Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о РК ЦЗ

Прилози и дискусије посвећене РК Црвена звезда
Николај Кузњецов

Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о РК ЦЗ

Post by Николај Кузњецов »

Само изволите! :ziveli:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Стигле плате, Стојић помогао црвено-белима

17 мар, 2013
Дан пред утакмицу црвено-бели су имали нову неочекивану посету на тренингу, у госте им је дошао господин Стојић из једног места у близини Сечња.
Image
(ФОТО: Мојацрвеназвезда)
Поздравио је играче, пожелео им све најбоље у наставку такмичења и том приликом капитену Николи Шљиванчанину предао помоћ од 100.000 динара, коју су првотимци поделили између себе.

http://www.zurnal.rs
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Нови проблем за Звезду, Суџум тражи своје паре

22 мар, 2013
Црвено-бели су почетком марта, споразумом са четворицом играча избегли одузимање бодова до 1. априла када су у обавези да по договору плате 2.000 евра Драгољубу Перовићу.
Image
Међутим, тог дана по одлуци РРЦ Београд на наплату стиже и прва од три једнаке рате дуга према Немањи Суџуму од 2.280 евра и 7. 000 динара (друге две на наплату доспевају. 1. маја и 1. јуна).
Само десет дана после тога је рок исптлате Ђорђу Пешићу (4.500 евра) и Николи Стевановићу (400 евра), а 15. парила Срђану Тривунџи (21.000).
Због дугова према Перовићу, Пешићу, Стевановићу и Тривунџи црвено-белима су већ четири пута у току ове сезоне одузети бодови.

http://www.zurnal.rs/2013/03/22/novi-pr ... index.html
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
САША БРИГАТЕ БЛ
Новајлија
Posts: 56
Joined: Mon Mar 18, 2013 9:21 pm
Location: Bucureşti, România / Бања Лука, Република Српска
Contact:

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by САША БРИГАТЕ БЛ »

Игор Бутулија у понедељак подноси оставку!

Председник рукометног клуба Црвена звезда Игор Бутулија најавио је да ће поднети оставку на ту функцију како би се што пре решила лоша финансијска ситуација, због које су екипи у овој сезони одузимани бодови.

Image

– Желим да обавестим јавност да ћу сутра званично поднети оставку на функцију председника клуба, органима рукометног клуба и спортског друштва Црвена звезда. О својој намери сам већ обавестио првог потпредседника фудбалског клуба Црвена звезда Небојшу Човића – рекао је Бутулија за агенцију Бета.

Он је додао да му је „основна намера да овим чином” скрене пажњу на хитну потребу решавања материјалног положаја рукометног клуба, како би се што пре формирала одговарајућа радна група.

http://www.zurnal.rs/2013/03/31/igor-bu ... index.html
Зашто више волим Звезду од Бања Луке ? - зато што је моје срце изабрало Звезду а где ћу да се родим то нисам могао да бирам !

НИКО КАО МИ БРИГАТЕ !
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Звезда на крилима Делија славила у дербију зачеља

31 мар, 2013
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЦРВЕНКА 36:24 (19:10)
Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 600. Судије: Ковач (Косовска Митровица) и Милосављевић (Звечан). Седмерци: Црвена звезда 3 (3), Црвенка 3 (2). Искључења: Црвена звезда 14, Црвенка 2 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић, Јовановић 9, Милошевић, Шљиванчанин 2, Бабић 2, Алчаковић 2, Ћоровић 1, Шотић 3, Цупара (12 одбрана), Ћирић 7 (3), Давидовић 1, Анђелић 5, Брајовић 2, Милутиновић 1, Антељ (3 одбране).
ЦРВЕНКА: Н. Рачић (4 одбране), Јоловић 3, Жегарац 7 (1), Радоњић, Славуљица, В. Рачић, Перовић 2, Николић, Мирић, Сунајко, Мјеримачка (3 одбране), Ђуровић, Егић 3 (1), Грујичић 1, Гуглета 6, Зејак 2.
Играч утакмице: Небојша Јовановић (Црвена звезда)
Семафор: 8:0 (9), 11:6 (17), 17:7 (24), 26:13 (37), 30:20 (52).
Image
(ФОТО: В. Марковић)
Фењер није успео да опече црвено-беле после шест везаних пораза, коначно је стигла победа која је пулене Ненада Перуничића поново померила једно место изнад црте која означава опстанак у елитном друштву.
У дуелу са последњепласираним Црвенчанима све је решено у уводних десетак минута. Ношени громогласном подршком Делија, који су се после дужег времена обрели на трибинама и дошли су да подрже љубимце, Ћирић, Цупара и дружина прегазили су ривала.
Image

