3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Il genio »

Image

Derbi meč 3. kola JSL igra se na stadionu Karađorđe u Novom Sadu gde će domaća Vojvodina dočekati Crvenu zvezdu. U prethodna dva kola Vojvodina je zabeležila pobede protiv OFK Beograda (3:0) i Mladosti iz Lučana (2:1), pa će to biti duel dve ekipe koje su ostvarile maksimalan učinak u prva dva kola šampionata.

Crvena zvezda će (najverovatnije) i ovu utakmicu odigrati bez pojačanja jer čelnici kluba još uvek nisu uspeli da nađu zajednički jezik sa bivšim igračima i klubovima kojima duguju, pa se očekuje da na Karađorđe istreči istih 11 momaka kao na prethodne dve utakmice, a to su: Rajković, Petković, Pavićević, Lazić, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Savićević, Lazović, Pečnik, Rakić. U tom sastavu beogradski crveno – beli će nastupiti poslednji put jer odmah nakon utakmice, kapiten Nenad Milijaš odlazi u tursku Manisu. Biće to 195. nastup u dresu najdražeg kluba za koji je postigao 66 golova i učestvovao u osvajanju tri titule i dva kupa. Ako ne bude nekih iznenađenja, to će biti poslednja izmena igračkog kadra u ovom prelaznom roku.

Image

Utakmica sa Vojvodinom će biti prvo ovosezonsko gostovanje izabranika Nenada Lalatovića i samim tim predstavlja prvi ozbiljniji test u sezoni. Presing, velika agresivnost i visoko postavljena poslednja linija su bile najuočljivije karakteristike igre do sad, a utakmica u Novom Sadu ćenam dati odgovor na pitanje da li je takva igra moguća i van Marakane. Za razliku od nekih superligaških terena koji zbog lošeg stanja predstavljaju veliki problem crveno-belima, teren u Novom Sadu je u odličnom stanju pa će igrači oba tima imati sve uslove da pruže maksimum.

Sa druge strane Vojvodina je zabeležila jedan od najboljih startova u prvenstvu u poslednjih nekoliko godina iako se nisu proslavili u kvalifikacijama za Ligu Evrope gde su ispali od slovačkog Trenčina. Ekipa se nije puno menjala u odnosu na prolećnu polusezonu. Jedina dva značajna odlaska su Sergej Milinković-Savić koji je pojačao Genk i Nemanja Radoja koje je posle utakmice sa OFK Beogradom zadužio opremu Selte iz Viga. Vanja Milinković-Savić, talentovani golman je ovog leta postao igrač Mančester Junajteda ali će do kraja sezone biti na pozajmici u redovima novosadskog superligaša. Tim Vojvodine predstavlja pravi primer spoja mladosti i iskustva. Okosnica tima su klinci iz Vošine škole poput Gaćinovića, Poletanovića, Nastića, Babića, Ivanića te spomenutog Milinković Savića, a dopunjuju ih iskusni superligaški igrači Pekarić, Puškarić, Alivodić i Veselinović. Najveća opasnost preti od Lazara Veselinovića koji je bio strelac dva izuzetno lepa gola u Lučanima, kao i od uvek raspoloženog u deulima sa beogradskim klubovima Envera Alivodića. Takođe velika opasnost vreba od trija Vošinih klinaca u veznom redu, Ivanića, Poletanovića i Gaćinovića. Ako je napad nešto na šta će novosađani polagati najviše nade, odbrana bi mogla da predstavlja slabiju tačku. Četvorka u sastavu Puškarić, Babić, Pekarić i Nastić nije ulivala previše sigurnosti. Ako je suditi po sastavima koji je Zoran Marić izvodio na prethodne dve utakmice, u subotu treba očekivati sledeći tim:
Milinković-Savić, Puškarić, Babić, Pekarić, Nastić, Poletanović, Makarić, Gaćinović, Ivanić, Alivodić i Veselinović.

Početak utakmice je u subotu 23. avgusta u 20:30, direktan prenos je na televiziji Arena sport 1.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... BMFuKbNZ5k[/youtube]
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Il genio »

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Opa...ko će nama sada na crtu? :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

dacha od bosne wrote:
Opa...ko će nama sada na crtu? :mrgreen:
Каже Лалатовић да су они благи фаворити. :)
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Il genio »

Posto smo registrovali pojacanja, ocekujem da eventualno Gavric bude u startnoj postavi umesto Vukana ili Nejca, a sve ostalo isto kao na prethodne dve utakmice. Ne verujem da ce Lalatovic nesto vise menjati do pauze u prvenstvu koja je izmedju 4. i 5. kola. Mnogo veca konkurencija ce biti na klupi, videcemo da li ce prekaljeni JSL igraci potisnuti decu na tribine.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Ja sam ubijeđen da Planić odmah upada mjesto Lazića, moguće je i da Gavrić uleti, mada realno nema potrebe, al' haj...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by tsva »

deca su zavrsila sa igrama
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by nyc »

Jebiga. Iako bih voleo da nisi u pravu, tsva. Uzdam se u Lalata da će im davati - kao i dosad - od 10 do 30 minuta u drugom.

Mene od ovih "novoregistrovanih" najviše zanima Bosančić. Baš bih voleo da ga vidim sutra.
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Markoss »

Najbolja stvar koja se nama dogodila je sto nismo licencirali ova pojacanja za prva dva kola, sad ce da bude veselo kad zaigraju Plana i Gavra.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

Требали смо бар још ову да играмо са ростером из прва два кола да видимо стварно од чега су ови момци.
Ипак је гостовање Војводини можда и највећи тест у ТРЛ (Толе Распала Лига) ;) !
Ја лично највише чекам да видим на терену Боскета и Аврамовског.
Ако Рајко издржи притисак Кахримана онда ће стварно бити врхунски голман јер осећам да "стручњаци" једва чекају први кикс да би га склонили са гола тобоже да га " сачувају од притиска" а да је и он сам тога свестан!
Све у свему победа би пуно значила свима а мени је жао што ћемо од вечерас, сасвим извесно, Рилета и Вукашина ретко да гледамо!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by naka »

slažem se sa Ilijom. Rajković je biser kako drugari vole da kažu i vrlo je bitno da se dovede neko ko će raditi sa njim. Žalosno je reći ali napad počinje od odbrane, a obzirom da dečko ima osećaj za izletanje, hrabar je, inteligentan a kako igramo većinom protiv bunkera normalno je da nam poslednja linija bude na 40m sa brzim štoperima i njim koji izlazi. Od formacije gde su svi nazad sa kapitenom u krilu nema ništa u ozbiljnijim utakmicama.

Žalosno je što mi se čini da Rajković ne bi ni bio opcija da se tole nije umešao. Isto tako, volim brze i inteligentne štopere. Jovanovića sam pogledao malo na treningu i on treba da igra pre "pojačanja". Za Mbođa sam mislio da je zadnji vezni. Za štopera čini mi se da je spor. Vidi se da je jak na nogama, ali treba da stigneš nekog ako pobegne (kao Adi). O planiću ne bih za sada. Dakle gomilanje gde neko ko ima potencijal treba da stane sa strane.

uvek mi je bilo muka od "naše dece" ali čini mi se da imamo prvi put par igrača koja se smisleno mogu ispratiti (jović, Ristić, stojanović, Rajković). Oni moraju igrati svaku u ovakvoj ligi ali uz normalan pristup i određeno vreme. Normalan pristup sigurno nije ono što Terzić radi sa Jovićem.

Nisam gledao prošlu utakmicu na kojoj je kapiten ispisao zlatne stranice naše istorije, ali sa zadovoljstvom ću ispratiti danas jer je Voša jedina ozbiljnija ekipa, iako ne očekujem povoljan rezultat. Mislim da njihovi klinci iz srednjeg reda ukoliko spoje dva tri pasa mogu vrlo lako da ulaze u ozbiljne šanse. O Alivodiću koji se uvek naigra protiv nas da ne govorim.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Prema pisanju žurnala Miloš Bosančić još uvijek nema pravo igranja za Zvezdu, jerbo sertifikat iz Koreje još nije stigao.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by naka »

On i ovako ne bih mogao. Zaista je nespreman. Ide za desetak dana reprezentativna pauza, pa će posle toga valjda moći. S jedne strane blesav, nije trenirao mesec dana dok je ono trajalo, a sdruge strane poruke "podrške" tako da ne znam. Definitivno ima problem sa glavom ali mislim da može mnogo značiti. Opet makedoncu bi trebalo naći ulogu, Ristiću takođe.. Videćemo. Čim ode legenda Manise..mada dok ga ne vidim u crno belom dresu, ne bih da malerišem.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Константин »

Вечерас је и први озбиљнији испит за тренера, поготово у свијетлу новолиценцираних придошлица. Баш ме интересује ко ће на терен и ко се уопште неће ни скинути, а посебно статус ових пар клинаца који послије дууго времена барем дају знаке живота да би могло бити нешто од њих.
Што се Босанчића тиче дефинитивно је добио тегове на ногама у виду беспотребног притиска због неких лажних принципа мањине која све то форсира. Само класни играчи то превазиђу без проблема, покажу на терену шта знају а и ментално су јаки. Босанчић није класа али с друге стране ни захтјеви у овој ТРЛ (како рече Илија :) ) нису специјални. Тако да видјећемо врло брзо када почне да добија шансу на ком је нивоу и играчки и ментално.
Врста која изумире
Locked