Дерби партизан - Црвена Звезда

User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by МоСа ВерСе »

Идемо момци, сутра је нови дерби и нова страница историје која ће се исписати. Партизан је домаћин и партизану гори, они јуре да побегну са четвртог места јер им то у полуфиналу доноси најтежег могућег ривала, а то смо ми. И толико о гробљу.

Што се нас тиче, ми се питамо, од нас зависи да ли ћемо победити или не. Рецепт имамо, ући јако и сконцетрисано у меч. Чак штавише, опет можемо да кријемо адуте у одбрани и опет можемо да одиграмо гранитну одбрану. Наше је да исконтролишемо скок и сведемо партизан на мањи број поена од 70. Хендикеп у одбрани ће бити изостанак Лазе, али очекујем да ће остали одиграти како знају и умеју. За напад се зна. Будемо ли расположени у нападу, сигурних десет плус у коначном збиру. Увежбавати игру на њихову зону јер овај меч може да буде ( И ТРЕБАЛО БИ ДА ЈЕ ТАКО) увертира за полуфинале. Мислим да ће сутра и Тејић добити минутажу јер је момак апсолутно то заслужио, штавише, у бољој је форми од Луке.

Волео бих лично, а сутра, у паклу Пионира им ставимо до знања да немају шта да траже са нама у евентуалном полуфиналу. Волео бих више од свега победу преко десет разлике да се не надају. Волео бих да оних 300 наших издоминарају као и ови на терену.

Сутра, 19.00х хала Пионир

Нека живи Звезда, нек' се рађа дан
нека свако дете мрзи партизан !!
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by Pravednik »

Ako ne mozemo da ih prebijemo 20 razlike i utjeramo im strah u kosti, pobjeda nam nece nista vrijediti, cista statistika. Treba probati neke takticke varijante, Tejica, Rebica, dici one koji su pali. Neka se oni bore i ginu, a mi onako šeretski da uzivamo.
E da mi je docekati da nekoga DR odvali pa da i to dozivim te mu javno podnesem izvinjenje.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Šta god bilo ja im neću zameriti pošto su se istrošili i fizički i emotivno u prethodnom kratkom periodu.
Voeo bih, nije da ne bih da ih razvalimo 20 i više razlike, pa da sledeći put kada nam izađu na parket same gaće spadnu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by crazynorth75 »

Moižda i ne bi bilo loše da nas odvale sa velikom razlikom, čisto da ne dolazi do prevelikog opuštanja i euforije nakon bezbnačajnog trofeja u kupu. Ako se ide na kalkulaciije da ih izbjegnemo u 1/2 finalu, onda smo najveći debili na svijetu. Ovo večeras prikazano je jako neozbiljno.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Znam da nam nij "bitna" utakmica, ali ovako da igramo, n vrujm.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by carapan »

Ovako igramo protiv tima koji ima jednog i po centra i nema gotovo normalnog pleja?!!

Umesto da zgazimo govna, mi se brukamo..

Sudjenje samo pokazatelj sta nas ceka u mecevima sa njima..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by carapan »

Odavno pricam, i sve sam vise ubedjeniji da jedna dobra 4-ka resava sezonu..

Brukamo se bez veze, umesto da ih zgazimo..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Sramotno smo odigrali, bez enrgije i discipline, Mitrović i dalje loš i to baš loš na obe strane terena.
Nedopustivo je da profesionalan košarkaš šutira onako katastrofalno otvorene šuteve za tri poena.
Nama bi Hejslip završio posao u ABA ligi, mada bi mi i njemu pokvarili šut.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by Dafi »

Mogao bih roman napisati o glupostima na ovoj utakmici i igrackim i trenerovim ali cu to preskociti veceras. Jedna druga stvar koju zelim da naglasim je nase tehnicke greske,gestikuliranja prema sudijama,prica sa sudijama. Koliku kolicinu energije i koncenracije mi gubimo na sudije pa to je za ne povjerovati i to iz utakmice u utakmicu. Mozemo mi ovde da pricamo o sudjenju koliko hocemo ali stalno izcudjavanje sudijskim odlukama nam nista dobro ne donosi.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by МоСа ВерСе »

Недостатак кошаркашке интелигенције да не кажем да смо глупи к'о пип. Радили смо оно што су они хтели да ми радимо. Наш шаблон, а они расположени. И нема оправдања ни за кога, почевши од стручног штаба до играча, играли су као бабе. Срамотно. Нећу ништа да прејудицирам, али ово вечерас не сме да се понови против било кога.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Dženkins i Kalina od peet pokušaja ubacili po jednu trojku, timski promašeno 22 šuta za tri poena, sramno ispod 30%.
Ali i to bi bilo dovoljno da smo igrali odbranu, oni su imali 37skokova naspram naših 29, ej nadskakali su nas, e tu smo mi izgubili utakmicu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by musemic »

Radonja vrhunski tankovao, grobari slave kao Lalatovic u Jagodini a ja sam ubedjen da cemo u 1/2 pomesti ko god da dodje...grobari, na tri dobijene, ne mogu proci ni jednu od tri ekipe.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by Beara_Vladimir »

Suđenje je takvo kakvo je, zato 'ajde da batalimo tu priču. Jednostavno, ništa postići nećemo kukajući na sudije. Stisni zube i pokaži da imaš ono što bi svaki muškarac morao da ima. U tom slučaju pobeda sigurno neće izostati, ne samo protiv Partizana, već i protiv mnogo jačih ekipa. Danas su nas nadskakali, nadigrali i zasluženo su slavili. Naš šut je tragikomičan. Sramota je da jedna evroligaška ekipa šutira ovako u kontinuitetu. Najjači ste mi vi što unapred otpisujete Partizan u 1/2 ABA lige. Potcenjujete klub koji nas već gotovo 15 godina ponižava i bije kako stigne i gde stigne. Imamo jači roster, ali ovo večeras je dobra opomena pred plej-of.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by МоСа ВерСе »

Ако смо већ негде морали да изгубимо, онда је овај пораз у идеалном тренутку. И верујем да је заиста од умора и психичког пражњења после купа и Мадрида. Они су били спремнији и то је то.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Дерби партизан - Црвена Звезда

Post by Il genio »

Mozda nije najbitnija, ali je veoma bitna stavka motivacija. Bez pravog pristupa, zelje i energije, ne moze se dobiti derbi. Desavalo se da i ekipa mnogo slabija od protivnika na ovaj nacin odnese pobedu, setite se onog derbija kad smo dobili nikad jaci Partizan sa Vujanicem, Scepanovicem, Stanojevicem, a igrali sa klincima i nekim anonimusima.Ovaj Partizan je daleko od tadasnje Zvezde, tako da... Sramotan pristup nasih igraca za koji nema opravdanja.

Osim toga, brine sto nemamo resenja za udvajanja Bobija, koja makar malo moramo da neutralisemo. Ako to resimo, i ako u neke sledece utakmice sa njima udjemo sa pravim pristupim, morali bismo da dobijemo.

Slazem se da mnogo pricamo sa sudijamo, kao i da previse simuliramo faulove u napadu, sto mi mnogo ide na zivce.
Locked