6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Locked
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by dacha od bosne »

Konstantine, čovjek je mislio na Pešića, ne na tebe.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Константин »

Онда нека колега Дафи поради мало на лицима и глаголским временима. Иначе Кари се фино и захвалио, нажалост. Ушао сезону са оном скромном екипом, радио и борио се и када је видио да од договореног пројекта нема ништа отишао даље на крају сезоне.
Врста која изумире
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by МоСа ВерСе »

Ето, Ганац вас лепо похвалио како сте ви из Босне толерантни, а ви одма' удри. Какав хркљуш, крв ти пољубим. :utata: :utata: :utata:

Написах на фејсу. Ако Радоњић зезне АБА лигу, тешко ће преживети следећи дан, ако победи, уклесаћемо му споменик. Такви смо ми Цигани. Или џа или бу.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Трапа »

Мени је фасцинантно да једна професионална екипа може онако да шутира. Цео живот тренираш, сваки дан по минимум два сата и имаш шут 19-0. Па мајкуму вежбај, тренингом се све може поправити, не тражи нико неке високе проценте, ал ако не можеш убацити 30-50% шта се онда ког ђавола бавиш кошарком. И још нешто, потпуно је бескорисно дискутовати око тога дал наш тренер има уигране акције/нема акције, акција је шлаг на торту. Ми нисмо још савладали шут а богами ни улаз (Јака је јуче једно 4-5 пута фулао завршницу полагања). Гледам јуче оне Литванце кад стану на линију слободних, можеш звиждати, махати чиме хоћеш, људи дају свако. Само тренинг и ништа више.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Il genio »

@Trapa

+1

Fascinantno je na koji nacin su juce odigrali Litvanci. Kada bi se kosarkaska inteligencija mogla izmeriti nekim indeksnim poenima, oduvali bi nas. Onoliko pametno izgradjenih situacija, koriscenja i najmanjih rupa u nasoj odbrani, rezonskih poteza ja odavno nisam video. Prava pismena ekipa iz kosarkaske zemlje. Zahvaljujuci takvoj igru, uz nasu veoma slabu partiju, uspeli su da nadomeste manjak kvaliteta i gostujuci teren, koji je iznosio oko 15 razlike. Prava lekcija za nase igrace i strucni stab.

Sto se tice naseg ocajnog suta, nervoza je kljucni faktor. Pogledajte samo zadnju cetvrtinu, koliko simuliranja nasih igraca u pokusajima da iznude faul u napdau, price sa sudijama, i vrhunac svega, onaj idiot od pomocnog trenera, koji se svadja sa sudijama u pauzi izmedju cetvrtina i dobija tehnicku, posle koje oni sa +3 odlaze na +8.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Ганац »

Oni i jesu tolerantni ali su i kao ova dva filozofa u klipu, izmišljaju "rupu na saksiji" 0:)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OSyRmd-R5RY[/youtube]
0:)
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by naka »

Трапа wrote:Мени је фасцинантно да једна професионална екипа може онако да шутира. Цео живот тренираш, сваки дан по минимум два сата и имаш шут 19-0. Па мајкуму вежбај, тренингом се све може поправити, не тражи нико неке високе проценте, ал ако не можеш убацити 30-50% шта се онда ког ђавола бавиш кошарком. И још нешто, потпуно је бескорисно дискутовати око тога дал наш тренер има уигране акције/нема акције, акција је шлаг на торту. Ми нисмо још савладали шут а богами ни улаз (Јака је јуче једно 4-5 пута фулао завршницу полагања). Гледам јуче оне Литванце кад стану на линију слободних, можеш звиждати, махати чиме хоћеш, људи дају свако. Само тренинг и ништа више.

