БЛОГОВИ ФОРУМАША

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by crazynorth75 »

Blog prvenac našeg lucky#13, odličan tekst o ciganskom miljeniku, njegovim počecima, dosadašnjoj karijeri -

JAKA BLAŽIĆ = JAKA ZVEZDA
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by Тони »

Одлучио сам да први текст на тему енглеско-српских окршаја одрадим сам, па куд пукло да пукло. Надам се да ћу добити доста критика, поготову негативних, јер бих волео да сваки следећи текст буде бољи. У плану је да наредни буде на тему двомеча са Арсеналом у Купу УЕФА, па бих ту радо сарађивао и са нашим историчарима. :ziveli:

Елем: https://belgradewanderer.wordpress.com/ ... ao-enfild/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by dacha od bosne »

Nema razloga da se kritički osvrćemo ka nečemu što je odlično napisano :thumbsup:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by crazynorth75 »

Ja te moram u startu razočarati, jer nemam negativnih kritika, tekst je odličan, a ja naravno kao i većina matoraca slab na podsjećanja koliko smo veliki klub bili. Kad pomenu da je Miljan očekivao visok poraz, negdje sam čitao Kuletovu izjavu, kako su deklarativno izlazili sa optimizmom u javnosti, a u svlačionici pred izlazak da su on i Cole bili u fazonu, sve ispod 5 komada u našoj mreži - uspjeh, kad ono :trt: :dita:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by Il genio »

Odlicno, svaka cast. Bas studiozno odradjeno. Da ne znam koliko imas godina, pomislio bih da si gledao ovaj dvomec uzivo. :thumbup:
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by Тони »

Негде сам, прошле године, прочитао да су играчи изашли типа два сата раније на терен да осете траву што се каже, и да је Куле у једном тренутку рекао "Све испод пет комада је успех", док је Миљан ћутао, а онда их послао у свлачионицу и рекао шта је рекао. Остало је историја. :dedica: Само што нисам могао да се сетим где сам то прочитао па нисам стављао у текст, добро је знати да нисам умислио нешто под младе дане. 0:)

Хвала свима на похвалама. :ziveli:
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by Либурнија »

Нема се шта овоме приговарати, ово треба да се уведе као предмет у школи и да се учи дјецу, поготово клинце из нашег омладинског погона а и навијачку младу гарду! :skola: :zastavaGRB: Овакви блогови промовишу и афирмишу звездаштво на најбољи могући начин.

Немам рјечи какво је уживање гледати преглед игре, технику, дриблинг, размишљање у игри Пижоново, Кулетово, Станетово, Блекијево, Цолетово... Оно што ми је упало у очи јесте да је ова генерација била састављена углавном од Србенди (пошто си неколико пута споменуо Југославене) за разлику од генерације Барија гдје је то већ било мало измјешано. Може се пробрати врхунска екипа и међу Србендама али треба имати визионара што је Миљан свакако био...а и праве скауте. Ово истичем због тога што нам је резервоар данас углавном Србија, Црна Гора, РС. Управо зато већ годинама трубимо и п..идимо што се не гурају наши талентовани клинци у први тим и што им се не пружа поштена и права шанса због половњака и нечијих комбинација, пошто је то једини могући пут из овог мрачног тунела.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by Тони »

1973, Југословени него шта. У то ко је шта био по уверењу не улазим. :whistle:
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by Либурнија »

Уопште ја то не спорим, није у томе ни поента (мада југославени данас има призвук какав има због комшија ал ајде). То Југославени се данас ријетко још гдје чује и може прочитати али ме баш тај термин потакао да из те перспективе посмотрим наш тадашњи састав и, на моје неко велико задовољство, установио да су сви углавном Србенде! А то значи да клинаца има и данас само их треба наћи, усмјерити и дати им шансу и да се врхунски играчи могу створити и из ове , да је тако назовемо, српске базе.

Већи је проблем што данас више немамо тренере...ал, добро, немамо више ни државе (нит оне нит ове) па какви онда тренери, какви бакрачи... :faceplam:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by nyc »

Sećam se drhtanja kraj radio aparata i šuštavog zvuka srednjih talasa dok sam zamišljao kako to sve izgleda na čuvenom Anfieldu.
Ponekad mi se desi da u ovim matorim godinama poželim da ponovo slušam "Vreme sporta i razonode", na nekom malom, portabl, trandži.
To je neki poseban doživljaj.
Recimo, divan prolećni dan, Košutnjak pun izletnika, a sa svih strana odjekuje glas Jordana Ivanovića. I onda, obično se neko zaleti do prvog lika sa trandžom na uhu i pita ga, "kolko je u Zagrebu?" .

Eh, taj paleolit...


Čisto kao podsećanje na Anfield, na Shanklyja, Paisleyja, pa i na one nesrećnike što stradaše na Hillsborough-u. Dirljiva obrada stare irske pesme, "Fields of Athenry".

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FNxDKLzs ... zs0zU#t=22[/youtube]
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: БЛОГОВИ ФОРУМАША

Post by crazynorth75 »

Cooler u ime svih nas mahača peškirom :mrgreen: Odličan tekst, majke mi moje -

NIKOLA REBIĆ, MI ZNAMO ZAŠTO!
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Post Reply