Re: ABA ("Јадранска") лига

User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Либурнија »

Ovaj preveliki vas optimizam nije opravdan. Kao prvo, oni su ipak ozbiljna ekipa, kao drugo, u blatu su kao riba u vodi. Ne vjerujte naivno da smo mi sila iako jesmo bOlji no ne u nedostiznoj mjeri pogotovo sto ce oni da ginu. I skice i galame. A kad bude tesko, tu su sudije. .. : :foot (10):
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Littmann
Новајлија
Posts: 19
Joined: Wed Apr 10, 2013 1:49 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Littmann »

Либурнија wrote:Ovaj preveliki vas optimizam nije opravdan. Kao prvo, oni su ipak ozbiljna ekipa, kao drugo, u blatu su kao riba u vodi. Ne vjerujte naivno da smo mi sila iako jesmo bOlji no ne u nedostiznoj mjeri pogotovo sto ce oni da ginu. I skice i galame.
Bice tesko, medjutim, oni da nisu udarili na nas sigurno bi igrali finale i opet bismo slusali ona sranja o evropskom Partizanu i sl. Ovako, mi se pitamo, imamo razloga za optimizan (ne preveliki) i priliku da im ne damo EL i ove godine, sto bi stvarno bio ogroman udarac za njih.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by МоСа ВерСе »

Моје мишљење јесте да нисмо много јачи од њих, као тим дефинитивно јесмо, али по појединцима, е ту нисмо. Самим тим, ово мора да добије колектив и рустер од 12 играча. Само у том ритму можемо победити партизан Ужасно јаку одбрану морамо да одиграмо и спустимо их испод 70 поена. хајмо мало по неким ставкма да прођемо:

Наше мане:

-Недостатак четворке у виду лоше градње скока. Поготово ако се узме у обзир да је Мачван са друге стране. Ово ће бити највећи извор проблема.Решење 1: Пробати са Тејом и неким јаким фаулом на почетку да изиђе из такта. 2. Оптеретити га у нападу где Лука са брзим ногама може да га извлачи напоље, нека се што пре умори. 3. очекивати да Лука подигне форму до полуфинала, па бар да загради кош, ако ништа друго

-Дискутабилан шут за три поена. Доста често, као што смо могли сви да видимо, партизан ће стајати у зону. Ми, хвала Богу, нисмо као прошле године, али имамо проблем да шибнемо пар везаних тројки. Међутим, Будућност је јуче изузетно паметно нападала зону са утрчавањем по чеоној линији и извлачењем четворке на линију слободних бацања одакле је уследила асистенција за центре. Добра ствар у овој лошој ствари јесте што је Ђенка прорадио, кренула му праћка, али посебан сегмент на тренинзима мора бити ово. како стану у зону, а наши већ да знају шта им је чинити. ово уопште не сумњам да ће Радоњић ово довести до перфекције.

-Удвајање Бобија. Изузетно је тешко неком толико високом играчу да брзо размишља. Увежбавати и ове акције да уследи правовремен пас и врло брзо ће одустати од те идеје.

- Психологија. После четворке, можда и понајвећи проблем наше екипе. Овде се мора ардити на самопоуздању екипе, мора се причати са њима, лично да сам тренер, визуализирао бих победу у мислима свакоме. Треба тај страх који се сигурно осети претворити у добитничку покретачку снагу. Кад неке ствари урадиш из страха, то итекако може на добро да изађе.

Предности:

- Изузетан тимски дух где и странци дишу као један. Давно нисам видео толику слогу него ове године код нашег тима. Гурају један другог и сви дишу као један. То партизан нема.

- јачи и дужи рустер. Изузетно битно како би им се зауставиле покретачке снаге споља. Ту пре свега мислим на овог новог плеја, брата несвстаног који је показао да игра са лакоћом, али да на пресинг није имун и зна да се загуби. Очекујем брата Лазу да се побрине понајвише за Акоња. Оно што нам је фалило прошле године, имамо ове, а то је две изузетно добре тројке. Калина и Дангуба ће да са'ране Мурића и Павловића јер ће имати помоћ Блажича и Ђенке, а они ће имати само Драгана. Или ти, имамо јачу спољну линију, поготово одбрамбено можемо да испарирамо њима. Једна ствар која се искусно крила у последња два дуела јесу специјални одбрабени задатци и знам да ће то бити додатно оруђе кад крене двобој.

- Много јачи центри. Бобишка и Маик су много бољи тандем од Милутинова и Ђумића. Значи, оптеретити Милутинова са личним, и спуштати лопту доле на Бобија. Ми контролу скока морамо да имамо.

