СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by naka »

Grof: "mi sa dva napadaca lakse stizemo do gola ali sa dva napadaca je jako tesko igrati protiv ovakvih ekipa"

U prevodu???
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by musemic »

Pretpostavljao sam da ce nam trebati mesec dana da nesto zaigramo. Ono sto urgent treba resiti je cvrstina na sredini, valjda je resenje ovaj Donald, i uigrati stoperski tandem gde imamo kamaru igraca a svi imaju ozbiljne falinke.

Treba prodati Rajka i Jovanovica, koji pravi takve greske da ja nisam siguran u njegovu perspektivu, i sa tom lovom odrzati dobru atmosferu u svlacionici a i ostaviti vecinu igraca na okupu za sledecu sezonu.

Inace, delovalo je da je na stadionu bilo bas dobro...sto manje ’’ja nemam skole...’’ a sto vise Zvezda, Zvezda...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by МоСа ВерСе »

Jeste trčao kao baba kod primljenog gola, na kraju uklizava, k'o fol borben i to. Vukašin bolje pokrivao celu tekmu u odbrani od njega.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by Nolle »

#95 - Predrag Rajković - 6: Nije imao posla

#2 - Marko Petković - 5: Nespreman totalno, ali Cvetkovića zaista ne mogu da gledam. Delija, Zvezdaš, a na Marakani ga neko pretrčava i daje mu gol. Na Grofovom mestu bi ga nalupao kao budalu. Dva gola, od poslednja tri primamo zbog njega. Da je ispratio, ne bi Mandić imao kome da je centrira.
#14 - Savo Pavicević - 5: Molim te, idi iz Zvezde. Njegova nonšalantnost mi baš ide na... Ima stav, iskusan sam, pokriću to, a svaka druga lopta ispada, a onda Vukašin mora da krpi, a i on kiksa.
#6 - Vukašin Jovanović - 5,5: U poređenju sa kolegom štoperom, nešto bolji. Ima greške, ali mnogo više radi od parnjaka mu. Parnjaka mrzi da živi.
#88 - Luis Ibanjez - 7,5: Posle 20 izvedenih slobodnjaka ove sezone, napokon gol. Svaka čast, igra kao da je odrastao na terenima iza južne tribine.

#55 - Aleksandar Kovacević - 5: Molim te, idi iz Zvezde. Ne znaš da daš pas na tri metra, a igraš profesionalno fudbal. O čemu dalje da polemišemo?

#11 - Idan Vered - 5,5: Van bilo kakve forme. Odigrao prvu protiv Kairata, posle sve gori.
#8 - Marko Grujić - 7: Doktore! Prvo poluvreme sam igrao u veznom redu. Poslednjih 15 minuta nije imao snage.
#7 - Saša Stojanović - 5: Molim te, idi iz Zvezde. Ne znaš. Ne umeš. Spor si. Mrzi te. Nosiš dres Zvezde, ne nosiš dres Radnika iz Surdulice, mada ni za njih nisi.
#17 - Srđan Plavšić - 6,5: Pre svega zbog Vereda i situacije posle prve utakmice protiv Kairata sačekaću sa sudom. Pokazao je da je fudbaler, za razliku od Gavrića i Parkera npr, ali da sačekamo još 2-3 utakmice.

#70 - Hugo Vieira - 6.5: Mnogo trči, zaista mnogo. Grof bi mogao polako da mu daje lopte u prostor, a ne balone, na njegovu 175cm visinu. Stvarno je mobilan, kretao se sinoć dosta. Ne može sam. Vidi se i da je njemu lakše, kada igra sa Jovićem.

#24 - Ristic - 6: Ušao sa klupe, pokazao se lepo. Šteta što izgleda ni on ni Jović nisu spremni za 90 minuta.
#10 - Katai - 6,5: Čini mi se da vaspitna mera pod nazivom: "Klupa" nije urodila plodom. Izgleda i dalje nonšalantno. Isto kao Savo: "Ja sam doktor, uradiću 2-3 poteza, i to je to od mene." Ima talenat za mnogo više od toga, to svi vide.
#9 - Jović - 6.5: Slično kao Ristić, dobro igra, ali mora da bude spreman za 90. Kovačević i Stojanović igraju isključivo jer Ristić i Jović sa 18 godina nisu spremni da igraju 90 minuta.
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by Brian Brendell »

naka wrote:Grof: "mi sa dva napadaca lakse stizemo do gola ali sa dva napadaca je jako tesko igrati protiv ovakvih ekipa"

U prevodu???
U prevodu, teško možemo da napravimo višak u veznom redu, koji bi eksplatisali kroz veći broj napadača.

Petković nije spreman da igra na visokom nivou subota-sreda-subota, tačnije ni sposoban ni da odigra kvalitetno ceo meč. Ipak, on je potencijalno odličan igrač i ne treba ga menjati, kontinuitet obavezan, navijači da se uzdrže kritika. Juče je on "pustio" Srnića, ali su greške u akciji napravili i Ibanez (taktički loše pokrivanje Mandića) i Pavićević (ne prati situaciju na terenu). Imali smo par lapsusa u odbrani juče, pogotovo nakon primljenog gola - Jovanović definitivno najbolji igrač sinoć u zadnjoj liniji što se tiče defanzive.

Jović juče izuzetan u polju, verovatno najbolja partija sa takvom ulogom.

Ostaje pitanje šta će Plavšić igrati. Pravljenje viška driblngom je svakako prednost, ali je pitanje da li ima startnost i dobar centaršut da bi igrao krilo.

Kao što naka reče, dobitna kombijacija su mladi talentovani igrači i solidni stranci, pa ako se zabode i neki dobar povratnik (Duško Tošić, Ninković...) sve to izgleda jako dobro.
User avatar
amiga500
Новајлија
Posts: 95
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:37 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by amiga500 »

Na momente smo licili na ozbiljnu ekipu, jeste da ima tu jos dosta posla, ali sa "Paja Patkom" i Violom (nek bude 50% Ibanjeza, ja zadovoljan), koji treba da osvjeze vezni red, mislim da nas ceka lijepa buducnost. Ono sto sam godinama govorio, "nasa" djeca u kombinaciji sa starijim i iskusnijim, u nasoj varijanti sa strancima.

1. Rajkovic 5,5 - standardno nezaposlen vecim dijelom utakmice, kod gola bio glineni golub
2. Petkovic 5 - da je u krvnom srodstvu sa Srnicem, ne bi ga onako pustio
3. Ibanjez 10 - najlakse mi je njega bilo ocjeniti, ne samo golovi i asistencija, energija i emocija prije svega, cista DESETKA
4. Jovanovic 6 - mlad, a u 3 dana igra na 2 razlicite pozicije, ni iskusnije od njega ne bi se bolje snasli
5. Pavicevic 5 - gdje je bio i sta je radio Savo u periodu od 19 do 21h, nagradno pitanje ?!
6. Kovacevic 5 - pogledati pod red. broj 5. mada ovde treba dodati i poslednji mohikanac, nema mu drugova Cvetkovica, Savicevica, Parkera, Orlandica...
7. Vered 5,5 - vise zelio nego sto je pokazao, izmjena u pravo vrijeme
8. Grujic 7 - kako vrijeme radi za ovog momka, dati mu slobodu, njegove greske istrpiti, sta bi Maminjo dao za njega
9. Vieira 6,5 - poceo je da ulazi u sanse, mnogo bolje njegovo izdanje, na suvo iskustvo zaradio penal
10. Jovanovic 5 - sve se vise vodim mislju, da je Grof namjerno stavio njega i Tenka u prvih 11, sifra Vukan i Cvele
11. Plavsic 7,5 - kako me ovaj momak kupio na prvu, odavno nije jedan nasa igrac, on i Gruja, nasa buducnost

12. Katai 6,5 - Grof sve objasnio
13. Jovic 6 - unjeo zivost svojim ulaskom, usli smo odmah u 2-3 sanse njegocim loptama
14. Ristic - kratko na terenu za ozbiljniju ocjenu


Generalno, sinoc se vidjelo svjetlo na kraju tunela, uz dva nova reflektora marke Donald i Viola, imacemo ozbiljnu ekipu, bar za nivo JSL
TE 2013. GODINE JA I DALJE VJERUJEM U NJU
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by naka »

Brian Brendell wrote:
naka wrote:Grof: "mi sa dva napadaca lakse stizemo do gola ali sa dva napadaca je jako tesko igrati protiv ovakvih ekipa"

U prevodu???
U prevodu, teško možemo da napravimo višak u veznom redu, koji bi eksplatisali kroz veći broj napadaca.


Verovatno je tako mislio ali koji ce mu dva zadnja vezna. I koji qrac visak pravimo kad se doda lopta na bok i oni centar u 16 i to sa polovine njihove polovine.

Problem ce biti sto je izgleda opet radjena idiotska kupovina. Imamo mnogo slicnih igraca a imamo nepokrivene pozicije s druge strane. Pa ce nekog da upropascavamo bez veze..
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by Brian Brendell »

Mislim da su vrlo dobro kupovali, ne spektakularno, ali vrlo dobro. Može se bunker probiti i igrom preko bokova, samo mora da se ubrza igra. Ako počnemo da ulazimo redovno u 16 protivnika sa loptom u nogama, razvićemo visok napadački potencijal.

S druge strane, ne možeš da očekuješ ubrzanje igre dok ti igraju Caki i Vukan u veznom redu. Ristić, Grujić, Donald i Katai u trojici ( od njih četvorice) na sredini i sa brzim krilima bi to mogli da generišu. Ako se dobro uigramo i povratimo momentum (a na putu smo) mogli bi da meljemo po JSL. Čisto da podsetim, Čukarički je među boljim odbranama u ligi (možda i najbolja) i igraju vrlo dobro kontre, a mi smo ih juče u oba segmenta razoružali. Jako bitno da se mentalno prelomi.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by МоСа ВерСе »

Није Груја јуче играо задњег везног. Тачније, морао је да игра јер је покривао и позиције ћелавог напред који је требао к'о неки пакер да буде и оног позади што не зна лопту да дода. Груја ће да буде централни везни играч попут Матића. Чак и стилом подсећа на њега.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by naka »

Brian Brendell wrote:Mislim da su vrlo dobro kupovali, ne spektakularno, ali vrlo dobro. Može se bunker probiti i igrom preko bokova, samo mora da se ubrza igra. Ako počnemo da ulazimo redovno u 16 protivnika sa loptom u nogama, razvićemo visok napadački potencijal.

S druge strane, ne možeš da očekuješ ubrzanje igre dok ti igraju Caki i Vukan u veznom redu. Ristić, Grujić, Donald i Katai u trojici ( od njih četvorice) na sredini i sa brzim krilima bi to mogli da generišu. Ako se dobro uigramo i povratimo momentum (a na putu smo) mogli bi da meljemo po JSL. Čisto da podsetim, Čukarički je među boljim odbranama u ligi (možda i najbolja) i igraju vrlo dobro kontre, a mi smo ih juče u oba segmenta razoružali. Jako bitno da se mentalno prelomi.
Pa ako uporedis sa prethodnim prelaznim ovo je spektakl, ali mi se cini (na prvu loptu) da su ristic i plavsic, hugo i jovic, isti tipovi igraca. Igraju na levom krilu i klasican jedan spic a niko to nije. A nit imamo levo nit klasicnog spica.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by Brian Brendell »

naka wrote:Pa ako uporedis sa prethodnim prelaznim ovo je spektakl, ali mi se cini (na prvu loptu) da su ristic i plavsic, hugo i jovic, isti tipovi igraca. Igraju na levom krilu i klasican jedan spic a niko to nije. A nit imamo levo nit klasicnog spica.
Ostaje da se vidi šta će Plavšić moći da igra, ali se ne slažem da su Jović i Vieira isti tip igrača.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by crazynorth75 »

Sad je već očigledno da će nam veći dio jesenjeg dijela proteći u uigravanju i sklapanju tima, što i ne bi bilo loše, ako bi vodilo tome da na proljeće, a pogotovo iduće ljeto imamo skladan i uigran tim. Protiv Čuke je već sve rečeno, aj da i ja ocijenim

- Rajković - neocijenjen;
- Petković - 6, mogao je i bolje ispratiti Srnića kod gola, ali komplet odbrana je tu ispala, angažovan naprijed;
- Pavićević - 5,5 - gotivim Savu, ali mora on da bude komandant odbrane sa 35 ljeta;
- Jovanović - 6,5 - dobar u većem dijelu meča, mada sam mu ozbiljno zamjerio ne izlaženje na onaj šut Bojića koji je liznuo prečku na 2:1;
- Ibanjez - 8,5
- Kovačević - 5,5 - kad mu je potez utakmice bio faul za žuti kad je isjekao polukontru, to sve govori o igraču koji igra na sredini;
- Grujić - 7;
- Vered - 6, pokušava, trudi se, biće to bolje sigurno;
- Stojanović 5,5 - i on se trudi, ali u prvom poluvremenu sredina skoro pa ništa nije napravila;
- Plavšić - 7 - svaka čast Grofu što ga je odmah gurnuo u vatru, vidi se da mali zna lopte, ali to se i znalo prije nego što će doći;
- Vieira - 7, agilan požrtvovan, fino ih promiješao za penal;

- Katai - 7, čim je ušao sve je živnulo prve 3-4 opasne situacije pred njihovim golom sve je išlo od njega;
- Jović - 7, kao što rekoste, jako fino je nekoliko puta podijelio loptu, fin prijem,dobar je Luka;
- Ristić - 6,5 - mora Rile biti u 11, nema tu dileme, fino otvorio i povukao kontru pred kraj, mogao ući i ranije;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: СЛ: 5. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Post by dacha od bosne »

Molimo vas da vaš glas za najboljeg pojedinca meča date i na sajtu :)

CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI (ANKETA)
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked