19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Il genio »

Iako je Lalatovic bio prilicno tvrdoglav, ipak je odustao od formacije sa jednim napadacem sto mu se odmah isplatilo. Danas je dodao Jovicu i Parkeru i Orlandica, sto je po meni ispravan rezon, jer u ekipama koje jure pobedu na losem terenu, sidrasi poput njega mogu da umuljaju gol.Takodje, verovatno se vecina vas nece sloziti, ali meni se veoma svidja Ristic kao zadnji vezni. Volim kad zadnji vezni pored svojih defanzivnih zadataka igra podjednako dobro i napred. Doslo je vreme za cestitke Lalatovicu. :D

Cvetkovic je kriminalan, pravi vecu destrukciju nase igre nego svaki protivnicki zadnji vezni. Ne znam da li je imao jedan pas po zemlji. Zbog toga sam voleo pica majstora, kod njega posle dve duge lopte letis napolje.

Volim kada su napadaci sebicni, a do odredjene granice. Parker preteruje, samo gol vidi, iz svake prilike pokusava da sutne. Treba mu skrenuti paznju.

Katai nastavlja sa dobrim partijama i u nastavku ce biti nas kljucni igrac.

Odlicno je sto je Jovic ponovo postigao gol, iako je najveci deo utakmice bio daleko od gola. Zao mi je sto nije bolje reagovao kod penala, previse je petljao. Ako skupi jos malo samopouzdanja, ocekujem da slicne prilike rutinski realizuje.

Svi ostali su odigrali ocekivano i solidno. Najbitnije je da konacno imamo tim i solidan kvalitet igre. To bi trebalo da bude dovoljno da se borba za titulu zakuva.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Либурнија »

musemic wrote:
Markoss wrote:Nema potrebe da se sad kenja po Lalatoviću kad igramo i više nego dobro.

Naš najveći problem je dvojac na bekovima, mnogo su limitirani u napadu, a ni u odbrani baš ne briljiraju. Ovaj tim bi bio mnogo jači da su po bokovima Petković i Mijailović ili Antić.

Anđelkovića mi je muka kad vidim na terenu, i poželim da Lukovićevog kuma zameni Lalatov kum Đoša.
Taj dvojac i dedu Popaja smo doveli ti i ja ili...? Lalatovic veye sa zivotom nema i tim mu sastavljaju Terza i navijacka javnost, kombinovano.
Ех..ако је тако, удри Мујо у тепсију! :bije: :skola:
Spoiler: show
Слободно му дајте и мој број мобилног, СМС-ови ми чекају ка запета пушка! :kotlic:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

Што се Рајовог малог тиче опет смо добили букву која ће џигерице да нам једе.
Лука јесте био најчешће далеко од гола вероватно зато што сам га више виђао на десном беку него у противничких 16м.
Зато и јесте важно што га је метио али с друге стране, који ће нам онда Цветковић!?
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Il genio »

Najdoski dr. Ilija wrote: Лука јесте био најчешће далеко од гола вероватно зато што сам га више виђао на десном беку него у противничких 16м.
Зато и јесте важно што га је метио али с друге стране, који ће нам онда Цветковић!?
Na to sam i mislio, predaleko je bio sto je igrao na krilu dok je bukva bila u igri. :) I pored toga mali je uspeo da udje u sansu kod penala, a posle, kad je bukva izasla, i da ga metne. Zbog toga sam i zadovoljan sto je izvukao maksimum.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Либурнија »

Све у свему, кад се види ко нам све игра, тај Рајов пулен, бритки Цвеле, расходовани Анђелко...може се рећи да играмо као Реал пошто би они били на муци да их "компензују".
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

Из тог разлога се надам да ће Петко ускоро а да ће и Лазић да скупи неке картоне...
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Markoss »

musemic wrote:
Markoss wrote:Nema potrebe da se sad kenja po Lalatoviću kad igramo i više nego dobro.

Naš najveći problem je dvojac na bekovima, mnogo su limitirani u napadu, a ni u odbrani baš ne briljiraju. Ovaj tim bi bio mnogo jači da su po bokovima Petković i Mijailović ili Antić.

Anđelkovića mi je muka kad vidim na terenu, i poželim da Lukovićevog kuma zameni Lalatov kum Đoša.
Taj dvojac i dedu Popaja smo doveli ti i ja ili...? Lalatovic veye sa zivotom nema i tim mu sastavljaju Terza i navijacka javnost, kombinovano.
Pa jel ih on doveo što bi značilo da on sastavlja tim ili mu neko drugi sastavlja tim, odluči se.
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Markoss »

Glavni utisak mi je taj da su nam bekovi najveći problem, previše su ofanzivno ograničeni i zbog toga i nema toliko igranja po strani koliko po sredini. Na leto će nam trebati levi bek ukoliko želimo da budemo konkurentni u Evropi, a Antića smo oterali. Milošević iz Spartaka je solidan, možda on, nemam pojma. Petko se vraća i to je dobra vest. Treba pohvaliti Lalatovića jer smo tri utakmice u nizu dobili i konačno počeli da dajemo golove (jebo nas trudnica Rakić da nas jebo). Mi smo danas igrali ultra ofanzivno i nema teorije da bi nijedan naš trener imao muda za ovako nešto.

Rajković- 6,5, nije imao nekog posla, ali uliva sigurnost, ne pliva više u prazno.

Cvetković- 5,5, podhitno da smrša par kilograma jer ovako buckast ne može da ode u napad jer neće moći da se vrati u odbranu, to je uradio i kod gola koji smo primili.

Pavićević- 6, solidan, ali daleko od partija koje je pružao prošlo proleće. Iako možda paradoksalno zvuči da čoveka u godinama neko stavlja na beka, a ne na štopera, a da može obe pozicije da igra, mislim da bi on na desnom beku bio dosta bolji od pridošlice iz Kruševca.

Lazić- 7, dao gol, odigrao rutinski i bez greške. Biće on dobar igrač, ima neke mane poput neinteligencije, ali ima odlično telo, tehnički je sasvim fino potkovan, i hard-worker je i dobar momak.

Anđelković- 5,5, mučno mi je da ga gledam, probije napred i onda centrira ala Mladenović, ostane nazad i ispadne na neku glupavu fintu.

Ristić- 7, nema šta, on kada je na terenu naša igra dobija sasvim novu dimenziju, jer mi takvog igrača dugo nismo imali. To je jedan box-to-box veznjak, igrač koji ima vrhunsku tehniku, a ujedno je i agresivan i brz i ume da opali iz daljine, definitivno momak čiji je plafon daleko iznad ove lige. Drago mi je što sam ga prepoznao kad niko nije znao za njega, od tada je i moj miljenik. Konačno i prvenac, uz odlično izveden penal.

Katai- 7, u pravoj je formi i mogao bi da bude jedan od ključnih igrača. Biće veliki zadatak za upravu da ga zadrže i sledeće sezone, ali ukoliko se on uozbiljio, treba ga potpisati.

Stojanović- 6,5, bio je dobar, ali i dalje igra u mestu i prosto ne radi ono što ja očekujem od njega. Retko kad se odlučuje da izbaci neki pas i napravi šansu.

Parker- 5,5, loš i jako bezobrazan. On stalno šutira iz mrtvog ugla, i ne poštuje saigrače, mora podhitno to da se menja, jer ni on nije nezamenjiv.

Jović- 7,5, za mene igrač utakmice. Bio je sjajan, borio se, iznudio penal (iako me je iznervirao što nije šutirao) i na kraju dao gol. Neka se nikad više ne ošiša i samo neka nastavi ovako. Malo je pogrešio i kod primljenog gola, ali u napadu je bio odličan.

Orlandić- 5,5, njemu treba da se objasni da ovo nije CG liga gde će da ima tri onakve šanse po meču i da mora to sa mnogo više koncentracije. Ipak je bolji od Despota, ali nedovoljno.

Drago mi je što je Avramovski dobio šansu, skoro pa je i zaboravljen, Kovačević ulazi samo da bi ga na leto neko uzeo, a Gavra da bi uzeo premiju. Ne sviđa mi se što Grujić nije bio na klupi.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Il genio »

Markoss wrote: Lazić- 7, dao gol, odigrao rutinski i bez greške. Biće on dobar igrač, ima neke mane poput neinteligencije, ali ima odlično telo, tehnički je sasvim fino potkovan, i hard-worker je i dobar momak.
Ne pamtim da sam gledao igraca sa boljim klizim startom. Osim sto ima duge noge, ima neverovatan osecaj. Ono dizanje Case Ilica, takoreci nazdravljanje u derbiju, je izuzetak koji potvrdjuje pravilo. :mrgreen: Opet neverovatno je koliko nema osecaja za postavljanje, citanje igre i sl. Nisam bas siguran koliko je u stanju da nadogradi taj, za stopere veoma bitan segment igre. Doci ce nesto sa iskustvom, stoperi su kao vino, :dedica: ali bojim se da ce on vecito ostati tempirana bobmba sto se tice kikseva. Naravno to ne treba da nas spreci da ga uvalimo nekome na leto za solidne parice.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by musemic »

Markoss wrote:
musemic wrote:
Markoss wrote:Nema potrebe da se sad kenja po Lalatoviću kad igramo i više nego dobro.

