16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by Il genio »

Image

Prvi krug takmičenja u Superligi je završen, a posle duela sa svim timovima, može se reći da su crveno-beli demonstrirali silu - zabeležili su 13 pobeda u 15 odigranih kola. Samo ekipe Radničkog iz Niša i Metalca iz Gornjeg Milanovca su uspele da ostanu neporažene. Do kraja prvenstvene trke superligaše očekuje još jedan ciklus međusobnih mečeva, a nakon toga sledi 7 dodatnih kola, u plej-ofu ili plej-autu.

Kao što je to bio slučaj u 1. kolu, Crvenu zvezdu očekuje duel sa OFK Beogradom, ali ovog puta na stadionu "Rajko Mitić". Tada su "romantičari" potpuno nadigrali crveno-bele u prvom poluvremenu, da bi se izabranici Miodraga Božovića probudili u drugom, i do vrha napunili mrežu starog rivala. Utakmica je izazvala lavinu komentara u medijima, spominjale su se istrage FSS, tužilaštva i Interpola zbog navodnog nameštanja, a sve to, uz neplanirano ispadanje u predkvalifikacijama sa Ligu Evrope, doprinelo je veoma bledim izdanjima tima sa Marakane. To je izazvalo velike turbulencije u klubu, delovalo je da je još jedna sezona izgubljena.

Verovatno ni najveći optimisti nisu mogli da zamisle da će sledeći duel sa OFK Beogradom crveno-beli dočekati sa čak 16 bodova prednosti u odnosu na večitog rivala, u seriji od 12 vezanih pobeda. Ipak da sve nije idilično opomenio je trener Božović, na konferenciji za štampu:

"Raduje me to što nikad nisam radio sa boljim ljudima nego što sada radim, a tu mislim pre svega na moje igrače. Iako ne primaju plate mesecima, što niko više ne spominje, ja moram ovom prilikom. Ne primaju plate ni oni, ni zaposleni u klubu, a klub se i dalje drži na nogama. Ne znam kako i ne znam ko ga vodi. Ovi momci, ne samo ovi koji igraju, već i ovi koji treniraju a ne uspevaju da dođu do protokola za utakmicu... Zamislite njih, nisu čak ni rezerve, a ne primaju nikakav novac. A niko od njih ne pravi probleme! Mnogo sam srećan što radim sa ovim igračima, nikada u životu nisam radio sa takvom grupom igrača koji sve trpe i održavaju ovakvu atmosferu. Mogu da kažem da ćemo sigurno do decembra pobeđivati."

Novu pobedu, čiji izostanak bi predstavljao katastrofu, kako reče popularni "Grof", njegovi puleni će morati da izbore bez dva standardna igrača - štopera Pavićevića i najboljeg igrača i strelca lige Kataija, zbog parnih karotna.

Konferenciju za štampu gde su govorili Božović i Jovanović možete pogledati na sledećem linku.

Posle mršavog starta OFK Beograda ceh je platio trener Vladimir Petrović Pižon, a u nastavku prvenstva ekipa je uspela koliko-toliko da podigne formu, pod komandom, koga drugog nego Dragoljuba Bekvalca. Trenutno se nalaze na 11. mestu sa 15 osvojenih bodova. Sastav "romantičara" je veoma interesantan zvezdaškoj javnosti iz više razloga.Boje tima sa Karaburme brane čak četiri bivša prvotimca tima sa Marakane - bekovi Nikola Ignjatijević i Nikola Mikić, štoper Bogdan Planić i napadač Branimir Šubašić, dok je Daniel Avramovski pozajmljen. Ipak najveća opasnoć po gol Kahrimana biće Ivica Jovanović, ubedljivo najbolji strelac tima sa 5 postignutih golova.

Utakmica je na programu od 17 časova, a direktan prenos je na televiziji Arenasport 5.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by crazynorth75 »

Sastav #FKCZ:
#1 Kahriman
#2 Petković
#3 Luković
#6 Jovanović
#88 Ibanjez
#20 Donald
#8 Grujić
#15 Matos
#25 Ristić
#55 Srnić
#70 Vieira

Na klupi se nalaze:
#27 Supić
#16 Mbođ
#19 Cvetković
#33 Anđelković
#17 Plavšić
#9 Jović
#81 Sikimić
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by nyc »

Koja glupost za crveni. I tako ti smori celu utakmicu.
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by Stenly »

Sta je s Katajiem, odmara ili?
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by nyc »

Odakle je ovaj Matos isplivao???
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by tsva »

linijski sudija zalutao u fudbal

Ukrao nam gol i 2-3 zicera
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by crazynorth75 »

Stenly wrote:Sta je s Katajiem, odmara ili?
Катаи одрађује картоне. И Павићевић.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by Stenly »

Hvala Crazynorth, jeste tsva, sudija linijiski užas, a sve su akcije vrh bile...
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by nyc »

Stari dobri Brigel :izazida:
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by redneck »

Matos je "fudbalska prevara"koju nam je uvalio pazar za 120 000 eura preko kosana,
Srnic ima egzekuciju ko da je pipo
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by Константин »

Беквалац је и покушао да игра са 4 у линији и да иде на офсајде, то се видјело одмах. Иако имамо играче да такву одбрану ријешавамо утрчавањем иза леђа и поред тога што нисмо били најрасположенији у ПП, један од разлога што раније нисмо ово ријешили су и они идиоти од линијских. Од 11 офсајда 5-6 нису постојала. Није лоше што је Гроф Плавшића мало оладио и што је Рилета ставио од 1мин.
Кахриман 6, данас некако успаван, код гола мало закаснио, па оно додавање у ноге противнику а једном је сва срећа нападач ОФК промашио лопту главом на 3м од гола.
Петковић 5.5, ја не знам шта се са дечком догађа, (не)плаћање или шта
Ибањез 7, стандардно
Луковић 6.5, он треба бити боља половина штоперског пара
Вуле 8, он ће се још развијати а осјећај да иде напријед код гола се не учи
Доналд 7, стандардно
Грујић 7, само је недостајало да је и он пљусне са 20
Матос 6, асистенција одлична има брзину, али и неких нерезонских потеза. Опет, био је повријеђен тешко, видјећемо
Риле 6, сагорио на рођендан осим борбености мало учинка неколико непрецизних пасова, давати му више шансе
Срнић 8.5, ово су за њега мечеви, одбрана високо у линији-утрчавање, брзина и рефлекси
Хуго 7.5, бори се, нуди се понајвише се крећа испред одбране и драго ми је да га је метнуо и он гестикулацијом показује да је ваљда скинуо баксузлук
Јовић 7, несебично свака част
Плавшић, Сикимић-НО, мада сам одмах запазио како је Плавшић гађао у ногу Сикимића на 5м али ајде...

Свиђа ми се што је Гроф одмах на почетку резимеа поменуо црвени картон ОФК-е као један од разлога што је било лакше-поштено.
Не бих опет да имамо гужву у ростеру а нало пара, па онда ред би био да оне Вукадиновићеве шерпе полупамо петардом.
Врста која изумире
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by Markoss »

Sva sreća pa smo zatvorili ovo, inače ne znam kako bismo uspeli da pobedimo najgoru ekipu u ligi. LOL. Gomila mediokriteta u poznim godinama koji ne prave razliku na terenu i gde je Gojkov (98 godište) daleko najpismeniji igrač. Da ne spominjem Duronjića i Jankovića koji mogu ceo vezni red OFK-e da nauče fudbalu. Ovo je rutinski bilo, čak ni nešto preterano atraktivno, ali sasvim dovoljno da ih zgazimo. I žao mi je što se neko nije zatrčao na ovog pederčića što se iskurčio kad je dao gol, jedino to zameram, mogao je Vule malo da mu se unese u facu i da mu pokvari frizuru. Šta da kažem, Grof iz kola u kolo objašnjava da je daleko najbolji trener koga samo imali u ovoj deceniji.

Kahriman- 5.5, iskidao mi živce sa traženjem najboljeg rešenja za pas i potom ispucavanjem u aut ili u noge protivniku, čoveče, golman si, prvo do sebe dodaj, šta vagaš. Loše izleteo kod gola, bukvalno pokazao ovom pederčiću gde da šutira.

Petković- 5.5, gde je on bio kod gola, bukvalno ga nema ni napred ni nazad, sere mi se od njegovih pogrešnih pasova koji je maltene svaki drugi. Stalno nešto pokušava da kreira i stalno doda nikom ili protivniku.

Jovanović- 7, doktorski nazad (komentator je onu asistenciju glavom za špica OFK-e pripisao njemu, iako je Luković bio taj), gol u maniru rasnog strelca. Daleko najbolji štoper u Crvenoj zvezdi.

Luković- 5.5, nesiguran, spor i slab u duelu. Ima iskustvo i drskost, ali slabiji je od Pavićevića, i to mi je neki generalni utisak o njemu, a nadao sam se da neće tako biti.

Ibanjez- 6.5, neverovatno pojačanje, neverovatan mentalitet, obožavam ga.

Donald- 6.5, vrlo dobar u prvom poluvremenu, u suštini radio ono što je do njega.

Grujić- 6.5, lepo ga je grobarsko govno probalo polomiti, ali eto. Ume on i bolje od ovog.

Ristić- 6, dosta nesiguran, pomalo i uplašen i bez samopouzdanja, biće to valjda bolje.

Srnić- 7.5, toliko o tome da će biti beskoristan protiv bunkera, pošto smo danas igrali protiv najgoreg bunkera u ligi. Tri komada, sudija da vrati diplomu.

Matos- 7, dobar, pa loš potez i tako u krug. Ima taj mentalitet Brazilca što ja ne volim lično, prilično je ležeran, igra se, zloupotrebljava loptu, ali biće momenata i kada će da nas oduševi sa dve odlične asistencije kao danas.

Vieira- 6, dao je gol i valjda je skinuo to prokletstvo. Mora bolje.


Plavšić- malo za ocenu, ali fenomenalan trk po ulasku.

Jović- 6.5, bravo za asistenciju, pošto bi 90 posto igrača u toj situaciji šutiralo, zanimljivo da ga Grof ponovo ubacuje da igra desetku.

Sikimić- neprimetan.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by Либурнија »

redneck wrote:Matos je "fudbalska prevara"koju nam je uvalio pazar za 120 000 eura preko kosana,
Srnic ima egzekuciju ko da je pipo
Pocjepaj diplomu. :travka: Matos je pismen fudbaler i zna.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: 16. коло Суперлиге: Црвена звезда - ОФК Београд

Post by Хлад Малиганович »

Baš veze nema sa temom. Đes ba hlade :) Dacha
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
Locked