1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by Il genio »

1/16 finala kupa Srbije


Image sreda 24. septembar, 19 hImage

U 1/16 finala Kupa Srbije sastaju se finalisti iz sezone 2011/12, Crvena zvezda i Borac iz Čačka. Zanimljivo je da će se isti rivali sastati i tri dana kasnije u okviru 7. kola JSL, a samo će se zameniti uloge domaćina.

Zvezda se posle neplaniranog kiksa u Kruševcu vratila na pobednički kolosek pobedom protiv Novog Pazara. U utakmici koja je na trenutke ličila na fudbalsku uspavanku, crveno - beli su osvojili sav plen zahvaljujući dvostrukom strelcu Đorđu Rakiću. Ipak utisak je da su izabranici Nenada Lalatovića pružili još jednu u nizu (ispod)prosečnih partija. Kako se bliži duel sa Partizanom koji bi mogao da reši mnoge stvari (9. kolo JSL) jasno je da je neophodno da se podigne forma koja nije na zavidnom nivou. Duel sa Borcem će biti prvi test.

Protiv Pazaraca videli smo neka od letnjih pojačanja na delu, prvi put sa ozbiljnijom minutažom. Ipak nerealno je očekivati da će ponovo biti izloženi velikom naporu u roku od 4 dana, pa će kup utakmica sa čačanima biti prilika da možda ponovo vidimo Zvezdine klince na delu, koji su u poslednje vreme u drugom planu.

Borac je svoju povratničku sezonu u najvišem rangu započeo sa po dve pobede, remija i poraza u 6 odigranih kola. slavili su protiv Donjeg Srema i Radničkog 1923, remizirali su sa Čukaričkim i OFK Beogradom, a porazeni su u duelima sa Radom i Mladosti iz Lučana.
Sa klupe ih predvodi Bogić Bogićević, trener koji je poznat kao specijalista za utakmice sa beogradskim večitim rivalima. Najbolji strelac ekipe je napadač Dejan Đenić sa tri postignuta pogotka. Interesantno je da u Borcu trenutno nastupaju dva igrača koja su se u prošlosti dovodila u vezu sa Crvenom zvezdom. Prvi je Mario Božič, zadnji vezni, svojevremeno velika želja Roberta Prosinečkog, a drugi je Havijer Kohene, paragvajski štoper, koga je predlagao tadašnji sportski direktor Zoran Stojadinović.

Karte za utakmicu Kupa prodavaće se u utorak, 23. septembra od 11,00 do 16,30, odnosno u sredu na dan utakmce od 11,00 pa do početka meča. Cene su sledeće:
Sever: 200 dinara
Istok: 400 dinara
Zapad: 500 dinara
Vip1 i Vip2: 1000 dinara
Vip Galerija: 1500 dinara

Sezonske karte, kao i do sada za Kup takmičenja, neće važiti.

Meč Crvena zvezda - Borac počeće u sredu u 19,00 časova. Direktan prenos je na tv Arenasport 1.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by crazynorth75 »

Očekujem malo izmiksovan sastav, nadam se barem Ristiću u startnih 11. Volio bih i da bar na ovoj utakmici proba sa dvojicom klasičnih špiceva. Manji odmor je sigruno potreban Lazoviću i Pečniku, možda i Rakiću obzirom da je imao probleme sa povredom.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by lucky#13 »

Publike je sve manje i manje. Razlog je naravno cena karata! To se pokazalo i prosle sezone, pogotovo sa KKCZ, a evo nastavlja se i ove sa FKCZ. Jednostavno, sta god ko mislio, ljudi jednostavno nemaju 400-500rsd za kartu. Studenti nemaju, roditelji nemaju jer njima zbog dece treba duplo. Da ne pricam o nekome ko putuje do Bg. Zemlja je propala potpuno, ljudima smanjuju priode i jbg.

Sto se tice same utakmice, sve osim pobede je veliki neuspeh. Ocekujem neke male izmene u timu, videcemo.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by Ганац »

lucky#13 wrote:Publike je sve manje i manje. Razlog je naravno cena karata! To se pokazalo i prosle sezone, pogotovo sa KKCZ, a evo nastavlja se i ove sa FKCZ. Jednostavno, sta god ko mislio, ljudi jednostavno nemaju 400-500rsd za kartu. Studenti nemaju, roditelji nemaju jer njima zbog dece treba duplo. Da ne pricam o nekome ko putuje do Bg. Zemlja je propala potpuno, ljudima smanjuju priode i jbg.

Sto se tice same utakmice, sve osim pobede je veliki neuspeh. Ocekujem neke male izmene u timu, videcemo.
+10000!
A o tekmi, pa normalno da moramo da miksamo i da što više igrača ubacimo u mašinu, da budu spremni i da se ne oseti nedostatak nekog iz 2prve" postave zbog žutih ili pu, pu, ne daj bože kakve povrede.
Sve osim pobede bi bilo prvorazredno iznenađenje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by Константин »

Цијена карата је врло битан фактор али наравно да није и једини. Тих неколико пива уштеде би се пронашло да постоји стратегија и циљ, да постоје људи у спортском дијелу и управи којима се вјерује тада би постојала и енергија. Давно сам рекао, навијачка енергија није перпетумобиле, ми смо је потрошили врло лошим радом, сумњивим ликовима умјесто нормалних, дунстерима умјесто врхунских спортиста, преварама, са свим оним стварима недостојним једне Црвене Звезде. Остали су углавном млађи који је мање црпе из Звезде а више из ултрас и ван наставних батерија, а и то нажалост чини се јењава.
Од утакмице не очекујем ништа, можда бих и очекивао да тренер каже да ствара а не крпи тим од играча које је углавном тражио и да нам Фалкао не сједи на клупи заједно са осталим клинцима док се мучимо да дамо гол против левата из ТСЛ.
Врста која изумире
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by Markoss »

Treba izmešati sastav maksimalno moguće, pre svega očekujem Jovanovića, Ristića i Jovića od početka, ostalo kako bude. Ne verujem da ćemo izgubiti sve i da izađe kompletno drugi tim, a ovo je npr idealna prilika da Grujić i Jokić uđu s klupe, eventualno i Stojanović.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by Najdoski dr. Ilija »

А на крају ће у првих 11 да буду Планић, Гогић, Деспотовић и Гаврић!
Остављам могућност да омашим маx једног.
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by Dennis Rodman »

Borac nije za potcjenjivanje, ali Ristić mora od starta, a Jović bar pola sata. Odmoriti Rakića, u prosjeku 2 puta po utakmici se drži za neki dio tijela sa bolnom grimasom, obično za rame. Ne vjerujem da je Bosančić fit za srijeda - subota i iznenadilo bi me da ga stavi u startnu. Risitć fix. Tenk bi isto mogao da odmori, on je potrebniji za prvenstvo. Za Lazovića ne znam, treba ga probuditi nekako...
Zvezdaš. Robista.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by crazynorth75 »

Ja bih odmorio prije svega Rakića, Lazu i Nejca, Bosančića da igra po svaku cijenu, samo će tako uhvatiti formu. Lalatović je i najavio nekoliko promjena i mjesto za igrače sa klupe, ja sam ubijeđen da će to biti ovi što ih dr Najdoski pobroja. A mene da se pita sutra fino -

Kahriman - Petković, Jovanović, Lazić, Antić - Gogić, Savićević, Bosančić, Ristić - Despotović, Jović.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by Il genio »

MONDO je uspeo da sazna koje igrače će mladi strateg sigurno odmoriti u duelu protiv "zebri", a to su Aleksandar Kovačević, Vukan Savićević, Miloš Bosančić i golman Predrag Rajković.
http://mondo.rs/a730180/Sport/Fudbal/Sa ... araju.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by lucky#13 »

Ako zaustave sliku na minut, izbrojacu sve navijace na istoku :) Mislim da ce ovo biti najmanja poseta u poslednjih 5 godina. Veca je steta sto igramo pod reflektorima i trosimo 15k evra za to, ali dobro.
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by redneck »

Kakva je ovo raspustena banda u napadu,sunce ti jbm.
Niko ne vidi saigraca u boljoj poziciji vec sutiraju i igraju
napadaci krila i srednjaci kako im je qrcu ceif.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by crazynorth75 »

Za naše uslove interesantna utakmica, Borac je pokazao kolika je glupost svake ekipe koja dođe da se brani. Možda i zato što je kup, ali ljudi su odigrali korektnu, otvorenu, utakmicu u kojoj je bilo dosta šansi na obje strane, kamo sreće da je svaki put tako. Kod nas Gavrić pokazuje iz kola u kola koliki je to zajeb, ispljunuti toliku lovu za teški prosjek. Dobar meč Grujića, a potom i Ristića kad je ušao, drago mi je i zbog Kataia, vidi se majstorstvo, realizacija će valjda doći sa formom. Kahriman dosta dobar danas, štoperi nešto lošiji, Rakić baš razigran kad je ušao. Despotović strijelac, ali ne vidim ja tu puno, možda i griješim.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 1/16 финала Купа Србије: Црвена звезда - Борац

Post by dacha od bosne »

Dobro je da smo pobjedili i da nismo primili gol. Loše je da smo propustili dosta šansi i dali Borcu da stvori nekoliko dobrih prilika. Ostalo ne bih komentarisao jer sam gledao basket, tako da sam samo kraičkom oka pratio fudbal.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked