7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by Nolle »

- Rajković pun samopouzdanja, skinuo je ono svaka mu čast. Lep bi gol bio, batica šutnuo iz mesta, išla je pod prečku.
- Rarkić i Gavrić marš iz startnih 11, unutra Ristić i Despotović. Despot grize bre! Trči, pritiska gore, to treba da radi napadač.
- Lazić? Ja sam njim oduševljen. Igra bez greške... pupupu da ne ureknem
- Lazović u prvom poluvremenu pokazao nešto
- Pečnika sredina mnogo guši
- Tenk uvek korektan
- Petka će da stigne umor. U jednoj utakmici bih probao Lazića na beku, dok je ovako pun samopouzdanja, da Petko malo odmori.
- Džoniju isto fali svežine.
- Boske hvata dah

Rajković 7

Petković 6
Pavićević 6,5
Lazić 6,5
Mijailović 6

Kovačević 6,5

Lazović 6,5 (zbog igre u prvom poluvremenu)
Bosančić 6,5
Pečnik 6
Gavrić 7 (zbog gola)

Rakić 5,5

Despot 6,5
Ristić 6
Gogić /
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Interesantno je kako je različita percepcija jedne utakmice od čovjeka do čovjeka. meni npr. Despotović ništa posebno nije pokazao, Gavrić se odličn o snašao kod gola, ali njegova igra je da bog sačuva. Savo u zadnje vrijeme nešto lošije partije, mada je i dalje on najbitnija faca u odbrani. Lazić solidna partija. Nejc jeste van forme, ali on i jednim potezom pokazuje klasu, a pristup i odnos prema igri je za svaku pohvalu.

-Rajković 7
- Petković 7
- Pavićević 6
- Lazić 7
- Mijailović 7
- Kovačević 6,5
- Lazović 7
- Bosančić 6,5
- Pečnik 6,5
- Gavrić 6
- Rakić -neocijenjen

- Despotović 6
- Ristić 6,5
- Gogić neocijenjen
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by lucky#13 »

Na celoj ovoj temi, najbolja stvar su slike. HVALA! :)
Sve drugo nije vredno pomena.


Rajković 7 Ovom decku zelim sve najbolje! Sve ispod 10M evra za ovog decka za jedno 2 godine je lopovluk i pljackanje. Tvrdim da u Evropi ovakvih nema,sa ovakvom glavom. (p.s. nisam strucnjak za golmane,al lepo zvuci to sto sam rekao :D )

Petković 6 Mnogo se popravio. Ne zna da centrira, ali zna da da pas. U odbrani sve bolje, izgleda da je do prilagodjavanja.
Pavićević 6,5 KRALJ, kada je on ovakav, zamislite kako bi izgledao Bisevac ili Boze sacuvaj Vidic.
Lazić 6,5 Da nema Pavicevica pljuvali bi ga non stop, mogu da se zakunem. Nadam se da cemo da ga PRODAMO odmah na zimu, dok nas nisu provalili.
Mijailović 6 Ne lici na sebe,a opet odskace. Svima njima iz odbrane treba po pola ocene vise zbog NULA golova

Kovačević 6,5 Staromodni DMC , iskljucivo defanziva i trcanje. Ali za nas i takav je premija.

Lazović 7 Prodajte decka podhitno. Odavno je prerastao ovu ligu. Njemu treba sirok i DOBAR teren, ne moze on na njivama.
Bosančić 6,5 On kao nesto igra, vidi se da ume, ali ja ljudi uopste ne volim taj tip igraca. Kad neko smara loptu uuuuf
Pečnik 5.5 Hoce,trudi se, vidi se da nije spreman. Imam info da bu je zglob kao lubenica.
Gavrić 6 Sto bi rekao Nolle , samo "zbog gola". On meni VEZE NEMA.

Rakić 6 Covek ima neverovatan osecaj da se nadje tamo gde treba. Podseca me na Savu Milosevica (naravno nije taj kalibar)

Despot 5 Cuo sam 3x to ime tokom prenosa. Prvi put za vreme izmene, drugi put zbog faula, treci put jer je bio s loptom na pola.
Ristić 6.5 Za 10minuta odrzao lekciju kako se igra brzo i moderno
Gogić 5 U lice su mu rekli da je visak,da mu se trazi klub,koji mu na kraju nisu nasli. Sta ima da trazi na terenu taj decko,koji mu je motiv da igra? Zasto ne Grujic? Uz svo postovanje Gogicu koga cenim.

crazynorth75 wrote:Interesantno je kako je različita percepcija jedne utakmice od čovjeka do čovjeka. meni npr. Despotović ništa posebno nije pokazao, Gavrić se odličn o snašao kod gola, ali njegova igra je da bog sačuva.
+1
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Slika ima još -

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by Markoss »

Rajković je naš najbolji igrač ove sezone, "hvala" Slaviši što je godinu dana grejao tribine, a hvala i stručnjaku Maksi koji je jeo govna kašikom, eto sad je njegov pulen Vesić rezerva u Radničkom, super.

Lazić je u ovoj utakmici bio bolji deo štoperskog para, Savo je napravio par jako glupih faulova i uopšte ne bi bilo iznenađujuće da je dobio crveni karton, slaba partija. Bekovi onako, Mijailović standardno slabiji deo tog bekovskog para.

Kovačević nastavlja da me ubeđuje da nije napredovao od kad je došao iz Spartaka i da bi mogli razmisliti da od sledeće sezone na toj poziciji damo šansu Grujiću čiji je potencijal veći od Tenkovog. Boske dosta pretrčao, pomagao u odbrani, ali fali mu rutine, očekujem više od njega.

Pečnik mrsomudi mnogo, i počinje da me nervira, neko bi mogao da mu objasni da to što ima otvoren ugovor ne znači da može da igra ko qrac, ali u njegovu odbranu, ne leži mu ova pozicija nikako. Gavrić pojma nema, svaka čast na golu, ali razlika između njega i Milunovića ne postoji. Lazović dosta dobar.

Ne znam na osnovu čega je to Despotović bio dobar, sem što je vršio presing, očajno se dečko kreće, nit je snažan, nit je brz, što bi se reklo- sve zna pomalo, a ustvari ništa ne zna, nema neki kvalitet koji ga diže iznad proseka. Rakić je po meni bolji igrač.

Gogić ušao da čuva rezultat, a Ristić bi mogao komotno i da počinje utakmice, brz je za centralnog veznjaka i ume da raširi, što automatski znači da ima više opcija u napadu.

Zanimljiva utakmica za okvire JSL, ali meni i dalje smeta što igramo na gol manje i što ne koristimo prilike, ima jednom ovako bezveze da izgubimo bodove kad ga primimo u 95. minutu.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Rajković 7,5
Petković 7
Pavićević 6
Lazić 7
Mijailović 6,5
Kovačević 6,5
Lazović 7
Bosančić 6,5
Pečnik 6,5
Gavrić 6
Rakić 6

Despotović 6,5
Ristić 6,5
- Gogić neocijenjen[/quote]
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by Ганац »

Rajković 7,5
Petković 7
Pavićević 6,5
Lazić 6,5
Mijailović 6,5
Kovačević 6,5
Lazović 7
Bosančić 7
Pečnik 6,5
Gavrić 6
Rakić 6

Despotović 6,5
Ristić 6,5
Gogić neocenjen
Svakako bi mi narednu utakmicu krenuo Despotović (kada bih ja odlučivao), sve lopte kokje je Rajko degažirao je ili glavom sproveo do naših igrača ili grudima i dobro se kretao.
Ristić je stvarno plenio sigurnošću, pomislio sam da mu ne mogu celi dan oduzeti loptu kada je uzme pod svoje.
Pečnik će biti onaj pravi kada bude najpotrebnije, za to ne brinem, Gavrić i Rakić su loši i to u kontinuitetu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by nyc »

Nekolka utisaka.

1. Ne mogu da verujem koliko slabije igramo otkako smo se oprostili sa Kepom! Ja ga prozvah Išijas svojevremeno, ali čovek je - sad tek kapiram - bio i Alfa i Omega i sva ona grčka slova izmedju (znate ono, beta, gama, delta...eta, teta...) u timu. Iz rubrike, "Neverovatno - ali istinito".

2. U prevodu, sjajno odigrasmo prvih par utakmica... stalni presing na protivničke igrače, ne daj igraču kod koga je lopta da diše i sl. A onda, odjednom, nasta ovo mučenje. Oj, Slaviša, jesil se to inkognito-ilegalno vratio? Ili možda Lalat svako veče vodi duge razgovore sa Jankosanom... u smislu, ovaj ga iz dalekog Beneluksa savetuje kako i šta da uradi? Ne znam.

