7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by Il genio »

Image

Prvo poluvreme dvomeča dve crveno-bele ekipe pripalo je timu sa vertikalnim prugama. Da bi misija bila uspešna, potrebno je još jednom savladati Čačane. Ovog puta u prvenstvu i to na njihovom terenu.

Duel u Kupu Srbije poslužio je Nenadu Lalatoviču da odmori nosioce igre i da isproba mlade snage koje su u poslednjih nekoliko utakmica pale u drugi plan, za razliku od početka sezone. U tim će se vratiti Rajković, Mijailović, Bosančić, Pečnik i Rakić. Nažalost na prethodnoj utakmici Avramovski se povredio pa neće biti na raspolaganju narednih nekoliko nedelja. Vukačin Jovanović je bio predviđen kao starter u sredu, ali je zbog povrede izostao iz tim. Povreda je sanirana, pa se očekuje da mladi defanzivac ponovo bude na raspolaganju treneru Lalatoviću.

Startnih jedanaest prema saznanjima Monda su:

Predrag Rajković - Marko Petković, Darko Lazić, Savo Pavićević, Nikola Mijailović - Aleksandar Kovačević, Mihajlo Ristić - Darko Lazović, Miloš Bosančić, Nejc Pečnik - Đorđe Rakić.

Prema rečima Zvezdinog stratega, odlaganje utakmice sa Borcem koja je trebala da se odigra u nedelju dobro je došlo njegovom timu jer je dobio još jedan dan da radi sa ekipom, a poznato je da su nekoliko igrača propustili pripreme i da su im potrebni treninzi kako bi se što pre uklopili.

Koliko je opasna ekipa Borca najbolje se moglo videti u sredu na Marakani kada su stvorili dve ili tri stopostotne šanse koje nisu realizovali. Nema sumnje da će pred svojom publikom pokušati da se iskupe za promašaje. Tradicija je na njihovoj strane jer je opšte poznato da Zvezda već godinama ima velike probleme da donese bodove sa stadiona "Kraj Morave".

Utakmica je na programu u ponedelak od 19 časoca, direktan prenos je na televiziji Arenasport 1.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wDwl0iSrdN4[/youtube]
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by lucky#13 »

Cim vidim formaciju sa jednim napadacem i to jos na njivi, odmah mi se ne gleda utakmica.
Valjda cemo da preguramo ove utakmice do te pauze za reprezentaciju.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Najavljuje se nekakva promjena u startnih 11, očekuje se da će Vukan vanka, a Ristić unutra, mada se ja bojim da ljuti Gavra ne upane. Kao i velika većina također priželjkujem 4-4-2, volio bih da Nejc pruži dobru partiju, a vjerovatno će i Laza biti inspirisan protiv ''svojih''.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by lucky#13 »

Nacinjena je promena, vracen je tim koji je izgubio jedinie bodove u sezoni :D
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

Добро смо кренули и одиграли прво полувреме.
Баш сам био пријатно изненађен.
Што смо у другом стали и повукли се верујем да ни Лалатовић и играчи сами незнају.
И опет смо имали солидних шанси.
Изгледа да фали мало концентрације у завршници, као да смо нешто бојажљиви.
Боске полако улази у ритам и преузима контролу игре у своје руке.
Рајко? Пу, пу, пу,..., да га неурекнемо! :lol:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by Ганац »

Smejao sam se koliko nas neće gol. Despotović je danas odigrao doktorski, Ristić kada je ušao odigrao kao mator, niko mu nije mogao oduzeti loptu. Imamo mnogo netačnih pasova, realizacija nam je loša, kontra kada je Nejc promašio zicer je bila savršena i da, teren je u rangu JNA, znači pun busenja i lopta ide gde ona hoće.
Hvala bogu da imamo konačno krštenog golmana (ali sada, bar još uvek nemamo dobru napadačku opciju).
Što se tiče napada ja bih baš probao sa Despotovićem, dečko se doobro kreće i skače (ne znam da li je <Rakić jednu loptu u vazduhu uzeo Borčevim štoperima, što se kod Despotovića podrazumevalo).
Nadam se da ćemo protiv grobara da proradimo i da ih napunimo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Zadovoljan sam prvim, ali ne i drugim poluvremenom. Do duše i u drugom je bilo nekih dobrih stvari, ali mora to mnogo bolje.
Dobro je da smo pobjedili uz neprimljeni gol. Rajković je novi Beara!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by Stenly »

U drugom kao da je Slave bio na terenu, povukli se nekako igrali pasivno. Ali treba biti umereno zadovoljan celom utakmicom, prvo je ok!

Koji je treansparent Delija bio?
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by Велики Делија »

Ми смо им и упркос повученијој игри у 2. полувремену могли лагано спаковати још минимално 2 комада да су поједини играчи били присебнији у завршници.

Реализација нас јебе само тако и не вади. И то баш у периоду, када је дерби све ближе :roll:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Велики Делија wrote:Ми смо им и упркос повученијој игри у 2. полувремену могли лагано спаковати још минимално 2 комада да су поједини играчи били присебнији у завршници.

Реализација нас јебе само тако и не вади. И то баш у периоду, када је дерби све ближе :roll:
Mi teško dajemo i teško primamo golove. Činjenica je da pravimo šanse, ali i da protivnik pravi šanse pred našim golom. U derbiju bi moglo da se desi, ili da eksplodiraju naši napadači, ili da pukne odbrana.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Stenly wrote:U drugom kao da je Slave bio na terenu, povukli se nekako igrali pasivno. Ali treba biti umereno zadovoljan celom utakmicom, prvo je ok!

Koji je treansparent Delija bio?
Mislim da je glasilo: Kakv čuvate - takvi vam se rađali.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Какве чували - такви вам се рађали.

нама кад лаза игра, све ту делује боље. Босанчић је трчао, има и пар добрих пасова унапред, Гаврић мии и поред гола слабо шта зна, а нејц као девојка за све. Само га премештају. он је најубојити са крила и то је факат. Одбрана одлична, само су из прекида имали неке полуприлике. Рајковић одличан код оног шута, добро излази, има фантастичан осећај.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by musemic »

Uvek biram trenera koji manje zna a da nije šaban... Lalatović, niti zna a tako samouvereno nas vraća u JSL prosek...
Mi se samo po nekoliko igrača razlikujemo od ostatka lige, sve ostalo je isto, pristup, ponašanje...a to je samo Lalatovićev pečat.
Pojačanje Gavrić :pop:,trener koji pobednički diže ruke u zrak nakon što je zatvorio sve prilaze golu u drugom poluvremenu , koji se pičkara sa publikom, nisu ludi ovi iz MMLuga...
Posle Murinja, najiritantniji trener na našoj klupi!
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: 7. коло ЈСЛ: Борац - Црвена звезда

Post by Велики Делија »

Ја сам још током оних изјава о "појачањима" летос говорио, да ћемо "словеначког Јанкосана" правити од блата. Мада, надам се, да сам био само брзоплет и да ће ме Лалат демантовати на ЈНА.
Locked