9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by Константин »

Већ сам рекао шта ми се није свидјело код најаве утакмице од стране тренера, умјесто најаве алибија и у тужним тренуцима исто играш и то најавиш да ће бити још јаче и боље. У част.
Али све у свему не бих даље посебно коментарисао, побједа у гостима против највећег конкурента ове године макар и пола коша је ок. Идемо даље.
Врста која изумире
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by Dafi »

Ja bih volio da mi neko odgovori koje mi to igrace,osim MW i donekle Bobija,imamo da bi trebali da dobijemo Cedevitu 20 razlike i to u gostima??? Jos nesto bih voli da mi neko objasni,kako mi ikako ikoga dobijemo kad ne postoji ni jedna akcija uigrana a nemamo igrace kao Majami ovih zadnjih godina???
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by nyc »

Volim bre ove momke zato što se BORE. Od početka do kraja. Ginu za svaku loptu (videste loi Blažićevo bacanje po parketu!?), trude se, hrabre jedni druge, dišu ko tim...
Fudbal, šta to beše?
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Dafi wrote:Ja bih volio da mi neko odgovori koje mi to igrace,osim MW i donekle Bobija,imamo da bi trebali da dobijemo Cedevitu 20 razlike i to u gostima??? Jos nesto bih voli da mi neko objasni,kako mi ikako ikoga dobijemo kad ne postoji ni jedna akcija uigrana a nemamo igrace kao Majami ovih zadnjih godina???
Dobro...ima previše kritika nekada i ljudi vjerovatno vide one dijelove igre i taktike koji su lošiji. Međutim, fakat je da stvarno igramo odlično i meljemo, i da nam je u stvari ove sezone jedan jedini kiks poraz od Neptunasa. Tada smo se mnogi iznervirali i mislili smo da će oni jedino tući nas, kad ono :trt:
Elem, čini mi se da juče, skoro cijelo drugo poluvrijeme, nije igrao Bobi, i jako je dobro što ga je malo odmorio i sačuvao jer su ga ovi opasno tukli, a sudijski smradovi ne sude ništa.
Dobro je što smo u gostima dobili u neizvjesnoj završnici, umorni nakon duela i cijele situacije oko meča sa Galatom. Ovo će i te kako da znači na psihološkom planu za igrače, a i za trenera.
Sada je najbitnije dobiti Neptunas i ući u Top 16, a onda oderati Dulove prasiće.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by Ганац »

Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by Ганац »

A MWil:
Mwill.jpg
Mwill.jpg (84.95 KiB) Viewed 2985 times
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by Dennis Rodman »

Ova ekipa je toliko dobra da nas je već razmazila, pa gostujuću pobjedu protiv trenutno i najjačeg konkurenta u ligi (uskoro će to postati, kao i obično, Partizan i kapa im dole za to, sa strane struke alal im vera).
S obzirom na sve - da smo zamoreni od EL gdje uvijek igramo do posljednjeg atoma snage, da se desila ova nesreća, da se jednom mora izgubiti utakmica i da se ta šansa povećava što raste broj zaredom dobijenih (ovo je već 9. pobjeda! u isto toliko kola), da smo izgubili dobijeno i igrali produžetke na gosotvanju... ne znam od čega su ovi momci. Ja razumem i mladost i sve... da iskoristim poznatu frazu iz filma u sasvim drugačijem kontekstu. Ne bih da pripremam ražanj dok je zekan-pekan u šumi, ali moram reći kako bi stvarno bila nepravda da ovi momci ne krunišu sezonu nečim velikim, nepravda prema njima i ovome što ostavljaju na terenu. Zaslužili su da se prepričavaju njihovi podvizi, mada još nisu ni na pola puta.
Spoiler: show
Sad punokrvni spojler... Dženkins je baš u daunu. Dobio je preko 20 minuta i nijedna trojka, ajd bar je imao par asista i sa te strane izgledao bolje. Moram priznati da je trenutno Branko korisniji od njega i to mi se ne dopada, ali dobro, da i on trpa kako može to bi bilo već savršenstvo.
Proradiće Đenka protiv Neptunasa, vidim, što bi rekao Milan Tarot.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

Ono što nam se ponavlja već nekoliko puta ove sezone je da ispuštamo dvocifrenu prednost i dozvoljavamo protivniku da povede, juče je i Radonjić zakasnio malo sa TO. Volio bih i da je Dangubić dobio koji minut više. Dobra stvar je što je koliko - toliko pošteđen Bobi, i dva double-double-a Markusa i Mitrovića.
Cedevita slabija nego prošlih sezona, vadi ih Repeša na klupi i mislim da nam oni nisu najveći konkurenti, mnogo konkurentniji (po sastavima) su i Budućnost i Partizan, pa čak i Krka.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by МоСа ВерСе »

Вала, ако нам овакав Партизан буде конкурент, онда и треба да се угасимо и не постојимо.
Гледајући реално, имамо најјачи тим, испод нас су Будућност па Цедевита и сви остали имају много слабији рустер. То је реалност и тако морамо да се поставимо уз риспект према свакоме. Али, ред је дошао да се свима тресу гаће од нас.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

Kad ovo kažem mislim na cijelu sezonu, ne samo trenutno stanje. Znači kontam da će grobari dovesti pleja, eventualno ako dođe Pavlović, to je već ozbiljan sastav, nikako ih ne treba podcjenjivati. Pogotovo što do maja ima dosta. Da se razumijemo mi smo prvi favoriti i od ove sezone najmanje što očekujem su titule u ABA i srpskoj ligi. Pogotovo je ABA imperativ, jer vjerujem da je i Ulebu dosadilo da nas već dvije godine gura u EL.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by Ганац »

Igrač, vrlo bitan za njih izlazi iz povrede, Mačvan tek hvata zalet (kondiciju i igru) ako dovedu još pleja biće to stvarno jaka ekipa ali ipak nedovoljno jaka za nas u ABA ligi, e sad, za domaću ligu je problem što svinja zaista ima veliki uticaj na sudije, i tu bi on mogao da ironiše sa onim "džaba vam novci" iako ni njihov budžet nije mali (manji).
Da budem iskren, sutra kada bih mog(r)ao da biram odabrao bih ABA ligu na keca jer nam donosi preko potrebnu stabilnost kluba i učešće u EL kao i siguran (sigurniji) priliv sponzora (para).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by Либурнија »

Не треба заборавити ни то да се полуфинале и финале АБА лиге од ове године играју на двије добијене што смањује могућност изненађења (а и пуни више буџет оних најуспјешнијих у лигашком дјелу). Мени је тај Ф4 био чиста будалаштина као завршница једне лиге. Друго су купови. Играш цијелу сезону добро и онда ти је упрска једна утакмица. Друго, ако неко оће пласман у ЕЛ онда нека и одере гаће у 2 или 3 полуфиналне текме па ако ту надјача, свака част, знаш да је стварно заслужио.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by Велики Делија »

Плеј оф се игра на 3 добијене и у полуфиналу и у финалу.
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by Dafi »

МоСа ВерСе wrote:Вала, ако нам овакав Партизан буде конкурент, онда и треба да се угасимо и не постојимо.
Гледајући реално, имамо најјачи тим, испод нас су Будућност па Цедевита и сви остали имају много слабији рустер. То је реалност и тако морамо да се поставимо уз риспект према свакоме. Али, ред је дошао да се свима тресу гаће од нас.
Nebih se ja bas zalijetao sa ovakvim izjavama. Uz pleja i povratak Milosavljevica bice to solidna ekipa i po imenima i ekipno. Nemojmo podlijegati ponovo propagandi "jadni oni a blagostanje kod nas". Oni ako dodju do plej offa(a ubijedjen sam da hoce) uradice sve da dodju do finala i evro lige ali bukvalno sve i sto je dozvoljeno i sto nije.
Polako pocinju i oni koji su bili najvise slijepi da progledavaju i kontaju da je EL ta sto dovodi dobre igrace i pravi magove od trenera a takodje puni hale i dovodi sponzore i naravno da niko od govana pitu ne pravi. Mi smo i prosle godine pricali price "jadni oni raspadaju se",nema stipendija anjihov roster je bio jaci nego nas i to sam tvrdio vise puta u toku sezone.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9. kolo ABA lige: Cedevita - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked