6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Locked
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Beara_Vladimir »

Slažem se. Kao što rekoh, pričaćemo na kraju sezone. ;)
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Pravednik »

musemic wrote:OK, to je propust u selekciji, mada ko bi pretpostavio da Dzenkins nece moci vola da ubode...od svih ostalih igraca je izvukao ili izvlaci maksimum, tim je prava druzina i stvarno mi je degutatntno, iz nedelje u nedelju cekati poraz pa da se opljune.

Ovo, ispod, je kad nekoga ne podnosiš:

Doduše toliki je sretnik a do sada je to iskoristio više puta: Radnički u Aleksandrovcu gdje smo zavisili od jednog suta i njihov najbolji igrač promaši ali na način toliko sretan da je to čak i zapisano na jednom video zapisu koji imamo i naravno u finalu raspad, drugi put te pobjedi ekipa sa 2,5 igrača i opet sretno uđeš u EL zahvaljujući propadanju Cibone. Ove godine uveli plejof a mi imamo ubjedljivo najjacu ekipu i po logici stvari tesko da nas neko može da dobije na tri dobijene (iako me od njega ni to ne bi začudilo) ali opet ga sreca mazi. Ajde neka ga pomazi i treći put, pa taman ja morao da priznam zbog rezultata da je "veliki" strucnjak.

Znači, ako ne osvoji - razapećemo ga
Znači, ako osvoji - ponovo ga je sreća pomazila

Ma daj...
Ok, ajde reci mi molim te da li ovo što sam naveo nije istina ili reci da je bilo drugačije?
Što se mene tiče ja imam mišljenje o njemu i ne mijenjam ga, dakle rekao sam da po meni nije trener za velike domete tj. za velike klubove a mi to svakako jesmo bez obzira u kojem periodu života bili Zvezda je Zvezda.

Bišope ti imaš svoje mišljenje ja svoje, moja očekivanja na početku sezone su bila evolucija a ne revolucija. Sada smo u periodu stagnacije ne gledajuci samo rezultate u ABA i EL već igru i formu igraca. Treća sezona izmiče imamo najbolji sastav do sada pa neka i on malo doprinese a ne da gleda sta će da uradi MW. Svaki zadnji napad ide na njega isključivo, pa daj je majku mu Laziću da ga strpa iz ćoška jer će ga onaj odozgo pogledati , zaslužio je jer gine, krvari, šuti i radi sve teške poslove za tim.

Ima jedna poslovica i ona kaže: Džak soli treba pojesti sa čovjekom da bi ga dobro upoznao. A ti kao da si sa mnom pojeo kamion soli.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Beara_Vladimir »

Ja se nadam da ćemo na kraju svi zajedno slaviti. Tome se ja nadam. Međutim, apsolutno ne očekujem osvajanje titule u ABA ligi. Kukavice poput Radonjića nisu i nikada neće postati šampioni. Sa druge strane će ga sačekati nabrijana, maksimalno naložena i bukvalno na rat spremna ekipa, koju predvodi najbolji trener ABA lige. Voleli ga mi ili ne, u ovoj ligi Dule je najbolji. Gledaće da maksimalno uspore igru, da svedu utakmicu na mali broj poena i ako nas budu nadskočili, mogu vrlo lako da nas dobiju. Govorio sam ranije, a ponoviću to i sada. Nije problem izgubiti od Žalgirisa, problem je način na koji mi gubimo utakmice. Gubimo ih šablonski, svaki Radonjićev potez je maksimalno predvidiv. Ruku na srce, imao je sinoć onu egzibiciju sa Rebićem, to me je iznenadilo. U selekciji tima napravljeni su ozbiljni propusti, ali bez obzira na to, ovaj tim ima kvalitet za osvajanje ABA lige. Problem je što taj kvalitet nema trener. Kako sezona teče, ja ne vidim nikakav napredak. Naravno, možda grešim i biću najsrećniji ako na kraju sezone budem morao da jedem ono što se ne jede. To isto sam rekao i prošle sezone. Bojim se samo da će ishod biti isti kao i prošle sezone.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by musemic »

Beara_Vladimir wrote:Sa druge strane će ga sačekati nabrijana, maksimalno naložena i bukvalno na rat spremna ekipa.
...u ovoj grobarskoj ekipi niti ima snage niti atletike, sem Pavlovica nisu nesto ni bezobrazni kao proslih sezona
Beara_Vladimir wrote:koju predvodi najbolji trener ABA lige. Voleli ga mi ili ne, u ovoj ligi Dule je najbolji.
Bar jedan trener je bolji, Repeša je to dokazao prošle sezone u Areni - utakmica života, domaći teren, puna hala i ćorak...
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Dafi »

бишоп wrote:Какав циркус овде праве "кошаркашки зналци", понекад вас читам па се смејем, а у већини случајева ме баш и унервозите. Екипа увек спремна да пљуне у правцу Радоњића и када је крив и када није, како вам бре више не досади. Просипате шушљу причу "срећа прати храбре", наравно, Јака је требао да шутне ону последњу тројку али Радоњић није храбар па Јака није шутнуо... Одгледајте натенане утакмицу па видите колико је лопти исцурило из обрућа, смирите своје страсти па видите да смо одиграли егал утакмицу са Жалгирисом и поред никада горег шута за 3 поена, видите о толико помињаном плану Б (на који се појединци ложе ко на Белучи Монику) да смо разлику и резултатски егал држали са тзв другом петорком. Јесте ову су сезоне учења свиђало се то вама или не, па и тај ваш свињотаур кога призивате је учио годинама па је ето на крају доживео да би га неко ко се сматра звездашем и након свега пожелео на нашој клупи. Видите да је скаутинг противника одлично одрађен и да смо били на просеку (који је мизеран) шута за 3 ми би ову утакмицу добили са 10+. Причате да немамо акције и ту се не слажем, ја на свакој утакмици видим бар једну али заборављате да овде играмо против озбиљних екипа(које раде изванредан скаутинг и ништа не препуштау случају), а не против солнока па да нам исте увек пролазе. Слично је када гледате и друге екипе када играју против нас, јел вам делује можда да они имају уигране акције.

Што се статистике и рекорда тиче на вашу жалост много су јачи од вашег ега.

Криво ми је због пораза али у једну руку и срећан јер смо са неком доњом границом наше игре и без два играча одиграли егал утакмицу са још једном европским кошаркашким великаном, што даје наду за оно битније што нас очекује.

"Да је баби нешто била би деда" , преведено, да се Праведник разуме у кошарку био би Радоњић.
:ziga: :ziga: :ziga:
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Beara_Vladimir »

Skrećemo sa teme debelo, pa ću ti samo kratko odgovoriti. Pavlović, Mačvan i sin Dragan su njihovi glavni igrači. Tu ima još par igrača koji mogu da iznenade, poput Murića recimo. Tepić protiv nas redovno odigra ''utakmicu života''. Da će biti napaljeni i maksimalno bezobrazni, u to ne sumnjam.

Bišope, Radonjić je i jedno i drugo. Nijednu jedinu akciju u napadu mi nemamo, osim spuštanja lopte na centra. Poslednje napade prepušta Vilijamsu, pa šta bude. To ozbiljni i kvalitetni treneri ne rade. Kad god mi naletimo na tvrdu ekipu, koja uspori igru, nadskoči nas i igra maksimalno agresivno, imamo problem. Onda šutiramo trojke do besvesti i ulazimo u nervozu zbog promašaja. Tu uloga trenera dolazi do izražaja. Mora da konsoliduje ekipu malo, da se momci smire malo, da odigramo nešto smisleno u napadu. Edin je rekao jednom da se tajm-aut smatram uspešnim ako nakon istoga poentiraš. Mi se nakon tajm-auta redovno pogubimo i skoro uvek te napade završavamo neki nerezonskim šutem. Što se Duleta tiče, ako se ne varam, tada je sistem takmičenja u Evroligi bio drugačiji. Na stranu to, činjenica je da mi napredujemo brže nego komšije i to je svakako pozitivna stvar. Stvar je u tome što naša igra opada kako sezona odmiče i onda kada bi trebali da budemo na vrhuncu, kada bi trebali da kidamo, mi delujemo vrlo loše na terenu. Ključ ove, i ne samo ove, sezone jesu trofeji. Evroliga je najbolja škola, sredstvo za osvajanje trofeja. Bez titule nam je sve džabe, i rekordi i TOP16 i sve ostalo.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Pravednik »

Evo pročitah šta je jedan forumaš napisao i mislim da je ovo suština:

Mi i nas trener godinama dobro vozimo dok je ravno, ali pred kraj puta kada krenu krivine,uzbrdo,nizbrdo,kada moraju da se menjaju brzine ,plasim se da će nam vožnja i ove godine loše ići.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by МоСа ВерСе »

Тако је Мусемићу, најбољи тренер је Џасмин Чапљинац. И очекујем добру борбу са њима у финалу.

Први сам критиковао радоњића, али мислим да малко претерујемо са том фором да је за све крив. Друго, да није скаутирао екипу Жалгириса како треба, просули би нам преко 80 поена и ћао здраво. Треће, њихово најјаче оружје је претворио у наше најјаче оружје, а то је офанзивни скок и кад већ гледамо дуеле са патлиџаном у полуфиналу, онако се скаче и игра. Четврто, повређени су нам Јовић, Дангуба се повредио и Лука исто. Играли смо са десет у ротацији, с' тим што Лука није у форми ни кад је 100% спреман, а камоли кад је повређен. Е сад, ако неко може да ми појасни, али аргументовано, како тренер може да утиче да погоде тројку?

Генио, пао је и против Макабија, остало је све добио. Знало се прошле године, Нелсон не греши у последњој четвртини и наравно, њиховог плеја пред крај нема када га Нелсон чува.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Dennis Rodman »

Ja nisam neki ljubitelj Radonjića, ali do kraja sezone imamo to što imamo. Za sada je, kakav god da je trener, to u sklopu sa ovim odličnim timom dalo rezultate, nadati se da ćemo sezonu privesti kraju kako treba, pa onda gledati šta dalje. Do tada, podržavam kompletan tim, igrače, trenera, upravu, marketing...
Spoiler: show
...čirlidersice :wub:
Zvezdaš. Robista.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by musemic »

Dennis Rodman wrote:Ja nisam neki ljubitelj Radonjića, ali do kraja sezone imamo to što imamo. Za sada je, kakav god da je trener, to u sklopu sa ovim odličnim timom dalo rezultate, nadati se da ćemo sezonu privesti kraju kako treba, pa onda gledati šta dalje. Do tada, podržavam kompletan tim, igrače, trenera, upravu, marketing...
Spoiler: show
...čirlidersice :wub:
Upravo!

Daj da izguramo do kraja pa onda opletite -to što se neki boje, pribojavaju, plašе, pamte, sećaju, prisećaju, nadaju...ništa neće promeniti činjenicu da do kraja sezone igramo sa ovim odličnim timom i stručnim štabom...
User avatar
DusanRSMarkovic
Новајлија
Posts: 19
Joined: Mon Jan 05, 2015 4:47 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by DusanRSMarkovic »

Ljudi,da se razumemo,za ovaj budzet mi boljeg trenera tesko da mozemo da dovedemo...kakav je,takav je ali je nas i treba ga maksimalno podrzati do kraja...Slazem se da mora i moze bolje,i verujem da ce i biti.

Inace do sad je u evroliginoj istoriji 8 timova imalo 0% za tri poena,a medju tim timovima su i Makabi i Barselona,ocete da kazete
da su i njihovi treneri bili krivi za to,ili je mozda problem bio u ovih 96 igraca?

Hap 0-10 Ben 00
AEK 0-10 Ben 01
Alba 0-5 Ortez 03
Bars 0-12 AEK 04
Stra. 0-5 Tau 06
Mak. 0-6 Barsa 12
Loko 0-9 Liet 13
CZ 0-19 Zal 15
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Dafi »

DusanRSMarkovic wrote:Ljudi,da se razumemo,za ovaj budzet mi boljeg trenera tesko da mozemo da dovedemo...kakav je,takav je ali je nas i treba ga maksimalno podrzati do kraja...Slazem se da mora i moze bolje,i verujem da ce i biti.

Inace do sad je u evroliginoj istoriji 8 timova imalo 0% za tri poena,a medju tim timovima su i Makabi i Barselona,ocete da kazete
da su i njihovi treneri bili krivi za to,ili je mozda problem bio u ovih 96 igraca?

Hap 0-10 Ben 00
AEK 0-10 Ben 01
Alba 0-5 Ortez 03
Bars 0-12 AEK 04
Stra. 0-5 Tau 06
Mak. 0-6 Barsa 12
Loko 0-9 Liet 13
CZ 0-19 Zal 15
Jos samo da iskopas ko su bili treneri ekipa s nulom i to je to :D
User avatar
DusanRSMarkovic
Новајлија
Posts: 19
Joined: Mon Jan 05, 2015 4:47 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by DusanRSMarkovic »

Evo ti recimo trener Barselone 2002 je bio Svetislav Pesic,a prosle godine trener Lokomotove Kuban je bio Pasutin...

http://www.euroleague.net/main/results/ ... code=E2013" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.euroleague.net/main/results/ ... code=E2003" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
DusanRSMarkovic
Новајлија
Posts: 19
Joined: Mon Jan 05, 2015 4:47 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by DusanRSMarkovic »

ne 2002 nego 2004* moja greska
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by dacha od bosne »

Kari??? Ma, nemoguće :angry27:
Spoiler: show
:valjanje:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked