Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by crazynorth75 »

Од свих могућих, добисмо данас на извлачењу најтежег. Представник Казахстана, тренутно другопласирани у њиховом првенству, има у својој екипи неколико Бразилаца и Африканаца, истиче се најбољи стријелац Гохоу из Обале Слоноваче. У тиму је и српски интернационалац Жарко Mарковић. Прва утакмица на програму 2. јула, када смо и домаћини, реванш 09.07.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by Трапа »

Све осим две победе (или реми у гостима) је неуспех. Тежак противник у првом колу квалификација за другоразредно европско такмичење, и то из надалеко чувене казахстанске школе фудбала, е животе луталицо.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by Либурнија »

Надам се да код нас у клубу не размишљају као Трапа иначе... Ово није сад изговор типа "сви играју фудбал" већ упозорење да Казахстанци, за разлику од нас, улажу озбиљне паре у фудбал па им чак ни репрезентација није одавно топовско месо. Плус дугачак пут у у срце Азије итд. Да подсјетимо и на то да је репка тамо под Клементеом изгубила прије 7-8 година. Значи са тралалатовићевским приступом и стилом игре, има да најебемо и да не знамо шта нас је снашло. Ипак, уздам се у то да би Божовић ипак требао бити озбиљан тренер за разлику од лајавог циркусанта плус да добро позна совјетску фудбалску сцену.

Што се тиче "другоразредног европског такмичења", премије су удвостручене па тако пласман у групе почевши од ове сезоне доноси 2 и по милиона евра(!)...Да је за бацање није.

Ако успијемо да доведемо још доброг лијевог бека, везњака и нападача и ако прођемо Каират, очекујем да прођемо и Шкоте (или Јермене). По закону вјероватноће, срећа би требала да нас погледа у 3. колу и додијели нам релативно лакшег противника.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dr. Gonzo
Члан клуба
Posts: 231
Joined: Wed May 27, 2015 11:48 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by dr. Gonzo »

Ja ne ocekujem mnogo u ovim kvalifikacijama, ali bih voleo da sto duze ostanemo u istim, kako bi sto uigraniji docekali pocetak deda tomine lige.
Iskreno jedva cekam prvu utakmicu (sto i nije bas cest slucaj od odlaska Piksija iz Zvezde), da vidim na sta ce sve to da lici.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by Ганац »

Ja se sa Trapom potpuno sčlažem, ako se mi plašimo petarde, šta će biti od bombe?
Ili ako se plašimo nekog kluba iz Kazahstana, šta ima da tražimo protiv nekog Češkog, Francuskog, Nemačkog...
Ako ne nalupamo u oba susreta taj tim, kao da i nismo prošli.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by Beara_Vladimir »

Ta kuknjava sto igramo sa Kazahstancima. Na dan doceka svetskih prvaka. "Kakve su ti misli, takav ti je fudbal" - otac Vujadin (Boskov).
Marko Prelević
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by Либурнија »

Нико не прича о томе да треба Казахстанаца да се плашимо. Ради се о томе да они нису ни рибари ни конобари попут Фарана, Малтежана и сличних. У фудбал су уложили и улажу озбиљне паре. Друго, баштиници су у одређеном смислу совјетске фудбалске школе која нама традиционално не лежи. Дуг пут кроз неколко временских зона до Казахстана свакако не треба потцијенити као фактор. И не неважно јесте - КО ће нама да игра уопште'?! Те ваше девизе "лако ћемо" , "ко су бре они" итд. више су ствар навијачке емоције али у чисто фудбалском смислу мјесто им је у музеју. Каират је прошле године откинуо Шиптаре (Кукеши) а са Данским Есбјергом играо на равне части. Шахтјор Караганди је рецимо прошле године једва једвице елиминисан од Ајдука итд. Елем, задатак треба схватити итекако озбиљно а ја се највише уздам у тренера. На крају крајева, није ни битно шта причају навијачи, већ да у клубу не превлада девиза "лако ћемо" те да се у дуеле уђе максимално озбиљно и концентрисано.
Spoiler: show
Што се тиче "дочека свјетских првака" то је нажалост једна ласта која не чини прољеће, више изоловани инцидент него одраз стања у домаћем фудбалу. И то прије свега захваљујући Пауновићу који је имао од кога да учи (Антић) и нешто је очигледно и научио. Дајте те исте клинце Додићу па ће се мало морген дочекивати клинци пред скупштином...
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by Markoss »

Ako nam treba sreća za prvo kolo kvalifikacija, onda da odma skinemo gaće. Ne bojim se ovih Kazahstanaca, svestan sam svih činjenica koje se pišu po forumima, ali ne pada mi na pamet da se plašim bilo koga u prva dva kola kvalifikacija, e već u trećem stižu ozbiljni protivnici i tu može neka diskusija.

Nadam se da će Radonjić biti spreman za to prvo kolo, jer nam treba krilo.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by Dennis Rodman »

Moglo bi biti zanimljivo, ali svakako smo favoriti. Kazahstanci su najefikasnija ekipa u svom prvenstvu, a kakva će biti naša odbrana, to vjerovatno niko ne zna. Anđelković i Petković su pozadi skloni kiksu, to treba da brine, a izgleda ćemo najviše morati da se uzdamo u novajliju Rendulića. Ono što ne valja je što su oni u takmičarskoj formi. Sa onim Belorusima, je li Naftan... smo se sprdali na početku obe utakmice, i na kraju nas na trku i želju uvedu u haos.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by crazynorth75 »

Kairat se nakon žrijeba dodatno pojačao još jednim rmpalijom (1,94 visina) u odbrani. Potpisao je brazilski štoper Bruno Soares, prošlu sezonu igrao u cvajti za Fortunu iz Dizeldorfa, gdje je uknjižio 23 nastupa i postigao jedan gol. Računajući i da Marković ima 2,05 + ovaj, eto šanse za brata Parkera i Jovića u revanšu da ih urnišu. Liburnija reče da nam treba i špic, po mom mišljenju špic je u konkurenciji Orlandinha, Parkera i Jovića suvišan. Čak i Božović pominje još pet igrača, ne znam koji će mu, osim ako se ne planiraju dodatne prodaje, realno nam trebaju još jedan lijevi bek, jedan zadnji vezni i oba krila uz malog Žileta lijevo i Jovovića desni i tu dođemo do brojke 4 :matis: :jumping1:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by Najdoski dr. Ilija »

Негде прочитах да за њих игра онај Ријера што нас је избацио са Черноморецом!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by crazynorth75 »

Jeste igra i on, 3 Brazilca, nekoliko Afrikanaca, dvojica Ruji, jedan Srbin. Nije to baš ekipa za ''ko ih jebe''. Pogotov kad se uzme u obzir krš & lom od igre koji Zvezda prikazuje zadnjih par godina. + nismo se kompletirali, + utakmica jako blizu, oni u takmičarskom ritmu. Nije da ih se bojim, ali neće ni biti lako.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by Тони »

Крејзинорт је све објаснио, и ко размишља у правцу "Ми смо Звезда, срамота ако их не набијемо" треба моментално да нађе времеплов и пребаци се из 1991. у 2015. годину. Тај Каират ради онако како озбиљан клуб и треба, квалитетни домаћи играчи уз странце који су боље плаћени, али доносе квалитет више. Редовна примања, добар тренер, у сред сезоне су...у најбољем случају су шансе 50%-50%.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Квалификације за Лигу Европе: Црвена звезда - Каират

Post by tsva »

Nismo kompletni, nismo spremni, nismo ugrani. I oni islandjani bi bili veliki zalogaj.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Locked