19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by naka »

Markoss wrote:Lazić će napraviti dobru karijeru, slično kao Spajić (koji je bolji igrač). Obojici većina zvezdinih navijača ne može da oprosti nešto, ne znam tačno šta i šta god da urade, o njima će biti priča da su prosečni. Obojica momci za primer, profesionalci, vole Zvezdu, jedan problem u klubu nisu napravili, al eto.

Lazić odlično igra ove polusezone i njegova mera je prvih 11, jer je trenutno najbolji štoper u ekipi. Lazić ima građu da se smrzneš, ne znam dal je neko jači od njega u prvom timu i ne samo jači već da ima i genetske predispozicije da bude fizička zver. Baš to, ima dugačke noge, neverovatan torzo (kažem, video sam ga posle jedne utakmice bez majice i izneverovao sam, no homo :dita: ), tehnički je skroz na mestu, solidne brzine. Jebe ga taj osećaj, ali šta da se radi i kao takav je jedan od boljih igrača trenutno. Verujem da će on na leto otići za veće pare nego što su spominjane zimus, a svakako ima mesta i u mladoj reprezentaciji.

Za primljen gol su krivi Jović i Cvetković, prvi koji nije presekao jedan prespor pas, a drugi koji nije bio na svom mestu. Lazić da je pokušao da preseče verovatno bi dao autogol.

Mosa Verse, igrači poput Luke i Ristića bi bili dobri i da ih na štopera staviš. To znači da su moderni fudbaleri i da imaju sve ono što savremen fudbal traži, a slično mislim i za Miloša Stojanovića. Vuletu i Gruji fali brzine da bi pokrivali pozicije po strani, ali ovaj trojac, može sve da igra.

apoultno se ne slažem sa tobom po pitanju Lazića. Dečko je vrlo neinteligentan. jedino što je fizički jak. Očajan u postavljanju, prvi pas nema, po zemlji ga može preći svako, ne oseća prostor (Ilija ti objasnio), sklon kiksevima kad je sam (vidi pod Voždovac prošle godine kad je pao ničim izazvan. Na sve to bezobrazan i misli da ZNA što je vrlo opasno. Na fizikaliju će proći negde gde im treba ali da bude normalan štoper, nikad. Čak je nepotreban i ovoj jadnoj Zvezdi.

Takođe u vezi tvog komentara ću dati i moj komentar današnje utakmice. Nisam video nikakvu ultraofanzivnu igru. Video sam smaranje, zatvaranje utakmice celo drugo poluvreme, video sam da smo fizički mnogo jači (ne trkački) i jednog genija koji je j... ove naše nabildovane mamlaze kao na livadi. Reč je o Plavšiću naravno. Iako su naša deca dobra, nemaju promil njegovog šmeka. Stim u vezi bih te upitao pošto pratiš njih dugi niz godina Da li je Luka Jović uvek bio ovako jak fizički ili se "nabildovao" u poslednje dve godine kako kažu njegovi vršnjaci. Njegove noge sam video i to nemaju profesionalci deset godina stariji. Da li je prirodno ili "prirodno"?

Rajko-6 nisam više siguran kao nekad kad je on u pitanju (verovatno zbog mentora)

Cvetković, Anđelko 5- aposlutno nepotrebni. Loši nazad, napred neupotrebljivi. Ovo što oni igraju može svako iz omladinske škole.

Pavićević i Lazić 6 samo zbog prethodnih. Aposlutno nepotrebni kao i oni. Jedan nizak između njih dvojice i ne bi znali gde se nalaze. U redu kombinacija mlad i star, ali bih pre voleo Jovanović, Luković. Za lazića nemam šta da dodam, osim prethodno pobrojanog.

Ristić 6,5- iako nije mogao onog malog da uhvati, snažan u duelu i orjentisan na napred. Biće od njega nešto ako ga ne upropastimo

gospodin imitacija matića 5,5- jak, može da posluži ali čemu

Jović-6,5 - igrao u oba pravca i lepo rešio situaciju. Za gestikuliranje ka sudiji za neki glupi pokušaj penala i "ućutkivanje" neke dece iza gola, jedna vaspitna

Parker 5,5- dosta trči, jak u duelu, ali mislim da nije previše fudbalski inteligentan za prvu liniju. Na posebnom piku komentatoru koji verovatno ima neku naručenu porciju ćevapa od nekog menadžera

Orlando 5- bez komentara

katai 6,5- za ovu ligu doktor. I fizički dobro izgleda. Čini mi se da bez njega šansu ne bi stvorili
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by tsva »

I ja sam nakon dugo vremena odgledao citavu utakmicu i kao sto vidim nista ne nije promenilo. Htedoh gledati Zvezdu al na kraju gledah samo onog malog Plavsica. Igra decko fudbal alal mu vera. Nasa sreca pa nema s kim. Ipak su nasi strelci danas bili 20 ili mladji. I to je nesto

Rajkovic - 6 - standardan. Za gol nije kriv al se vidi neka regresija

Bekovi - 0 - cista nula. Sramota i za seosku ligu imati takva dva balvana. Cak ni aut ne znaju da izvedu.

Stoper - 5.5 sigurni su kao cene nafte. Lazicu ne pomaze ni gol. Nema teorije da mogu pogoditi pas unapred

Ristic - 6 jer je preuzeo odgovornost kod penala. Inace slab.

Stojanovic - 6 - meni je smetao Mrtvijas ali ovaj je gori.

Katai - 8 -decko je majstor. On i Laza jedina dva koji u FKCZ znaju fudbala. Nadam se da ce se skroz smiriti jer moze da napravi karijeru u ozbiljnijoj ligi

Parker - 5.5 - vadi ga sto je manje los od saigraca. Nahvalise ga na pripremema ja rekoh ima da ih podere a on ni ofsajd sta je ne zna

Jovic - 7 - krenuli i golovi. Odlicno skolovan fudbaler. Steta sto ga sklanjaju da igra po krili jer Srbija nema napadaca a on ima potencijal da bude klasa

Orlandic - 0 i po - skauti is Sipada i Lesnine su otisli zadovoljni. Za IKEU jos nije al ima vremena. Rajo svog uvalio.

Kovacevic - 5 - a kamo Grujic?

Avramovski - 5 - premalo igrao a i sto je igrao bolje da nije.

Gavric - 0 - bio je najbolji akter utakmice dok nije usao u igru. Onda je sve zajebao.

lalatovic - -smucio mi se

Sve u svemu cripple fight u srpskom fudbalu se nastavlja. Sve je to od zla oca i gore matere. Veze s fudbalom nema.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by musemic »

Da li je nekom danas, gledajuci Kataia, slucajno, pao na pamet Genije from CG-ima onaj prodor kroz sredinu...?
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Константин »

Одгледао са равнодушношћу која је прешла у навику. Шта рећи још послије ових неколико постова раније или онога шта се писало послије претходних мечева задњих сезона? Презадужени и пропали клуб гдје не може нико да излобира једино нормално, тј. да умјесто што се доводе десетине да се само умјесто дрва ставе клинци са пар искусних и понеким странцем колико можемо да приуштимо.

Рајковић 6, има таленат у себи, траку на руци и мајмуна Максу на глави
Цветковић 5, једна од карикатура која ће новац потраживати за коју годину након тужбе
Анђелко 5, и онакав Мијаиловић је макар у овој лиги показивао да је бољи од многих противника по боку
Лазић 5.5, он се само шлепа физиком и то у овој лиги
Павићевић 6, искуством у овој лиги
Риле 7, биће играч од њега
Стојановић 6, види се да је некада и знао нешто фудбала, неспреман
Катаи 7, фудбалер
Паркер 5.5, има кретњу али много грешака, код озбиљног тренера би вјероватно имао мање грешака са више дисциплине у игри
Орландо МеЂик 5, карикатура by Rayo Gravedigger
Јовић 7, морао метнути умјесто пенала (иначе Енглези знају да и не свирају оно када виде да је играч дао прејак фор), био безобразан са увцетом након тек другог гола у сезони али дао гол и имао пар финих пасова, дозираних. Да није Фаљијев и да нису продати проценти не би код овога ни играо.
Тенк 5, давао сам неке шансе да неће пропасти као играч. Грујић ни у протоколу?
Гаврић, карикатура у сваком смислу
Last edited by Константин on Sun Mar 15, 2015 1:16 am, edited 1 time in total.
Врста која изумире
CzvNikola
Новајлија
Posts: 31
Joined: Wed Feb 25, 2015 1:09 am

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by CzvNikola »

Raduje me sto igramo ofanzivno, konano, Zvezda tako uvek treba da igra.

Stoperi solidno obavili svoj posao, bilo je ispucavanja tipa jako i bez veze, ali dobro, osim Lukovica i Mbodja koji znaju da iznesu loptu i mirno je predaju veznjacima, ovi drugi stoperi to rade bas retko, Lazic i Jovanovic ce to morati da nauce ukoliko hoce da postanu ozbiljni igraci,jer danas takvi stoperi igraju fudbal.

Bekovi danas losi, Andjelkovic je i nesto igrao u odnosu na Cvetkovica, kome je nesumnjivo nedostajao Lazovic, jer igra dosta bolje kada je ovaj tu, u Jagodini je odigrao najbolji mec u Zvezdi. On je doveden kao zamena za Petka dok se ne oporavi, i to radi sasvim korektno, to sto su neki ocekivali Danija Alvesa za dzabe iz Napretka, jebi ga. Andjelkovic j iskusan igrac, neobicno je da ovako oscilira, ali on moze da bude samo bolji i za mesto levog beka ne treba da brinemo, dosta trci i zatvara, ponavlja se u napadu, tako da za to mesto ja ne brinem ni najmanje. Antic nije pokazao ni u jednoj utakmici da je igrac za Zvezdu, tako da ja za njim ne zalim, videcemo u kom ce pravcu ici njegova karijera i ko je bio u pravu.

Veznjaci danas odlicni i Rile i Katai i Stojanovic, Stojanovic je nesto sto nam je trebalo, kod njega je lopta kao u sefu, igra pametno, ne panici, doktor fudbala. Od njega se ne ocekuje da u trku predribla 3 igraca, on radi nesto drugo.

Jovic dosta dobar, zna sa loptom, ima dobro kretanje, osecaj za gol, odlican danas. Vracao se u defanzivu, sasvim sam zadovoljan. Parker je igrac za Marakanu, na losim uskim terenim, sa limitiranom tehnikom, ne moze da donese mnogo, mozda je bolje da igra u centrali, kao u Jagodini posle izlaska Orlandica, bilo je to sasvim dobro. Orlandic je jedno obicno drvo, koje nema ni tehniku, ni fudbalsku inteligenciju, jedva zna loptu da primi, jedno sto je robusan pa to moze da posluzi na strani u nekoj kaljuzi da slucajno umuva neki gol. Despotovic i Rakic su za njega igracine, klasa. Drugaciji se fudbal igao u prvoj polusezoni, imali smo na terenu Vukana,Gavrica,Kovacevica, sve na nulu, pokazalo se u Nidsu.U takvoj ekipi bi tek ovaj Rajov bio smesan.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Dennis Rodman »

Katai postaje srce tima. Bez ustezanja se može reći da je ovdje riječ o pravom fudbaleru. Izgleda je zalutao par puta u životu pa ga nije išlo kako je trebalo sa ovim talentom i potkovanošću, ali nije kasno da bude od njega nešto i nadam se da su ove pratije znak kako je sazrio i sada ide tim putem. Milina je gledati kako igrač zna tačno šta da uradi, i može to da uradi.
Luka - ima sve što treba za najmanje odličnog igrača sutra. Osjećaj je tu, hoće ga gol, razumije igru i sposoban je da sebi već u prvom potezu napravi prednost, uz to je očigledno obučen, i vrlo dobro fizičkog potencijala, jer iako je klinac uspješno se rve sa starijima. Svaka čast za iznuđen penal, prljavo za svoje godine :dita:
Baš volim da gledam njih dvojicu, a pridodati im i Lazu, kad mu se igra. Nekako utakmice najviše pratim zbog Luke, odavno nisam vidio nekog našeg napadača da je u špicu kao riba u vodi. Ne trebaju ga gurati desno, već u srce napada gdje mu je i mjesto. Ako se uspije ikako, kraj Luis Nazaria da Lime Orlanda.

Mora se reći da desni bek Cvetković napreduje. Bili su tu jedan tačan centaršut (doduše, po zemlji) i jedan pokušaj istog! :thumbup:

Stojanović klasičan matori igrač... po meni, više priliči nekom osrednjem JSL-ašu, a nama je tu u svakom smislu bolje da se gura Ristić, pa i Avramovski koji nije bez talenta. Stojanović nije loš igrač, ali izgleda kao da će mu trebati duže vrijeme da uhvati neki ritam, tj. da su prognoze tačne, a za sada i ne djeluje kao da može donijeti neku prevagu koja se očekuje od iskusnog igrača. Dosta poteza viška, prodatih lopti...

Rile nije nešto blistao, ali je metnu muški. Odlična ljevica, sa njom ne može propasti.

I tako dalje...


Usput se pridružujem Nejcovim pozdravima upravi, uz želju da ih se što prije riješimo.
Zvezdaš. Robista.
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by redneck »

Kakvi majstori za napljuvati,cudo jedno.
Da je neki pizza majstor izveo ovakvo ofanzivnu formaciju sa 6 omladinaca iz naseg pogona,
umesto sto ih je oterao u eksisehir i cukaricki
i rutinski resio onaj grbavi teren Subotice
bilo bi proglasavanja second coming.
Lazic iz ove sezone i Lazic prosle su nebo i zemlja,
mnogo sigurniji pas koji ide tik pored noge igraca koji vrsi pritisak.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Da je pica majstor imao još i don Terzu, padali bi i grbaviji tereni :whistle: 0:)
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Markoss »

U pravu je rednek, samo što je mnogo jadno Robija nazivati pizza majstorom.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

Свако има неки грбав терен.
Само чињеница је да када би ме неко питао како игра Звезда под командом "пица мајстора" ја бих знао шта да кажем док за игру под командом "мајстора сплавова" небих могао да пронађем адекватне речи и изразе!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 19. коло ЈСЛ: Спартак - Црвена звезда

Post by Dennis Rodman »

Markoss wrote:U pravu je rednek, samo što je mnogo jadno Robija nazivati pizza majstorom.
Koliko je u pravu? Od tih omladinaca, Lazić igra zato što se bjesomučno gura već drugu sezonu, a bez ikakvog pokrića, štaviše mnogi su potpuno nestajali nakon onakvih kikseva, a on vaskrsava.
Ristić bi u najboljem slučaju bio garbage time igrač, da nije bilo problema sa licencom, kad je u 2 utakmice pokazao da nam je među boljim igračima i što su naravno navijači prepoznali. Meni više govori njegovo zakucavanje na klupu nakon drugog kola, poslije odličnih partija, nego to što sad igra.
Sa Lukom ko zna šta bi bilo da nije 17 puta bolji igrač od Orlanda Nazarija. Da je recimo samo 3 puta bolji, vjerovatno bi mu bio rezerva, kao u Jagodini skoro.

I onda ispadne "guraju se klinci". Nemam ništa protiv Lalatovića (niti išta "za" Lalatovića), ali ne možemo ovako izvoditi zaključke.
Zvezdaš. Robista.
Locked