6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ужас.
Погинулом брату нека је лака земља а Атаману желим да му се семе затре!
Баш да видим како ће фашисти из еуропејских институција да казне ове пиздурине!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Велики Делија »

Кошарка је вечерас изгубила смисао.

Почивај у миру, Делијо...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Ja sam šokiran. Počivaj u miru, Delijo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Dennis Rodman »

Neka momak, naš brat Zvezdaš počiva u miru. Ne znam šta da kažem više.
Zvezdaš. Robista.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by naka »

Strašno. Sve je besmisleno.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by carapan »

Oka nisam sklopio..

Prvo sam jedva preziveo onu trojku, a saznanjem da je nas covek, Srbin, nas brat poginuo ubodom u srce, od nekog pa slobodno mogu reci balije ili mozda siptara, cak sam i zaplakao.

Koliko vidim od ljudi koji su bili u hali,tamo nije vredjan klub kao klub, tamo su vredjani SRbi i skandirano je pogrdno mojoj zemlji, kakva god da je ona. Na nase navijace se nisu zaletali, oni obicni navijaci, vec siptari i bosnjaci sa njihovim zastavama.. Veceras je unisten jedan mlad zivot samo jer potice iz Srbije.. I onda govno, djubre, smradina, Ataman, kaze " Srbi teroristi".. Jbcu ti mamu maminu kad tad pseto tursko !!

Pobeda i poraza ovakvih ce jos itekako biti, ali izgubljen ljudski zivot nikada se povratiti nece ! I da smo pobedili, osecaj bi bio odvratan ! Sve je uzalud posle ovoga od sinoc.

Prateci sinocnju utakmicu, pratio sam i komentare na raznim mestima, i video koliko se "komsije" radovale onoj trojci.. I nisam se zaprepastio..Da mogu udavili bi nas u casi vode, isto onako kako su nam sinoc ubili brata u Istambulu.. Sve su to ista govna..

Brate, Delijo, rode i sine..Neka ti je vecna slava, pocivaj u miru, Zvezdasi te nikada zaboraviti nece !!!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

carapan wrote:Oka nisam sklopio..

Prvo sam jedva preziveo onu trojku, a saznanjem da je nas covek, Srbin, nas brat poginuo ubodom u srce, od nekog pa slobodno mogu reci balije ili mozda siptara, cak sam i zaplakao.

Koliko vidim od ljudi koji su bili u hali,tamo nije vredjan klub kao klub, tamo su vredjani SRbi i skandirano je pogrdno mojoj zemlji, kakva god da je ona. Na nase navijace se nisu zaletali, oni obicni navijaci, vec siptari i bosnjaci sa njihovim zastavama.. Veceras je unisten jedan mlad zivot samo jer potice iz Srbije.. I onda govno, djubre, smradina, Ataman, kaze " Srbi teroristi".. Jbcu ti mamu maminu kad tad pseto tursko !!

Pobeda i poraza ovakvih ce jos itekako biti, ali izgubljen ljudski zivot nikada se povratiti nece ! I da smo pobedili, osecaj bi bio odvratan ! Sve je uzalud posle ovoga od sinoc.

Prateci sinocnju utakmicu, pratio sam i komentare na raznim mestima, i video koliko se "komsije" radovale onoj trojci.. I nisam se zaprepastio..Da mogu udavili bi nas u casi vode, isto onako kako su nam sinoc ubili brata u Istambulu.. Sve su to ista govna..

Brate, Delijo, rode i sine..Neka ti je vecna slava, pocivaj u miru, Zvezdasi te nikada zaboraviti nece !!!
Nije vrijeme ni za kakvo raspravljanje, i nemoj se nastavljati na ovaj post, ali ću ti reći koju.

Ne zaboravi i da naši navijači (ponavljam naši, jer sam CIGAN iako nisam SRBIN) skandiraju drugima pogrdno o njihovoj zemlji, tako da za takvim upisom nema potrebe jer je dio navijačkog folklora.
Drugo, zašto pišeš da su ga napali Šiptari ili Bošnjaci (i ako se ta mogućnost ne može isključiti) kada ne znaš? Da li znaš da na ovom forumu ima ljudi koji pripadaju nekoj od tih nacija, a za koje znam da bi za Zvezdu dali sve?
Jednom za svagda prestanite pisati na takav način jer ovo što se dešava na navijačkoj sceni širom svijeta je obojoeno (pored nacionalnih) i mnogim drugim bojama koje u velikoj mjeri nemaju ništa sa sportom i iskrenim i pravim navijanjem.

Over & out.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by carapan »

Ko je optuzio bilo koga sa ovog foruma, ili generalno bilo koga? Pojma nemas sta se desavalo u samoj dvorani, a posto pojma nemas, evo ti citat od decka koji je bio tamo:
Након десетак минута стиже остатак екипе и ми кроз масу домаћих навијача без проблема одлазимо до нашег улаза. Полиција нас одводи у сектор који су нама наменили и ту нас је било можда педестак. Семенкари, не навијачи. И 7-8 жена. У хали је било можда око 8.000 људи. Све време су певали нешто где нас прозивају, Србистан је био најчешћа реч. У једном тренутку су до нас дошли неки Шиптари и неки лик са заставом БИХ и кренули да нас псују и провоцирају. Полиција их тера, а онда се залеће неколико десетина навијача са трибине преко пута, као да пробију кордон, да нас нападну. Али нису се нешто много потрудили, остали су иза полиције и задовољили се псовкама и претњама. На српском, углавном.

На полувремену се појавио један момак, са видљивим подливима и рекао нам да су их пандури тукли жестоко и да је један момак избоден. Он се некако промувао. То је све што смо успели да сазнамо док смо били у хали.

Држали су нас још неких пола сата или мало јаче после меча и кад су се сви разишли - пустили нас да идемо. Сви редари, особље у хали и полицајци су били коректни према нама.
Само сам огорчен, убили су момка на 50 метара од мене. Звери! А нама се у исто време подмеће да смо терористи, од једног кошаркашког тренера. Ја не бих могао више да играм за тај клуб, барем сада тако мислим.
Овде је 3.20. Ја сам од 9 ујутру на ногама, али ноћас нећу да спавам.

Ни једног тренутка нисам био угрожен лично, али сам можда и гледао како убијају човека испред мене. Можда сам у метроу стајао поред његовог убице. Или можда испред хале.

Навијачи Галате нису певали песме против Звезде, већ против Србије. На нас су се затрчавали са шиптарским и бошњачким заставама. Псовали нам мајку српску. Док нас је њихов тренер називао терористима.

Извините ако сам мало нервозан ...
Sta ako je taj koji se zatrcavao sa siptarskom ili nekom drugom zastavom bas ubica naseg Marka? Nemoj me molim te u 40-tim godinama uciti o bratsvu i jedinstvu, ili mi ovde poturati da generalizujem ljude.. Imam toliko prijatelja Bosnjaka pa cak i sa Kosova, da znam da razlikujem zver od coveka.. Ono sinoc je uradila samo zver, i to samo iz razloga jer je decko Srbin.

Nemoj da mi podmeces nesto sto nisam niti napisao, niti tako mislio...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Slušaj, napisao si "Šta ako". Prema tome, ne znaš ni ti. Završeno, jasno?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by carapan »

Dacho..

Nisam ti ja dete neko da ti meni napises, nesto ovako
Završeno, jasno?
To mozes kuci prema zeni, deci, i prema bilo kome, prema meni ne !! Nikada !!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Napisao sam ti jer sam ti rekao da daljnje rasprave nema. Poenta je u tome što si kontradiktoran u onome što pišeš.
Zvjer koja je to uradila nema predznaka (a i da ga ima, u ovakvim situacijama je to najmanje bitno jer se slična ubistva događaju i na srpskoj tribini gdje onih nacionalnih predznaka nema).
I niko ti ne potura bratstvo i jedinstvo, ali ni ti ne poturaj da je to uradio neko sa predznakom jer ne znaš, niti je u ovom trenutku to toliko bitno.
Otišao je ljudski život zbog jedne obične utakmice i zato što policija nije htjela da pusti navijače u halu. Da su to uradili, gotovo sigurno ne bi se desila ovakva tragična situacija.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by naka »

Slazem se sa Dačom. Koliko je samo engleza ubijeno I izbodeno dole. Nema to veze sa generalnom mrznjom prema naciji. Mozda Od strane pojedinca, Ali generalizovati je nepotrebno. Zar srbi mrze francuze ili sta vec...

Ne treba nam dalja polemika oko toga. Mislim da je bespotreban odlazak dole bio, ukoliko nije Dogovorena organizacija na klupsko-drzavnom nivou.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by carapan »

Kako Ataman zna da su Srbi teroristi? Koga on to generalizuje?

Nije ovo uradio obican navijac turskog kluba, vec bolesni um, koji mozda potice i sa ovih prostora, jer su takvi likovi bili najgori u samoj hali i van nje, po prici ljudi koji su bili tamo..

Ne zanima me nista vise.. Kada je ubijen Taton, cela Srbija je zalila, palila svece sa predsednikom drzave i premijerom..Da li ce isto da se i u Turskoj uradi? Da li ce pocinioc niti nadjen i kaznjen kao ovi ovde u Srbiji? Da li ce Turska dzava da plati milionsko obestecenje porodici ubijenog mladica?
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

To je već nešto sasvi drugo, Čarapane, i sa tim se slažem.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by carapan »

Otkazati sve ovog vikenda sto se sporta tice u SRbiji... Koga je briga za sport posle ovoga..

Da je sada bolje Ercegu, kada zna da je terorista?

A Srbija i dalje neka gleda Sulejmana, dokazanog u borbi protiv Srbije, i neka se zamajava sa njegovom "sultanijom"..

Sve je otislo u qrac.. Ovo dete sto je ubijeno, sutra moze biti moj sin, vas sin, bilo ciji sin, samo zato sto navija ili potice iz jedne druge zemlje..

Odavno sport nema veze sa sportom..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
Locked