Naš najveći problem je dvojac na bekovima, mnogo su limitirani u napadu, a ni u odbrani baš ne briljiraju. Ovaj tim bi bio mnogo jači da su po bokovima Petković i Mijailović ili Antić.

Anđelkovića mi je muka kad vidim na terenu, i poželim da Lukovićevog kuma zameni Lalatov kum Đoša.
Taj dvojac i dedu Popaja smo doveli ti i ja ili...? Lalatovic veye sa zivotom nema i tim mu sastavljaju Terza i navijacka javnost, kombinovano.
Pa jel ih on doveo što bi značilo da on sastavlja tim ili mu neko drugi sastavlja tim, odluči se.
Isti k....
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

Лазић лош код примљеног гола и криминалан кад му је млади Мркела побегао иза леђа и изашао 1 на 1 са Рајком, сва срећа овај покупи лопту без пенала!
Резерва Вулету му је права мера.
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Какав је овај Терза дингоспо, кад умеша прсте, голови пљуште.

Мање више, све сте рекли. Сем да је Лука добар и по десном крилу, а да је Катаи највеће појачање кад је заменио Гаврића. Још Бог да услиши да Грујић игра задњег а Риле више ка голу и да личи на нешто овај тим. Наравно, дрво Орландић напоље, а у нападу Паркер и Лука. Лаза десно.

Апсолутно подржавам Павићевић десног бека, а Лазић и Јовановић халфове. И да, напићу се, кад после центаршута Анђелковића дамо гол.

Пс - оно што је много боље, коначно бар гледамо офанзивнију Звезду, па ми некако лакше него јесенас. Колико год да знам да смо на некадашњем нивоу чекрчића из Џимиџића, некако ми драго кад видим да Звезда да гол.

Регионалну лигу и то приватну под хитно.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Markoss »

Lazić će napraviti dobru karijeru, slično kao Spajić (koji je bolji igrač). Obojici većina zvezdinih navijača ne može da oprosti nešto, ne znam tačno šta i šta god da urade, o njima će biti priča da su prosečni. Obojica momci za primer, profesionalci, vole Zvezdu, jedan problem u klubu nisu napravili, al eto.

Lazić odlično igra ove polusezone i njegova mera je prvih 11, jer je trenutno najbolji štoper u ekipi. Lazić ima građu da se smrzneš, ne znam dal je neko jači od njega u prvom timu i ne samo jači već da ima i genetske predispozicije da bude fizička zver. Baš to, ima dugačke noge, neverovatan torzo (kažem, video sam ga posle jedne utakmice bez majice i izneverovao sam, no homo :dita: ), tehnički je skroz na mestu, solidne brzine. Jebe ga taj osećaj, ali šta da se radi i kao takav je jedan od boljih igrača trenutno. Verujem da će on na leto otići za veće pare nego što su spominjane zimus, a svakako ima mesta i u mladoj reprezentaciji.

Za primljen gol su krivi Jović i Cvetković, prvi koji nije presekao jedan prespor pas, a drugi koji nije bio na svom mestu. Lazić da je pokušao da preseče verovatno bi dao autogol.

Mosa Verse, igrači poput Luke i Ristića bi bili dobri i da ih na štopera staviš. To znači da su moderni fudbaleri i da imaju sve ono što savremen fudbal traži, a slično mislim i za Miloša Stojanovića. Vuletu i Gruji fali brzine da bi pokrivali pozicije po strani, ali ovaj trojac, može sve da igra.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Markoss wrote:
Mosa Verse, igrači poput Luke i Ristića bi bili dobri i da ih na štopera staviš. To znači da su moderni fudbaleri i da imaju sve ono što savremen fudbal traži, a slično mislim i za Miloša Stojanovića. Vuletu i Gruji fali brzine da bi pokrivali pozicije po strani, ali ovaj trojac, može sve da igra.
Ма и Груја да је позади, ништа не би фалило што је спорији. Има лопту, има дриблинг, а Вуле позади би недостатак брзине надохнадио тиме што је циган, мада се он мени већ сад свиђа.

Наша су деца злато, види се разлика у свему од већине ових несретних прволигаша. Само да се усмере како треба, постаће врхунске играчине и, иако је грозно ово што пишем, зарадиће Звезда од њихове продаје.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Locked