1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by Тони »

"Децо, сад се покажите" - театрално и безобразно. Безобразно јер у суштини значи "ајде оправдајте то што вас јавност гура у ових 90 минута", а театрално јер неће ту суштински бити никаквих клинаца. Играће Рајковић од старта и Јовић са клупе у последњих 15-20 минута. Остатак тима чине Џони, Петко, Саво, Лазић, Тенк, Милијаш, Нејц, Лазовић, Кићра и можда Вукан. Гогић вреба прилику с клупе.

Било како било, срећно момцима уз наду да ће и Рајко, Вукан и Лука оправдати бар делић поверења које навијачи имају у њих. У супротном, шакали једва чекају да их закуцају за трибине и доведу нове Регане да их замене.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by Константин »

МоСа ВерСе wrote: Да си рекао за кошарку, усагласили би се, овако, тешко. А што да не верујемо да ће следеће године бити Европа? што да се не радујемо ако 'само' узмемо титулу?

Није почела сезона, а неки су се већ програмирали како ће да буде мучење. Не знам шта бих вам рекао, имате Бари, ако вам се не свиђа оаква Звезда, ја вам помоћи не могу. Ако не схватате да Звезда није управа и да ребате Звезди све и да изгуби, онда немојте да долазите, немојте да гледате Звезду. Пустите Реал, Барсу и уживајте у лепом фудбалу.
Имате "и Ви" Бари али очигледно перцепција Барија нам се разликује. За мене то није само албум са старим сликама већ водиља за сва времена која предстоје. Барса коју помињеш је узела ушкета тек послије нас и то у години у којој смо спријечени да га поново подигнемо. Иначе то предложи некоме другом. Традиција се јако тешко и мукотрпно стиче, а пар лопова и будала могу за час посла да је унаказе. Ми смо живи примјер.
Него што се тиче очекивања од нове сезоне, заиста сам са никада мање ентузијазма, уморан од лопова и дунстера из клуба, свјестан да смо у фази да се готово ништа до приватизације може промијенити (а и она ништа не гарантује). Могао бих и да ти поставим контра питање, а зашто да вјерујемо да ће следеће године бити Европа, када послије 6 сушних сезона и једва освојене титуле ладно остасмо без Европе? Када се већина и не сикира због тога...
Врста која изумире
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by naka »

МоСа ВерСе wrote:
naka wrote:@mosa

Izuzetno cenim tvoje stavove I kad bi vecina sa tribine bila kao ti, ona bi imala lepu buducnost.

Ovo sto si napisao nije u tvom duhu, nego floskula koja se provlaci godinama, pa se govori u nedostatku argumenata

Mislim da je Sa pinto znatno veci zvezdas Od mene I tebe zajedno I da je vise uradio za nju Od nasih odlazaka po suncu, kisi, kosavi...takodje I muceni robi. U istom kosu sa Nama.
Хвала на комплименту. али флоскуле нису. Једноставно сматрам да неко ко воли Црвену Звезду ће доћи и са истим жаром је бодрити и када је велика и када је у дуговима до гуше. Опет, и кад је у дуговима, верујем да очекујеш бар неки позииван ветар који може пролеме да реши. мени је тај ветар Терзић, једина особа која пре приватизације може заправо да помогне. Самим тим, остаје да ови на терену гледају да победе и ништа друго.

Са Пинто није Звездаш, он је профеесионалац који ради за паре, он је отишао чим је видео да јке нешто труло у држави Данској, Роби је друга прича.
Nisu mene dugovi oterali. Dolazio sam i kad je bio znatno gori tim. da ne bi pričao o tribini i stavovima, osvrnuću se na Terzića. kao što sam već napomenuo, nisam imao negativan stav po pitanju njega, jer mislim da je u vreme najvećeg haosa napravio nešto što je bilo zdravo i kasnije donelo rezultat (nažalost Toletu). I ste strane mogao sam da podržim njegov izbor (jer stranac nije bilo realno da postane). Ali poznavajući ko ga je doveo (saučesnici u zločinu), znao sam samo da je kompromitujući piun. Da se nešto pitao, rekao bi njima "jebo vas Lalatović". Da se nešto pitao rekao bih "jebo vas Milijaš". Daj da skupimo 300.000 za dva stranca i da skupimo klince i spremamo za privatizaciju. Pa makar se i dobro ogrebali. Ovako, njegov rezultat je šta. Na klupi, alibi trener. Na terenu, igrači na kojima ne može se uzeti 200.000 osim oni da dobiju neku provizijicu.

