Re: ABA ("Јадранска") лига

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by crazynorth75 »

Либурнија wrote:
crazynorth75 wrote:Dalek put smo prešli ove sezone gospodo ovdje na forumu, tonu živaca, diazepama, kutija cigara, ma napatili se ko niko :jumping1: Ali zato i jeste ovako slatko sada, zato i jesmo musavce priželjkivali i sad smo pokazali da smo i ekipa i klub, pogotovo ponašanje naših igrača, stručnog štaba i uprave je bilo za sve pohvale i to je ono što mene lično čini posebno ponosnim. Izbjegnuto valjanje po blatu sa hopsijem i primjenjen najbolji penicilin za njega - pobjeda. Radonja odličan u 3. i 4. utakmici, dobro, mislim Rebića je mogao... :mrgreen:
Након свега... :mrgreen:

Нико није приљежније, константније и страсније засипао Радоњу дрвљем и камењем током цијеле сезоне. Јадан Радоња праћен је у корак, ђе он скоком, туд ти оком. :oigre: Али...нико није приљежније пратио Радоњин лик и дјело, што на форуму, што на друштвеним мрежама качећи скоро све и један клип са ама баш сваке КЗШ па чак и ако је играно са Црнокосом...

Има нека тајна веза?! :smizla: Мсм, само питам... :twisted:
Spoiler: show
Сазнаћемо за 50 година када ступи на снагу забрана отварања архива? :nindza: :jumping1: По мени, класичан случај бацања удица, подизања димних завјеса... 8-)
Image
:jumping1:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Il genio »

Ovo je bila potvrda onoga sto smo pisali svih ovih godina. Kad su jedini tim u zemlji koji igra EL, to je skoro nenadoknadiva prednost u odnosu na sve rivale. Prvo i osnovno, u boljoj si finansijskoj situaciji. Zatim kupis sve sto ti je interesantno sa domaceg trzista (Jovic, Kalinic, Dangubic), pa igras utakmice sa najboljim EL timovima. Do odlucujucih utakmica u plejofu napredujes, usavrsavas se, stices iskustvo. Kad dodje taj trenutak odluke, prednost je osetna. Tako je bilo svih ovih godina u njihovu korist, isto i ove godine, samo u nasu. Kao sto je Konstantin vise puta isticao, Makabizacija je vrlo jednostavan i odlican koncept. Prosle godine je uzdrman, a juce je i zvanicno srusen, pre svega zahvaljujuci njihovom opustanju i bahacenju u post F4 periodu, a donekle i nasem dobrom radu u poslednje 2 godine. Mi smo nasu sansu cekali 30 godina, a od nas najvise zavisi koliko ce oni cekati svoju.

Kao sto su sve kritike prethodne dve godine isle uglavnom na Radonjicev racun, tako je i sad red da prve pohvale idu njemu. Mislim da je pre svega perfektno tempirao formu. Rezultat toga je i Djenkinih 20 poena u proseku, njegov i Kalinin procenat suta za tri koji je kombinovano skoro 60%, Danginih 50% za tri od nove godine, Lukino budjenje bas pred plejof.
Sto se tice same serije, mislim da su utakmice dobro pripremljene i takticki i psiholoski. U skoro svim utakmicama osim u trecoj smo imali ogroman problem, jer je dozvoljena opstrukcija kretanja najbitnijeg igraca nedozvoljenim sredstvima. I pored toga uspeli smo da odigramo dobro, protiv na papiru, u najgorem slucaju ravnopravnog protivnika.

Dzenkins i Kalina su junaci ove serije. Nole ce nasnije izneti podatke o njihovim neverovatnim procentima, ali i bez toga jasno je da su pokidali ovu seriju. Treba li podsecati u kakvom je kanalu bio Dzenkins dobar deo sezone i kakav je kamenjar bio Kalina pre samo godinu, dve? Nekad se rad zaista isplati.

Sledeci po zaslugama je Luka. Probudio se u pravom trenutku, ofanzivno je ocekivano dao svoj doprinos, uz maestralnu partiju u 3. kada im je resavao zonu kao od sale, ali nisam ocekivao ovoliko kvalitetnu partiju u defanzivi na Macvanu. Izuzimajuci 2. utakmicu kada je opstrukcija Bobija dostigla maksimum, a Macvan vesto iskoristio prazan reket, Luka je bio odlican. Kako je vreme prolazilo, bio je sve sigurniji i bolji, da bi na kraju u poslednjoj utakmici spakovao "gospodina" u mali dzep.

