6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

АКо је то урађено уз знање или саучесништво српских органа реда, онда то јесте био терористички акт уз одговорност државе Србије. Поготово ако они који су то урадили нису санкционисани. Баш као и ово прексиноћ.

Међутим, Турска и Србија, колико знам, нису у рату. И мојне сад да почнемо причу шта се код мене издогађало у ратовима јербо ниђе стићи нећемо. Јесу били навијачи Бешикташа у Београду у далеко већем броју? Је л полиција поступила по ПеЕс-у? Е то је паралела а не ко је кога у рату малтретирао јер ако ћемо тако, скоро све и једна држава је терористичка на челу са САД.
Сјајно и свака част! Зато сам и написао јасно и недвосмислено - непријатељи нам нису народи већ они људи
Spoiler: show
Image
који не поштују па чак и мрзе Србе и Србију. А прије и изнад свега политикантске државне елите које се тако понашају и дјелују.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Ганац »

Išli su Dačo i prošle godine u Atinu sa Panatom, bili su izolovani i nije im bilo sve jedno, ja i dalje mislim da njima (navijačima Galte) nije bilo bitna nacionalnost navijača Zvezde, bitno im je bilo samo da ubiju, i tu je pala na ispitu Turska kao država koja pretenduje da bude član EU, pala je na ispitu policija a i ti nesretnici kojima su poremećeni sistemi vrednosti sebi sigurno nisu obezbedili mesto u "raju" i kad, tad će savest da ih opomene (nadam se).
A ima i ona:"Ko se mača lati, od mača će i poginuti".
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Il genio »

Ганац wrote:Išli su Dačo i prošle godine u Atinu sa Panatom, bili su izolovani i nije im bilo sve jedno, ja i dalje mislim da njima (navijačima Galte) nije bilo bitna nacionalnost navijača Zvezde, bitno im je bilo samo da ubiju, i tu je pala na ispitu Turska kao država koja pretenduje da bude član EU, pala je na ispitu policija a i ti nesretnici kojima su poremećeni sistemi vrednosti sebi sigurno nisu obezbedili mesto u "raju" i kad, tad će savest da ih opomene (nadam se).
A ima i ona:"Ko se mača lati, od mača će i poginuti".
+1

Konacno neko na istim talasnim duzinama, taman sam se zabrinuo za svoje rezone.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Najdoski dr. Ilija »

Тема је отишла у неком другом смеру који је и очекиван с обзиром на догађања везана за утакмицу.
Ево једног примера у коме је, по мени, на један баналан начин сублимирана тематика пропадања и нашег клуба и српског народа у целини:
човек који је љубимац навијача нашег клуба (лично мој и не баш претерано) и који се на терену пре, за време и после утакмице милион пута прекрсти, деци је дао имена Ингрид и Алегра!?
Па чекај ко је овде луд? :o
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Dennis Rodman »

Manijaka, ludaka, bolesnika koji će bilo koji izgovor iskoristiti kako bi zadovoljili svoje ludačke porive i nanijeli zlo drugome, je vazda bilo i nažalost biće uvijek ili barem još veoma dugo. Ono što ovdje bode oči je ponašanje zvaničnih organa Republike Turske koje je stvorilo uslove da se zlo dogodi. Pokušavam da nepristrasno koliko mogu gledam na sve ovo, i opet previše je to slučajnosti, da bi stvarno bilo slučajno... Znam da politika nije dobrodošla na sportskim forumima, ali moram reći da se ovo uklapa u sliku neootomanskog bahaćenja turske vrhuške.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by ajkula »

dacha od bosne wrote:Znam i Veterana i Dabu, ali moram reći da me malo čudi stil pisanja jer oni nisu išli na Zvezda-Metalac ili ne znam gdje, već u Tursku. A znamo da Turci, kao ni naše Delije i mnogu ultrasi širom Evrope, ne iznose kafu i baklave kao dobrodošlicu.
Izgleda da nisi dobro procitao. Pogotovo veteranov post.

Niđe on ne govori da je razlika između naših i turskih navijača u ponašanju već u onome što radi ili ne radi policija.

Kod nas kad igraš protiv krke ne možeš prići na 50 metara igračima i navijačima.

A Turke je boljelo uvo. Nije tu u pitanju neka zavjera ili slično već jednostavno lijenjost Turaka da urade što treba iako im je na vrijeme sve najavljeno.

Jednostabvno njihovu policiju zabole da se puno cimaju oko ovakvih stvari. Zato svako malo ubodu nekog tamo.

U bg je bilo 1000 navijača bešiktasa, lomili i gazili i ništa im nije falilo.

Ono što mene fascinira je da niko od naših (ili ja nisam primjetio) sportista iz turske nije reagovao na ovo makar u vidu saučešnja ili u vidu odgovora onom magarcu Atamanu.

takođe me fasciniraju one osobe iz Srbije koje su posle ubistva Tatona digle buku i halabuku da pokažu kako smo mi Srbi najgori na svijetu a sad ih nema niđe.

Eto ćute svi.

A Turska jeste teroristička država ali da ne zalazimo u to na ovoj temi. Srbija to nije bila. Bila je nešto drugo ali teroristička nije.

Ja niti sam navijač, niti neki nacionalista ali da iskren budem pun mi je kufer "glasova razuma" koji uvijek nasu krivicu prenaglasavaju a tuđu izjednacuju ili pravdaju sa nasom iako tome u pojedinacnim slucajevima nema mjesta.

Zar je tako tesko ostati na konkretnom slucaju a ne siriti i praviti velike filozofije.

Ko ovdje ne vidi krivicu turske policije taj zaista ima problema sa percepcijom.

Ja generalno volim turske ekipe i reprezentacije jer igraju punim srcem, nepredvidljive su i kurcevite ali ovo je ogroman propust turske policije i drugacije s eto ne moze gledat.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

бишоп wrote:А шта је то бишоп написао па се неко може пронаћи увређеним. Јесам ли изнео неку неистину или оптужбу без покрића? Не видим ни разлог ни потребу да Либурнија одговара у моје име, јер ја за разлику од Чарапана који је банован могу и сам да одговорим.
Ја нисам ни одговорао у твоје име већ изнио неке чињенице и СВОЈ став према томе. И управо зато што и нисам негдје видио да је написано нешто што би некога требало да увриједи.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Il genio »

бишоп wrote:Убиство нема никакве везе ни са криминалом ни са диловањем како Дача жели да представи већ са традиционалном нетрпељивошћу једног дела балкнаских народа према другима.
Ja se na primer ne slazem sa ovim, mislim da je u pitanju obracun dve navijacke grupe u kojoj je jedna(ili jedan njen pojedinac) prekrsila sve navijacke i ljudske kodekse. Naravno sve preduslove da se taj obracun dogodi je ispunila turska policija.
бишоп wrote: Без обзира какво мишљење имао о држави у којој живим и полицији ово се овде никада не би могло десити, а да и овде има оних јадника и паћеника који потежу ножеве када им се укаже прилика- има и то није никаква тајна али овде није полиција никога одвела на линч и клање већ је то учинила турска полиција.
Ni sa ovim se ne slazem, mislim da je nasa policija mnogo puta zakuvala slicne situacije, ali da je samo sreca sprecila smrtne ishode. Sad da li su turci to ucinili namerno ili slucajno, ne bih mogao da tvrdim.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by lucky#13 »

Jel pitao neko Radonjica zasto je pravio faul na 9s do kraja 4/4,a nije na 4s do kraja iste? Nisam gledao tu tekmu, bio sam na slavi, tek sad odgledah poslednjih par minuta.

Inace zao mi decka,to nema veze sa sportom, burazer mi ga poznaje vidim da kaze da je decko OK, nije kao vecina.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

бишоп wrote:А шта је то бишоп написао па се неко може пронаћи увређеним. Јесам ли изнео неку неистину или оптужбу без покрића? Не видим ни разлог ни потребу да Либурнија одговара у моје име, јер ја за разлику од Чарапана који је банован могу и сам да одговорим. Убиство нема никакве везе ни са криминалом ни са диловањем како Дача жели да представи већ са традиционалном нетрпељивошћу једног дела балкнаских народа према другима. Ти Чарапана Дачо ућуткујеш за изнешене претпоставке, а одмаг након тога ти се сам бавиш претпоставкама. Упоређивати Делије са овим кољачима је некусно и срамно. Без обзира какво мишљење имао о држави у којој живим и полицији ово се овде никада не би могло десити, а да и овде има оних јадника и паћеника који потежу ножеве када им се укаже прилика- има и то није никаква тајна али овде није полиција никога одвела на линч и клање већ је то учинила турска полиција.
Spoiler: show
а тему о закланим члановима породице, спаљеним кућама и отетој деци боље да не пишемо јер ће ово отићи предалеко, а има их на свим странама и сви носимо ожиљке из тог периода
Apsolutno netačno )ovo boldovano). Današnja većina ljudi koji rade takve stvari povezana su sa kriminalom. To što se tebi to ne sviđa, sasvim je druga priča.

Čarapan je banovan jedan dan jer se oglušio na moje prvo upozorenje da se ne uvlači domaća nacionalna problematika u temu. Mislim, da da...samo jedna strana nekoga mrzi, a ovi drugi iznose kaficu i kolače kada vide tu drugu skupiniu navijača. Nije nego.

Što se tiče spojlera. Tačno j da svi nosimo ožiljke i poenta nije bila u veličanju mojih, nego u tome da ja državom smatram ljude (a ne samo političare i policiju) i da zbog toga ne mogu Srbiju da zovem terorističkom državom.

@Ajkula: ok...možda sam pogrešno protumačio njegov post...moje izvinjenje ako je tako.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Хлад Малиганович wrote:Tурци су примитивно племе, о чијој цивилизованости довољно говори свеопшти рапидан напредак свих делова нашег народа чим су се ослободили њихове власти. Чакијашки кукавички индијанци, који постоје и цветају захваљујући Американцима, и чињеници да су у дворишту Русије. Притом су врло покварени и подмукли, што се види по понашању њихове дипломатије и чињеници да се трговачки смеју свима којима би први сашили нож у леђа.

Који смо ми *** од народа постали, то се прво види на микро нивоу и огледа на пример и у чињеници да нисмо забранили властитим жентурачама да гледају и диве се Суљи, Обрез аги, Буљ бегу, и осталим карабуљадинима и њиховим харемима, ибрицима, земиркуредизлуцима, бајбошанијама и осталим јебемливамјаничарскуматеријама.


Нисам хтео да испадне ксенофобично и мизогимно, не знам јесам ли успео? Пуса.
Pusa i tebi od ovih veličanstvenih slavena koji trzaju pištolje jedni na druge...znaš već gdje.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

ajkula wrote:
dacha od bosne wrote:Znam i Veterana i Dabu, ali moram reći da me malo čudi stil pisanja jer oni nisu išli na Zvezda-Metalac ili ne znam gdje, već u Tursku. A znamo da Turci, kao ni naše Delije i mnogu ultrasi širom Evrope, ne iznose kafu i baklave kao dobrodošlicu.
Izgleda da nisi dobro procitao. Pogotovo veteranov post.

Niđe on ne govori da je razlika između naših i turskih navijača u ponašanju već u onome što radi ili ne radi policija.

Kod nas kad igraš protiv krke ne možeš prići na 50 metara igračima i navijačima.

A Turke je boljelo uvo. Nije tu u pitanju neka zavjera ili slično već jednostavno lijenjost Turaka da urade što treba iako im je na vrijeme sve najavljeno.

Jednostabvno njihovu policiju zabole da se puno cimaju oko ovakvih stvari. Zato svako malo ubodu nekog tamo.

U bg je bilo 1000 navijača bešiktasa, lomili i gazili i ništa im nije falilo.

Ono što mene fascinira je da niko od naših (ili ja nisam primjetio) sportista iz turske nije reagovao na ovo makar u vidu saučešnja ili u vidu odgovora onom magarcu Atamanu.

takođe me fasciniraju one osobe iz Srbije koje su posle ubistva Tatona digle buku i halabuku da pokažu kako smo mi Srbi najgori na svijetu a sad ih nema niđe.

Eto ćute svi.

A Turska jeste teroristička država ali da ne zalazimo u to na ovoj temi. Srbija to nije bila. Bila je nešto drugo ali teroristička nije.

Ja niti sam navijač, niti neki nacionalista ali da iskren budem pun mi je kufer "glasova razuma" koji uvijek nasu krivicu prenaglasavaju a tuđu izjednacuju ili pravdaju sa nasom iako tome u pojedinacnim slucajevima nema mjesta.

Zar je tako tesko ostati na konkretnom slucaju a ne siriti i praviti velike filozofije.

Ko ovdje ne vidi krivicu turske policije taj zaista ima problema sa percepcijom.

Ja generalno volim turske ekipe i reprezentacije jer igraju punim srcem, nepredvidljive su i kurcevite ali ovo je ogroman propust turske policije i drugacije s eto ne moze gledat.
Nego kad pominješ da je Turska teroristička država (u ovom slučaju)...šta je to država? Da li su svi Turci teroriste?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

бишоп wrote: Ако се на тебе неко залеће са шиптарским и босанским заставама у руци како то оцењујеш, има ли то везе са нетрпељивошћу или не.
Можеш да се слажеш или не али наведи ми пример где је наша полиција одвела неку групу навијача мечки на рупу. Поготво се ово односи на стране групе, наше групе нећу да помињем јер се према нама односе као према стоци.
A ako se na teb zaleće neko sa srpskom zastavom, kako to ocjenjuješ?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 6. kolo evrolige: Galatasaraj - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

бишоп wrote:
Либурнија wrote:
Сви ми врло добро знамо и Чарапана и Бишопа, знамо ко су, шта су и како дишу па нема сумње да им свакако није била намјера да било кога увриједе, понајмање Звездаше међу нама који нису из српског народа.
Ево где сам поменут, па сам се осетио прозваним, као да сам нешто написао и неког увредио па ти образлажеш како ми није била намера некога да увредим.
Писана ријеч често пута оставља другачију поруку од оне која неко хоће да упути. Немам ја шта тебе да правдам већ је то био само одговор на тезу која се провукла да је неко хтио некога да вријеђа што нема везе са животом када сте Чарапан и ти у питању.

@Dacha

Ја сам написао држава а не земља или народ. Значи, мислим на власт турске државе која ту државу оличава и репрезентује а не на простор гдје живе "људи, стока и остало". :mrgreen:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked