адуте, али ће морати да пруже знатно бољу партију него у претходним мечевима, јер је Металопластика вероватно најтежи ривал у овом тренутку у домаћем шампионату.

Металопластика – Црвена звезда

15. децембар 2013, недеља

Спортска хала Зорка

18:30 часова

http://www.rkcrvenazvezda.rs/2013/12/14 ... na-zvezda/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Сарадња са рукометном академијом из Норвешке
17/12/2013 20:48
У прес сали СД Црвена звезда одржана је конференција за медије на којој је озваничена сарадња између РК Црвена звезда и краљевске норвешке рукометне академије „Ото Треидер“.

Image

Госте из Норвешке и окупљене новинаре поздравио је Ненад Перуничић који је изразио задовољство успостављеном сарадњом.

- Задовољство ми је што смо већ другу годину домаћини, пријатељима из Норвешке. Јако пуно мојих пријатеља са којима сам играо у Немачкој је из Норвешке. Норвешка гаји своју рукометну традицију, а код нас је рукомет пао и није на нивоу на коме треба да буде. Ово је прилика да рукомет код нас буде оно што је био ранијих година, и кроз ову сарадњу. Потогово, што систем и традицију у Норвешкој јако ценим, женски рукомет је најбољи у свету, као што раније рекао, и може нама да користи да направимо резултате у будућности. Волео бих да се вратимо систему који је прославио Југословенски рукомет, јер имамо тренере којима није дозвољено да раде. Радујем се сарадњи између академије, клуба из Осла и нашег клуба. И око самих тренера и око играча - изјавио је Перуничић.

Image

Представници краљевске норвешке академије Стеин Грубен и Арне Стенстад, који је и на челу највећег клуба норвешке престонице Осла, Опсала, захвалили су се на гостопримству црвено-белих.

- Нама је задовољство што смо овде. Нема проблема, само осмеси. Радујем се мечевима данас, као и сутра на СП. О сарадњи могу да кажем да ће ова посета водити до нечега, има основа. Хвала - рекао је Грубен.

У оквиру сарадње договорене су и две пријатељске утакмице између јуниора мушких и женских екипа, које ће се одиграти у сали СД Црвена звезда.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5369" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Рукометаши започели припреме, шест нових имена у тиму за титулу!

A A A
Boris (3) | Вести Рукомет Трансфери

Image
Лука Денић
Рукометаши Црвене звезде започели су данас припреме за други део сезоне и плеј-оф шампионата на „Маракани“. У табору Ненада Перуничића шест нових имена – Лазовић, Денић, Лазић, Ољача и Пантелић. Торбица се прикључује сутра.

После новогодишње паузе, Ненад Перуничић окупио је своје пулене на атлетској стази „Маракане“ и започео зимски део припрема. Првих недељу дана тренираће се на „Маракани“, а затим се екипа сели у сјајан амбијент хотела „Трим“ на Кошутњаку, где су спроведене и летње припреме. У плану и програму је учешће на турниру у Ваљеву.

15 играча се одазвало Перуничићу – голмани Косановић, Цупара, Антељ и играчи Брајовић, Павлов, Шотић, Милутиновић, Огризовић, Алчаковић, Лазовић, Лазић, Ољача, Денић, Пантелић, а са екипом је тренирао и Мартиновић. Екипи се сутра прикљуцују Анђелић и Торбица.

На прозивци Ненада Перуничића, нашло се и пет нових имена. Прва појачања су Вук Лазовић, доскорашњи пивот Вардара, млади репрезентативац Словеније, леви и средњи бек Лука Денић, нова, стара имена искусни Бранко Ољача и Марко Пантелић и Никола Лазић. Сутра се прикљуцује тренинзима и Искусни Милан Торбица (31), десно крило, играо је за Југовић из Каћа, Борац из Бања Луке и у Италији. Још у току првог дела сезоне раскинут је уговор са Милошем Пешићем, док је Растко Стојковић појачао белоруски Брест. Клуб више не рачуна ни на пивоте Немању Грбовића и Николу Шљиванчанина, као ни на Радоша Пешића, Слободана Павића и Марка Пернара.

Вук Лазовић (25) је поникао у Партизану, наступао је за Вардар прошле сезоне, а први део сезоне провео је у љубљанском Словану. Син прослављеног барда и доајена домаће глумачке сцене, Данила Лазовића, биће велико појачање на црти. Лука Денић (22) је син селектора рукометне репрезентације Словеније Бориса Денића, игра на позицији левог и средњег бека, а каријеру је градио у Швајцарској и Азији, док је поникао у љубљанском Словану. Бранко Ољача (31), је повратник у редове црвено-белих, чије ће искуство много значити у одбрани, пред голом Косановића, као и још један повратник, Марко Пантелић (23).

Црвена звезда преговара са још неколико имена, и јасно је да се са новим именима, уз останак Косановића и Павлова, сјајним Војом Брајовићем и плејадом младих играча (Шотиц, Милутиновић, Огризовић…) прави озбиљан и веома респектабилан тим и напада титула и да ће, напокон, неки други ветрови дувати на црвено-белој рукометној сцени.

Рукометаши Црвене звезде први део сезоне су завршили на 3. месту, иза Железничара и Металопластике. МЦЗ ће бити са нашим рукометашима током целокупних припрема и моћи ћете да испратите активности наших рукометаша.

Будите уз МЦЗ и пратите РК Црвена звезда.

Идемо заједно!

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by Либурнија »


Ružno pače


Image

Boris (9) | Blogovi Boris Vesti


Ružno pače je odbačeno od porodice zato što se razlikuje. Samo, bez ikoga, tumaralo je i borilo se. Svaka vrata, i zatvorena, bila su nada. San je bio biti prihvaćen, isto kao ostali. Sve dok nije postalo raskošni labud nije bilo prihvaćeno. Ali, da labudovi nisu prihvatili pače možda bi lepota bila ružan odraz u vodi. A zbog čega je odbačen rukometni klub Crvena zvezda? Zbog toga što ima dugove? Ko ih nema? Labudova ima u rukometnom klubu, ali pažnja je potrebna. Jer ovo nije bajka Hansa Kristijana Andersena, već surova realnost.

Dugo se čekaju labudovi koji bi pomogli i pružili ruku našem „ružnom pačetu“ da postane jedan od njih. Do sada smo sretali samo krokodile, slonove i klovnove. Klub nasukan na ivici propasti koji se od lažnih obećanja i nada ljulja kao na talasima kontrolisanih jakih vetrom i jedan čovek, koji zaista ima mitsku snagu Terminatora i moć legende su ostavljeni baš kao ružno pače iz bajke. Uplašeni, sami bore se. Klub se nalazi u začaranom lavirintu u kojem je svaki izlaz, ulaz u novi lavirint. Sportsko društvo kao maćeha je odbacilo svoje pače, uz tu i tamo neku pomoć, ali bez ruke, zagrljaja, podrške. U teškim vremenima bez uzajamne zaštite i podrške. Kao da nije njihovo, da se stide. Razlog nepoznat. Da li su tamo neki ljudi različitiji od ostalih po nečemu? Da li su oni crni, a svi ostali beli? Svedoci smo da nisu. Čemu laž, ako nema istine. Kako sponzori da te prihvate kada porodica neće?

Realnost rukometnog kluba Crvena zvezda je u 2013. godini bila ovakva: Prošla godina terora i košmara, ponižavanja, nepoštovanja, klopki je imala „hepiend“. Zaslužili ste i izborili nešto drugo, dobili totalno suprotno. Platili ste kafu, dobili vodu i talog. Hepiend je kada 300 Spartanaca pobedi 300.000 Persijanaca. Mislili smo da smo taj list okrenuli, da novi ima drugu stranu iako je vizuelno isti, ali sezona prođe godina nikad. Pobede se nižu, ali ih niko ne gleda. Prvo mesto kao da nije prvo. „Šumice“ prazne, među stotinak ljudi su porodica, prijatelji, mediji, igrači na terenu, predstavnici, sudije, zaposleni i po koji entuzijasta. Puna hala je san. Jednom u godini i to je dosta. Kao kada vam je rođendan pa dobijete poklon. Blago milovanje i osmeh na dar. U ostalih 364 dana nikom ništa, ne poznajemo se, grubost i zapostavljenost su navika. Dugovi ne mogu sami da se vrate, izbrišu gumicom. Okrenete glavu na drugu stranu jastuka. Igrači gube strpljenje jer je realnost protiv logike i razuma. Ovde 1 i 1 ne daju 2. Obećanja su kao uže na pola pokidano, a druga polovina se kida polako. Možeš samo da čekaš i gledaš. Šta ćemo ako pukne? Jer se to čeka?

Danas su započeli pripreme za drugi deo sezone, za plej of, za titulu. Ja verujem u to. Godina je prošla, došla je nova. Nova godina je period nostalgije pun emocija, period porodice, ljubavi. Prelazni period. Sitnice čine da se osetite srećnim delom nečega. Nema granice krive linije osmeha, zagrljaji su bitniji nego inače. Nova godina i praznici su period kada je porodica na okupu. Zajedno. Rukometni klub Crvena zvezda je deo naše porodice. Kao i odbojkaški, vaterpolo, košarkaški i drugi, predvođeni fudbalskim. Porodica je svetinja, svrha. Najbitnija. Da li se rukometni klub oseća tako? Da li smo se potrudili da se osete tako? Da li MI možemo da budemo labudovi našem „ružnom pačetu“? Ne možemo da izbrišemo sve što se dogodilo, ne možemo da im priuštimo više od podrške, ali možemo da pokažemo da smo zajedno u svemu. Da smo svi pomalo Nenad Peruničić. Da čuvamo leđa jedni drugima, da se čuje naš glas. Da verujemo. Niko nam neće pomoći, ako sami sebi ne pomognemo. Ne treba im hrabrost, to im je vrlina. Ne treba im znanje, oni su šampioni. Treba im podrška. Jedna ruka je pružena i čeka da bude prihvaćena. Idemo zajedno!

Imamo dve ruke, dve noge, uši, nos, oči. Glavu i stomak. Hodamo, čujemo, vidimo, dišemo. Da li smo ljudi?

Idemo zajedno! Dođite u „Šumice“!

Image
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Post Reply