9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

User avatar
maluk
Члан клуба
Posts: 327
Joined: Fri Feb 14, 2014 12:36 am

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by maluk »

crazynorth75 wrote:Kladža? E onda mijenjam prioritete :mrgreen: na pobjedu radonjiću, ne zajebavaj se!
ma jok, ne bavim se tim sportom ... trebali smo da pobedimo zato što smo Zvezda, eto ... ;)
već sam počeo da zaboravljam, ružna utakmica bez nekog rezultatskog značaja, da ne idem dalje ... nema potrebe.
"Slika je impresija istine, koju nam je Bog dozvolio da vidimo našim slepim očima."
Andrej Tarkovski
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by carapan »

Mene samo brinu dve stvari..

Kriza suta kod Wilijamsa i tvrdoglavost Radonjiceva oko pojacanja.. Ok, Tejic super, ali ako planiramo neki trofej, kada se bude vodila borba za iste, da ne ponavljamo greske iz nekih proslih sezona..Ovom TIMU fali jos samo jedan igrac, i nista vise..To svi vide i to je osnov za kraj sezone...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by Константин »

На трибинама опуштена пријатељска атмосфера а на терену јако тврда утакмица. Трудили смо се али једноставно су нам недостајали поени Вилијамса и Џенкинса. Остаје мали жал што нисмо успјели до краја да исконтролишемо меч и што смо опет против фаворита пали у финишу, јер би то био ниво више. У принципу што се тиче Европе план је испуњен нама требају титуле у АБА и КЛС. Сада добити Кућу у Пиониру обавезно и покуповати све карте за Топ16 без обзира на издање у групи не само што ће се гледати топ квалитет, већ је то здрава конекција између клуба и навијача, то ће утврдити буџет и обезбједити сјајне мечеве и идуће године. Од пуштања џабе и бесконачног понављања "сад се треба показати", "мобилизација" исл нема леба.
Врста која изумире
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by redneck »

Od 10 utakmica za top 8 ili f4 Oly bi nas dobio svih deset.
Bolji su,
steta ovom trenutnom rosteru za nesto vise nedostaju 2 clutch winnera,
Tejic sigurno se nece razviliti u belog labuda u top 16,Luka nece moci pocepati 30 min,15 20 bi mogao na vrhunskom nivou.
Djenka nikad nece ko tane izletati iz blokova i sipati trojke,pogotovo u borbi za top 8,Jaka nece vezati 2 trojke u zadnjih 90 sekundi.
Mozda bi se sve ovo i desilo sledece ili one tamo sezone.
Ove nece,
steta jebiga
nema se para za dva clutch winnera iskusna vuka,koji bi sa siguricom priveli zadnju 4 kraju odrzavali 5-6-7-8 razlike bez problema protiv Reala u Areni.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »



''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by Nolle »

carapan wrote:Mene samo brinu dve stvari..

Kriza suta kod Wilijamsa i tvrdoglavost Radonjiceva oko pojacanja.. Ok, Tejic super, ali ako planiramo neki trofej, kada se bude vodila borba za iste, da ne ponavljamo greske iz nekih proslih sezona..Ovom TIMU fali jos samo jedan igrac, i nista vise..To svi vide i to je osnov za kraj sezone...
Timu fali da na kraju sezone dobije Dangubića i Tejića, uz Luku, i da može da se "pošiba" sa bilo kojom ekipom u Evropi. Čak i sa Barselonom, Realom, CSKA...

Ova ekipa je napravljena da raste kroz sezonu. Pogledajte utakmicu protiv Levskog i pogledajte utakmicu protiv Partizana. Pogledajte utakmicu protiv Neptunasa, pogledajte utakmicu protiv Valensije (gostovanja). Uporedite. Ovo isto ću reći u u februaru. Doći će i vreme kada ćemo moći da na gostovanju pobedimo ekipe poput Olimpijakosa. Ali to verovatno nije ova sezona. Bilo bi možda i previše. Mi u ovom trenutku gradimo sebe kao ekipu srednje klase u EL okvirima. To smo uspeli za 19 utakmica u EL. Za mene, to je veliki uspeh.

Sinoć su Tejić i Dangubić odigrali za mene vrhunske utakmice. Nadam se da će do januara dobiti još više prostora u ABA ligi.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
union 99
Новајлија
Posts: 91
Joined: Mon May 06, 2013 9:46 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by union 99 »

znaci sad nam treba pojacanje???

aha.. ok... ako se dovede neko, mi ne daj Boze, ne ispunimo ciljeve na kraju sezone, necu ni da pomislim kakva bi ponovo pljuvacina nastala...
"ponovio slucaj Silb"...
"slucaj Braun"...
"slucaj Lipovi"...
evo ga i ove sezone... narusena hemija tima... bla, bla, bla.. prd, prd, kenj, kenj...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

Pa pazi, ne postoji ekipa na svijetu kojoj ne odgovara kvalitetno pojačanje. Ja nisam zato da se dovodi ukoliko nije zatvoren budžet za ovu sezonu. Prvo daj da riješimo trenutni roster, pa onda ukoliko se ukaže prilika, a u skladu sa mogućnostim, eventualno četvorka, ali to uopšte nije neophodno. Prioritet je zatvarenje budžeta za trenutni sastav. Vjerujem da i u klubu tako razmišljaju, a mora se naravno razmišljati i o hemiji u timu. Zato bi bilo dobro da možda tejić dobije na sledećim ABA utakmicama više minuta, da vidimo šta, kako, na kraju krajeva da i on bude samopouzdaniji. ja sam čak i za to da se Kaplanović ubaci u 12 mjesto Rebića, u određenim situacijama bi korisnije bilo imati u timu još jednog visokog, nego pleja.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by carapan »

Odavno smo bar mi koji navijamo za Crvenu Zvezdu naucili da pobede u toku sezone ne donose nista, vec se na kraju broje trofeji..I prosle godine smo bili prvi na kraju ABA lige pa pukli kad je trebalo..Ovom TIMU, treba JEDAN igrac na poziciji krilni centar, koji bi u reketu, zatvarao sve i preko koga recimo Macvan ne bi mogao da poentira lake poene (ko je nepismen neka pogleda derbi u kosarci i Tejica protiv njega recimo). Ono sinoc je bila prijateljska utakmica, i kao takva nije parametar, a protiv dobrih 4-ki Tejic nema nikakve sanse da adekvatno brani kada krenu odlucujuce borbe.

Sezona je dugacka..Igrace stize umor, a ne dao BOg mozda i neka povreda..Ova sezona nije za kockanje i moze nam promeniti dosta toga, ako uzmemo dva najvaznija trofeja, a trofeji su ono za sta se i igra, zar ne..

ps. Neka "brizna" administracija, povede racuna i o ophodjenju drugih forumasa, tako brizno kao i o mom pisanju, jer za sve postoji uzrok i posledica, a kao sto vidimo fino drugi forumas je neka druga pisanja nazivao pogrdnim imenima i nisu sankcionisana ! Hvala !

Čarapane, ne ispravljaj postove moderatora i admina. Tebi se niko nije obratio ružno, prema tome nemaš ni ti razloga da to radiš. Dacha
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
union 99
Новајлија
Posts: 91
Joined: Mon May 06, 2013 9:46 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by union 99 »

nekakvo moje razmisljanje...

ja Radonji MOZDA zamerim samo na jednoj stvari... kasnije cu o tome...

prvo da naglasim da Radonja, ja ga na kraju prosle sezone zvao Jadonja, radi odlican posao... da se ne lazemo, od kada je stigao kod nas, kod 80% Zvezdasa je na negativnoj strani... ja sam bio kod onih 20%... prvo, kad smo izgubili Laktase, raspadali se u KLS, krivio sam Vukiocica i sad sam tog misljenja... Radonja za tako kratko vreme nije mogao nista uraditi... tad sam na kraju sezone podvukao crtu: Radonja mora da ostane i nije kriv za sezonu 2012/13...
Znaci na pocetku 2013/14 imao je moju podsku, jer ja na KRAJU DAJEM OCENE... Protivio sam se svakoj "Internet smeni" Radonje... imao je moju podrsku 200%... naravno opet se podvlaci crta na kraju sezone i bilo bi licemerno od mene tvrditi danas da sam i tada bio za Radonju, bla, bla, bla... izgubio sam zicve... da pojasnim... poraz u finalu KLS mu ne zameram (vidi na kraju posta*), poraz u 1/2 Uleba od skupog Uniksa mu ne zameram, ali porazi od Cibone, od Radnickog i Mege u KLS mu nisam mogao oprostiti, kao i tesne pobede u Pioniru na Kupu Koraca protiv istih protivnika, koje smo trebali satrati, a ne da se znojimo do zadnje sekunde... znaci kad sam povukao crtu, najzesce sam ispljuvao Radonju... jednostavno isplivale su sve moguce frustracije jednog ljudskog bica...

e sad... kako vidimo Radonja je nekako preziveo proslu sezonu... kako, zasto, nije bitno...uglavnom, da se ne lazemo, imali smo srecu da smo dobili na "lutiji"... kazu da sreca prati hrabre i velike...nekako je cudno da vecinom prati i pobednike, zar ne???
e sad... Vilijams je taj dar s neba, ta sreca, ta lutrija koja prati ove boldovane gore i mozemo reci Radonja izgleda letuje pod srecnom zvezdom... ali isti taj Radonja je instistirao, bar se nadam da je tako, na Kalini i Dangubi... VELIKI, VELIKI plus i jedan i drugi... Kalina je za klasu bolje od onoga slovenca islamske veroispovesti tamo preko puta... covek igra brutalno EL... Kalina je ZVERINA!!! PUNKT, SCHLUSS, AUS!!! Nazalost tu su nam oni daleko ispred... dok oni svog murica hvale na sva usta, prave superzvezdu, navijaci Zvezde ce i danas, verovatno, po internetu, traziti dlaku u jajetu... ne, ne... iglu u plastu sena, kad je u pitanju igra Nikole Kalinica... Druga trojka, Dangubic ce na kraju sezone, pazite sta vam kazem, biti tas na vagi, ili da napisen, jedan vazan tas na vagi koja ce nam doneti EL sledece (napisao bi "naredne" da sam kompleksas) sezone... zivi bili, pa videli... ja sam 1000% siguran da cemo tu na trojci pri kraju sezone biti, najmanje 4 klase iznad prosle sezone sa Simonom... veliki plus za Radonju...
ali tu prednost BI MOGLI izgubiti na cetvorci... Zasto??? Dal da mislimo da mlad igrac, kao sto je Luka, moze izdrzati 30 :mrgreen: jakih evroligaskih utakmica??? To je nemoguca misija...
e tu se vracam na pocetak posta i to je zamerka, za sada JEDINA, sto nije od pocetka sezone testirao Tejica i davao mu sansu i minutazu kao sinoc protiv brace (vidi na kraju posta**)... meni je tesko da iz inostranstva imam pouzdane i proverene infromacije... ali suguran sam ona teorija, kako Radonja lomi, vaspitava Tejaru, pa mu ne dozvoljava da protiv Mege ima vise od 2 min, Zadra vise od 0 sekundi, Krke 5 minuta, nije bas najtacnija... da je igrao vise, to bi mu dalo motivaciju, a i recimo u nekim evroligaskim mecevima, mogao mu je dati jos vise prostora... sada bi, odnosno do 1. kola Top16, mozda pouzdanije znali dal nam treba jos jedna cetvorka ili forsirati JOS JEDNOG MLADOG IGRACA na cetvorci (puno je kume za jednu sezonu... punooo je...). Inace ako pazljivije pogledamo Tejic na mecevima ABA lige ima oko 9, 10 minuta po mecu... da mu je dat veci prostor na ova tri meca gore, mogao je dogurati do 13,14 minuta... e sad... Ako je Tejic prospektovan za sledecu sezonu, onda je to sjajna minutaza i sasvim dovoljna za mladog igraca, ALI onda se U SEZONU moralo uci sa jos jednim visokim... nit bi Luka (koji bi izgubio nekoliko minuta, ali bi izdrzao CITAVU sezonu u visokom tempu), nit bi Tejic (tih 10 minuta bi se naslo i u tom slucaju) bili hendikepirani s tim... ali ako se racuna izgurati sezona za ovom dvojicom onda brate, Luka 20-22 minuta, Tejara 15-17 minuta, Kalina nek krpi ostatak... znaci to je jedina zamerka Radonji... cini mi se da nema jasnu viziju, sta i kako na cetvorci... ne bih voleo da se Luka na kraju sezone protiv onoga sa konjskom glavom i debila gagica, raspada fizicki, kao Rakocevic onomad...




* Necemo da se lazemo, ako hocemo titulu u KLS, moramo se "obratiti" Vucicu... nema tu puno polemike... mene politika ne interesuje puno, samim tim ni ova politicka Srbija, ali samo ako se Vucic, a u mogucnosti je, najebe mile majke sudijskog organizaciji i savezu, mi mozemo do titule... u suprotnom ce nas unistiti (i to ne na terenu) ponovo...

** Mrzim ovakve meceve...zna se kad se igraju prijateljski, "bratski" mecevi...pripremni period, prijatelju...ja imam samo jednog brata... sve ostalo su fraze, glupe fraze... posle prvog meca bio sam razocaran...posle ovoga OCARAN ponasanjem Grka... mislio sam da samo mi Srbi mozemo biti onakvi kakvi smo bili u Areni... znaci, svaka cast BRACI, ali daj, ako se vec budemo sastajali nek tu bude dan posle mog 38 rodjendana, kada dan prije mog 38 rodjendana mi izbacimo Real, a oni Barcu :kolce: :kolce: :kolce:
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

carapan wrote:Odavno smo bar mi koji navijamo za Crvenu Zvezdu naucili da pobede u toku sezone ne donose nista, vec se na kraju broje trofeji..I prosle godine smo bili prvi na kraju ABA lige pa pukli kad je trebalo..Ovom TIMU, treba JEDAN igrac na poziciji krilni centar, koji bi u reketu, zatvarao sve i preko koga recimo Macvan ne bi mogao da poentira lake poene (ko je nepismen neka pogleda derbi u kosarci i Tejica protiv njega recimo). Ono sinoc je bila prijateljska utakmica, i kao takva nije parametar, a protiv dobrih 4-ki Tejic nema nikakve sanse da adekvatno brani kada krenu odlucujuce borbe.

Sezona je dugacka..Igrace stize umor, a ne dao BOg mozda i neka povreda..Ova sezona nije za kockanje i moze nam promeniti dosta toga, ako uzmemo dva najvaznija trofeja, a trofeji su ono za sta se i igra, zar ne..
Тачно сам знао да те мучи Мачван. :srbinosm:

Побједе у току сезоне доносе ипак нешто. Прошле године је то било искуство играња јаких утакмица у ЕЛ као и прво мјесто у лигашком дјелу АБА што нам је ипак донијело ЕЛ на мала врата а, као што видимо, то није за бацање. Друго, побједе ове сезоне у ЕЛ донијеле су топ 16 ЕЛ и паре тј. малтене затварање буџета. То за клуб који се борио прије неколико сезона за опстанак у АБА заиста није мало ни безначајно. Да не говоримо колико ће ово играње ЕЛ да донесе клубу у играчком смислу због играња јаких утакмица каквих у домаћим такмичењима нема. Те утакмице су од Луке, Калинића, Дангубића, Јовића већ направиле играче, зашто не би и од Тејића? Да те подсјетим, Лука је био исто перце за одувавање, несигуран и недоречен још само прије годину дана а данас је ИГРАЧ. Дупли добитак, ем си уштедио паре, ем си направио играча. Боље је и гурати Тејића него опет бацити паре на неки зајеб типа Тадије. Не треба нам играч под сваку цијену, сад тек има простора да се кроз АБА разигра Тејић (а и ту имамо бонус због побједа у досадашњем току сезоне да дамо простора Тејићу). Што се тиче Партизана и Мачвана, много других фактора ће ту одиграти улогу , Мачван је само један. Чак и да се доведе та нека готова четворка и пљуну паре за њу, ни то није гаранција да добијаш гробаре. На крају крајева, ако нисмо у стању да са оваквом екипом узмемо скалп гробарима, онда смо невиђени пацери којима никаква четворка више не може помоћи.

П.С. И умало да заборавим - побједе у току сезоне донијеле су нам поред пара, простора за несметан рад и недостатак "шилбовања". То значи да ћемо на прољеће имати "Шилба" у екипи који се данас зове Вилијамс. :kotlic: А и Ђенку... :kosarkas: А можда смо овим побједама добили и Тренера са великим Т. То би била јагода на торту.

Елем, што се тиче појачања на четворци, мој је став да може да бидне али и не мора. И не треба под сваку цијену тражити преко леба погаче. Знам ја да ми цигани чекамо титуле домаће као озебао сунца. Али, боље је остати и без ње ако се са ддруге стране јача и развија клуб кроз редовно играње Европе, него освојити домаћу титулу под сваку цијену а онда се распасти и остати без Европе и без нове титуле и без пара као у фудбалу што смо доживјели.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by Ганац »

Što se tiče EL mi smo primarni cilj ispunili F-16 i s te strane sve naredne utakmice su bonus, a pobede nagrada za trenera i igrače i mi tu nemamo moranje dovođenja jedne 4/5 zveri, po meni je bolje pokušati dobiti Tejića, što neko reče za 10/15 minuta, ima visinu, ima snagu, meku ruku, samo mu trebaju utakmice da sazri.
Kalina i Jović, letos sam navijao da Jovića potpišu i pre SP aKalinu sam želeo kao dobrog odbrambenog igrača, što je i potvrdio. Međutim Kalina je vrlo brzo našao svoje mesto u timu (u Radonjinom sistemu) i on daje značajan doprinos kako u odbrani tako i u napadu. Osim što ima herce, dečko ima i mooda do poda i spreman je da se bori sa bilo kim ko mu izađe na crtu, ne priznaje veličine, ima sitnih grešaka što se tiče tehnike, polaz (vrlo često pravi korake, kao i Jaka).
Mišljenja sam da mi sa ovim rosterom možemo da uzmemo ABA ligu, ako se plašimo groblja, ni Lebron nam neće pomoći.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by carapan »

Liburnija rode, razumemo se.. :D

Cim je Mitrovic na klupi, a Tejic bio u igri nasa razlika se drasticno smanjila, i to tako sto je onaj koji treba da vrati konju glavu, sve isao preko Tejica punivsi ga licnim greskama i poenima.. Tacno je i to da je nama Top 16 extra dobitak, ali ako smo prosle godine nogirali Shilba zbog toga, jer nismo imali dodatnog novca, sada kada imamo 7 punih Arena, novca mora biti za to jedno pojacanje..

I da se razumemo..Ja sam prezadovoljan kako igramo i sve ovime do sada, i samo da bi sezonu zavrsili kako treba, a to je ulaskom u finale ABA lige, nama treba jedan igrac, koji bi se kroz ove utakmice upoznao sa ekipom i menjao Mitrovica adekvatno..

Rebic mi je visak totalni, i njemu je bolje da igra U FMP-u i stice iskustvo neophodno..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 9. kolo evrolige: Oly - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

Међутим, треба рећи и то да је багра на дербију свирала сваки контакт што је смјехотресан критериј за ЕЛ и велики хендикеп за екипу чији је адут чврста одбрана као нашима. Друго, Тејић може и да напредује до слиједећег дербија и учи се на грешкама. Мачван је озбиљан и незгодан противник чак и за искусније играче од Тејића. Слажем се с тобом да су поуфинала АБА главне утакмице сезоне (послије Валенсије). Сад се игра на 2 (или 3?) добивене. Е сад ако ту не можемо да их избацимо а имамо предност домаћег терена, онда не знам стварно. Они ће дотада бити свакако много озбиљнија екипа, све и да им не дође плеј (а мислим да ипак хоће), појачани Павловићем, Будалом и судијским говнима, те предвођени психопатом који је спреман да иде преко лешева, они ће бити више него озбиљан противник чак ако наши и доведу то појачање на 4.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked