5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by crazynorth75 »

NAJAVA: CRVENA ZVEZDA TELEKOM – ALBA BERLIN
January 28, 2015, Objavljenu u Košarka, Najava utakmica, Nema komentara | Edit

Autor: CZBG, http://www.mojacrvenazvezda.net" onclick="window.open(this.href);return false;
Posle 10 godina pala je Budućnost na svom parketu u Podgorici. Dosta sreće, dosta oscilacija, odlična partija Vilijamsa i Dženkinsa, sve to smo videli u derbiju 19. kola ABA lige. Nakon jednog prekinutog niza poraza, možda je vreme da na krilima te pobede prekinemo i drugi niz poraza. Crvena zvezda i Unikaha su jedine ekipe bez pobede u TOP 16. U 5. kolu naš tim dočekuje vicešampiona Nemačke, Albu iz Berlina.

Image
czbgtv.com

Alba ove sezone nastupa po treći put u Evroligi u prethodnih deset godina. Obezbedili su ulazak u ovo takmičenje nakon ulaska u finale plej-ofa nemačke lige gde su poraženi od minhenskog Bajerna. Poslednju titulu su osvojili pre sedam godina, a nacionalni kup su osvajali prethodne dve godine. U domaćem prvenstvu trenutno zauzimaju prvo mesto, ispred Bamberga i Bajerna. Što se nastupa u Evroligi tiče, prolazak u TOP 16 su izborili sa skorom 4-6, dok u drugoj fazi takmičenja imaju skor 2-2. U prvom kolu su iznenadili Barselonu u Berlinu, dok su u prošlom kolu savladali Galatasaraj u Istanbulu pred praznim tribinama. Poraženi su od Žalgirisa i Real Madrida.
Već treću sezonu ovaj tim vodi čovek koji ih je kao igrač doveo do prvog evropskog trofeja (Kup Koraća 1995.), čovek koji je ponikao u Crvenoj zvezdi prema kojoj nikad nije krio svoju ljubav, Saša Obradović.
Ono što je interesantno jeste činjenica da je Zvezda do sada u TOP 16 fazi, u proseku, postigla više poena od Albe, uhvatila više lopti, imala više asistencija i manje izgubljenih lopti, ali sve to uz slabije procente šuta, naročito za dva poena.

Upravo tu prevagu u šutu za dva donosi krilni centar Albe i njihov najbolji strelac i skakač, Džamel Meklin. U proseku postiže 14 poena uz 5,7 skokova po meču. Izuzetan atleta i strelac, jako težak za čuvanje što pokazuje činjenica da je najviše fauliran igrač u Evroligi, posle Spanulisa. Odličan je i u odbrani, često čita dodavanja u reketu, a odlično gradi i koš. Nije igrač koji voli da se izvlači na šut spolja, češće traži prodor i igru jedan na jedan i leđima i licem ka košu. Pored njega, na poziciji „četiri“ se ističe i hrvatski internacionalac Marko Banić. Postiže manje poena i hvata manje lopti zbog činjenice da ume često da igra i na poziciji krila, dalje od koša, iako nije istaknuti trojkaš, kao i Meklin.
Prvi plej tima je Aleks Renfro. On je najbolji asistent sa 5 asistencija po meču kojima dodaje 9 poena i čak 4 skoka. Često šutira za tri poena ako mu se ostavi prostora, kao i za dva sa polu-distance. Nije klasičan plej koji traži poene iz prodore, igru u reketu uglavnom ostavlja centrima sa kojima često vrti pik-en-rol. Tu je i Klif Hemonds, kombo bek koji uzima najviše šuteva u ovoj ekipi po utakmici. On u proseku postiže samo 8 poena, uglavnom igra kao bek, ali ume da se spusti i na poziciju „jedan“. Uživa veliko poverenje trenera Obradovića, jer je dobar u igri jedan na jedan gde traži poene iz prodora, kao i u odbrani gde njegovo dobro kretanje dolazi do izražaja. Naročito slabo šutira za tri poena u ovoj fazi takmičenja.

Ova četvorica igrača su istaknuti kao lideri tima, kao igrači koji imaju najbolje procente šuta i najveću slobodu u timu. A koliko su opasni po protivnike govori i činjenica da su u TOP 16 pogodili ukupno 54 uzastopna slobodna bacanja!

U spoljnoj liniji treba istaći još i Redžija Redinga koji nema toliko dobre procente šuta, ali ume da šutira jako brzo u fazi napada, iz driblinga, preko igrača i upravo zbog toga ne ostvaruje dobre statistike, ali postiže u proseku 11 poena. Pored njega, tu su još Stojanovski i Vargas, ali oni imaju daleko manju minutažu, dok se Stojanovski više ističe igrom u odbrani.

Gifi i King mogu da pokriju i krilne pozicije i pozicije u reketu zbog svoje građe i atletskih sposobnosti. Koriste uglavnom otvorene pozicije za šut u napadu, a imaju i jako loše procente šuta.

Na poziciji centra je usamljen Leon Radošević. Visok 208cm ima oko 50% šuta iz igre, sve za dva poena. U prethodne dve utakmice jako slab učinak, uprkos dobroj minutaži, što govori da se ne radi i veoma kvalitetnom igraču.

Iz ovog pregleda možemo zaključiti da se radi o ekipi kojoj je spoljna linija jači deo tima, ali cela filozofija Obradovića počiva na jakoj odbrani i ofanzivnom skoku. Odnos u tom segmentu igre sa našim tim je skoro izjednačen, iako imaju u proseku nižu ekipu. S obzirom da Zvezda ima problema često sa ofanzivnim skokovima protivnika, to može biti veliki problem. Razlika u visini igrača, kao i brzina i atlecizam obe ekipe, mogli bi da daje naznake o utakmici sa brzom igrom, razmenom poseda, ali možda i Zvezdinim traženjem poena iz mis-meča u reketu.

Utakmica se, za razliku od prethodnih, igra u dvorani „Pionir“, prvi put pred publikom ove godine. Sigurni smo da će dvorana biti ispunjena do poslednjeg mesta, s obzirom na manji kapacitet u odnosu na Arenu, a atmosfera koja vlada posle pobede u Podgorici obećava još jedan spektakl na tribinama, a nadamo se i prvu pobedu u TOP 16.

Crvena zvezda Telekom – Alba Berlin, četvrtak, 20:40, dvorana „Pionir“

http://www.czbgtv.com/2015/01/28/najava ... ba-berlin/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by dacha od bosne »

Biće teško protiv Albe. Najviše iz razloga jer će naši igrači (na neki način) biti pod pritiskom da moraju do pobjede, ali sa druge strane to je odlična prilika da pokažu karakter i dobiju ovu utakmicu.
Bukvalno, ova utakmica može pozitivno prelomiti kod naših igrača i Radonje, što se tiče plej ofa.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by Dafi »

Ja samo ne zelim vise nikad da vidim petorku na parketu u kojoj su istovremeno Dangubic,Jovic i Lazic kao sto se desilo u PG. Alba nije losa ekipa,pomalo divljacka,a opet i nije. Ima tu svega. Nemaju neku visinu ali imaju centre koji su pokretljivi i znaju da ubodu spolja sto ce biti problem za Bobija da brani. Mislim da je najveca greska Radonjica u EL sto nije mogao da istrpi MWila nego ga je vadio napolje kad mu ne ide a u PG je to ucinio i ovaj mu je vratio. On je igrac koji moze za jednu cetvrtinu da sve okrene iako je dvije prethodne odigrao lose.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by Ганац »

Ja želim samo jednu stvar, da verujemo u ovaj tim, ove igrače i trenera.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by Константин »

Алба је добра екипа вођена сјајним и вриједним тренером какав је био и као играч. Салету легенди је сутра и рођендан који можемо честитати са једном побједом Звезде, неће се много љутити. :zastavaGRB:
Само јако од 1. минуте, без пуно експериментисања са стартном петорком и шаблонима. Видимо се у Пиониру.
Врста која изумире
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by crazynorth75 »

Ma Pionir je Pionir, jebeš ti to. Jes da je vamo keš, ali opet...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by Ганац »

Odlično prvo poluvreme, vidi se da polako izlazimo iz te male krize igre. Alba ozbiljan tim, bez obzira na trenutni i krajnji rezultat pokazuju ozbiljnost, bojao sam se ovog Mclean-a, i odigrao je u napadu dobro, gradee svoj koš dobro i na obruču su jaki ( kucnja ne prolaze).
Našim igračima samopouzdanje raste od Podgorice, verujmo u njih.
Lep gest prema Saši, Radonja mu je uputio aplauz, atmosfera odlična, nije mi baš najjasnije zviždanje EL himni, al' hajde nije strašno. Ako je zbog kazne, zar ona neće ići Markovoj porodici?
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by crazynorth75 »

Kop odlično krenuo, sad već smoriše sa jednom te istom pjesmom cijelu utakmicu
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by Beara_Vladimir »

Koliko meni sve nekako bolje izgleda kad igramo u Pioniru, ne mogu vam opisati.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by crazynorth75 »

Laza je car.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by Ганац »

Nastavili smo i u trećoj četvrtini sa dobrom igrom, ali neznamo da odigramo zadnji napad pa to ti je.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by garnett »

to je to. 8-)
zakljucavaj topik :mrgreen:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by dacha od bosne »

Odlična utakmica i lijepa pobjeda. Svaka čast i treneru i momcima na parketu. Moglo je ovo i ubjedljivije, ali i ovako je lijepo. Najviše mi se sviđa povratak Markusa sa njegovim asistencijama.
Sad Solnok, pa Žalgiris. Da nastavimo da meljemo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА

Post by garnett »

lm, jovic se povredio, zato nije igrao..

ali kako kenjaju sa kartama, chu 5900 :jelenko:
Locked