- Имамо Маркуса, а знам да ће Маркус бити прави кад крене серија јер је показао да је гладан за трофејима, против Меге онда у финалу купа одиграо маестрално. Пар тројки, и асистенција и противник ће изести гаће. Као главни креативац мора да повуче највише, да растерети Јовића који ће се исто одужити нам одличном одбраном и са пар подељени лопти.

- Највећа предност јесте чињеница да се ми кољемо са великим тимовима и имамо много јачих утакмица него они. Видели сте јуче у Морачи, кад је густо, трт милојка, нема више оне завршнице коју су имали играјући евролигу. Ми то сад имамо, и ако дође до неизвестне завршнице, 90% је наша. уплашиће се они.

- Њихов страх. Видео се у крвничкој жељи да добију Будућност доле. Колико год се ми плашимо њих због психологије пораза, толико се они плаше нас због чињеница које сам горе изложио и написао.

Ово су кошаркашке ствари, на ове друге, типа лајања свиње се не обазирати.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by crazynorth75 »

Optimizam nije prevelik, nego normalan, a niko ih ne podcjenjuje, ali jebiga pa moramo i mi jednom vidjeti od čega smo napravljeni, a ne da nam evroliga svake godine poklanja takmičenje. Ovo je idealna prilika da ih se riješimo za duži period, a ne da stalno bježimo od njih i hvatamo se za glavu unaprijed jer će oni igrati grubo, jer će sudije biti protiv nas, jer će sve biti protiv nas, a mi tako fini i jadni, ma daj zovi Bartomeua, da se ne igra 1/2 finale nek nam pokloni opet. Nek eto pokloni i njima samo da nas ne maltretiraju. Pa kakav je to rezon??
Ko im jebe mater, udri u meso, Čoviću ganjaj Lisca ne daj da se zajebavaju Pukl i kompanija, a ne unaprijed kuknjava...I da, nipošto ne dozvoliti da srpske sudije tipa Vojinovići, Jurasi & co sude. Ako ispadnemo onda i treba da ispdnemo jer smo u tom slučaju male sise.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Littmann
Новајлија
Posts: 19
Joined: Wed Apr 10, 2013 1:49 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Littmann »

crazynorth75 wrote:Optimizam nije prevelik, nego normalan, a niko ih ne podcjenjuje, ali jebiga pa moramo i mi jednom vidjeti od čega smo napravljeni, a ne da nam evroliga svake godine poklanja takmičenje. Ovo je idealna prilika da ih se riješimo za duži period, a ne da stalno bježimo od njih i hvatamo se za glavu unaprijed jer će oni igrati grubo, jer će sudije biti protiv nas, jer će sve biti protiv nas, a mi tako fini i jadni, ma daj zovi Bartomeua, da se ne igra 1/2 finale nek nam pokloni opet. Nek eto pokloni i njima samo da nas ne maltretiraju. Pa kakav je to rezon??
Ko im jebe mater, udri u meso, Čoviću ganjaj Lisca ne daj da se zajebavaju Pukl i kompanija, a ne unaprijed kuknjava...I da, nipošto ne dozvoliti da srpske sudije tipa Vojinovići, Jurasi & co sude. Ako ispadnemo onda i treba da ispdnemo jer smo u tom slučaju male sise.
Srpske sudije ne mogu ni da sude.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by crazynorth75 »

Nisam znao, ali to je dobra vijest. Prije svega zbog lakšeg uticaja hopsija i ostalih na iste.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Поповић
Новајлија
Posts: 34
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:48 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Поповић »

Kako su onda sudile finale u Laktasima prije dvije godine
User avatar
Littmann
Новајлија
Posts: 19
Joined: Wed Apr 10, 2013 1:49 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Littmann »

Поповић wrote:Kako su onda sudile finale u Laktasima prije dvije godine
Samo je Belosevic sudio i ne znam ni kako ni zasto.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Beara_Vladimir »

Uopšte ih se ne treba plašiti, naprotiv. Neka se oni boje nas i misle kako će izaći na kraj sa nama. Jači smo i bolji u svakom pogledu. Tokom sezone sam imao dosta sumnje u ovaj tim, pre svega u trenera i njegove sposobnosti, ali sada sam duboko ubeđen i čvrsto verujem da ćemo ih pobediti. Imamo tim sa karakterom i mentalitetom pobednika, tim koji se ne predaje nikada, imamo evroligaško iskustvo. Ovo potonje bi moglo da bude i odlučujući faktor u predstojećim duelima sa njima. Pisao sam i ranije da priželjkujem ovo polufinale. Ne želim time, naravno, da potcenim protivnika kakav je KKP. To bi bio siguran put ka porazu. Jednostavno, mi jednom moramo probiti tu psihološku barijera koja je prisutna kod nas u bitnim mečevima sa Partizanom. Mosa je to vrlo lepo objasnio u svom postu.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by musemic »

