26. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Markoss »

Kako se igra brzo i moderno kad nema Cakija i Bosketa da dave i kad nema Tenka da kvari igru (al ne protivničku, nego našu). U suštini je problem što imamo očajne bekove preko kojih za ovih 10 proćenih kola nismo uspeli šansu da napravimo i to je veliki problem za ozbiljnije utakmice.

Rajković- 6.5, jedva da je imao nekog posla, a u ovom drugom delu sezone, realno se možda na dve utakmice oznojio, za ostale je kulirao.

Cvetković- 5.5, ponavljam se ko papagaj s njim, spor je, nema centaršut i to je dovoljno da ne može da bude starter kod nas.

Jovanović- 7, možda njegova najbolja partija u prvom timu, odlično je iznosio loptu čak i do protivničkog kaznenog prostora, uz to je bio prilično pouzdan nazad, par puta izleteo i presekao napad.

Pavićević- 6, kod prve Radove šanse je baš ispao, posle je igrao standardno, al ono, nije se ni oznojio, mada mi je utisak da je mogao bolje.

Anđelković- 5.5, džabe što on protrči 10 puta, kad ne ume da centrira, katastrofalna rekacija kod Radove druge šanse.

Grujić- 7, odličan u prvom poluvremenu, posle se uspavao, ali opet, konačno zadnji vezni sa dugom loptom na stranu i sa sposobnošću da povuče napred i napravi višak, i dalje ima problema sa odbranom jer mu radijus kretanja nije veliki i na tome treba da radi.

Ristić- 7, baš sam danas obratio pažnju koliko je on snažan, kod svakog duela na sredini terena, on posle jednog remplovanja sa protivnikom, lagano uzima loptu i neometano nastavlja dalje, inače, klasika, u svom stilu.

Katai- 7.5, bila bi i veća ocena da nije u drugom poluvremenu silovao da da gol, iako je mogao još koji put da asistira, šta reći, vrhunski fudbaler kad mu se igra i kad ima prostor.

Lazović- 6.5, fali mu taj završni pas i to me baš živcira, sve uradi i onda kad treba da da taj završni pas, on ne može.

Jović- 7, odlično kod drugog gola, imao ozbiljan promašaj, ali je glupost govoriti da zbog toga nikad neće biti vrhunski igrač.

Orlandić- 6.5, lepo kod prvog gola, baš lepo, ali kasnije stelt mod.

Avramovski preplašen malo, Mbođ debitovao, Petko polako.
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: Finalna serija ABA lige: Crvena zvezda - Cedevita

Post by Markoss »

Ганац wrote:Ono što je Jović promašio u drugom poluvremenu, pokazuje damože biti da je talentovan igrač ali ne nekog velikog dometa.
Ristić je pred kraj izgubio snagu i baš mu je kontrola lopte bila kriminalna.
U drugom poluvremenu smo bili prilično loši, Mbođ po meni ima materijala.

I da, ako Dachi smeta neka tumba.
Kakva je tačno ova logika?

Imaš klinca od 17 godina koji je sa jedne strane jači od 90 posto štopera u ligi, uz to igra sa obe noge, ume i da predribla igrača i verovatno je najbolji igrač ovog proleća, a s druge strane imaš to što je promašio ceo gol.

Kako ovo drugo tačno prevlada ovo prvo i kako je ovo drugo toliko jače od prvog pa da se donese jedan ovakav zaključak?

Ajde molim vas da se setite toga da Jović ima 17 godina i da je lakše naučiti tutnuti loptu u praznu mrežu i da je to stvar koncentracije, nego što je lakše naučiti sve ono što Jović već ima.

Ako je ovo tvoj osećaj samo, onda se izvinjavam što sam replicirao, iako je očigledno da grešiš, a ako je ovo ipak zaključak na osnovu nekih činjenica, onda bi voleo pojašnjenje kako na nekog veći utisak ostavi promašen prazan gol u već rešenoj utakmici, nego to što je kod drugog gola objasnio šta je definicija dobrog kretanja i još bolje realizacije.

Jer opet kažem, mnogo je lakše dati gol iz peterca nego istrčati iza štopera i slabijom nogom, rutinski postići gol. Prvo je stvar rutine, koncentracije, iskustva, drugo je stvar znanja, ovo prvo može da ima gotovo svako, ovo drugo ima 10 posto fudbalera iz Srbije.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Константин »

Дошао данас са пута гледао мало прво и крај другог полувремена. Коњ марке дорат је знао да од почетка у оваквим условима мораш да играш са дјецом+понеким искусним или странцем, нико им није бранио што је данас и доказано и питам се само колика је квота да ће Тралала изјавити да је играо са највише клинаца до сада? :)
Приватизација или смрт, страшно али истинито...
Врста која изумире
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Finalna serija ABA lige: Crvena zvezda - Cedevita

Post by Ганац »

Markoss wrote:
Ганац wrote:Ono što je Jović promašio u drugom poluvremenu, pokazuje damože biti da je talentovan igrač ali ne nekog velikog dometa.
Ristić je pred kraj izgubio snagu i baš mu je kontrola lopte bila kriminalna.
U drugom poluvremenu smo bili prilično loši, Mbođ po meni ima materijala.

I da, ako Dachi smeta neka tumba.
Kakva je tačno ova logika?

Imaš klinca od 17 godina koji je sa jedne strane jači od 90 posto štopera u ligi, uz to igra sa obe noge, ume i da predribla igrača i verovatno je najbolji igrač ovog proleća, a s druge strane imaš to što je promašio ceo gol.

Kako ovo drugo tačno prevlada ovo prvo i kako je ovo drugo toliko jače od prvog pa da se donese jedan ovakav zaključak?

Ajde molim vas da se setite toga da Jović ima 17 godina i da je lakše naučiti tutnuti loptu u praznu mrežu i da je to stvar koncentracije, nego što je lakše naučiti sve ono što Jović već ima.

Ako je ovo tvoj osećaj samo, onda se izvinjavam što sam replicirao, iako je očigledno da grešiš, a ako je ovo ipak zaključak na osnovu nekih činjenica, onda bi voleo pojašnjenje kako na nekog veći utisak ostavi promašen prazan gol u već rešenoj utakmici, nego to što je kod drugog gola objasnio šta je definicija dobrog kretanja i još bolje realizacije.

Jer opet kažem, mnogo je lakše dati gol iz peterca nego istrčati iza štopera i slabijom nogom, rutinski postići gol. Prvo je stvar rutine, koncentracije, iskustva, drugo je stvar znanja, ovo prvo može da ima gotovo svako, ovo drugo ima 10 posto fudbalera iz Srbije.
da je lako dati gol iz peterca, on bi na svom kontu imao još bar 3 ili 4 gola, dečko jeste mlad, ali ja nisam video da on u vazduhu dominira ( fali mu i visine), gledajući brzinu, on nije sposoban da pretrči štopera ili da ubrza ( ima tu i do potrošnje, pošto se zna vratiti do šesnesterca), ali generalno jas kod njega nisam video nešto što bi ga izdvojilo, niti posebnu brzinu, niti snagu, čini mi se da i dribling i eksplozivnost nisu na visokom nivou.
Definicija dobrog kretanja, i Orlandinjo je to pokazao, i dominantan je u skok igri, pa opet za njega kažete da je "drvo".
Vrlo rado ću uputiti izvinjenje za dve do tri godine, ako me Jović demantuje, ali mislim da njegovi dometi nisu bog zna kakvi.
Ono na 2:0 ako klinac od 17 godina nema želju i koncentraciju da zabode, šta ima da traži, njegovo je da grize, a ne da se zadovoljava prosekom "super, vodimo 2:0, hajde da lagano privedemo utakmicu kraju", e pa ne ide to tako, zbog takvog pristupa nam se često dešavalo zadnjih gdina da strahujemo i za 1 bod, sve u svemu mene su i Grujić i Rile i Avramovski više oduševili i više pokazali (iako je Avramovski igrao samo nekih desetak minuta) od Jovića.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: 26. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Stenly »

Либурнија wrote:
Добро:

1 Изгледа да смо дотјерали цара до дувара и да је коначно неко наложио да се гурне оно најбоље на терен. Додуше, тек сада када је пропао изглед за освајање Толетове титуле. Познато је да се Толетова титула ипак осваја са играчима попут Цакија, Тенка, Лазића, Гаврића итд. :thumbdown:

2 Значи, Рајковић, Ристић, Катаи, Грујић, Јовановић, Јовић, Лазовић па и Саво, укупно 8 = ФУДБАЛЕРИ и одмах игра добила и главу и реп и очи. Онако како смо већ одавна говорили и предлагали. Биће да је то тако зато што смо ми паметнији и фудбалски поткованији од дон Терзе... :angry27: Јбг. Но, шта је ту је, сјајан потенцијал је ту, одлична екипа да се састави уз крштеног тренера и стручни штаб који засада немамо. Да, је довести озбиљне тренере типа Са Пинта и Радаковића за физику, ови клинци плус пар старијих типа Катаиа, Луковића, Џонија Мијаиловића били би екипа зрела за равноправне дуеле у групама ЛЕ. :dedica:

6 Орландињо - од овога би добар тренер направио играча! Овакви играчи енормно профитирају од јаке средине терена која ће да га гура у шансе и то се и данас, па и у НС видјело. Рајо нас је, складно скромним могућностима, досада једино зајебао са Вешовићем а и он чак је успио да се донекле наметне Кеку у Ријеци што се нипошто само по себи не подразумијева. Каду брат се људски одужио, Савио је ишао главом гдје други нису ногом, гинуо у најлошијем кадру ЦЗ свих времена а и овај Орландињо није уопште толика превара као што се од почетка оправдано страховало.
Uz našu decu nikako ne odvajati Avramovskog. Samo mora da igra, da ima minutažu!

Orlandić može da bude razbijač, ako neko poradi sa njim (eh da imamo Robija za trenera) biće to! Mora da bude starter! Parkeru se zahvaliti, prosek, jbga! Naći drugog uz Orlanda! Orlando ko Drulić, leđa ko dve fosne :frust:
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ја бих волео да и Катаи остане уз ове клинце мада изгледа да је то јако тешко!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
Locked