Šta znači trener? Pa imao si prilike sinoć da vidiš kopiju. Prvo je napujdao mesecima igrače da se ponašaju džiberski i gde sudiji jebu majku od Ilića do Živkovića, naravno sa ispljuvkom na klupi, a onda kad se to manifestuje na ternu u najgorem obliku, sakrije neznanje, užas od igre, nepripremljenost i ostalo, preko igrača koga je napujdao. Debil. E, na našoj klupi isto. Prvo se zalagao za mlade, pa tražio deset, pa ništa nismo videli na pripremama, pa Lazića ustoličio, uz neprikosnovenog kapitena. I šta ja tu da podržavam? Pobedili ne pobedili, svejedno. Kad bih bio na stadionu, imao bih osećaj da podržavam nastavak uništavanja.

Stim u vezi, Pinto je zvezdaški uradio i razgolitio ološe. Gestom je pokazao "ovi nas vode, ovi će vas upropastiti. Urazumite se dok nije kasno." Reazultat je da ste podržala Džajku i kompaniju i njegovu izjavu "pa mogu ja da budem trener mesiju i Ronaldu. Štra on misli?".da je Robi rekao "Idi luka u qrac, kreten si. da mi nismo došli, kome bi on prodavao maglu?" . A ne mi nismo podržali Lukića samo smo rekli "ne može Lekić ili ko već". A i koga posle njega.. Gluposti.

Zadovoljan bi bio da vidim par smislenih akcija, ali mi je bio dovoljan Hanover da vidim u kom pravcu idemo. Rikverc i ne gledamo nazad.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by МоСа ВерСе »

Имамо Бари, али ми није Звезда водиља већ најрадоснији дан живота мог иако сам био клињо, нисам имао ни девет година. Само Бари је прошло време, резултат врхунца и једне државе која више нема јер само је Југославија могла да направи јаку Звезду. Србија никада. Самим тим, драго ми је шо сам уопште био рођен тад, али то је то. Данас су ствари другачије, али једна ствар је остала иста. И данас и раније се воли Звезда. И волеће се до краја живота па макар ишао по разним Чекрчићима да је бодрим.

Нака, српска титула није више однос снаге и заправо моћи једног тима, већ веза и везица. И све то зна ова глава луда, али не помаже. И даље ми је гушт да узмемо титулу. Да будемо бољи од гробара. Иначе, ја сам изгледа овде једина особа која верује Терзи јер посматрам са пословне стране како се понаша. Да ли ћу на крају да се заХебем или ти, моли Бога да ниси у праву. Одговорно тврдим да пре приватизације, једино ко може да нас чупа из го*ана јесте Терза.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by Ганац »

Mosa, nisi jedini, zapravo nit mu verujem, nit ga osuđujem, toliko malo informacija imam da mogu samo da čekam kraj sezone da donesem zaključak (verujem da ću to moći i negde u prilu mesecu).
Za sada se naš klub kotrlja, da li ka dnu ili lagano ka površini videćemo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by Najdoski dr. Ilija »

Да је Терза способан, јесте, да је "риба" за ове мутне воде, јесте.
Питање је само са каквим "задатком" је доведен у клуб?
Први наступи и визија коју је тада изнео, наша деца, подизање њихове вредности на тржишту па враћање дугова је била ОК.
Међутим ради потпуно супротно.
Довео је гомилу половњака због којих ће наша деца на трибине или на позајмице!?
То ми ни најмање неулива наду у боље сутра.
Па ја мислим да би нам сваки гробар урадио исто само да би нас и догодине шутнули из Европе!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by МоСа ВерСе »

Najdoski dr. Ilija wrote:Да је Терза способан, јесте, да је "риба" за ове мутне воде, јесте.
Питање је само са каквим "задатком" је доведен у клуб?
Први наступи и визија коју је тада изнео, наша деца, подизање њихове вредности на тржишту па враћање дугова је била ОК.
Међутим ради потпуно супротно.
Довео је гомилу половњака због којих ће наша деца на трибине или на позајмице!?
То ми ни најмање неулива наду у боље сутра.
Па ја мислим да би нам сваки гробар урадио исто само да би нас и догодине шутнули из Европе!
Помислио сам и ја исто када сам видео да је доведено доста играча и онда чуо објашњење. Поента је да ове године у први план избаце Луку и још неког омладинца а да остали који играју имају какву такву тржишну вредност.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by crazynorth75 »

Meni samo nije jasno onda kakvu tržišnu vrijednost mogu imati igrači poput P. i S. Đorđevića, Gavrića, Planića, Kahrimana, Despotovića...? I još pored Milijaševih baluna, gdje ni majstori poput Nejca i Laze ne mogu doći do izražaja?
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by Велики Делија »

Терза до сада ни једним јединим потезом није доказао да је нешто другачији од свих његових претходника од 1993. па на овамо.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by Константин »

crazynorth75 wrote:Meni samo nije jasno onda kakvu tržišnu vrijednost mogu imati igrači poput P. i S. Đorđevića, Gavrića, Planića, Kahrimana, Despotovića...? I još pored Milijaševih baluna, gdje ni majstori poput Nejca i Laze ne mogu doći do izražaja?
Мора да верујеш у то. :nindza:
Поготово јер смо се претходних година намлатили пара а ове године и не покушавамо да играмо Европу а то је по новом изгледа плус.
Врста која изумире
User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by Nickcooler »

Субота. Звезда те зове. Сви на Маракану.

Први пут у животу се осећам, па... Мало ме срамота да кажем ово, али празно. Поприлично. После дуго чекане титуле фотељаши са запада Маракане, СНС и СПС струја која стоји иза фикуса који носи име Драгана Џајића је успела да баци у воду све оно што су играчи заједно са најбољим рокером међу тренерима успели да ураде. Упропастили су прилику да играмо квалификације за ЛШ и ЛЕ. Ко зна, можда и да уђемо у неко од два такмичења.

У међувремену, дошао је Терза, почела је да се форсира прича о дечици пониклој на Аутокоманди, а ја сам поново почео да се загревам. Нисам ни успео да похватам ко од ових нових клинаца игра на којој позицији, а Кахриман је стигао у клуб, иако имамо најбољег младог голмана Европе. А онда ми се преврнуо желудац кад је Лалатовић, још један у плејади српских тренера чија игра нема главу ни реп, почетак и крај и која би да је град била Лондон стално обавијен маглом, али не овај модеран, већ онај средњовековни, нападнут дифтеријом, тражио још десет појачања. О не, само не прелазни рок а ла Буњевчевић. Није био. Дошло их је само пет.

Без обзира како се ти момци звали, суштина је почела да се назире. Говори оно што воле да чују Звездаши, ради оно што одговара џепу. И процентима. И уграђивањима.

Поново нам фали штопер. Поново имамо доброг новог играча који није спреман. Поново имамо Милијаша. Поново немамо тренера. Још једна сезона. Варијација на тему.

И док се они преко брда брукају годинама уназад по Европи, ја размишљам да ли је срећа што нисмо играли Европу, јер, нисам сигуран да бисмо боље прошли.

Не, ја то себи да допустим нећу. Јер нама је титула увек била средство, а њима циљ. Зато ми имамо Бари. И увек ћемо га имати. Шампиони Европе. Шампиони света. Милан, Реал, Манчестер, Барса, Бајерн, Ливерпул. То је наше друштво. Лепо каже чика Љуба Тадић.

Сутра се слави титула. Сутра је почетак нове сезоне. Сутра идем да поздравим шампионе. Сутра идем иако знам да је срање. Јер верујем. Јер сам мазохиста. Јер волим. А љубав не бира. Јер још давно к'о дете ја наш'о сам пут, да будем уз тебе и срећан и љут.

И поново бубњи у ушима. И поново се узбуркава крв. И поново срце лупа. И поново сам луд. За тобом Звездо, песма се ори, једите говна, ми смо шампиони!

Субота. Маракана. 19:30. Звезда.
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ник мајсторе, свака част! :ziveli:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 1. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Раднички Ниш

Post by naka »

Najdoski dr. Ilija wrote:Ник мајсторе, свака част! :ziveli:
Pridruzujem se. Ovo je Mosa razlog i razumno objasnjenje. Sve je qrac, ali sam mazohista jer je volim. A ne Bari, gledajte Mancester, navijajte za Bajern, pomazemo kad joj je najteze, ako ne dodjemo to je kraj, ajde da slavimo i sl.

Igra li Lazovic? Nisam ispratio..
Locked