3. Ipak, mislim da ste malo preoštri u svojim ocenama individualnog učinka naših momaka. Prvo, golman Rajko. Klinac, dakako, ali ne priznajem ništa manje od 7,5! Pa taj momak deluje 5 puta sigurnije od Bajka koji je proveo onolike godine medj Zvezdinim stativama. Alo? Se čujemo? Oću da vidim da Rajko oma, na startu, ima osmicu. Jestel čuli?

4. Odbrana (i zaštita). Dajte, stvarno preterujete. Pa onaj mladjani Lazić iz utakmice u utakmicu napreduje kao malo ko! Protiv Čačana u Borcu je odigrao FENOMENALNO. Uspeo je čak da pokrpi rupe koje mu je "iskusni" partner ostavio u više navrata. Onda Petko. Momak - za moj ukus i shvatanje ove "kompleksne igre izmedju dva gola" igra više nego dobro. Šta vi očekujete od njega? Da nadmaši Prvog srpskog beka? Poznatijeg pod nadimkom Djora? Neće moći. Jedan je Djora! A Petko je SJAJAN. Probija non stop po desnoj strani, bori se ko lud, oduzima već izgubljene lopte, uklizava, utrčava... Ne znam kako vi, ali ja sam iz utakmice u utakmicu sve zadovoljniji njime na mestu desnog beka. Glede Džonija ludaka... Hajde da kažem da bih radije da preskočim tu temu. Lud jeste ko struja i ovaj najnoviji vulkan u Japanu zajedno. ALI, ume taj bata da promeša protivničku odbranu kao malo koji bek (od Roberta Carlosa naovamo). Ume on da uleti u 16 i napravi dar-mar. Šta mu nedostaje? Pa, jedan svestrani levak koji će sa njim da kombinuje i miksuje. Bosna to nije (barem ne još), Nejc nema više pojma gde je, Gavra je komeNdija živa... i tu smo gde smo.

5. Srednji red. E tu već nastaje kurCšlus, dragi moji. Tenk izgleda da se gubi iz utakmice u utakmicu. Jednu odigra febomenalno, ali onda se pogubi i više nema pojma šta mu je činiti! Ja nekako najviše verujem u Bosnu. Zašto? Pa zato što padam na "potez"! Bosna je u ovih nekoliko utakmica prosuo dovoljno "poteza" da me je KUPIO! On ZNA ZNANJE, narode. Samo da se "uloguje"! Da postane gospodar sog mesta na terenu i eto nama sasvim dobrog igrača na sredini. Sjajna zamena za Kepa - u perspektivi.

6. Nejc? Ne bih. Isuviše sam ga zavoleo prošle sezone da bih uopšte mogao da počnem da komentarišem njegovo brljanje ove sezone. Gledao sam onu njegou šansukada mu je Bosna proturio loptu ko na tacni unutar 16 - gledao je više puta i još uvek ne mogu da verujem kako je USRO MOTKU! A pre i posle te šanse je usro još milion lopti, dodavanja, šansi... Šta se dešava sa našim Slovencem?

7. Napad. KOJI bre "napad"? Gavra? Raki? Laza koji je opasno krenuo da vedžba soliranje?

8. Izmene & mladi. Ristić - DA! Grujić - DUPLO DA! Jović- ne znam, ali mslim da dečko zna fuzbala.

Tolko u ovom prvom izdanju. Ako ne izdanem, biće i drugo.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by Dennis Rodman »

Samo par primjedbi...

Prvo, taj naš "moćni presing iz prvih nekoliko kola". Koliko me pamćenje služi, dosta naših igrača je završavalo utakmice sa grčevima. Možda jednostavno nisu bili spremni za taj nivo zahtjeva, prelazili su limit i nakon nekoliko kola se izduvali.

Drugo, SVI iskusniji igrači igraju vidno slabije. Osim Rakića, ali računam najprije one koji su bili najbolji prošle sezone. Savo je iz utakmice u utakmicu dekoncentrisan, Lazović isto bez fokusa i konkretnosti, Mijailović skoro neprepoznatljiv, Nejc kao da je na početku priprema, van ritma. Ne znam šta je razlog, ali je u neku ruku simptomatično i nikako mi se ne dopada. "Smrdi" na poremećene odnose, možda s upravom...

Rajković! Kakvo je zadovoljstvo gledati ga, a malo nam je Zvezda pružala zadovoljstva, proteklih godina.
Zvezdaš. Robista.
Locked