Ja bih voleo da mogu do Radonje na 5 minuta(nece da mi se javi na telefon) da ga pitam da li je pametna moja ideja da se Markusu, mozda i Bobiju, da jedna nedelja slobodno-malo maserke, prolece, Bobi u narucje familije...ko ce se lomiti po KLS ligi a taman i da Sasi produzimo nadu za QF. Posle toga fokus na grobare...20 dana je do pocetka...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Ганац »

Littmann wrote:
Поповић wrote:Kako su onda sudile finale u Laktasima prije dvije godine
Samo je Belosevic sudio i ne znam ni kako ni zasto.
Crvena zvezda TelekomBeograd 82 : 59 Metalac FarmakomValjevo


Q1 Q2 Q3 Q4
25 : 10 23 : 22 16 : 16 18 : 11

Sunday, 08.03.2015. 19:00
Commissioner: Miljus Predrag
Referees: Jovcic Milivoje, Dragojevic Igor, Jovovic Alfred
Visitors: 3283

Metalac FarmakomValjevo 86 : 83 Mega LeksSremska Mitrovica


Q1 Q2 Q3 Q4
22 : 18 23 : 21 22 : 20 19 : 24

Saturday, 14.03.2015. 21:00
Commissioner: Bulut Desimir
Referees: Belosevic Ilija, Neskovic Dragan, Jovanic Bojan
Visitors: 1500

Mogu, zato što su oba srpska kluba I nema sukoba interesa, a mogu I SLO, HR, CG ili neki drugi da sude, za nas je bolje da nisu domaći.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Pravednik »

Iskreno nisam ih zelio u polufinalu, ali sta da se radi.Ulog je ogroman, ko izgubi ide u ponor. Nije ni njima ni nama lako, sanse su 50:50 (iako su me iznervirali pa sam se inatio stavio neku kintu da cemo ih oderati sa 3:0 jednostavno ne mogu da im bjezim sa crte jer mi to ne radimo pa ni u doba Uvalina). Da smo favoriti , nismo. Imaju jako dobru prvu petorku i solidnu klupu. Igracki smo mi definitivno bolji ali su oni sto se tice trenera u prednosti. Ima kod nas dosta materijala i igraca sa m.... ali kao sto sam i rekao postoji bojazan za ovog naseg na klupi sa sve pomocnicima, zeleni su , neiskusni, cisti, ne navikli na mulj i blato.
DR je dobio avansna priznanja neka ih opravda i udje u legendu, ako ovo nije ono sto je cekao cijeli zivot onda bolje da se i ne bavi ovim poslom.
Zakljucak: oprez, mobilizacija, cvrsto, jako, tvrdo, do kraja , bez uzmicanja.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by carapan »

Ulog OGROMAN, ali navijao sam u onoj utakmici za Buducnost, iskreno..

Dosta je bilo vise sakrivanja iza neke dominacije komsija, koja je gradjena na otimanju i gepekovanju. Ova PO serija je nama kao klubu u ovoj sjajnoj godini melem za tu ranu, i ako ih dobijemo, a ubedjen sam da mozemo, sve bi se to obrisalo, i nas klub bi se vratio na onu slavu koju je nekada i imao.

Ubedjen sam da ce debeli da dobro spremi njih za nas, sa raznoraznim specijalama, ali takodje sam ubedjen da ce i nas tim da poakze svu jacinu u toj PO seriji, jer iskreno mnogo smo bolji od njih. Nasa ogromna prednost je mesto broj 1 i mesto broj 5. To itekako moramo da iskoristimo, jer nece mi biti jasno da jedini centar u Evropi koji moze da zadrzi Bobija moze biti recimo MIlutinov ?!! Bobija nece oni specijalno da cuvaju, ali sam ubedjen da ce markiranje biti na Wiliamsu i Dzenkinsu, slicno nesto sto je Barseloni radila protiv nas..

Ali da ne palamudim nesto sto ne znam toliko, ja verujem u ove momke, MNOGO, znam da ce ostaviti SRCE NA PARKETU I pobedicemo !!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Nolle »

Juče sam po internetu dosta puta pročitao tu rečenicu. "Dule će spremiti specijale."

Voleo bih samo da vidim koje specijale, kada oni nemaju ni neke osnovne principe u napadu. Napad im se svodi na igru 1na1.

Specijal može samo da bude povlačenje ekipe sa terena, ako mu se ne svidi kriterijum.
Locked