http://www.zurnal.rs/2013/03/31/zvezda- ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Bivši igrači pomažu Zvezdi!
DSL - M. M. | 02. april 2013. 09:54 | Komentara: 0
Nekadašnji rukometaši crveno-belih ponovo izašli u susret klubu. Petorica igrača pristala da Crvenoj zvezdi daju vremena da se klub stabiluzuje

Image
Dragoljub Perović

U ovom „ludom vremenu” i dalje ima razumnih ljudi. Iako su već pokazali spremnost da izađu u susret nekadašnjem klubu, bivši igrači Crvene zvezde, zbog kojih je ovaj klub već ostao bez osam bodova, ali su mu pretile i nove sankcije, još jednom su pokazali spremnost da pomognu nekadašnjem klubu, prenosi “Sport”.

Prvi je na prolongiranje naplate duga pristao Dragoljub Perović, kome je juče trebalo da bude isplaćena rata duga. Nekadašnji pivotmen crveno-belih najpre je dogovorio novi rok sa ljudima iz kluba, a juče je i zvanično poslao saglasnost Registracionoj komisiji da daje Crvenoj zvezdi dve nedelje da se konsoliduje... Lepo od njega.

Na odlaganje je pristao i Nemanja Sudžum, čiji je rok za isplatu takođe bio 1. april. Iako do naplate rate Srđana Trivundže i Đorđa Pešića ima vremena, ova dva igrača su već odlučili da pruže još jednu šansu Crvenoj zvezdi. Ne bi trebalo ni da Božidar Nadoveza predstavlja problem...

- Istina je, nekadašnji igrači Crvene zvezde su izrazili spremnost da nas sačekaju još neki dan - u prvi mah će Snežana Tufegdžić, generalni sekretar Crvene zvezde.

O kom roku je reč?

- Nismo razgovarali o rokovima, ali načelno smo se dogovorili da se sačeka još neko vreme, dok se klub ne stabilizuje. Bivši igrači su još jednom pokazali razumevanje. Hvala im na tome - zaključuje Tufegdžićka.

INTERESOVANJE SPORTSKOG DRUŠTVA
„Slučaj RK Crvena zvezda” dobija nove dimenzije. Juče se pronela vest da je Sportsko društvo Crvena zvezda rešilo da se uključi u „priču”. Iz tog razloga, juče je održan i sastanak nekoliko ljudi iz Sportskog društva, koji su najpre želeli da znaju ko je od igrača tužio klub, o kojim je ciframa reč, kako bi se pronašao način da se problemi saniraju.

BUTULIJA BEZ OSTAVKE
Iako je u nedelju popodne predsednik crveno-belih Igor Butulija najavio da će u ponedeljak da podnese zvaničnu ostavku, do kasnih popodnevnih sati to se nije desilo. Prvi čovek Crvene zvezde u ponedeljak nije odgovarao na pozive, a nije se oglasio ni saopštenjem. Kako je rekao u nedelju - zvanična ostavka, po nekim pričama, trebalo bi da se desi danas.
Inače, Butulija predsedničku funkciju obavlja od aprila prošle godine. Pre toga je bio trener, od avgusta 2008.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.297.h ... azu-Zvezdi" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Николај Кузњецов

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by Николај Кузњецов »

Butulija odlazi zbog Čovićevog nerazumevanjaNovosti online | 02. april 2013. 13:33
Kada je ovac od "Gasproma" podeljen, najvise košarkaškom, bez dinara za rukometni klub iako nam je ranije obećano, ostali smo razočarani, istakao je Butulija

Image

Ono što je najavio to je i učinio: Igor Butulija podneo je ostavku na mesto predsednika UO RK Crvena zvezda. Tim povodom izdao je saopštenje koje vam prenosimo u potpunosti:


Saopštenje
“Obaveštavam Vas da podnosim ostavku na funkciju predsednika Upravnog odbora RK Crvena zvezda. Ovim činom u sadašnjoj situaciji želim da skrenem pažnju da najzad treba učiniti značajne korake, koji će popraviti materijalni položaj rukometnog kluba i da na ovaj način izrazim svoj protest zbog oduzimanja 8 bodova rukometnom klubu od strane pojedinaca u RSS, kojima upravlja autoritarni predsednik RSS Marjanović. Takvo oduzimanje bodova je jedinstven slučaj, dosad nezabeležen u našem i evropskom sportu.


Pre nego što sam postao predsednik kluba, u proleće prošle godine, bio sam tri godine trener i za to vreme Zvezda je dva puta bila druga u prvenstvu i u Kupu. Za to vreme stvoreno je pet, šest igrača, koji su od omadinaca postali standardni prvotimci i većina njih su sada reprezentativci naše zemlje. Dovedeni su i neki mladi igraći iz drugih kubova, koji su velika perspektiva kluba i našeg rukometa, oformljena je omladinska škola, koje ranije nije bilo i sl.

Klub je u to vreme bio u vrlo teškom materijalnom položaju i kao trener, mnogo sam se angažovao na obezbeđivanju finansijskih sredstava, putem donacija i sponzorstva. To je, možda, i bio povod, što su pojedini ljudi iz kluba insistirali da preuzmem funkciju predsednika, što sam posle određenih konsultacija i prihvatio.

Za ovo vreme, koliko sam predsednik, ukupni prihodi koje je klub
ostavario, uglavnom putem donacija i sponzorstva, su bili veći nego rashodi, koji su stvoreni u ovom periodu. Problem su postali dugovi od ranije, pre svega prema bivšim igračima. Sve vreme dok sam bio predsednik, stalno smo bili u makazama između obaveza prema bivšim igračima i obavezama prema aktuelnim igračima koji su igrali. Ako se ne isplaćuju obaveze prema bivšim igračima, RSS je oduzimao bodove, što i sada čini, a ako se ne isplaćuje igračima, koji igraju, oni su cak i u štrajk stupali. Ipak i u takvoj situaciji, vraćen je jedan deo starih dugova, ali ne dovoljno.

Mnogo puta i kada sam izabran i u junu i u septembru i više puta kasnije , imali smo direktna obraćanja i uveravanja od odgovornih lica da ćemo dobiti donacije i neke sponzore, ali od svega toga nije bilo nista.

Od malena sam formiran kao sportista. Već sa 12 godina, počeo sam da igram rukomet u Crvenoj zvezdi. Sa Zvezdom sam bio kadetski, omladinski i seniorski prvak nase zemlje. Sa Zvezdom sam bio i u polufinalu Kupa kupova Evrope, što je za sadašnje nase klubove nezamislivo. Teško da bio koji sportista moze da shvati i prihvati da može biti lažnih obecanja, a bilo ih je mnogo. Moram priznati da sam, pokazalo se , naivno verujući, da ce se obećanja o donacijama i sponzorstvu ispuniti, i sam sam prenosio igračima obećanja da će biti isplaćeni, a pokazalo se da to nije bio moguće. Ostalo mi je da se izvinim igračima, sto smo mi u klubu davali njima obećanja, a nismo ih mogli ispuniti, zato što drugi nisu ispunili obećanja prema Zvezdi.

Vrhunac navedene atmosfere su odluke tzv. Odbora za hitna pitanja našeg fudbalskog kluba, koji je pre par dana raspodelio sredstva dobijena od Gasproma. U više navrata uveravani smo da će deo sredstava pripasti i rukometnom klubu. Razgovarao sam o tome i sa gospodinom Čovićem i imao sam utisak da sa razumevanjem shvata situaciju u rukometnom klubu. Razumeo bih da su sva sredstva ostala u fudbalskom klubu. Ali kad je deo tih sredstava podeljen drugim klubovima, najvise košarkaškom klubu, bez sredstava za rukometni klub, a što je ranije uvek obećavano, informacija za sve nas u rukometu bia je razočaravajuća.

Kao zvezdaš od malih nogu, uvek sam navijao za sve klubove SD Crvena zvezde. Solidarnost između klubova SD Crvene zvezde je nešto najnormalnije. Kada sam svojevremeno kao rukometaš Zvezde od strane kapitena svih kubova Crvene zvezde izabran za sportistu godine SD, to me je ispunilo ponosom, koji i sada traje u meni.
RK Crvena zvezda je oduvek imao odlične odnose sa drugim klubovima i Zvezdinoj porodici klubova, a zlatni period bio je saradnja sa fudbalskim klubom u vreme kada su njim upravljali veliki sportski asovi Dragan Džajić I Vladimir Cvetković.

Molio bih da se formira odgovarajuća radna grupa kako bi se izvršile pripreme za kadrovska rešenja u rukometnom klubu.

Srdačno i sportski Vas pozdravlja
Igor Butulija”

Извор ВЕЧЕРЊЕ НОВОСТИ
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by Ivan Vasev »

Бутулија поднео оставку: Разочарaње што је највише новца отишло кошаркашком клубу


Image


Председник Црвене звезда Игор Бутулија поднео је оставку на ту функцију, наводећи као разлог одузимање бодова и неиспуњена обећања у том спортском друштву.

Бутулија је током викенда најавио одлазак, а сада је то учинио. Он је у саопштењу медијима рекао да је као председник, и раније као тренер, доносио новац преко спонзора и донација и да су та средства била већа него расходи, али да је клуб био у губитку због ранијих дугова.
– Све време док сам био председник смо били у маказама између обавеза према бившим и садашњим играчима. Ако се не исплаћују обавезе према бившима, РСС одузима бодове, што сада и чини…А садашњи штрајкују ако им се не исплаћује – навео је Бутулија.
Некадашњи тренер и играч казао је да је „много пута” добијао обећања и уверавања од „одговорних лица” да ће РК добити донације и спонзоре, али да „од свега тога није било ништа”.
– Врхунац су одлуке тзв Одбора за хитна питања нашег фудбалског клуба, који је пре пар дана расподелио средства добијена од Гаспрома. У више наврата смо уверавани да ће део средстава припасти и рукометном клубу…Разумео бих да су сва средства остала у фудбалском клубу, али када је део тога подељен другим клубовима, највише кошаркашком…то је било разочарење за нас у клубу – навео је Бутулија.
Он је казао да је о финансијској ситуацији у рукометној секцији разговарао са потпредседником Звезде Небојшом Човићем.
Бутулија је навео да је обећања која је добијао преносио играчима, као и да им се извињава на томе зато што је веровао онима који су му давали обећања.
– Молио бих да се формира одговарајућа радна група како би се извршиле припреме за кадровска решења у рукометном клубу – навео је Бутулија.
Саопштење Игора Бутулије преносимо у целости:
“Обавештавам Вас да подносим оставку на функцију председника Управног одбора РК Црвена звезда. Овим чином у садашњој ситуацији желим да скренем пажњу да најзад треба учинити значајне кораке, који ће поправити материјални положај рукометног клуба и да на овај начин изразим свој протест због одузимања 8 бодова рукометном клубу од стране појединаца у РСС, којима управља ауторитарни председник РСС Марјановић. Такво одузимање бодова је јединствен случај, досад незабележен у нашем и европском спорту.
Пре него што сам постао председник клуба, у пролеће прошле године, био сам три године тренер и за то време Звезда је два пута била друга у првенству и у Купу. За то време створено је пет, шест играча, који су од омадинаца постали стандардни првотимци и већина њих су сада репрезентативци наше земље. Доведени су и неки млади играћи из других кубова, који су велика перспектива клуба и нашег рукомета, оформљена је омладинска школа, које раније није било и сл.
Клуб је у то време био у врло тешком материјалном положају и као тренер, много сам се ангажовао на обезбеђивању финансијских средстава, путем донација и спонзорства. То је, можда, и био повод, што су поједини људи из клуба инсистирали да преузмем функцију председника, што сам после одређених консултација и прихватио.
За ово време, колико сам председник, укупни приходи које је клуб остварио, углавном путем донација и спонзорства, су били већи него расходи, који су створени у овом периоду. Проблем су постали дугови од раније, пре свега према бившим играчима. Све време док сам био председник, стално смо били у маказама између обавеза према бившим играчима и обавезама према актуелним играчима који су играли. Ако се не исплаћују обавезе према бившим играчима, РСС је одузимао бодове, што и сада чини, а ако се не исплаћује играчима, који играју, они су цак и у штрајк ступали. Ипак и у таквој ситуацији, враћен је један део старих дугова, али не довољно.
Много пута и када сам изабран и у јуну и у септембру и више пута касније , имали смо директна обраћања и уверавања од одговорних лица да ћемо добити донације и неке спонзоре, али од свега тога није било ниста.
Од малена сам формиран као спортиста. Већ са 12 година, почео сам да играм рукомет у Црвеној звезди. Са Звездом сам био кадетски, омладински и сениорски првак насе земље. Са Звездом сам био и у полуфиналу Купа купова Европе, што је за садашње насе клубове незамисливо. Тешко да био који спортиста мозе да схвати и прихвати да може бити лажних обецања, а било их је много. Морам признати да сам, показало се , наивно верујући, да це се обећања о донацијама и спонзорству испунити, и сам сам преносио играчима обећања да ће бити исплаћени, а показало се да то није био могуће. Остало ми је да се извиним играчима, сто смо ми у клубу давали њима обећања, а нисмо их могли испунити, зато што други нису испунили обећања према Звезди.
Врхунац наведене атмосфере су одлуке тзв. Одбора за хитна питања нашег фудбалског клуба, који је пре пар дана расподелио средства добијена од Гаспрома. У више наврата уверавани смо да ће део средстава припасти и рукометном клубу. Разговарао сам о томе и са господином Човићем и имао сам утисак да са разумевањем схвата ситуацију у рукометном клубу. Разумео бих да су сва средства остала у фудбалском клубу. Али кад је део тих средстава подељен другим клубовима, највисе кошаркашком клубу, без средстава за рукометни клуб, а што је раније увек обећавано, информација за све нас у рукомету биа је разочаравајућа.
Као звездаш од малих ногу, увек сам навијао за све клубове СД Црвена звезде. Солидарност између клубова СД Црвене звезде је нешто најнормалније. Када сам својевремено као рукометаш Звезде од стране капитена свих кубова Црвене звезде изабран за спортисту године СД, то ме је испунило поносом, који и сада траје у мени.
РК Црвена звезда је одувек имао одличне односе са другим клубовима и Звездиној породици клубова, а златни период био је сарадња са фудбалским клубом у време када су њим управљали велики спортски асови Драган Џајић И Владимир Цветковић.
Молио бих да се формира одговарајућа радна група како би се извршиле припреме за кадровска решења у рукометном клубу.



http://www.zurnal.rs/2013/04/02/butulij ... index.html
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Тривунџа: Нећу правити проблеме Звезди око дуга

4 апр, 2013
Црвена звезда је у прелазној фази. Председник УО Игор Бутулија поднео је оставку, а док Спортско друштво не формира Радну групу и док она не сазове Скупштину Мушког рукометног клуба, на којој би требало да се формира ново руководство, потребно је пролонгирати рокове за исплату дугова бившим играчима.
Image
Значи, сада је све у рукама – бивших играча. Од њиховог стрпљења зависи опстанак клуба. Тренутно је на плећима тима из Љутице Богдана терет тежак 32.460 евра и 14.000 динара.
Две трећине дуга отпада на Срђана Тривунџу, некадашњег креатора игре и капитена црвено–белих, па је логично питање да ли је спреман да сачека формирање нове управе и давање времена њој да се позабави дугом.
- Ја сам био први који је и дао предлог да се пролонгирају рокови за измиривање обавеза. Видећете да је мој 15. април, значи последњи у низу. Ни до сада нисам правио проблеме клубу што се тога тиче, па нећу ни убудуће. Био сам у контакту са старом управом, не верујем да ће бити икаквих проблема и са новом. Сачекаћу да се јаве, дају предлог, па ћемо да се договоримо – наглашава Тривунџа из Бањалуке.

http://www.zurnal.rs/2013/04/04/trivund ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

RUKOMET: Peruničiću pozlilo u Lazarevcu

15. april 2013. 09:16 > 09:19
Trener Zvezde kolabirao na duelu protiv Kolubare u 22. kolu Superlige Srbije nakon čega je, posle ukazane medicinske pomoći, prevezen u bolnicu.

Image
Nenada Peruničića, stratega Crvene zvezde, duboko potresa sve što se ove sezone dešava klubu.

Na duelu protiv Kolubare u Lazarevcu u 22. kolu Superlige Srbije njemu je pozlilo u toku meča, pa je posle ukazane medicinske pomoći u hali, prevezen u bolnicu.

Na sreću, Peruničić se dobro oseća dan posle meča.

"Odjednom mi se slošilo tokom meča. Počeo je da me probija znoj, da se tresem... Lekari su mi odmah izmerili pritisak u dvorani, a onda me odvezli u bolnicu. Utakmica i sve što se dešavalo teško mi je palo. verovatno je to uticalo na zdravstveno stanje", izjavio je za "Sport" Peruničić, kojem se sličan problem dogodio i na meču Šapcu.

Trener Zvezde je posle pregleda pušten kući i dan nakon napetog meča, u kojem su Kolubara i Zvezda podelili bodove (28:28), već se osećao bolje.

"Dobro sam. Uživam u slobodnom danu sa porodicom", rekao je Peruničić.

Iz Crvene zvezde su uputili zahvalnost klubu iz Lazarevca kao i medicinskoj ekipi koja je bila u dvorani zbog brze reakcije i pomoći Nenadu Peruničiću.

(MONDO, foto: MN Press)
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Црвено-бели више не брину за дугове

19 апр, 2013
Када су дугови у питању, Црвена звезда, по свему судећи, више не мора да брине да ће јој због њих бити одузети бодови.
Image
(Они тренутно износе: Срђан Тривунџа (21.000 евра), Божидар Надовеза (14.300), Немања Суџум (6.840 евра + 21.000 динара), Ђорђе Пешић (4.500), Драгољуб Перовић (2.000), Никола Стевановић (400).
Ипак, играчи су решили да до даљњег одложе наплату, највише Надовеза (неколико месеци) и тиме помогну Спортском друштву, које се бацило на решавање проблема. Ускоро би требало да буде одблокиран рачун клуба (још око 300.000 динара), па да са њега крене исплата дугова.

http://www.zurnal.rs/2013/04/19/crveno- ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Звезда против Напретка за опстанак, Воша и Партизан настављају трку за титулу (19 сати)

4 мај, 2013
До краја шампионске трке преостала су још два кола.
Први пут после неколико година љубитељи рукомета у Србији ће гледати неизвесну завршницу, јер се одавно није десило да два тима имају подједнаке шансе да освоје шампионску титулу.
Image
Тренутно је томе ближа Војводина, јер има бољи међусобни скор у дуелу са Партизаном, који Новосађанима дише за вратом.
Подједнако занимљиво ће бити и у доњем делу табеле, јер ће чак пет тимова јурити карту за опстанак у елитном друштву.
Црвенчани су већ испали, а од данашњих мечева зависи и живот Црвене звезде, Железничара, Југовића, Радничког и ПКБ–а.
Свакако најзанимљивији дуел се очекује у Београду, где ће црвено–бели дочекати Крушевљане и, највероватније, морати да славе ако желе да и у септембру наставе са такмичењем у српској елити.
За четврто, последње место које води у Европу бори се чак седам тимова, а само су два бода разлике.
Одлучују међусобни окршаји
Тренутно је лидер на табели Партизан, али је Војводина у предности и ближе пехару намењеном прваку државе.
Уколико две екипе имају исти број бодова боље пласирани тим ће одлучити међусобни окршаји.
Ако је резултат којим случајем идентичан, онда ће се гледати укупна гол разлика.
Исто правило важи и за екипе које се боре за опстанак.
Звезди годи круг
Ако којим случајем дође до круга Звезде, Железничара и Југовића, црвено–бели су у најбољој позицији (6 бодова), а у најтежој Југовић (2 бода).
Тиму са Маракане одговора и круг са било које од две наведене екипе, док су ту у најтежој позицији Нишлије, јер од свих имају гору гол разлику.
Семафор 25. кола Меркур О. Супер лиге (19,00):
Црвенка – Партизан
Зајечар – Колубара
Војводина – Раднички
Врбас – Железничар
Црвена звезда – Напредак
Рудар – ПКБ
Металопластика – Југовић
Image

http://www.zurnal.rs/2013/05/04/zvezda- ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Перуничић: Уместо Европе боримо се за опстанак

7 мај, 2013
До пре три дана Црвена звезда је била скоро у безизлазној ситуацији, али је после победе над Напретком (35:33) у претпоследњем колу и захваљујући поразу Југовића у Шапцу (26:28) дошла у ситуацију да сама одлучује о опстанку у елити.
Image
(ФОТО: И. Милутиновић)
На руку црвено-белима иде и то што им на гостовању ПКБ–у у последњем колу не игра само победа, већ им је и бод довољан како би и наредне године играли у Супер лиги.
А, ако Југовић не победи Рудар код куће, онда пулени Ненада Перуничића могу и да изгубе.
– Значи нам ова победа, поново смо у игри – одахнуо је Перуничић после сазнања да је Металопластика савладала Југовић:
– Мада, морам да се вратим уназад. Не могу да се помирим са тим да се уместо Европе боримо за опстанак. Извлачим из ових момака, а ни сам не знам шта. Премлади су они за овај притисак. Спортиста сам 20 година и праведно гледам на неке ствари, као што су на пример однос победа и пораза.
Довољан вам је и бод против ПКБ-а за опстанак?
– Максимално мотивисани улазимо у меч са Млекаџијама.

http://www.zurnal.rs/2013/05/07/perunic ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Peruničić za SPORTAL.RS: Ne preuzimam Vojvodinu
15 maj 2013 | 17:20(0)

Sačuvao je Nenad Peruničić u vrlo teškim uslovima Crvenu zvezdu u elitnom rukometnom takmičenju naše zemlje. To nije prošlo nezapaženo, pa ga navodno od naredne sezone želi u svojim redovima Vojvodina, novi šampion Srbije.
Image
Međutim, Peruničić kaže da je još uvek trener crveno-belih i dodaje da nije bilo razgovora sa Novosađanima.

- Nema ništa konkretno, odnosno do sada nije bilo takvih razgovora. Nemam šta drugo da kažem, nisam niti razgovarao niti potpisivao bilo šta na tu temu. Ne znam ko je plasirao tu informaciju, pošto Vojvodina ima svog trenera, a ljudi igraju završnicu Kupa Srbije. Ne znam kome je to u interesu u ovom momentu? Još uvek sam trener Crvene zvezde i ponavljam, nije bilo konkretnih razgovora da preuzmem Vojvodinu - izjavio je Paruničić za SPORTAL.RS.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о Р

Post by crazynorth75 »

Rukomet: Zvezda nikoga ne zanima
DLS - D. P. | 31. maj 2013. 10:09 | Komentara: 0
Svi dosadašnji pokušaji predstavnika Sportskog društva ostali su bez efekta. Kao da nikome nije u interesu da uskoči u brod koji nezadrživo tone. Nije formirana ni Radna grupa SD

Image
Nenad Peruničić sa rukometašima Crvene zvezde

Koprca se... Pomislili bi neki da u tom telu još života ima. Pomisao nije ispravna. Uskoro će to koprcanje da prestane, telo će trupac da postane. Tako sada utisak odaje rukometni klub Crvena zvezda.


Deo finansijskih dugovanja je nekako „ispeglan” tokom minule sezone, još teže je ostvaren opstanak u elitnom rangu, ali kako sada stvari stoje iduću sezonu neće moći da počne, piše "Sport".

Za to je potrebno da se pronađe oko 200.000 evra, što za jedan klub ne predstavlja nemoguću misiju, ali ne postoji niko ko bi skinuo taj kamen oko vrata. Ako se ubrzo ne pronađe rešenje, sve je izgubljeno...

Spec
Iako se olako saopštavaju termini, još nije održana Skupština Rukometnog kluba Crvene zvezde.
Svi dosadašnji pokušaji predstavnika Sportskog društva ostali su bez efekta. Kao da nikome nije u interesu da uskoči u brod koji nezadrživo tone. Pozivi su otišli na nekoliko adresa, ali izostao je pozitivan odgovor.

Štaviše, nije napravljen ni onaj prvi korak koji je najavljen još pre oko mesec dana - nije formirana Radna grupa Sportskog društva. Sve ide nekako kilavo, ne nazire se svetlo na kraju tunela, pa je strah od večitog mraka više nego opravdan. Jasno je da u vremenu ekonomske krize svaki dodatni izdatak predstavlja luksuz, ali isto tako je i jasno kao dan da sudbina rukometnog lako može da zadesi i još neke crveno-bele klubove. I čemu onda svrha postojanja Sportskog društva kad se porodica umanjuje?

http://www.novosti.rs/vesti/sport.297.h ... -ne-zanima" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Post Reply