3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Константин »

У односу на Сеју апгрејд у игри поготово када поведемо.Солидно смо затворили брзе играче Воше и нисмо се једино бранили код вођства, већ смо нешто и покушавали. Пар пута и брзи у транзицији из одбране у напад, назиру се неке контуре у игри. Ипак, још је јако рано за похвале, осјећај 3 бода у НС је далеко јачи од приказане игре.

Рајковић 7, мали само напријед
Петковић 6.5, бољи
Павићевић 7, стандардан за ову лигу
Лазић 6.5, бољи него икада до сада
Мијаиловић 6.5, ред беспотребне ноншаланције па ред искуства и доминације (за ову лигу)
Ковачевић 7.5, најбољи данас, утисак дана када Петковић покушава да стигне Иванића, Тенк спринта 20м, стиже и затварају играча Воше као од шале, баш оно што задњи везни треба да ради у дефанзиви
Милијаш 5.5, танко
Савићевић 6.5, види се да није дунстер, мора порадити на физици имаће шта да покаже
Печник 6, вечерас само борбен
Лазовић 5.5, уз Микија најлошије изгледао вечерас само један добар продор вечерас за њега мало
Ракић 7, писмено код голчине, штета за повреду
Јовић 6.5, мислим да би се боље сналазио у 4-4-2 али види се таленат, у дуелу није боранија добро се креће, штета што није дао оно јер би му много значило, Терза да олади мало јер како буде већа пауза без гола притисак ће бити већи ипак је он дијете
Гогић 6, радио оно зашто га је тренер и увео, позиционо у фази одбране добар, са лоптом тањеж
Гаврић, ништа
Врста која изумире
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Задовољан сам, покисао јесам, али кад сам видео паролу, срце ми угреја. :)

Добро тактички одрађено, оцене су ми као и у Константина, само мања оцена Вукану јер оно поред труда нема ама баш ништа фудбалско. Нек поправља ту главу више, треба нам. Лазу продати што пре, а Лазић ме позитивно обрадовао.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 2cd9bf65b7" onclick="window.open(this.href);return false;

Парола изуВа. Давно нисам више био одушевљен креацијом.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Хлад Малиганович »

И кад смо већ код тог сајта, ја својим очима нисам веровао како је Лазић вечерас играо. Невероватно, давно ме нешто није тако пријатно изненадлило, играч утакмице, без конкуренције.

Вукан- човек се саплиће о лопту на свакој утакмици. На жалост, он потврђује моје мишљење о њему од старта.

Петковић- одличан.

Џони- мамуран.

Печник- неспреман.

Јовић- гледам га као знак за долар, а не као играча.

Лазовић, штета за овог момка, али видети под Вукан.


И тако.. На жалост, јајарили смо до ових бодова, али шта ћеш. Нови Сад је наш.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Igramo mnogo bolje nego li prethodnih sezona. Jedino me brine igra sa jednim napadačem. Ali nadam se da Lalata zna šta radi. Po meni je Lazić odigrao utakmicu života. Ako kojim slučajem ovako nastavi biće možda i najprijatnije iznenađenje za mene.
Sve u svemu, veliki apgrejd u odnosu na prošlu sezonu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

Три бодића у Новом Саду, тога одавно није било, мало је рећи да сам задовољан! :kolce:
Ништа спектакуларно али може да се гледа.
Драго ми је што се после гола више не јајари него настављамо да играмо.
Приметно је и да је екипа задржала карактер од прошле године, поред још једне рецке на зиду то је можда још и понајвећи бенефит од прошле године.
Иако је мој став око кепа познат, видећемо како ће све да изгледа без њега?
Људи није мала ствар добити сланинаре у њиховом дворишту, нада опет почиње да тиња!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Nolle »

Rajković 7 - Treća utakmica, bez primljenog gola. Bravo mali! Prvu loptu je boksovao, posle ih je i hvatao na centaršut po onakvom terenu. Pun je samopouzdanja

Petković 7 - Možda najbolja partija u crveno belom dresu. Nadam se da će ovo biti neka konstanta i da će Džoni da se ugleda malo na Petka.
Pavićević 6,5 - Slabiji deo štoperskog tandema, uz to i igrao se malo pozadi, pogotovo u prvom poluvremenu. Nije mi se lično svidela njegova partija.
Lazić 7,5 - Svaka čast malom, tera navijače Zvezda da jedu sve ono što pričaju o njemu: vezara, kiksara, nemač pojma...
Mijailović 5 - Bruka i sramota

Kovačević 6,5 - Nikako da se izdigne malo i odigra onako kako zna. Sve tri utakmice igra dosta mlako, ni vamo ni tamo.

Lazović 5,5 - Sledeće kolo klupa.
Milijaš 6 - Kep, sve najbolje u Turskoj! Živ nam bio!
Savićević 5,5 - Posle dobre poslednje utakmice, mislio sam da može možda, ali, lupio mi je šamarčinu sinoć.
Pečnik 5,5 - Najgora partija u crveno belom dresu

Rakić 7 - Sem gola, duplo golo, slaba kretnja u polju

Jović 6,5 - Šteta za promašaj. Onakav osećaj za prostor se ne uči. Hoće lopta malog i to ti je. Sa svojih 16 godina, u vazdušnim duelima sa iskusnim Pekarićem bio je dosta dobar.
Gavrić 6 - Izmena koja je trebala još na poluvremenu umesto Laze ili Pečnika
Gogić / - Sramotna izmena u stilu Bata Đore

Treća pobeda, 9 bodova, 6 golova, nijedan primljen. Idemo dalje. Odigrali smo slabu utakmicu, jer vezni red uopšte nije bio na nivou nekom koji je bio potreban u ovoj utakmici. Odbrana iako je ispala nekoliko puta najbolji deo ekipe, jer je pokazala najveću borbenost. Sve ovo ispred Kovačevića duplo golo, Jović nije dobio nijednu konkretnu loptu sem one jedne šanse. Zato za njega veća ocena od ostataka.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Šteta što nismo zabili još koji gol, Vojvodina se prosto nudila da ih iskontriramo. raduje nastup Rajkovića koji je sve sigurniji, Lazić odigrao utakmicu karijere (doduše za n jega je svaka utakmica karijere u kojoj ne napravi neku glupost), Vukan najgori, uz Gavrića (kome je izgleda plafon ofanzive na iznudi aut) i nešto malo boljeg od njih kepa. Vidjelo se i da je Luka Jović preusamljen u napadu, mada je fino primao lopte i davao ih lijevo-desno, valjalo bi da je onaj udarac išao u ugao, a ne po sredini.

Rajković - 7
Petković - 7,
Pavićević - 7
Lazić - 7,
Mijailović- 6,5,
Kovačević - 7,
Milijaš - 5,5
Lazović - 6,
Savićević - 5
Pečnik - 6,5
Rakić - 7;

Jović 6,5,
Gavrić 5,
Gogić 6,5
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Dennis Rodman »

Lazić izuzetno prijatno iznenađenje, ostaje da vidimo je li bila una hirundo ili će nastaviti ovako. Što se tiče kritike, evo zašto sam ga ja npr. kritikovao, pa i više od ostalih igrača: kiksao je najviše u društvu još tri štopera koji su puno kiksali: Krneta (pu pu pu srećno i ne vraćaj se), Martinović i Omega. Razlika u odnosu na njih je bila što se on najbrže vraćao u tim nakon kikseva, a počeo je i evro sezonu bez ikakvog pedigrea, znači bilo je očigledno guranje. Prošle polusezone, u našoj utakmici sa Spartakom, opet kiksa kod njih... ajd neka mu ovo bude novi početak i bićemo svi srećni, ali ne vjerujem dok ne vidim par povezanih ovakvih utakmica. Igrač utakmice.

Rajko - novi omiljeni igrač :kolo:

Rakić - alal vera. Onako se tuče po lopti. Eh, samo da mu ćaća nije staklar...

Što se igre tiče, imamo najbržu transformaciju ne pamtim od kada, lako se prenosi lopta i ulazi u opasnu zonu. Problem je u odbrani gdje često ostaje previše prostora. Do sada teleligaši nisu uspjeli to da iskoriste.
Zvezdaš. Robista.
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Markoss »

Lalatović za ove tri utakmice pokazuje sposobnost da vodi Zvezdu uspešnije od prethodnika koji je doneo tu dugo čekanu titulu, s toga mi je i žao što me je tokom prelaznog roka nervirao tražeći kamion pojačanja od kojih polovina nije za Zvezdu. Sve u svemu, realan rezultat bio je 0:3 jer je u dva navrata lopta pogodila Vanju Milinkovića u nogu na gol liniji.

Rajković- 7, sigurnost, hrabrost, liderstvo, pritom odličan refleks i fiizičke predispozicije- ne znam šta treba da se desi, pa da on ne bude prvi golman reprezentacije narednih 15 godina i šta treba da se desi pa da ne brani u nekom od najjačih evropskih klubova. Čak bih mu ja dao i veću ocenu sad, ali Vojvodina zaista nije mnogo pretila.

Petković- 7, obožavam ovog momka jer ima dribling, a igra beka, pritom je čuvao Gaćinovića veoma uspešno.

Pavićević- 6,5, nervozan u prvom poluvremenu, ali ovakvi iskusni štoperi i kada lošije uđu u meč, prosto imaju neke fore i odigraju na iskustvo do kraja.

Lazić- 7,5, njegova najbolja partija u Zvezdi, ako bude igrao ovako do kraja polusezone, ubediće me da sam pogrešio.

Mijailović- 6, protivnik nam redovno pravi probleme po njegovoj strani, jer on redovno ostavlja rupu nazad, posle je malo došao sebi, pa je bolje odigrao, čini mi se da nema snage za 90. minuta.

Kovačević- 6, čini mi se da nije napredovao ni malo od njegove prve utakmice kod nas.

Milijaš- 5,5, mnogo slabo, nek je sa srećom u Manisi.

Lazović- 5,5, sem prvog poluvremena protiv Radničkog, ostalo je bilo katastrofa, ali razumem ga. Momka smo trebali pustiti da ode u taj Standard, ako je već bilo ponude, ovako zaista ne znam šta planiraju da rade, ali njega bi još 6 meseci kod nas- ubilo.

Pečnik- 6, pokušavao je nešto, ali baš ga je dobro čuvao Puškarić.

Savićević- 5, očajna partija, tačnost pasova 0 posto, svaku kontru koju je mogao da upropasti- upropastio je. Zaista više počinje da me nervira što je dečko takva sisica i što kad uđe slabije u utakmicu, ne može da se opasulji narednih 90 minuta. Ipak je pozitivno to što je borben i što stalno trči, ali on za desetku jednostavno nema završni pas, a nama je to potrebno, možda ga treba probati na desnom krilu kad Laza ode.

Rakić- 7, dao je gol, iako je bio povređen, ali ruku na srce, dosta mu je pomogla i očajna intervencija malog Vanje. Međutim, fino je ušao u utakmicu, par visokih lopti je primio i donekle je bila šteta što je morao da izađe.

Jović- 6,5, njegova je bila gotovo svaka lopta, iako je igrao protiv dvojice štopera koji su viši od njega, ipak bio je previše udaljen od gola i njemu ne odgovara to. Takođe mu ne odgovara da iza njega igra Vukan koji ne zna da odigra pas u prostor, mislim da bi povratak Ninkovića najviše dobrog doneo Luki, koji je upravo najopasniji, kada dobije loptu u prostor iza leđa odbrane, a Nine je majstor u tome. Tako da, Terziću, ako planiraš prodaju Jovića za masne pare, onda nagovaraj Ninkovića kako znaš i umeš.

Gavrić- 5,5, uspeo je za 20 minuta da upropasti par kontri, nevidljiv, bezidejan, nema levu nogu izgleda, itd itd.

Gogić- 6, malo je igrao, al uradio je ono što je do njega.

Treba istaći i da smo igrali protiv ekipe koja ima možda i najgoreg trenera u ligi koji u 85. minutu pravi dve izmene, a ekipa mu gubi. Žao mi je što je mali Luković kod njih, al šta da se radi. Vojvodina se ipak izvukla da ne bude i veći poraz, iako smo mi objektivno bili slabi, odnosno veznjaci nisu mogli da stvore neku šansu malom Joviću.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
ciganin
Новајлија
Posts: 9
Joined: Thu Jun 05, 2014 4:48 am

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by ciganin »

Rajkovic 7.5 odlican,buducnost,samo napred

Petkovic 7 dobar u ofanzivi,trudio se i u defanzivi i bio dobar i tu

PaVicevic 8 suvisno je bilo sta reci,dominirao

Lazic 8 vise nego odlicna partija,samo da nastavi ovako i dobicemo igraca kakvog zelimo

Mijailovic 6 nekako totalno odsutan

Kovacevic 7 mora mnogo bolje u ofanzivi u smislu prenosa lopte iz odbrane u napad

Milijas 5 bas bas bas tanko,bez trcanja i zalaganja,srecno u Turskoj

Laza 5.5 odsutan u oba pravca

Savicevic 5 tesko da se je moglo naci bar jedna pozitivna stvar sinoc kod njega

Pecnik 5.5 totalno van forme

Rakic 7.5 gol,dobro gradio loptu i dobijao vazdusne duele par puta
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by lucky#13 »

Lazic je odigrao dobru utakmicu pored indisponiranih igraca vojvodine. Cak i pored dobre tekme imao je par ispada i losih postavljanja. Nikad od njega igrac,videcete da ce uskoro na klupu
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Ma daleko od toga da je on dobar igrač, ali ipak je odigrao veoma solidno s obzirom da smo svi očekivali mnogo lošije partije od njega.

Rajkovic 7.5
Petkovic 7
PaVicevic 7
Lazic 7.5
Mijailovic 5.5
Kovacevic 6.5
Milijas 5.5
Laza 5.5
Savicevic 5.5
Pecnik 5.5
Rakic 7.5

Jović 6.5
Gavrić 5.5
Gogić 6
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by Ганац »

Utakmicu nisam gledao, međutim malo me ljuti kada vidim da se Nejcu daju male ocene, čovek je stigao na pola priprema i nije još uvek potpuno spreman, ali on uvek ide sa 100% sebe i ne štedi se.
Osim toga njegova prirodna pozicija je desni spoljnji a sada igra po levoj strani, nikada se ne buni, igrao je i beka, imam osećaj kada bi mu trener rekao danas braniš da bi on na to rekao "nema problema šefe".
Zato mislim da njegove lošije partije na početku sezone treba istrpeti, biće on onaj pravi kada bude trebalo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 3. коло ЈСЛ: Војводина - Црвена звезда

Post by lucky#13 »

Igrace treba da ocenjujemo po tome kako su igrali utakmicu a ne po starim zaslugama.

Rajkovic 7
Petkovic 7
PaVicevic 6.5
Lazic 6.5
Mijailovic 5.5
Kovacevic 6
Milijas 5.5
Laza 5
Savicevic 5
Pecnik 5.5
Rakic 7

Jović 6
Gavrić 5
Gogić 6
Locked