Slažem se samo mislim da treba da uključiš jedan bitan faktor za svakog sportistu a to je samopouzdanje. Kalinić i Jaka nisu neki šuteri ali nisu ni užas. Isto tako ne može se reći da su kukavice. I šta se dešava? U nebitnoj utakmici gde su sami na šutu koji ih vodi u slavu Kalinić pogleda pa odustane i doda Jaki, koji se od straha sruči u nepoznato. Nedostatak samopouzdanjaaa.

iskreno parole tipa, podržite, budimo jedno, ajd da se završi, bla bla su mi se smučile i podsećaju me na prošla bolna vitez vremena. Pa svi koji nešto i kritikuju su kupili karte i dolaze na utakmice prevaljujući stotine kilometara. I ne plaše se bez razloga kao i ja. Ako nAS je dobila cibona sa jednim igračem što ne bi komšije u istorijskim utakmicama sa solidnom četvorkom i trenerom koji im usađuje mržnju i samopouzdanje. Pa komšije i kad su bile najslabije u neizvesnim završnivama svinja je uzimao da rešavaju poslednji napad. A mi NIKAD nismo rešili poslednji napad pa bila u pitanju bezvezna četrvtina.

Pa Bobi da je šutirao ne bi šutirao 51-3 a kamoli ostali. Igrači su super i super se bore, ali jednostavno ne veruju treneru i njegovim sposobnostima. Taj trener da je trener, do sad bi izgubio par utakmica u ABa ligi tako što bi pustio da slabiji rešavaju a ne čim se uspaniči Bobi I Marcus u tim. Pa jebem ti, odlučujuće utakmice su za dva meseca i svi znamo da će se igrati zona sa udvajanjem Markusa i prebijanjem Bobija. Švaka utakmica u evropi treba da bude priprema za to. Sinoćna proba je pokazala da ništa nismo naučili od Cibone. Al da ne kvarimo atmosferu. Gluposti. Nit možemo pomoći nit možemo odmoći samo se polemiše.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by naka »

Jos jednu stvar za radonju voli :) Dozvoljava da Mali kepec ustaje kod minuta odmora I napada sudiju koji mu dva puta kaze da sedne I na kraju tehnicka gde su Dali kos.
Kakav bezobraluk
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by Трапа »

naka wrote: Slažem se samo mislim da treba da uključiš jedan bitan faktor za svakog sportistu a to je samopouzdanje. Kalinić i Jaka nisu neki šuteri ali nisu ni užas. Isto tako ne može se reći da su kukavice. I šta se dešava? U nebitnoj utakmici gde su sami na šutu koji ih vodi u slavu Kalinić pogleda pa odustane i doda Jaki, koji se od straha sruči u nepoznato. Nedostatak samopouzdanjaaa.
Обојица су одустали јер су пре тога све промашили а тај шут је значио победу/пораз. А ако је тако не може се баш рећи да нису кукавице. Јака је нпр. имао "храброст" да стави Олимпији тројку у последњој секунди иако нам тај кош није значио ништа...
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by naka »

i Kalinić je uzimao često odgovornost. Ali sad nigde nikog. Zato kažem da je trener bitan.

Zaista ne očekujem ništa od Radonjića u smislu akcija, postavki. Ali nije isto kad im kaže da "šutiraju slobodno i dalje" a okreće se ka klupi i hvata za glavu. Jednostavno glavna uloga trenera je da bude psiholog, pa tek onda struka. Oni njemu NE VERUJU ni promil koliko svinji veruju njegovi igrači. jednostavno čovek ide po modelu.

Iskreno, kao čovek uopšte mi nije antipatičan. Imali smo ološa i ološa. On se ne spušta na nivo valjanja sa svinjom i sl. Često su izjave umerene. Problem je što ne raste i što je kukavica. Kad je dolazio kod nas znali smo da mu ekipe igraju odličnu odbranu što je BITAN preduslov da se igra ozbiljna košarka, ali su nam kolege iz Crne gore rekli da je pogubljen u poslednjih 5 minuta i kad se odlučuje. Iskreno posle dve godine kod nas ja ne vidim da se išta promenilo od tad. Momak je u redu, ali bih ja voleo da iskoračimo malo napred. Ne da ga i nas poredimo sa balvanima ali da gledamo par koraka napred.

Opet možda se berazložno brinemo pod utiacjem ponižavanja u poslednjih deceniju, dve a pred istorijsko polufinale, pa ne vidimo suštinu. Izvinjavam se ako je tako.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. коло Топ 16 фазе ЕЛ: Црвена звезда - Жалгирис

Post by dacha od bosne »

O Radonji možemo nastaviti ovdje
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked