СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by Трапа »

Ја само да похвалим атмосферу, 25 хиљада са плаћеним картама на домаћој текми није мала ствар. Не знам дал је било у преносу, најлепши тренутак вечери је био на крају са играчима испред севера уз ову песму:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oFrs9b2QlRE[/youtube]

Овај клуб ће дефинитивно вечно да живи па макар имао и 500 милиона дуга.

Image
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by naka »

Nikakav pomak. Individualni kvalitet koji rešava i koji će biti dovoljan za ovu ligu a za evropu...Gomila više nego solidnih igrača koji igraju na neprirodnim pozicijama u sistemu koji ne postoji. Grof za sada ne zna gde udara a jedina dobra stvar je što igrači imaju slobodu da rade šta hoće. Prvo nekako, drugo nikako.

Rajko-neocenjen. Zato ga prodati.

Petko 5,5- izuzetno nervozan. Nije mu dovoljno bilo jedno napušavanje Rajka, nego je nastavio..

Sava-5 loš u postavljanju

Vule-6 zaslužuje boljeg partnera kako bi rastao

Ristić-6,5 dokaz da nisu morala drva godinama da igraju bekove. No nestaće jer mu Grof nije našao poziciju

grujić-5,5 lošija partija nego prethodne. Na žalost od njega se očekuje inicijalni pas i ubrzanje igre a on ne može raditi u kontinuitetu

Donald-6,5 sa njim smo dobili zid na sredini i sigurnost pozadi, gde mogu napraviti šansu samo ako kiksira zadnja linija, no kažem da sa Grujućem zajedno gubimo ofanzivni potencijal koji je dodatno urušen ostalim napadačima gde niko ne igra na prirodnoj poziciji

Vered 5,5 - za trud. Nije mogao onde dodati. Tu je trebao jović u sredinu. U ovom sistemu bez sistema on nema šta da traži

Katai 6,5 -rešio individualnim kvalitetom. Lutanje po terenu i sporost u predaji lopte

Jović-5,5 za vraćanje nazad. apsolutno neupotrebljiv na poziciji gde je "igrao"

Hugo- 6 učestvuje nazad, bori se, sam je gore. Na svaki bunar od pozadi išao na loptu sa štoperima od 2m


Plavšić-5,5 dokazao da niko ne može igrati na boku sa petkom trenutnim iza i bez pomoći srednjeg reda. Ali ulazi u sredinu, pokušava da rizikuje. sviđA mi se

Grof-sviđa mi se samo njegov odnos sa igračima. Ako nastavi ovim sistemom bez sistema koji će se pretvoriti u bata đorinih 4-2-3 (koji to nisu)-1 koji to nije, doćićemo do toga da ćemo uzeti titulu što i nije teško ali ćemo izgubiti mnogo igrača i bićemo za potkusurivanje u evropi. Ranije si imao 5-6 igrača za koje si znao da to nisu a koji su igrali. Sad svi znaju (bar za ove uslove). Stoga je žalosno da se gleda ono juče
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by dacha od bosne »

naka wrote:Nikakav pomak.
:hail: Koji si ti car, naka :faceplam:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by Ганац »

Rajko -Neocenjen

Petko 5,5 - izuzetno nervozan, loše pasove, pokuušava dribling kroz čoveka...

Sava 5 - loš u postavljanju, neke početničke greške je pravio,

Vule 6 - zaslužuje boljeg partnera kako bi rastao, imao je i on izletanja

Ristić 7 dokaz da nisu morala drva godinama da igraju bekove, mislim da je imao samo jednu pogrešnuu procnu u prvom poluvremenu, kada je proleteo u prazno...

Grujić 5,5 - lošija partija nego prethodne, imao je jedan pas u širinu kada je poklonio loptu za kontru ( to mu se dešava na svakoj utakmici)

Donald 7 - Sa njim smo dobili zid na sredini i sigurnost pozadi, gde mogu napraviti šansu samo ako kiksira zadnja linija.

Vered 6 - Za trud, kao da želi da pokaže da je nesebičan i pokušava da uposli saigrače, umesto da ide na završnicu.
Katai 6,5 -rešio individualnim kvalitetom. Lutanje po terenu i sporost u predaji lopte

Jović-5,5 za vraćanje nazad. apsolutno neupotrebljiv na poziciji gde je "igrao"

Hugo 7,5 Učestvuje nazad, bori se, sam je gore. Na svaki bunar od pozadi išao na loptu sa štoperima od 2m, konstantno vrši pritisak na protivničku zadnju liniju, i par puta je i presekao loptu, malo mu fali da da gol, odličan igrač.


Plavšić-5,5 Brz, agresian.

Stojanović, loš, spor, davi loptu, bez ocene.

Luković, šao zbog navijača.

Vidi se napredak u igri tima, postoje još vek dečje bolesti, problemi sa zadnjom linijom, ono što Donald radi je i najjednostavnije rešenje i najteže, uz dobar pregled i prijem, on uz najviše dva kontakta se oslobađa lopte, ali to je uvek tačan pas, ostali vezni još uvek teže da naprave potez više i tu se gubi na brzini, usporava se igra i dozvoljava protivniku da se postavi defanzivno.
Ipak za mene je igrač utakmice Viera, koji je svih 90 minuta trčao i pokšavao da preseče njihovu liniju dodavanja, kada primi loptu, jako teško mu je oduzeti a da se ne napravi prekršaj nad njim.
Što se tiče penala nad Vierom, prekršaj je postojao za isključenje poslednjeg igrača odbrane, ali mislim da je faul bio van ili na granici 16 metara.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by redneck »

Nako doktore ove igre,
kad je zadnji nas igrac izveo elastiko na Mari,
ko Hugo veceras
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by Najdoski dr. Ilija »

Мислим да ми у принципу нисмо синоћ играли лоше.
Контролисали смо игру, они баш нису могли ни да припрете.
Иако Гроф каже да смо задњих 15м одиграли у грчу због страха од кикс гола ја нисам имао такав утисак.
Није била епохална игра, можда у офанзиви за нијансу слабија него у Сурдулици.
Оно што ме обрадовало је то што су пар пута Риле, Мич и Катаи врхунски изнели лопту из одбране по левој страни кроз пас.
Тако је то ваљда када имаш у тиму технички добре играче.
Оно што ја могу да приметим је да Гроф форсира игру по страни тако да везњаци и бекови одмах усмеравају лопту на крила.
Зато ме по мало и буни што Луку гура на страну.
Ако већ хоће преко крила онда ми је логично да на крилима играју Веред и Плавшић.
Лука и Хуго могу сасвим лепо да поделе време на шпицу.
Кад треба да се разбија нека играју и један и други, са два у шпицу.
И то су показали да могу одлично да се слажу.
Е сад биће проблем када нам противници затворе крила као "шерпаџије" у Милановцу.
Ту би већ Катаи и Хуго требали да решавају кроз средину.
Поготову што је Хуго доста брз, он и Катаи баш знају лопте а штопери у ТСЛ су по правилу шифоњери.
И слажем се са Маркосом, Веред има мањак самопоуздања и можда је Гроф требао да га остави у игри, да му покаже да верује у њега и да му да још минута на терену јер само кроз игру може да се поврати.
Мада ја на пример синоћ ни од Плавшића нисам видео ништа посебно.
Наравно то незначи да одмах треба да га ставе бурекџије на стуб срама, а то вероватно никада неће ни учинити јер он је ипак "наше дете".
На крају крајева када смо негде прочитали неке такве критике на рачун срамних игара Гаврића, Цветковића, Анђелковића...
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by Pravednik »

Samo se bodovi pišu, igra onako. Nepovezano, sa igračima na pogrešnim mjestima, moj utisak je da se Luković udebljao bar 5 kg. Još uvijek ne vidim šta Božović želi da igra u kom sistemu, šta je ideja. Nekako na želju i individualni kvalitet dobijamo ali akcija nema. Srce mi se cijepa kada vidim da mali Rile ne igra naprijed , momak je čudo.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by Dennis Rodman »

Savo igra sa tolikom arogancijom da, iako mi je ranije bio OK lik zbog zalaganja i svega, sad jedva čekam da mu vidim leđa.
Ristića ću vjerovatno zavoliti koliko i Rajka, samo ako bude dobijao šansu. Momak juče pokazao da je fudbaler.
Dok ne zaigra Lune, nećemo imati mira u odbrani. Juče od 4 igrača u liniji, desni bek je veliki kikser, jedan štoper je postao veliki kikser i kao da igra za sebe, jedan štoper je klinac i zato ga po prirodi vuče na kiks, treba mu neko stabilan uz njega, a lijevi bek nije odbrambeni igrač uopšte. Dobro smo i prošli. Za penal smo ozbiljno oštećeni.
Nikola Mikić je slobodan igrač, možda bi mogli da ga vrate, umjesto Cvetkovića, za ispomoć Petku, a i Ibanjezu.
Zvezdaš. Robista.
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by Nolle »

#95 - Predrag Rajković - 6: Imao par intervencija, siguran na golu.

#2 - Marko Petković - 5: Nervoza je vidljiva, šteta što nema jaču konkurenciju, šteta što neki štoper ne može da odigra desnog beka. Nešto mu je potrebno da se trgne,
#14 - Savo Pavicević - 5: Meni jedan od najiritantnijih igrača u ekipi. Ne znam zašto. Da sam protivnički napadač, spucao bih ga laktom čim bi video priliku. Udara, bije, sve je to ok, ali on to radi na jedan izuzetno primitivan način. Bar meni
#6 - Vukašin Jovanović - 6: Već treći put zaredom, bolji štoper od iskusnog parnjaka. Sve bolje postavljanje, sem onog kiksa u prvom poluvremenu kada je #7 u Javoru imao 100% šansu, samo je šutnuo levom kao Brigel nekada davno desnom.
#24 - Mihajlo Ristić - 7,5: Bravo malac! Imao je jedno ispadanje u prvom poluvremenu, gde mu je lopta prošla preko glave. Posle je svaku tu loptu kupio, uklizavao, i radio dribling, otvarao stranu. Počeo je stegnuto, nije išao do kraja, ostajao je oko centar linije, nije smeo se zaleće napred. Posle se oslobodio, i pokazao šta zna. Za mene igrač utakmice.

#20 - Donald Mitchell - 7: Aleksandar Kovačević je sinoć sa klupe gledao definiciju modernog zadnjeg veznog. Siguran na lopti, ne prelazan, a opet zna da povuče loptu, stane, da loptu unapred. Veliki napredak u odnosu na Kovačevića.
#8 - Marko Grujić - 6: Slabije izdanje, u odnosu na ono na šta sam navikao ove sezone. Prve dve lopte u prostor nisu prošle, a onda je i pao. Kod akcije u drugom poluvremenu gde je Rajković uhvatio živu, nije pokrio prostor. Klinac, ako ne otvori dobro, pada, dobro je pa ima Donalda pored sebe.
* Ja sam ovom dvojicom u veznom redu oduševljen. Napredak sa Kovačevića i Savićevića je meteorski. Godinama smo lutali, tražili te igrače koji će igrati iza manevra. Pokrivati, a opet ulaziti iz drugog plana i pridodavati se napadu. Meni je uživanje gledati ih. Rile će to moći da igra u rotaciji. Mada Rile sve može da igra u ovoj formaciji: levi bek, levo krilo, istureni vezni, zadnji vezni.

#11 - Idan Vered - 5: Katastrofa.
#10 - Aleksandar Katai - 7: Igrač poteza, meni lično najdraži igrač u ekipi. Volim da ga vidim sa loptom u nogama, volim da vidim taj prvi korak koji ima gde pravi višak. Sale majstore! Ono se ne uči, biciklica, for, leva noga i mala mrežica. Poljubac za hejtere, velik kao majka Rusija.
#9 - Luka Jović - 6,5: Krivo mi je što igra na krilu, imao je tu jednu šansu u prvom poluvremenu. Počinje da se vraća, da ide u dubinu, da se vraća. Ovim će postati verovatno raznovrsniji igrač, ali, on je centarfor i ništa više sem toga.

#70 - Hugo Vieira - 6,5: Pretrči uvek najviše. Od nekog 55-60 minuta niko ne prati presing. Još na kraju i Caki ušao, da ga dokusuri još više. Gol će doći, kad tad. Želju niko ne može da mu uzme. Lepo je videti kada neko trči na presing, jer mislim da ni Jović ni Katai nisu baš shvatili da ovi ne mogu da iznesu loptu, pa samo trčaše Vered i Vieira.


#17 - Srđan Plavšić - 6,5: Trudi se, ulazi u sredinu. Ne može da igra desno, mora levo. Dosta trči, vraća se nazad. Napokon u ekipi nekoliko igrača koji mogu da prave višak 1v1.
#7 - Saša Stojanović - 6: Nadam se da će Ristić imati ovu ulogu kada se Lućo vrati na teren. Rile sa klupe, Caki pored Mbođa.
#3 - Aleksandar Luković - /: Brate, dobrodošao nazad!

1. Jasna mi je želja Grofa da Vieira igra špica, ali moraju da počnu da mu guraju lopte u prostor, a ne dubinske.
2. Vidi se da Grof želi da na krilima upari Plavšića i Vereda, a onda po potrebi da ubacuje Jovića za 4-4-2, ali Vered nije spreman, Plavšić ne može desno i trenutno je ovako kako je.
3. Nadam se da Sikimić neće doći. Dovoljan je Orlandić za ono što Grof želi.

Previše igramo duge lopte, ne koristimo brzinu Vereda i Vieire uopšte. Premalo lopti u prostor. Vered mora da se vraća, da igra sa loptom u nogama, i onda to izgleda ovako kako izgleda. Petković na sve to izuzetno nervozan, i desne strane nema. Na levoj nam igra špic. Levu nam drži Ibanjez. Grof kao trener mora da nađe način da ekipa "otvori" svoja krila, jer kvalitet imaju. Vieira i ne smeta kao napadač, ali dobija potpuno pogrešne lopte. Gruja može da je gurne, Katai može da je gurne. Nek se odigra trougao neki, kao u Robijevo vreme. Izbaci krilo, napravi višak. Vered je gladan toga, lopti u prostor. Kao i Vieira.

Protiv Partizana neće moći dubinske, nego sve u prostor između Petrovića i Fabricia na Vieiru i Vereda, to je cela nauka. Naravno i Katai da odradi Jevtovića. Jedine lopte u prostor daje Grujić. Juče nisu prolazile, da jesu, spakovali bismo im 3 komada. Katai mnogo okleva. Donald se još nije oslobodio. Te lopte moraju MNOGO više da se koriste nego dubinske. Mislim da i Hugu smeta polako već da se on sa svojih 172cm bije sa štoperima od 192cm.

Sve bolje izgledamo, ali neke sitnice mogu da nas naprave još jačim.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by Либурнија »

Markoss wrote:Mnogo je lakše za praćenje kada igraju oni koji treba da igraju. Prvo poluvreme smo bili dobri, drugo je bilo dosadno, ali opet, imam utisak da je Javor izjednačio da bi mi dali još jedan. Ušli smo u lepu seriju i igramo fudbal, mislim da će ovo da potraje. Sudija veze nema, sramota je da nije svirao penal, bukvalno je nemoguće da linijski nije video onaj potez.
Posto nisi strucnjak na baterije a ni neko ciji pogled gasne u magli i memli crnogorofobije ( :povraca2: ), svakako je vrijedno truda uzeti tvoje upise kao podlogu za diskusiju.

Elem, fudbal koji pruzamo je svakako gledljiv, konacno imamo fudbalski pismene igrace u ekipi koji koriste pored noge i glave uz dva zahvalna fizikalca (Savo i Petkovic). Fizicki je ekipa uveliko napredovala pa smo u stanju da vrsimo presing na njihovu zadnju liniju dobar sat vremena. U smislu timske igre, ekipa je jos uvijek gradiliste. Postoji neka ideja sta bi i kako trebalo ali jos u fazi razrade, a trazi se i optinmalan recept kako na najbolji nacin upotrijebiti materijal s kojim se raspolaze. Tendencija igre preko krila sa ubacivanjem ofanzivnih bekova jeste u tradiciji Zvezde a i odgovarajuci recept za TSL i autobuse koje zaticemo diljem iste. Medjutim, igraci se jos ne kapiraju, to je posebno vidljivo na desnoj strani, nesto manje na lijevoj. Mislim da je kasnjenje sa odigravanjem veznih igraca kao i manjak upotrebljivih lopti u prostor (Hugi i Veredu prije svih), posljedica upravo toga. Treneru treba jos vremena da bolje poslozi ekipu i pronadje odredjena rjesenja (trougao, Luka i Hugo u spici jedan pored drugoga?) a ekipi i igracima da se skapiraju. Ono sto nas poprilicno muci je to sto od spiceva niko jos nije u fazi da rutinirano i neumoljivo mece kao i broj veznih fudbalera u timu ultimativno fiksiranih na realizaciju. Tu je samo Katai. Grujic i Donald su odlicni na svojim pozicijama medjutim kada je rijec o realizaciji hmm...no oni moraju da igraju posto odbrana jos nije dihtovana. Isto vrijedi i za Plavsica, Vereda i Ristica (zato me ne cudi mnogo n sto se trazi Srnic koji je usmjereniji pRema golu). Jasno je da se u TSL, pogotovo po raznim njivama ne moze gaziti samo sitnim vezom i lakom konjicom. To je I Sejo onomad skapirao i za to mu je sluzio Milijas i prekidi. Na tom tragu je vjerovatno i Grofovo razmisljanje u pravcu Sikimica. A za izvodjenje prekida svakako sada Imamo Tatu u vidu Ibanjeza. Imamo svakako potencijala i u Grof i u kadru da postanemo ozbiljna ekipa.
Rajković- 6.5, nije imao mnogo posla, ali odlično je ispucavao i pravovremeno je otvarao kontre.
Meni se njegova ispucavanja ne svidjaju. Ostalo sve OK.
Petković- 5.5, slaba partija, bio je i nervozan i sve, i čini mi se da se baš ne kapira s Veredom, ali znamo da on može bolje od ovog.
+1. Docice on na svoje. Fizikalije su tu i uz mnogo rada i truda moze postati ozbiljan bek cak i za belgijsku ligu.
Pavićević- 5.5, i dalje igra s pola snage, idealan za iskusnog matorca na klupi od kog će klinci da uče, pošto zaista bira neka šmekerska rešenja i ima kliker za štopera, ali jednostavno mu telo pravi previše problema.
+1. Dodao bih da je i kao covjek gotivan, vidi se bas da ga mladji saigraci cijene.
Jovanović- 6, bio je korektan, mada može on generalno i bolje, padne mu ponekad koncentracija, pa nepotrebno ispadne, ali je zaista neki utisak da štoperi nisu imali mnogo posla.
+1
Ristić- 7, prvo poluvreme dobar, drugo odličan. Mada on baš ne voli da igra ni beka, ni zadnjeg veznog, oće da bude bliže golu i to. U prvom je imao par ispadanja, ali u drugom je sve zatvorio, a napred bio najkonkretniji.
Jos jedna potvrda da smo u vezi alternative na lijevom beku dobro posavjetovali Grofa a i onog Milijinog zeta koji nas naravno nije poslusao. Tim prije sto Zvezda trazi ofanzivno usmjerene bekove a mali voli ofanzivu. Bolje mu ovo lezi kao sekundarna pozicija nego ZV.
Donald- 7, fanstastičan igrač, bukvalno pojava koja zatvara sve uz opasku "ko ga pređe- 100 evra". :mrgreen: Mislim da je ovo baš igrač koji nam je falio u veznom redu i odlična stvar je njegovo dovođenje.
Po meni takticki najobuceniji igrac u ekipi. Jednostavno - Ajaks.
Grujić- 5.5, slabo, drvio je loptu baš dosta, a nisu mu prolazili oni pasovi u prostor.
Ipak, ozbiljan potencijal. Samo strpljenja.
Katai- 7, potezom rešio tekmu, zaista školski sve odrađeno, i da, on je mnooogo konkretniji i opasniji na levom krilu, pravi inside forward.
Majstor. Iako zna ponekad da suvise tupi i davi loptu. Svakako igrac od ogromne vaznosti za ovaj tim. Dejo Savicevic za tesku sirotinju. :travka:
Vered- 5.5, dosta pogrešnih odluka, ali vidi se da zna i smara me što su novinari krenuli da sernjaju po njemu i što će to sad samo da se povećava, kako god on odigrao.
+1. Medjutim, ko jebe piskarala placenike. Samo nek nastavi sa postenim pristupom i vratice mu se sve sa kamatom. Vratilo bi se i Parkeru da je bio Malo ozbiljniji iako mnogo manje zna od Vereda.
Jović- 6.5, nazad krpio ko konj, napred imao par vrhunskih lopti (ono kad sudija nije svirao penal je njegov pas bio).

Vieira- 5.5, dosta traljav u završnici, i nemam pojma kolko je on taj golgeter. Ali vidi se da zna da igra, i mislim da će biti dobar kako vreme bude prolazilo.
Luka treba ipak u sesnaesterac.Njih dvojica najvise pate zbog toga sto jos nismo uigrani, posljedicno nedostatak lopte u prostor. Meni je Viera ipak vise poluspic tipa Pantelara. Za Luku nisam jos siguran iako imam osjecaj da bi da je u Barceloni bio medju najboljih 5 strijelaca Primere.


Luković- ušao da dobije aplauze.
Da mu Bog podari zdravlja I da takav zavrsi karijeru u Zvezdi! Bili bi na konju.
Stojanović 6, uspeva da umrtvi igru jer previše davi loptu, ali on može da bude koristan da ulazi ovako zadnjih 15 minuta, za tolko i ima snage.
+1.
[Plavšić- 6, napred ništa, ali stalno agresivan, traži loptu, trči, mislim da mu ne paše da igra po desnom krilu.
Dobar dobar. Mora samo malo da sredi glavu. I da ide ili lijevo ili u sredinu kao alternativa Kataiu.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by МоСа ВерСе »

Једанаест играча на терену + 25000 људи на трибинама = синергија. Сви као један. Звездина деца на терену, странци који гину за клуб, Звездаши из разних крајева бивше Југе, е то вам је људи Црвена Звезда.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by Najdoski dr. Ilija »

Сигуран сам да ће игра бити све боља и боља а тиме ће бити и све више људи на трибинама.
Ако још заблистамо у дербију, на следећој ће ићи 30 000+!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by naka »

Sve zavisi iz kog ugla se gleda u zavisnosti od zeljenog cilja.

Ako se gleda tralala era- pomak je evidentan, ali su i igraci znatno kvalitetniji

Ako se gleda pocetak sezone- neznatna pomeranja prouzrokovana kvalitetnim pojacanjima. U svakoj utakmici, pa cak i prvoj protiv kairata imali smo po par minuta (prvog poluvremena) da je lepo isla lopta. Vecinom na bazi presinga i oduzimanja..tako da je pomak beznacajan, prouzrokovan kvalitetnim pojacanjima koja su kasnije pristigla


Ako se gleda dugorocno- klizi ka katastrofi. Mene interesuje igranje pristojnog fudbala uLE, sa mladim igracima i kvalitetnim strancima. Jebe mi se za LŠ ako mi je babovic glavni igrac. Grofu je dat materijal. On postepeno klizi ka 4-2-3-1 tj to vec sad igramo. Jos kad se vrati katai da povede napad, pa hugo dodje na sredinu jer nije loptu dobio a bio izmedju dve vatre nasih i protivnickih stopera onda se desava da napadamo sa 2-3 na 10. Za 90min oni nece napraviti sansu a mi cemo dati neki gol na individualnost ali ...dal je to fudbal kome bi trebali da tezimo? Ako ide preko boka mora ili vezni da pomogne ili napadac. Ako imamo jednog napadaca a vezni u krugu od centra to je idiotluk. Mora trougao. Laza je proigrao kad mu je kadu i dauda dosli u pomoc a tamo cekao mrdja. Ni on nije mogao sam na nekoliko a klasa je za vereda.

Ocajna kupovina istih igraca i gomilanje jos, mi ukazuje (za sad) da grof nema viziju i da klizimo ka odvratnom muslinovom fudbalu. Daj gol i privedi utakmicu kraju.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by musemic »

I po mom ukusu smo nedovoljno ofanziuni, nema trouglova, bez veze centriramo u 16, Luka i Hugo bi trebali zameniti mesta...ali cenim da mu je prioritet bio da dobije na cvrtini (stvarno smo bili kao sir), sto je uspeo, za ostalo ce imati mini pripreme...ipak je pomak veliki, ono sto je ocito, a mnogo vazno, je da vlada svlacionicom...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: СЛ 7.коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАВОР

Post by Ганац »

I da dodam, Rile, 10+ za emocije!
Bićeš ti veliki igrač.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Locked