Boban i Cirbes nisu ostvarili ocekivanu dominaciju pod kosem, ali potpuno razumljivo iz pomenutih razloga. Bobi je imao dobre ofanzivne role na poslednje dve utakmice, ali generalno nije bio previse zainteresovan za igru. Lepo se juce videlo da u njemu nije bilo zivota, da mu je preselo i da jedva ceka kraj serije. To je takav mentalitet, kad ga tuku, to ga demoralise, ne proizvodi suprotnu reakciju kao kod Kaline ili Djenke. Ne znam kakva je raspodela minutaze, ali mislim da je Cirba bio nas prvi centar u ovoj seriji, cak iako je Bobi odigrao koji minut vise. Kad se lomilo, u zavrsnicama, kad god je bilo cupavo, on je bio na terenu. To je verovatno zbog njegove specificne odbrane pika, kada preuzima sutera, po cenu da visokog ostavi samog nekoliko sekundi, sto nikako nije odgovaralo Milosavljevicu i Akojonu. Takodje odlicno se borio sa Macvanom u trenucima kad je im je on igrao peticu.

Sledeci je Jovic. Za mene, najvece iznenadjenje serije. Na momente je toliko bio siguran da sam mnogo vise poverenja imao u njega nego u Markusa. Sa njim na parketu sam napravili onu razliku u tecoj, rasturao je Akojona(doduse, ko ne bi, ono je jedan od najgorih odbranbenih igraca koji je zaigrao u Partizanu), siguran u sutu, u nekoliko navrata nas drzao u zivotu onim sutevima sa poludistance na koje generalno pizdim, osim kad ih izvodi Djenka. :) U nekoliko navrata mi prolazile kroz glavu reci nesaeg premudrog Mose Vresea, kada je pre nekoliko meseci tvrdio da ce nam za tucu sa Partizanom, Jovic biti mozda i vazniji od Vilijamsa. :) Imao je neke ocajne poteze, poput poklanjanja lopte u ruke Akojonu ili onih suteva sto su jedva stizali do obruca u prve dve utakmice, ali je zato sve to nadoknadio na druge dve. Iako cenim Jovica kao igraca, vise puta sam ponovio da ne vidim potrebu za njim u ovakvom timu. E pa momce, drago mi je da si me demantovao.

Vilijas je imao zaista losu seriju iza sebe, pre svega jer sam mnogo vise ocekivao od njega. Mislio sam da ce razigrati ekipu, ali to nismo preterano gledali. Da ce u jednom momentu poludeti i zatrpati ih, to nisam sumnjao, i to docekasmo u zavrsnici poslednje utakmice. Imao je dobre minijature poput onih kad smo stizali veliku prednost u drugoj, ili one asistencije za Kalinu +1, a odmah zatim i trojke u 3. utakmici. Partizan mu ne prija, nijednom se nije naigrao protiv njih, ali zato ocekujem da u finalu izdominira.

Jaka je razocarao. Osim solidne prve utakmice, sve ostalo je za zaborav. Za poraz u drugoj je iskljucivi krivac, ma sta mi pricali o sduijama, Radonjicu itd. Na poslednje ga je Radonja opravdano zakucao za klupu, jer je bio pod ogromnim pritiskom. Nisam neki moralni cistunac u sportu, ljubitelj sa grublje igre, ali ono sto je uradio Milutinovu je zaista bilo dripacki i treba da mu se skrene paznja. Naravno da nije isao da ga povredi, ili ne daj boze da ga osakati, ali da je postojala namera da ga zvekne po sred glave ne sumnjam ni najmanje. Opet, verovatno nesvesno, odradio je dobru stvar za ekipu, jer je sav bes publike navukao ne sebe, kao sto to radi Vujosevic(sve do pojave Saloa Pavlovica) ili Murinjo u fudbalu. Bilo kako bilo, Jako nemoj to vise da radis.

Lepi je odradio svoj posao u 3. kada je napre polozio preko psihopate, a onda je usledio i onaj cuveni udarac u mosnice. Uloga i minutaza u ovoj seriji je u skladu sa njegovim kvalitetom. Da se razumemo, uopste je ne potcenjujem, on je jako bitan sraf, samo ne ide da on i Blazic imaju vecu ulogu od Dzenkinsa kao sto se dogodilo mnogo puta ove sezone.

Danga i Teja korektno odradili svoje zadatke. Danga je spakovao nekoliko trojku, uz jedno efektno zakucavanje za ubijanje morala protivnicke ekipe vec na pocetku prve utakmice, a Teja ce ostati upamcen po onoj rampi. Sledece godine u ovo doba,njih dvojica ce se u ovakvom postu nalaziti 3-4 meta iznad.

Publika - prva utakmica smo bili odlicni, u nekim trenutcima mislio sam da ce se srusiti Pionir. To je bio jedan od kljucnih faktora nase serije na samom pocetku, kada recimo Akojoj nije znao gde udara i kada smo otisli na +10. U drugoj totalni fijasko, kao da su dosli neki drugi ljudi. Nervozni, besni, uplaseni, do te mere da sam jedva cekao da grobari budu domacini, kako bi se nasi igraci oslobodili tog pritiska. Ipak situacija je drasticno popravljena sledeci dan ispred Pionira, mislim da je to bio veoma bitan trenutak, jedan od onih koji su prelomili seriju. Jos jedan veliki plus posle ove serije je da je srusena ta mantra oko bojkota. Mislim da je nadjeno kompromisno resenje koje je najbolje po klub.

Ciganska javnost - cista desetka. Koliko je bio bitan onaj pritisak koji smo napravili sa klipovima preko fejsbuka, tvitera i foruma najbolje pokauje Macvanova izjava juce. Konacno svi ujedinjeni sa samo jednim ciljem - pobeda. Znacajan segment Makabizacije je bila Gebelsstina. Kada je sve krenulo pre 10, 15 godina, postojao je samo jedan novinar koji je bio "televizor u svet" za celu kosarkasku javnost i koji je servirao samo njihovu istinu. Nazalost, u Srbiji jos uvek nije pojavio neko ko se ozbiljno bavi kosarkom na tv-u, ali su se zato pojavili razni vidovi socijalnih mreza. Zahvaljujuci tome, uticaj tog gospodina je sveden na minimum, i uskoro ce se pridruziti svojim saborcima iz KKP-a na smetlistu kosarkaske istorije.

Sto se tice finala, mnogo smo bolji od oba potencijalna protivnika. Nisam se pokazao kao neki prognozer, ocekujem da resimo finalnu seriju u tri ili cetiri utakmice, videcemo sta ce biti. U svakom slucaju treba biti oprezan, ne bi nam bilo prvi put da ostanemo bez trofeja koji nam je vec u rukama. Uz pravi pristup, ne sumnjam da cemo pregaziti Podgoricu ili Zagreb kao plitak potok.

Posto se ovim postom odjavljujem i odmrzavam svoje akademske obaveze(zbog plejof serije opravdano prekinute), da vam iznesem jednu zanimljivost. Kad smo poslednji put bili sampioni, tek sam posao u skolu. Kad otkucam ovaj post, krecem da spremam poslednji ispit na masteru. Mnogo je braco proslo, mnoooogo.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iNvAVHIp4u8[/youtube]
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Il genio »

Od Nolleta ciganima:

FINALE JE ZVEZDINO!
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by МоСа ВерСе »

Јуче написах за ону тучу, па је ред да се извиним човеку јер нисам знао да је и он у управи Звезде и да се склањао и није хтео да бије свињу.

Што се тиче утакмица, омашио сам у процени за трећу само где ме је Радоњић поприлично изненадио са психолошком припремом меча. Човек је кроз сезону растао и колико га критиковао на почетку, почео сам да увиђам шта ради у марту и априлу. Више него изванредно је припремио сваки детаљ а дебелу свињу је раскомадао са тактиком у овој серији. Као што смо писали после купа, остало је резерви многих које је применио у полуфиналу и одувао партизан. Већ сте писали за Калину и Ђенку, а ја сам исто средином ове сезоне знао да ће и Јовић повући кад је најпотребније. Свако ко је репрезентативац србије има тај херц па се нисам бринуо ни за младог Нишлију. А у четвртој, када је помислио дуле да немамо више кеца из рукава прорадио је Маркус и са'ранио гробље. Знао сам и то, да нам је гуза потребан, а Радоњићу сам скинуо капу када је на почетку треће почео Јовић. Маркус се прибрао и луцидношћу урадио нешто што се ретко виђа, дао 15 поена заредом. Још више сам му скинуо капу када је Маркус изашао три минута пред крај јер се показало да није меч винер. Стварно је Радоња ушао у све поре и на то налепио псиолошки моменат где се видело на нашим играчима да нису узрујани после пораза у другом мечу.

посао није завршен, чека нас финале. Фантастично је то што имамо времена до суботе, прво, велико је емоционално пражњење, а друго, и физички да се наши играчи припреме што би рекло да у суботу изађу као лавови са још већом дозом самопоуздања без обзира ко то био.

Као и сви ви, и мени је овај дан много леп, легао сам у два, устао у седам, ринтао цео дан и опет уживам у осећају од синоћ Хвала вам кошаркаши од срца, вратићемо вам у финалу где ћемо вас водити до трофеја.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Либурнија »

Да се не заборави. Било, не поновило се.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=X1VnlJIfSy4[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FqOlM3aeKyQ[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jvIZ9Bc1rtU[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v4gHFbk8ab0[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UqP_ucJXE60[/youtube]
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Тони »

Браво момци, браво Радоња!

Нисам веровао целе сезоне, давао сам нам 30% шанси у плеј-офу знајући менталитет с којим улазимо у одлучујуће дуеле с њима. Али, Богу хвала, на време смо се отрезнили и престали да глумимо господу на паркету, јер на говна мораш да идеш мотком. Оно што су Калина и Зићла радили кварцованом, Цирби и Лука коњској глави, Јака и Боби једнооком, то нисмо радили годинама него смо погнутих глава ћутали и кривили све друге за сопствене поразе. Време је било да се пусте муда и покаже дрскост, чим смо то урадили стигла је и награда. БРАВО!

Ђенки доживотни уговор! Свака част свима, али овај човек је апсолутна легенда и први међу једнакима.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by dacha od bosne »

Odličan tekst Edina Avdiće. Vrijedi pročitati. http://faktor.ba/edin-avdic-s-parkinga- ... istenciju/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Dafi »

Odlican tekst Edina. Tako pise neko ko poznaje kosarku i ko je nezavisan novinar a nije TV lice "institucije" na malom sportskom kanalu.
@ Il genio
Svaka cast na analizi i izdvojenom vremenu za ovaj veliki tekst. Obozavam da citam ovakve tekstove i analize nebitno da li se s njima slazem ili ne. Hvala!
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Nolle »

Čestitke manguparijo! Dočekasmo! :zastavaGRB:

Sad jako po trofej!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Либурнија »

Што се тиче Партизана, никад им нисам завидио ни на чему што су поштено и спортски заслужили на терену. У наше доба никада нисмо посебно хејтовали Салета, Жарета, Дивца, Обрадовића и екипу. А и зашто би, људи су играли стварно кошарку и заслужено освајали кад су освајали.

Елем, времена су се промијенила и хејтујемо их зато што већ деценију и по отимају и муте. И, што је најгрђе, раде на нашем гашењу и радују се томе. Има међу њима и нормалних ликова, наравно, и они знају да постоје црвене линије и да их не треба газити. Али...било је што је било. Како су радили, тако им се враћа и не :travka: ми је жао! Не желим да се ККП угаси али желим да престане да постоји као ОКГ а то подразумијева и одлазак болесника, наркомана и екипе оданде.

Треће, нама јесте циљ обављање домаћег задатка и бацања болесног плана макабизације у прашину али Звезда као клуб са онаквим навијачким потенцијалима мора да тежи сваке године учешћу у ЕЛ и уласку у топ16. Ено вам Ријеке, никад већи успјеси од настнка клуба, никад боља пословна и спортска ситуација, клуб свакако са традицијом укоријењен у свом поднебљу а могу да сањају да доведу 25 хиљада људи на ФУДБАЛ које ми доводимо у Арену на баскет! Тиме сам све рекао.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Dennis Rodman »

Iako još nismo ovjerili veliki uspjeh trofejom, dočekasmo i to, da u direktnom duelu konačno pokažemo da smo im stali u kraj. Jeste Evroliga bila super i sve, ali ovo je to. Srpska košarka konačno više nije jedan klub. Sva sreća upravi u tome da se ovo stanje što duže zadrži. Sad konačno imamo polpoziciju za tako nešto, a svi znamo šta smo prošli svih ovih godina.

Uživajmo :ziveli: ...do finala 0:) A nakon finala, da još više uživamo, do onog drugog finala, skoro pa ništa manje bitnog od ove serije :bije:

Koliko još godina u ugovoru imaju Kalina, Luka? Znam da Jaka sigurno ima još jednu. I Lazića bih ostavio, a Jaku ipak zamijenio za Gudurića. Ili, ako Đenka odluči da se naplati, što i da ne ostane. Biće potjere velike za plejom i centrom, zato je važno sačuvati sve ostalo što možemo. Još jedna stvar, čekati Tejića, ili dovesti već famoznu "atletsku odbrambenu četvorku"? S obzirom koliko je puta ove godine Kalina uskakao na 4, možda i ne bi bilo viška, ali najviše će vjerovatno zavisiti od para. Lijepo bi bilo vidjeti jednog zvjerskog Amera tu.
Zvezdaš. Robista.
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Polufinalna serija ABA lige: Crvena zvezda-Partizan

Post by Nolle »

Dennis Rodman wrote:

Koliko još godina u ugovoru imaju Kalina, Luka? Znam da Jaka sigurno ima još jednu. I Lazića bih ostavio, a Jaku ipak zamijenio za Gudurića. Ili, ako Đenka odluči da se naplati, što i da ne ostane. Biće potjere velike za plejom i centrom, zato je važno sačuvati sve ostalo što možemo. Još jedna stvar, čekati Tejića, ili dovesti već famoznu "atletsku odbrambenu četvorku"? S obzirom koliko je puta ove godine Kalina uskakao na 4, možda i ne bi bilo viška, ali najviše će vjerovatno zavisiti od para. Lijepo bi bilo vidjeti jednog zvjerskog Amera tu.

Rano je još za sve to. Uživaj sad! :)
Locked