10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by МоСа ВерСе »

Сутра (четвртак 19.00 - пренос на Спорт клубу) наш клуб долази на мегдан последњој екипи наше групе. Иде у Истанбул на веома незгодно гостовање. Тајни нема јер смо већ три мегдана одмерили са њима. Циљ се зна: одиграти што боље и сталожено и покушати изненадити Галатасарај. Мислиће многи да сам веома скроман кад кажем изненадити Галатасарај. Питање је колико ће наши млади играчи реаговати на разјарену масу Турака која нас на нож чека и питање је, хоће или неће сагорети у жељи да победе. Свима је њима на уму оно што се десило 21.ог новембра, то их је омело у Београду, одиграли су стегнуто и изгубили. Зато ће победа бити равна подвигу јер ће доћи из психолошке стабилности и мирноће наших играча. Не заваравају мене приче Атамана да њих не занима евролига, знам врло добро, као што и ви знате, да ће урадити све да сутра победе.

Шта нам је чинити? Максимално сконцетрисано ући у меч, први удар Турака ће бити најјачи (ово сам мазнуо из Косовског боја :) :) ), ту ће и публика да их носи, а наше је да издржимо до полувремена и будемо у егалу. Након тога, стиснути одбрану што више, имају смањену ротацију и то максимално искористити у последњој четвртини. Идеално би било да се ми до 35.е минуте одвојимо на плус десет и уведемо меч у мирни крај. Биће тешко да ћемо гледати овакав расплет, али оно што сам научио јесте да треба веровати у овај тим.

Обавезно, али обавезно је да Теја игра барабар са Луком, а Лука нека визуализира прошли његов меч у Турској када је доминирао. Само паметно и без срљања, а за крај ћу цитирати Салета Ђорђевића: Хладне главе и врелог срца.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Za mene će pobeda biti ako mi odigramo borbeno i "u kost", pa ako budu bolji, čestitamo, a ako pobedimo super, znamo da možemo sa svakim ako odigramo na svom maksimumu.
Najbolju posvetu M.I. će dati ako odigraju muški.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by Il genio »

Najveca korist iz ovog meca ce biti iskustvo igranja pred vatrenom publikom, koje moze mnogo da znaci kad (ili ako) se ukrstimo sa komsijama u ABA ligi. Ni pobeda nam ne bi lose legla, cisto da se vaskolika ciganija ponovo izlozi da mozemo u top 8, pa da protiv Barse ispuni Arenu do poslednjeg mesta. :zastavaGRB:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by Dafi »

Zanimljivo ce biti da se vidi kako ce uticati ova pauza na Bobija i MWila. Sedam dana nisu igrali utakmicu a uz to su dvije nedelje proveli u Beogradu bez cimanja i putovanja. Volio bih da vidim jednu opustenu Zvezdu veceras,onakvu kakva bi trebala da bude u polufinaalu PO. Volio bih da Tejic odigra 20+ minuta veceras,ali dobrih,da se pokaze Mitrovicu da nije nezamjenjiv na cetvorci i da malo stavi prst na celo.
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by Dafi »

Gdje nestadose svi Ganci.Do utakmice tri sata a pet komentara :mrgreen:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by dacha od bosne »

Tu smo :izazida:
Ma ja sam umoran, imam nekih obaveza pa mi se ne da ni komentarisati. Uglavnom očekujem pobjedu i tek sad mi je žao što nismo drmnuli Žalgiris i Galatu u Bgd jer bi onda bili na korak od Top 8.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by crazynorth75 »

Ja bih isto volio da Teja dobije svojih bar 20 minutes, ohrabruje Đenkina forma. Volio bih i da se natjeraju Luka i Teja da što više napadaju unutra Ercega i ostale njihove četvorke, jer nama su sve dileme u timu otklonjene osim pozicije 4 i zato ove utakmice upravo treba iskoristiti u tom pravcu. Naša ekipa upšravo najbolje partije pruža kad nema prevelikog opterećenja, pa tako i večeras očekujem dobru partiju.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Dafi zakuka i pobeže, igramo utakmicu u kojoj svakako dobijamo, ako pobedimo dobijamo i tekmu i iskustvo, a ako (ne daj bože) izgubimo stičemo iskustvo kroz igre sa kvalitetnijim protivnicima u odnosu na ABA ligu.
Mi smo izgubili šanse za prolaz u f8 i igraćemo rasterećeno, što svakako može biti podsticaj da igrači pruže svoj maksimum (ukoliko budu fokusirani na teren).
Šansa je u formi koju lagano vraćamo na onaj nivo iz Novembra/Decembra uz verovatnoću da smo dobili Teju i Đenku.
Verujem u dobru igru našeg tima večeras (i to nije mantra, niti jinx) i verujem u pobedu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Za sada opušštencija, lagano odrađujemo tekmu...
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by dacha od bosne »

Čini mi se da imamo 16 asistencija za poluvrijeme. Baš dobro igramo mada ovi nisu u istom sastavu kao u Bgd. Elem, meni se čini da naši polako ali sigurno dižu formu. Đenka je baš počeo da sipa.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Naše najbolje igre idu iz opuštene i bez pritisaka igre, normalno uz to i discipline svih osim MWilla.
Kralj MWill :pera:
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by garnett »

za sada sve perfektno, al treba i finisirati u tom ritmu i drugo poluvreme :kosarkas:
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Ali ulazimo u drugo poluvreme mozga bez... strašno.
Đenku nam povrediše, do duše verujem da je samo razbijen nos i da nije ništa strašno.
Ali stičem utisak da Jović malo bojkotuje Đenku kada su lopte u pitanju.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 10. коло Евролиге: Галатасарај - Црвена Звезда

Post by crazynorth75 »

Samo nastaviti mirno i skoncentrisano, bez neke bezglave jurnjave sa njima.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked